Ugrás tartalomhoz

Beküldő

Adatok

• Beküldve: 2014.09.28, 06:58
  • Utoljára frissíve: 2014.09.28, 06:58
  • Méret: 893.5K
  • Megnézve: 507
  • Letöltés: 84

Letöltés Korongos szabályrendszer

- - - - -

Screenshot
Kedves Olvasóm!
A következő oldalakon egy saját kidolgozású játékszabályt mutatok be, amelyet több év alatt, a szerepjátékos gyakorlatban is használva találtam ki, és szerintem működőképesnek bizonyult.
Annak ajánlom a további olvasást, akit a szerepjátékok „matematikai” háttere érdekel, mert a szabályokat egy teljesen átlagos fentezi világon keresztül mutatom be, szántszándékkal kerülve minden sajátosságot (nincsenek benne különleges fajok, fegyverek vagy világleírás).
Hogy felkeltsen az érdeklődést, előre bocsájtom, hogy sem kockákat, sem kártyát nem használunk a szerencse modellezésére a játékban, helyette színes korongokat húzunk egy tarsolyból.

Nekem a túl sok kis "bigyó" megjelenése az asztal körül nem feltétlenül a kedvencem. Más viszont kifejezetten élvezi az ilyesmit, szóval tőlem függetlenül akár nagyon jó ötlet is lehet. Valójában a kérdés sokkal inkább az, hogy tapasztalatod szerint a korongokkal gyorsabb-e a játékmenet, mint kockákkal – elvégre ez lenne a lényeg. Szerintem a jó szabály az, amelyik úgy ad keretet, hogy eközben egyszerű, a próbák gyorsan letudhatók vele, és ezáltal időt hagy a játék érdemi részére. Így elsőre felmerült bennem, hogy nem lenne-e elég két féle korong (siker és kudarc, és ezekből kellene valamennyit húzni – ha kevesebb kudarcot húzol, mint a tulajdonság, szakértelem, stb szintje, akkor sikerült, ha többet, akkor nem. Kicsit mint a GURPS-ban… - bár ez alapvetően más rendszer.)

Véletlenszerű letöltések

• 524 Összes file
  • 10 Összes kategória
  • 126 Összes beküldő
  • 142380 Összes letöltés
  • Bagolyudvar Legfrissebb file
  • CikkBot Utolsó feltöltő
[Fantasy háttér] [Sötét háttér]