LFG.HU

Hanna
hírekCimkek

A nyertesek névsorát a november 1-4 között, Saratoga Springsben tartandó World Fantasy Convention rendezvényen teszik közzé a szavazást követően.

A névsor:

Regény
- Lisey’s Story, Stephen King (Scribner; Hodder & Stoughton)
- The Privilege of the Sword, Ellen Kushner (Bantam Spectra; Small Beer Press)
- The Lies of Locke Lamora, Scott Lynch (Gollancz; Bantam Spectra)
- The Orphan’s Tales: In the Night Garden, Catherynne M. Valente (Bantam Spectra)
- Soldier of Sidon, Gene Wolfe (Tor)

Elbeszélés
- “Botch Town”, Jeffrey Ford (The Empire of Ice Cream, Golden Gryphon)
- “The Man Who Got Off the Ghost Train”, Kim Newman (The Man from the Diogenes Club, MonkeyBrain)
- Dark Harvest, Norman Partridge (Cemetery Dance)
- “Map of Dreams”, M. Rickert (Map of Dreams, Golden Gryphon)
- “The Lineaments of Gratified Desire”, Ysabeau S. Wilce (F&SF 2006 július)

Novella
- “The Way He Does It”, Jeffrey Ford (Electric Velocipede #10, 2006 tavasz)
- “Journey Into the Kingdom”, M. Rickert (F&SF 2006 május)
- “A Siege of Cranes”, Benjamin Rosenbaum (Twenty Epics, All-Star Stories)
- “Another Word for Map is Faith”, Christopher Rowe (F&SF 2006 augusztus)
- “Pol Pot’s Beautiful Daughter (Fantasy)”, Geoff Ryman (F&SF 2006 október/november)

Antológia
- Cross Plains Universe: Texans Celebrate Robert E. Howard, Scott A. Cupp & Joe R. Lansdale, szerk. (MonkeyBrain and the Fandom Association of Central Texas)
- Salon Fantastique, Ellen Datlow & Terri Windling, szerk. (Thunder’s Mouth)
- Retro Pulp Tales, Joe R. Lansdale, szerk. (Subterranean)
- Twenty Epics, David Moles & Susan Marie Groppi, szerk. (All-Star Stories)
- Firebirds Rising, Sharyn November, szerk. (Firebird)

Novelláskötet
- The Ladies of Grace Adieu and other stories, Susanna Clarke (Bloomsbury)
- The Empire of Ice Cream, Jeffrey Ford (Golden Gryphon)
- American Morons, Glen Hirshberg (Earthling)
- Red Spikes, Margo Lanagan (Allen & Unwin Australia; Knopf)
- Map of Dreams, M. Rickert (Golden Gryphon)

Grafikus
- Jon Foster
- Edward Miller
- John Picacio
- Shaun Tan
- Jill Thompson

Szakmai különdíj
- Ellen Asher (SCience Fiction Book Club)
- Mark Finn (Blood & Thunder: The Life of Robert E. Howard, MonkeyBrain)
- Deanna Hoak, lektor
- Greg Ketter for DreamHaven
- Leonard S. Marcus, szerk. (The Wand in the Word: Conversations with Writers of Fantasy, Candlewick)

Nem szakmai különdíj
- Leslie Howle (Clarion West)
- Leo Grin (The Cimmerian)
- Susan Marie Groppi (Strange Horizons)
- John Klima (Electric Velocipede)
- Gary K. Wolfe (kritikák a Locusban és máshol)

Az idei zsűri tagjai a következők: Gavin Grant, Ed Greenwood, Jeremy Lassen, Jeff Mariotte, és Carsten Polzin.


Kapcsolódó adatok Linkek/fórum

[http://www.locusmag.com/2007/08_WfaFinalists.html]
A szerző más irásai

[ további írásai]
Hozzászólások

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.