Ugrás tartalomhoz

Fotó

Táp vs. Szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
536 hozzászólás érkezett eddig

Greywood

Greywood

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.15, 13:05

Végülis a fő fegyver a harci tápok ellen tényleg a leleplezés és kinyomozás lehet, ha bármi használható nyom marad utánuk, vagy egy szemtanú, karöltve azzal hogy tényleg valami emberileg hihetetlen dolog történt...
Az már elég ok lehet megbüntetésükre, vagy hogy egy megfelelően felkészült csapat kezdjen kutatni utánuk.

Nem is annyira kell messzire menni ebben az ügyben.

Manapság is elég sok olyan TV -s illetve független hírműsor van, ami ilyenekből él.
Itt konkrétan a lesifotósokra, stb. -re gondolok.

Ha ezt még meg is fűszerezzük a sci -fi szerepjátékok robotjaival és spéci érzékelőivel, akkor elég nagyot lehet bukni a mindig - mindenkit kivégzek harci karakterrel...

Külön bonyolódhat a dolog abban az esetben, ha a "szemtanú" valami szokatlan dolgot látott.
Értsd.: spéci fegyver, különösen gyors - vagy erős karakter, mágia.

Ráadásul gondolom az akkori ( jövőbeli ) rendőrségnek speciális alakulataik vannak az ilyenek felderítésére...

PL.: asszem Shadowrunban van a C.S.W.A.T. ( Cyber SWAT ), akik a kiberveresen túlfűtött emberekkel foglalkoznak :)

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.05, 11:37

10 kockát és 8as célszámot alapul véve simán okozhat Ponyvaregénybe illő eredményt, hogy egy se talál a tárból.

Persze való igaz, ha valaki nem tud rendesen célozni, csak pumpál, akkor ennyi esély se kell feltétlenül.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.05, 10:12

Hali!

Az biztos hogy modern fegyverek jók tudnak lenni, mondjuk ha valakire félőrülten kilövik a teljes sorozatot, mert csávó ujja hidegrázásban megremeg a ravaszon, akkor dobnék rá legalább a +10 kockával, hogy akárcsak véletlenül eltalálja e az ólomáradat a célpontot...

Erre ne fogadj nagyobb összegben.

Afrikában elterjedt nézet az, hogy a fegyverek hangja öl. A célzásra ennek a nézetnek
megfelelő hangsúlyt fektető kormányerőket valami nagyon sötét helyen a lándzsás-
machetés törzsi lázadók leszecskázták (innentől a törzsi lázadókról minkét fél tényként
fogadta el, hogy golyóállóak).

Szóval a sorozatlövés könnyen okozhat "Ponyvaregénybe" illő eredményt - amitől
ugyan Jules (Samuel L. Jackson) megtért, de tulajdonképp a bűnügyi statisztikák
szerint teljesen reális, hogy két mukira 4-5 méterről leadott 6 lövésből egy se
találjon.

Trükkösek ezek a pukkantgató kézi készülékek...

Adios
KLM

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.04, 14:31

Az biztos hogy modern fegyverek jók tudnak lenni, mondjuk ha valakire félőrülten kilövik a teljes sorozatot, mert csávó ujja hidegrázásban megremeg a ravaszon, akkor dobnék rá legalább a +10 kockával, hogy akárcsak véletlenül eltalálja e az ólomáradat a célpontot...
Szerintem ha fegyveres látja a rohamozó alient az a logikus, hogy kipumpálja a tárat rá és csak utána fut, ember nem éppen a leggyorsabb teremtmény, persze alien esetén nincs természetfeletti faktor, bár sima para akkor is ott van, a félelem az ismeretlentől ősi és erős...

Másrészt abban mindenképp igazuk van, azért mert valaki fegyverforgató, még nem lesz elitkommandós is, hogy hezitálás nélkül pontosan azt tegye, ami a legjobb adott helyzetben, mesélő persze könnyen látja át adott szituációt.

Végülis a fő fegyver a harci tápok ellen tényleg a leleplezés és kinyomozás lehet, ha bármi használható nyom marad utánuk, vagy egy szemtanú, karöltve azzal hogy tényleg valami emberileg hihetetlen dolog történt...
Az már elég ok lehet megbüntetésükre, vagy hogy egy megfelelően felkészült csapat kezdjen kutatni utánuk.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.04, 08:07

Hali!

A modern fegyverekre jó példa volt, hogy egy SWAT-rajtaütésben csúnyán
helyben lett hagyva egy vérfarkas-falka (egy krinosz sem olyan idegsokkoló,
ha épp a paprikagáztól krákogva, a frászgránáttól süketen-vakon próbál
olyan alapfogalmakat tisztázni, mint lent és fennt), pedig a mesélő csak
a szabvány rajtaütési eljárást hajtotta végre - azaz a feketeruhás fiúk
nem is gondolták, hogy léteznek természetfölötti lények, nemhogy pont
egy ilyen brigádot kell begyűjteniük.

Persze mivel ezüst nem volt náluk...

Adios
KLM

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.03, 10:46

Oké, lehet valaki egyértelműn erősebb másoknál, ha eleve elfogadnak egy merev hierarchiát.

"Sőt, igazából a legtöbb világ készítőinek is a szemhéjára kellene tetoválni
belülről."

Na igen, megint megkaptam játékosoktól, nálam NJKk miért ilyen tápok, mi az hogy egyből felkészülten reagálnak rájuk...

Biztos nem hétköznapi emberek módjára viselkedtek, de alvezérüket védő gengsztereket, meg gazdájukat védő ghoulokat nem is hétköznapi embernek neveznék.

Való igaz, velük való harcok nem sokat tettek hozzá történethez, azon kívül, hogy lássák emberként nem ment volna valószínűleg...

Viszont van olyan összecsapás amit mindenképp kidobálnék, oké közönséges ember eleve összeszarja magát krinosztól... és ha hunter? És ha hunter JK? Neki is van 1% esélye a győzelemre... végtére is ha nem lenne 1es szabály és természetfelettiek SOHA nem hibáznának, tényleg nyíltan is uralkodhatnának embereken.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.22, 12:34

Persze még mindig kérdés, milyen partival lehet összerakni, mert nem jó ha valaki egyértelműen erősebb másoknál,

Dehogynem.

Pld. teljesen jól lehet játszani egy Tremere kápolna mindennapjait
(izé, éjszakáit), ahol a Régens is JK, meg a púpos laborsegéd ghoul is.

Pedig hát nagyon nincsenek egy ligában.

Másik példa az Ars Magica, ahol egy partiban van a lovászfiú, a lovag úr
és a párszáz éves ősmágus.

A miértek és hogyanok persze fontosak.

illetve hogy reagáljon a világ reálisan egy olyan képességű egyénre.

Na, ez viszont az, amit nem lehet elégszer elmondani.

Sőt, igazából a legtöbb világ készítőinek is a szemhéjára kellene tetoválni
belülről.

Adios
KLM

Módosította KLM: 2008.07.22, 12:35

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.07.22, 11:10

Értem, ha valaki reálisan olyan erős, az más téma.

Persze még mindig kérdés, milyen partival lehet összerakni, mert nem jó ha valaki egyértelműen erősebb másoknál, illetve hogy reagáljon a világ reálisan egy olyan képességű egyénre. Az addig ok, hogy mindenkit le lehet lőni, csak előbb meg is kell találni őt pl...

Amúgy szerintem a két fogalom nem zárja ki egymást teljesen, akad aki jól kijátsza a kariját, tényleg jellem, de azért szeret belekapaszkodni olyanokba, hogy pl először szépen elmond másiknak egész mondatot,aztán Uralom 1el : Csináld!
Másik arccal ki is találtuk hogy ez így nem működik, akkor csak utolsó ige az érvényes.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.22, 08:43

Nem általában a tápos karik szivatásáról beszéltem, hanem azokról akik kihasználják szabályrendszer gyengeségeit és úgy optimalizálnak, akadt ilyen játékos.

Nem árthat ha szólok: a "tápos" kifejezés alatt olyan karakter/játékos kombinációt
értünk, ahol a hangsúly a minél nagyobb (harc)értékeken van, a személyiség
kijátszásán meg hasonlókon ellenben nem nagyon.

Szóval aki "kihasználja a szabályrendszer gyengeségeit és úgy optimalizál" - általában
ez a tápos definíciója.

Van a másik eljárás, az erős karakter - aki viszont bőven beleférhet a világba, meg
élvezetes is lehet kijátszani, vele együtt játszani és persze akár mesélni is neki.

Adios
KLM

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.07.21, 09:34

Nem általában a tápos karik szivatásáról beszéltem, hanem azokról akik kihasználják szabályrendszer gyengeségeit és úgy optimalizálnak, akadt ilyen játékos.

Amúgy persze az is téma, hogy egy tápos kari hol ütközzön falakba, mert hát ő sem oldhat meg mindent egyedül.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 09:28

Hali!

Igen, egy irreálisan táp karit nem kell játékba engedni.

Az persze kérdés lehet, mi az irreálisan táp, ha valakit tényleg space marinenek tenyésztettek, ott kevés táp dolog irreális, de esetek többségében nem ez a helyzet, meg nyilván parti függvénye is, ha mindenki más közönséges katonával jön, akkor jogosan szólhatnak amiatt, hogy nem szeretnék ha a tápmarine mindent elhappolna előlük... itt megint kérdés a mese célja is, mert ha szociális szituációk is előkerülnek, akkor ott a marine fog bénán nézni...

Illetve egyes játékosok szépen ki tudják használni szabályrendszer kiskapuit, na ilyeneket szerintem nem szégyen szivatni kicsit... :)
Vagy háziszabályt hozni.

A magam részéről másfelől szeretem megközelíteni a dolgot.

Illik-e a karakter az adott világba, mesébe és partiba? Ezek a fontos kérdések.

Másrészt nem azért szívatom a "tápos" karaktert, mert megérdemli. Nem.

A világ maga reagálja le, a beépített törvényszerűségei alapján.

Namost ennek a bizonyos "lereagálásnak" a hozzávetőleges mikéntjét és hogyanját a
karakter és a játékos azért ismerje már valamennyire, illetve valamennyire legyen ezzel
tisztában maga a parti is.
Az is jó, ha a mesélő meg tudja saccolni, hogy a parti játékosai hogyan fogják viselni
az adott karakter+játékos kombinációt - és hogy akarjuk-e ezt.

Amúgy szerintem se lehet egy karakterről mindent leírni se előtörténetben, se jellemben, se Természet/Viselkedésben...

Mint visszaolvasva talán feltűnhet, nem is ezt állítottam/állítottuk.

Azt viszont igen, hogy bizonyos döntéseket előre meghozhat az ember,
akár karakteralkotáskor is.

Adios
KLM

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.07.21, 07:42

(OFF)Azért Gaunt szellemei például nem pont arról szólt, hogy a tápmarineok minden sarkon legyaktak egy démont, mikor egy démon előkerült második részben azzal nem is tudtak önerőből elbánni.
Nem azt mondom hogy ott a főszereplők átlag halandók lettek volna.(/OFF)

Módosította MUMUSi: 2008.07.21, 07:43

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.19, 21:49

Üdv!

MUMUSi: szerintem pont ne a WH40k-t hozd példának :D ott minden karit meg lehet tápolni úgy, hogy föl se' tűnik..

Igen, talán nem az a játék a legjobb példa, ahol elvileg reális esély van arra, hogy rajzani kezdenek a démonok...

Maradok tisztelettel: Alister

Ebony_Benetnash

Ebony_Benetnash

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.19, 20:48

LC: akkor jó, ha ez alap, én nem mindenhol találkoztam ilyen következetes szervezéssel.
Persze az élvezetesebb, színvonalasabb játékoknál igen... :P

MUMUSi: szerintem pont ne a WH40k-t hozd példának :lol: ott minden karit meg lehet tápolni úgy, hogy föl se' tűnik...

Habár, játszottunk mi olyan cifra kalandot is belőle, hogy mindenki "táp" volt, mégsem ütközött ki (nem is ez volt a lényeg) ...ja, és a végén mind meghaltunk... :D
De amúgy nagyon tetszett az a mese.

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.07.19, 10:53

Igen, egy irreálisan táp karit nem kell játékba engedni.

Az persze kérdés lehet, mi az irreálisan táp, ha valakit tényleg space marinenek tenyésztettek, ott kevés táp dolog irreális, de esetek többségében nem ez a helyzet, meg nyilván parti függvénye is, ha mindenki más közönséges katonával jön, akkor jogosan szólhatnak amiatt, hogy nem szeretnék ha a tápmarine mindent elhappolna előlük... itt megint kérdés a mese célja is, mert ha szociális szituációk is előkerülnek, akkor ott a marine fog bénán nézni...

Illetve egyes játékosok szépen ki tudják használni szabályrendszer kiskapuit, na ilyeneket szerintem nem szégyen szivatni kicsit... :D
Vagy háziszabályt hozni.

Amúgy szerintem se lehet egy karakterről mindent leírni se előtörténetben, se jellemben, se Természet/Viselkedésben...
Ez olyan hogy pl valaki alapból jó, de ha valaki bántaná pl a családját, na azzal szemben nem szégyellne gonoszkodni... az esetek többségében, a jó meg a szent nem ugyanaz.

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.18, 12:47

Helló!

Erről a témáról eszembe jutott, hogy amikor először játszottam D&D-t, akkor a félelf bárdom kezébe béltépőt akartam rakni... :P :D Persze, hogy csak azért, mert annak volt a legnagyobb a sebzése az egykezes fegyverek közül. Persze a mesélő elfenekelte Liuninellát, hogy inkább lantot forgasson, így megelégedtem egy fattyúkarddal. :lol: Persze most már megváltozott a felfogásom, inkább úgy csinálom, ahogy lent is írtátok, hogy egy létező koncepció segítségével építitek fel a karaktereket.
Inkább éljen az a szegény kari, mint hogy full tápos, de nincs benne semmi érdekes. :lol:

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.10, 11:31

Mondjuk a pontelosztást mi - mindenhol - totál szabadon kezeljük, a koncepció és az ésszerűség szabják meg a az értékeket (illetve előnyöket-hátrányokat), és nem a játék által előírt mire-mennyit-költhetsz szabályok, szóval leginkább olyan, mintha egy "létező" figurát modellezni probálnánk.

Akkor hasonló az elképzelésetek és megvalósítása, mint a mi játékainké... :gyagya: :D

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.09, 17:24

KLM:
Jogos, persze az ok-okozattal lehet játszani. :lol:

Ebony_Benetnash:
Ezzel szvsz mindenki így van, néha nem megy jól az azonosulás, néha igen. Én igyekszem az utóbbira gyúrni.

Illetve be lehetne iratni az előtörténetbe, hogy mitől mi alakult ki, milyen hatása volt rá... nem utolsó szempont.

Nálam ez alap. Ok nélkül nem alakulnak ki hátrányok (általában). Igazából amire utalni akarnam, az a RedSign által is említett "pontvadászat".

Mondjuk a pontelosztást mi - mindenhol - totál szabadon kezeljük, a koncepció és az ésszerűség szabják meg a az értékeket (illetve előnyöket-hátrányokat), és nem a játék által előírt mire-mennyit-költhetsz szabályok, szóval leginkább olyan, mintha egy "létező" figurát modellezni probálnánk.

Ebony_Benetnash

Ebony_Benetnash

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.08, 14:45

A süti jó ötlet lenne... de elfogyna, mielőtt a mesélőhöz érnék vele... :lol: :lol:

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.08, 10:11

Ennyi erővel meg kellene szabni azt is, hogy ha valaki hátrányt vesz fel, milyen előnyökkel "kompenzálhatja" azt... nem?
Pl. (ezek szerint) pánikbetegségből adódóan jobb lehet az érzékelése, de mondjuk nem lehet jobb emiatt teszem azt atlétikában... lehet rossz példát hoztam... mind1 értsétek jól :lol:

Nem, erre semmi szükség... :lol: ...maradjunk inkább a sütinél... :lol:

Illetve be lehetne iratni az előtörténetbe, hogy mitől mi alakult ki, milyen hatása volt rá... nem utolsó szempont.

Ez szerintem természetes, egyetlen játékos sem vehet nálam fel úgy hátrányt, ha nem indokolja (még természetfelettit sem)... :) ...ezzel általában egyébként elmegy a kedvük a pontvadászoknak... :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]