Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Egy szerepjatekos cikk a HIT c. ujsagban (kommentalta: NB Killer)

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Tiger91

Tiger91

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 18:52

Ejj... xD
Új szülöttnek minden vicc új. :sir: Ez nagyon nagy.

Kül nemtudom ti hogy vagytok vele, de én büszkén vállalom. xD
És igen is hozok létre világokat és az itteni gyarlóságát karikaturizálom!!!

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.08, 12:03

De rég is volt.... (1989-es könyv (ami mellesleg a B.A.D.D. már akkoriban is teljesen elavult "érveit" és adatait szajkózza)1997-es (félre)fordítása) ... NOSZTALGIA!

Öööö... miért is kommentelek most? Ja igen! Kezembe (PC-mre) került a cikkben emlegetett Isaac Bonewits könyv* 2. kiadása (1996-os... talán), amiben megköszöni a reklámot, de kifejti, hogy ő azt írta a D&D-ből NEM lehet okkultizmust tanulni. Ja és az illusztrációk démonoknak nézését sem igazán tudja hova tenni... :lol:

*címe: Authentic Thaumaturgy ... Arról szól hogyan építsünk "hiteles" mágiarendszert. Egész mókás olvasmány, de a nyelvi humor miatt még középfokú angollal is elég kemény dió. :felvon:

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

Falcar

Falcar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.09, 18:19

HGY, go to...
Az a baj hogy ezek itt dumálnak a sátánizmusról, ők maguk meg a keresztyénség ócska, ostoba paródiái!
A fordításuk gyökér, ők se 100asak!
Én is református vagyok és mégis szerepjátékozok, soha nem kísértett meg rajta keresztül a sátánizmus. Marhaság az egész. "óvakodj a HGY-től és felebarátod szektáját ne kívánd!"

Slayer7

Slayer7

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 72 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.05, 19:11

Jajj...én is régen röhögtem ekkorát:D

_Sohamár (NPC/NJK)

_Sohamár (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.11, 19:09

nah, ez ritkajó lett:D
megnyugodtam h nem csak mi idézzük meg a Pokol Angyalait, a sátánt és egyebeket, hanem rajtunk kívül több ilyen pogány elvetemült önpusztításra hajlamos elmebeteg is van....;)

Verpistike

Verpistike

Szörnyű vérpistikék

• Fórumita
  • 1018 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 07:54

Anyám:)

Pontifex

Pontifex

Tremere

• Fórumita
  • 1711 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.08, 18:00

Jaj... az ilyenektől mindig felidegelem magam... léteznek még ennél is fanatikusabb hülyék a földön? Uhh... Legszivesemben most azonnal kioktatnám...

Son_Goku

Son_Goku

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.29, 20:22

Nagyon jó! Kár volt belefirkálni, ez önmagában gyöngyszeme az elfogulatlan véleménynyilvánításnak ;)

Eszembe jut róla egy régi RPG-s urban legend (bár azt hiszem megtörtént), amikor a szerepjátékost megszólítja egy ilyen utcai térítő:
Térítő: - Te hiszel Istenben ?
RPG-s: - Melyikben ?
Térítő: - Hiszen csak egy van !
RPG-s: - Melyik győzött ?

:D

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.24, 17:05

Régen röhögtem már ennyit...mondjuk azután hogy a Metallica is sátánista, nem lep meg semmi...Humor rovatban jól mutatna

_fathom (NPC/NJK)

_fathom (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.06, 13:08

Sziasztok!

Hát meg kell mondjam ma nagyon jól kezdődött a napom:) Ennyit tényleg rég röhögtem, tovább is küldtem gyorsan minden érdekeltnem...
Ha valaki tud valamit erről az ürgéről vagy esetleg valamely írásával rendelkezik, kérem bocsássa rendelkezésemre.
www.boblarson.org on van a honlapja. Mindent elárul:) Jó, hogy azért nem szed pénzt, hogy megnéztem a honlapot...;)

ElekTron

ElekTron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.05, 22:37

Legutóbb egy hasonszörű iráson röhögtem ennyit Aminek a címe a sátánizmus és a rock zene.
Csak tudnám, hogy sikerült pont a D&D-ből kihozni a sátánizmust.
A Vampire-t, vagy a Nephilim-et még csak-csak megérteném, no de ez.;)

Crysalantanasia

Crysalantanasia

A lovaghölgy

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.04, 07:54

Huh... Istenem <aki véletlenül sem egyezik a keresztény Istennel, vagy hozható kapcsolatba Jézussal> De nagyon rég röhögtem ilyen jót. A kommentár varázslatosra sikerült.
Csak az a baj, hogy vannak olyan agyamentek, akik komolyan is veszik az ilyet.

Knight

Knight

Lovag

• Fórumita
  • 934 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.03, 19:00

Ja és el is felejtkeztem arról hogy milyen drága is beszerezni manapság a komponenseket!:)Nem elég hogy feleselnek ezek a megidézett élőhalottak (akik ráadásul semmilyen kapcsolatot nem ápolgatnak se a keresztény hittel se jézussal de még a Pápával sem!;) ) de még drágák is!És most jön ez a megrázó cikk amiben kiderül: sátánista vagyok!Vááá!!!Lehet hogy öngyilkosnak kéne lennem??? :D

Knight

Knight

Lovag

• Fórumita
  • 934 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.03, 18:57

Amit Clorel mond tényleg elég jó észrevétel.Valóban többször hallom a HGY-t párhuzamban a sátánizmust mint a szerepjátékot.
Emlékeim szerint nem ez az első ilyen cikk de ez a kommentárnak köszönthetően még viccesre is sikeredett!;)
"Gygax továbbá arra biztatja a játékosokat, hogy memorizálják a
megfelelő varázsigéket, hogy “jól bevéssék az elméjükbe a hatékony,
misztikus átokformulákat”.
<nem a játékosok, hanem karaktereik! barom...>"
Ez kifejezetten jóra swikeredett :D

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.30, 00:49

Na igen. Ez poénnak még mindig jó, sőt! ;) Az is lesz szvsz jó sokáig, de azért egy hitgyülis... háát :D Gyakrabban hozzák szóba a sátánnal (mint röhögnivaló miaszöszt persze), mint egy szerepjátékost :D

yam

yam

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.28, 21:03

Ezzel csak az a baj hogy akik jatszanak, tudjak hogy ugy baromsag ahogy van, de aki nem ismeri a dolgot, annak egy negativ benyomasa lesz az ilyen "irasok" miatt, es ha meg sok ilyet olvas o is megirja a sajat, 25. fajta tovabbfejlesztett baromsagat... Es sajnos en még nem talalkoztam pozitiv hangvetelu rpg-s irassal, ami objektiven leirna hogy ez van, igy kell jatszani, es semmivel sem rosszab mint a mittudomen sakkozas...
Udv

Keitaro

Keitaro

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.27, 18:39

ÁÁÁ!!!

Hát ez az, amikor a tudatlan ember sarat dobál. De megérte elolvasni. Egyrészt, már alig várom a keddi szerepjátékot... illetve ördögi tásast.;)
A másik pozitívum pedig a kommentár volt. Gratulálok. Jó helyen jó mondatok, és én jól szórakoztam. :D

Nem tudok dühös lenni, mivel tudom, hogy ez az egész úgy ökörség, ahogy van... de hogyan jelenhetett ez meg nyomtatott sajtóban?

_(p)ec (NPC/NJK)

_(p)ec (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.26, 14:34

"Ezt most k*ra elhittem... " ;)
(uristen@menny.hu)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.26, 14:34

Egy szerepjátékos cikk a HIT c. újságban (kommentálta: NB Killer)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]