Ugrás tartalomhoz

Beküldő

Adatok

• Beküldve: 2015.01.07, 13:29
  • Utoljára frissíve: 2016.07.14, 08:22
  • Méret: 10.19MB
  • Megnézve: 932
  • Letöltés: 195
  • Jóváhagyta: BePe
  • Jóváhagyás dátuma: 2016.07.15, 01:23

Előző verziók

• 2016.05.10 Letöltés Katakombák, kalandok szerepjáték 2.5
  • 2016.03.23 Letöltés Katakombák, kalandok szerepjáték 2.00
  • 2015.12.23 Letöltés Katakombák, kalandok szerepjáték 2.00
  • 2015.01.07 Letöltés Katakombák, kalandok szerepjáték 1.00

Letöltés Katakombák, kalandok szerepjáték 2.5

* * * * * 3 Szavazatok
fantasy fejlesztés szerepjáték

Screenshot
Katakombák, Kalandok című szerepjátékom. A Dungeon World szerepjáték feldolgozása. Összesen kb. 25 oldal az egész.

Ami kell a szerepjátékhoz: ceruza, papír, mindenkinek egy kinyomtatott karakterlap (Katakombák, kalandok karakterlap), illetve mindegyik kockából legalább 1 db: d4,d6,d8,d10,d12,d20.

Karakterlap:

http://lfg.hu/forum/index.php/files/file/519-katakombak-kalandok-karakterlap/

Ha valakinek észrevétele, kérdése van vele kapcsolatban, nyugodtan írjon nekem.

Mi változott? 2.5 (See full changelog)

• -a súly-és teherbírást megváltoztattam, feleslegesen bonyolult volt a játék többi részéhez képest. Most átváltozott a "logikus mennyiségű tárgy cipelésére"
  • -A mágus kaszt a fejlődéseivel több manát kap
  • -Barbár kaszt pluszba hozzáadva
  • -a "valami rossz történik" rész kibővítve, hogy
  • egyértelmű legyen, illetve néhány helyen megváltoztatva.
  • 2.5: -Bárd kaszt hozzáadva
  • -Megfigyelés próba Intelligenciával történik
  • -Visszaemlékezés próba Bölcsességgel történik (Eddig miért is nem így volt?)
  • -Hangulatos képek hozzáadva
  • -Szerkesztést helyrehoztam pár helyen

Fotó
matzi1986
2015.01.10, 09:52

Ami kell a szerepjátékhoz:-ceruza, papír, mindenkinek egy kinyomtatott karakterlap (Katakombák, kalandok karakterlap), illetve mindegyik kockából legalább 1 db: d4,d6,d8,d10,d12,d20.

Üdv, tetszetős, mik a fő pontok, amiben különbözik a dungeon world-től?

Fotó
matzi1986
2015.01.25, 12:49

Nos, ami a legfőbb, az a kasztrendszer. 5 kaszt van csak: Harcos, tolvaj, mágus, paladin és íjász.

Képességeiket illetően a legtöbbet leváltottam, az összes haszontalant (illetve nekem annak tűnőt) kivágtam, és helyettesítettem valami mással.

A Dungeon World-ből rengeteget lefaragtam, olyanokat, amiknek nem nagyon láttam értelmét (társak felbérlése, világ megalkotása ebbe tartoznak, mert hadd döntsön már ezekről mindenki maga)

Végezetül a mágiarendszert átalakítottam old D&D stílusról mana-rendszeresre (tehát a varázslatok manába kerülnek, nem kell esténként a könyvet bújnia a mágusoknak), valamint a varázslatok is teljesen újak, és párokban lehet megtanulni őket.

Pár apróbb változtatás van még a próbákban, szabályokban, de ezek elenyészőek.

Fotó
gergelykoma
2015.12.14, 11:20
Nagyon jó,ki próbáltuk,hatalmas,maradunk ennél a játéknál,köszönjük!
Fotó
kavarajavarava
2015.12.16, 11:51
Nagyon jónak tűnik, ki lesz próbálva. Lazán el tudnék képzelni ezen a rendszeren mégtöbb kasztot. Főleg varázshasználókat (pap, bm, bárd). Sajnos az eredetit nem ismerem, esetleg abban több kaszt van?
Fotó
matzi1986
2016.06.24, 11:35

Bárd kaszt hozzáadva :) Nem nagyon merek sok varázshasználót a játékba tenni, mert akkor a karakterek csak azokat használnák, és nem gondolkodnának a csatában más megoldásokon. Szerintem minél kevesebb a varázslat a karakterek részéről, annál érdekesebb az egész. De ez persze csak a saját véleményem, bárki alkothat varázshasználó kasztokat, mint látszik, nem túl nehéz :)

Véletlenszerű letöltések

• 518 Összes file
  • 10 Összes kategória
  • 125 Összes beküldő
  • 137321 Összes letöltés
  • Broken Bones RPG Legfrissebb file
  • Usagikun Utolsó feltöltő
[Fantasy háttér] [Sötét háttér]