Ugrás tartalomhoz

Beküldő

Adatok

• Beküldve: 2018.05.18, 08:27
  • Utoljára frissíve: 2018.05.20, 19:33
  • Méret: 15.31MB
  • Megnézve: 892
  • Letöltés: 271
  • Jóváhagyta: BePe
  • Jóváhagyás dátuma: 2018.05.21, 02:58

Előző verziók

• 2018.05.18 Letöltés Húszoldalú – Magyar D&D Fanzin, I. évfolyam 1. szám (2018. május)

Letöltés Húszoldalú – Magyar D&D Fanzin, I. évfolyam 1. szám (2018. május)

* * * * * 5 Szavazatok
d20 dungeons & dragons fantasy szerepjáték

Screenshot
Amatőr rajongói magazin a Dungeons & Dragons hazai rajongóinak. A szerkesztőség a facebookos Magyar Dungeons & Dragons Közösség néhány tagjából verbuválódott, a tartalom a beérkezett anyagokból állt össze. Az első évfolyam első számának tematikája a fogadók világa.

Elérhetőségek: huszoldalu@gmail.com | https://www.facebook.com/huszoldalu/

Üdv!

Most nagyon nehéz helyzetben vagyok mert nem akarok köcsög lenni, de szeretnék negatív kritikát megfogalmazni kulturáltan ám hatásosan. :( Gondolkodtam rajta, hogy megtegyem-e, mert nem szép dolog mások ingyenes, lelkes munkáját kóstolgatni de ez az írás nekem az a kategória, hogy jó, hogy van de bár ne lenne, mert aki ilyeneken szocializálódik azzal nekem marha nehéz lesz együtt játszanom például (most is van ilyen). Fel véltem fedezni némi gúnyt vagy paródiát az írásokban. Vannak nevetségesen emós, holdfényben sétálgatós, megjátszós NPC-k, satöbbi, szóval ha ez az egész kiadvány csak egy tréfa vagy gúnymű akkor bocsánat, nekem nem esett le.

Ugyanaz a fő bajom mint szinte minden D&D Next írással is. Áraszt egy olyan hangulatot, hogy a legaljasabb, legsötétebb hely is totál családbarát, a földmélyi démonok nem a lelkedért jönnek, hogy kitépjék a szívedet, legfeljebb kicsit megkócolják a hajadat. Az a sötét alak aki a késével játszik és követ a sikátorba nem leszúrni akar, hanem egy vidám dal után lovagiasan párbajra hív. Ennek biztosan az az oka, hogy a D&D alkotói, marketingesei tudják, hogy kell az utánpótlás, mert a régi arcokat már lassan elvitte a diabétesz és túl vannak pár mencsükmegagyerekeinklelkétasátántól ügyön. 

Szóval a kaland lelke a fogadó és talán a csuklyás megbízó? A törpék szeretik a sört, ez így ki is teszi a faj néplelkének 85%-át. Mi van még? Mogorvák, utálják a goblinokat és szeretik a pénzt? Szakállasak, és úgy gondolják ez egyedi... Csudijó, már a 80-as évek óta. Nagyon egy helyben püfög ez a D&D gőzmozdony.

Ami új: szeretnek mulatós zenét lopni és átírni. Úgy látszik ők is beállnak a post-modern retro-áramlat legbűzösebb hullámába.

A konyhákban életveszélyes szörnyek testrészeiből készítenek menzaételeket illetve egy-két falusi tálat, azért valószínűleg méregdrágán. Fasírtért meg zúzapörköltért kockáztatják valakik az életüket, akik képzett, talpraesett alakok? Az Elfelejtett Birodalmak gurmé-szonbjai nagyon alulteljesítenek na.

Kívánom (magamnak), hogy a második szám kicsit más jellegű legyen.

Én nagyon szívesen írnék/látnék olyan cikkeket: "Hogy már megint mi a búbánatot keres egy város az ősi, szörnyekkel teli rom mellett? Már megint miért halmoztak fel a sétáló hullák és/vagy a pénzeszköz fogalmát nem ismerő szörnyek nemesfém fizetőeszközt és ékszereket?, Miért divat megadungeont építeni ha öreg varázsló vagy?".

• Willbard kedvelte ezt

Véletlenszerű letöltések

• 516 Összes file
  • 10 Összes kategória
  • 125 Összes beküldő
  • 130088 Összes letöltés
  • Dungeon World alapkönyv Legfrissebb file
  • strato Utolsó feltöltő

Felhasználók az elmúlt percben

tag, látogató, rejtett

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]