Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Mi a magyarazata a Kozepfolde Szerepjatek hazai nagy bukasanak? (irta: Lawbreaker)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.27, 13:54

Izé, én ezt nem értem.

Mihez kellett volna felnőni?

Mondjuk, mindig hálás a "mi az igazzy erpégézés" kérdés gittjét rágni.

Tapasztalataim szerint az asztali szerepjátéknak és szerepjátszásnak széles spektruma van.

Játékstílus a karaktere cselekedeteiről egyes szám harmadik személyben közömbös hangszínben nyilatkozótól az amatőr színjátszókörig terjed.

Abban én nem látok "felnövést" (minőségbeli előrelépést), hogy valaki félistenekkel hentel végig egy kitalált univerzumot, vagy direkt, egyedinek szánt és esetleg direkt hendikeppes karakterrel éli akár cselekményekben direkt unalmas, de lelkiekben gazdag életét.

Mondjuk egy direkt hendikeppes karakter akció és lelkizésdús kalandjai - pld. a kedvenc üzletjavám Star Warsban, a rettegett repülő szemétkupacával és a szinte elérhetetlen magasságokban lévő bárpulttal...  :gugye:

Csak a szabályrendszerhez szólnék hozzá: a "realista" rendszer <> a nagyfelbontású rendszerrel és egyik sem egyenlő a bonyolulttal...

Módosította KLM: 2017.01.27, 13:56

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.27, 12:01

WCB, köszi a filet, ezt csekkolom. :leborul:

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 463 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.27, 11:40

Orastes:

Szerintem innen elérhető, de tippre be kell hozzá jelentkezni, meg el kell fogadni egy tesztelési nyilatkozatot is:
http://www.ironcrown.com/ICEforums/index.php?topic=15937.0

Igen, tényleg be kell logolni, anélkül nem látszanak azok a fórumbejegyzések.

Illetve jópár éve indítottak egy párhuzamos rendszert, a HARP-ot (elsőre egyszerűsített Rolemasternek tűnik, jobban nem merültem bele), annak meg a Lite verziója érhető el:  http://files.meetup.com/489087/3000L_HarpLite.pdf

Módosította WCB: 2017.01.27, 11:46

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.27, 11:10

...
Leginkább azonban az a sajnálatra méltó, hogy még közel tíz év múltán sem tudott felnőni a magyar szerepjátékos közönség a "feladathoz".

Tisztelettel jelezném, hogy 20+ év távlatából sem sikerült felnőni.
...

Izé, én ezt nem értem.
Mihez kellett volna felnőni?

Mondjuk, mindig hálás a "mi az igazzy erpégézés" kérdés gittjét rágni.

Tapasztalataim szerint az asztali szerepjátéknak és szerepjátszásnak széles spektruma van.

Játékstílus a karaktere cselekedeteiről egyes szám harmadik személyben közömbös hangszínben nyilatkozótól az amatőr színjátszókörig terjed.

Abban én nem látok "felnövést" (minőségbeli előrelépést), hogy valaki félistenekkel hentel végig egy kitalált univerzumot, vagy direkt, egyedinek szánt és esetleg direkt hendikeppes karakterrel éli akár cselekményekben direkt unalmas, de lelkiekben gazdag életét.

Asszem' korábban is fejtegettem, hogy tizenéves koromban vevő voltam plasztikus karakterekre, némi beleélésre, szerepjátszásra.

Kb. 20 éve már nem játszom, de ha ismét belevágnék, tuti valami régi vágású (van szép magyar kifejezés az "old szkúl"-ra) "E/3-ban előadott, lemegyek a labirintusba, legyakom a szörnyet, ide a kincset és a tapasztalati pontot" stílust nyomatnék.

Módosította scaurus: 2017.01.27, 11:11

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.26, 17:03

Ezt a kijelentésedet mire alapozod? :aboci:

Orastes:
Szerintem innen elérhető, de tippre be kell hozzá jelentkezni, meg el kell fogadni egy tesztelési nyilatkozatot is:
http://www.ironcrown.com/ICEforums/index.php?topic=15937.0

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.26, 16:47

Köszi a linket, de csak én vagyok láma, hogy nem látom, hogy hol lehet letölteni? :hogymi:

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 463 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.26, 16:04

Akit érdekel, most hol tart a MERP-ben annyit emlegetett Szerepmester, az ICE fórumain letölthető a következő változat betaverziója (Arms&Character Law, Spell Law, Creature Law).

http://www.ironcrown.com/ICEforums/

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.26, 10:01

Annak ellenére, hogy állítólag "bukás" volt a rendszer:
-jelentek meg kiadványok
-voltak versenyek
-cikkek a Bíborholdban és a Holdtöltében, ráadásul egész jók

A rendszer nem volt annyira nagyon rossz, párszor meséltem is benne, a gyermekbetegségei ellenére is használhatónak bizonyult.

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.26, 03:22

Egyébként emlékszem, hogy engem elbűvölt a Középfölde Szerepjáték könyv, annak ellenére, hogy be volt csomagolva és a sarkából ki volt lopva a 2k10. Nem érdekelt, megvettem és ez alapján ismertem meg Tolkient és a Gyűrűk ura trilógiát. Pedig akkor már megvolt a M.A.G.U.S is.

Yildirim

Yildirim

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.09, 22:22

Szeretném nagyrabecsülésem és tiszteletem ily módon kifejezni Lawbraker felé, aki mint fentebb olvasható tökéletesen rátapintott a MERP kálváriájának okaira. Leginkább azonban az a sajnálatra méltó, hogy még közel tíz év múltán sem tudott felnőni a magyar szerepjátékos közönség a "feladathoz".

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.11.09, 21:26

Egy kérdés ! Mi az, hogy high fantasy szerepjáték, csak azért, mert a műt, amelyen a szerepjáték alapul high fantasy, attól még maga a játék nem high fantasy. Szerintem épp a D&D nevezhető high- nak ugyanis imáron már vagy harminc éve uralja a piacot ( eltekintve, hogy Mo.-gon egy kicsit más a helyzet ). szerintem egy szerepjáték, akkor jó ha játszható, és a rendszere nem túl bonyolult, és elég üres hely van, hogy a KM benépesítse saját elképzeléseivel.

_minmei (NPC/NJK)

_minmei (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.06.19, 10:04

Igen...

_Darpharin (NPC/NJK)

_Darpharin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.03.10, 15:31

taps taps taps
taps

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.03.10, 15:31

Mi a magyarázata a Középfölde Szerepjáték hazai nagy bukásának? (irta: Lawbreaker)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=673

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]