Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Ynev kronologia (A Negyek Tanacsa)

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.04, 09:15

Hali!
Szerintem is a Sumiból csak néhány dolgot kell használni, a többi csak érdekességnek jó.(Elolvasod egyszer, továbbgondolod, majd visszarakod a polcra és az első MAGUS-t használod

_Gergi (NPC/NJK)

_Gergi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.11.04, 17:49

Impozáns méretű bogarászás ,de minek A Sumi fikázása? Kis IQ-t vitt bele az egészbe. Mondjuk a gyüjtögető életmódot folytatóknak...

Rutin

Rutin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.10.07, 15:59

Az ötödkor előtti témákat igaz csak néhány mondatban, de összefoglalja a Homályhozó c. Legendák és Enigmák kötet első novellája. Nem is rosszul.

_Tai-Shu (NPC/NJK)

_Tai-Shu (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.09.21, 22:24

Valóban nagyon kellemes kis írás, de szerintem a megszállot Ynevieket inkább az ötödkor előtti események érdeklik mint az hogy 3425 - Második Gorviki szent háború Abadana ellen , kudarcal végződött. Igen, mivel azonban ehhez nem jelent meg "hivatalos" írás, azt szoktuk elfogadni ami van. Nos engem is ez a téma izgat igazán, de nem merem megírni, mert nagy valószínűséggel több embernek lesz támadási célpontja, mind kedvenc cikke. Ha erre sor kerül megtudjátok.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.09.19, 21:35

A SUMI tényleg a legjobb kiegészítő. Enélkül a M.A.G.U.S
csupán egy 12-egy tucat játék lenne. A SUMI belevitt egy olyan dark vonalat az alapkoncepcióba, ami az egészet SOKKAL hangulatosabbá teszi.
Szerintem elsősoban a táphajhász állatok szidják, mert pl:
1. Milyen dolog az, hogy egy szörny ellen a legtáposabbaknak sem lehet győzelmi esélyük?
2. Mi az, hogy az elfeknek pl nem csak tápos előnyeik vannak, hanem hátrányaik is, amit ki kellene játszani?
És még sorolhatnám.

Bumburnyák

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.09.19, 21:14

Egyszer en is neki kezdtem vmi hasonlonak, de vegulis nem let belole semmi. jo, hogy vki vegre megcsinalta. Most igy hrtelen csak annyit fuznek hozza, hogy a titokzatos ordani tuzvarazslok a godoni magusok maradvanyai...

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.09.19, 18:05

Crantát kissé kihagytad a negyedkorból, nem? :)

SAS 2000!
Nem. Ryek Toron elődje volt.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.09.19, 10:36

2 problem: a szöveg tele van helyesírási hibákkal, ill. a Mókus úgy ahogy van, teljesen játszhatatlan. Elhibázott alapkoncepció + kiegyensúlyozatlanság + össze-vissza kiegészítők + be nem tartott határidők + ...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.09.18, 14:01

Matt:
Tudod mi a bajom a Sum-mal?
Éppen az, amit vizmi is mondott: teljesen összekavar mindent.
Én elolvastam és arra a következtetésre jutottam, hogy jobb, ha csak néhány dolgot veszek át belőle, mert egy-két olyan baromság került bele, hogy azt nem tudtam volna a játékosoknak elmagyarázni.
Amúgy idestova 8 éve mágusozok és eddig nem volt rám panasz. Szóval szerintem meg kell tartani az első TK-t és átvenni az ésszerű dolgokat a kiegészítőkből.

_Matt (NPC/NJK)

_Matt (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.09.18, 08:56

Mi a bajod a Summariummal? A legjobb kiegészitő. Az Új Tekercsekről nem is beszélve ( bár abban nincs történelem ).
Egyébként nem rossz, de a MI Ynevünk más. A Valhalla kiadhatná végre a Geoframiát ilyen kiegészítésekkel együtt.

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.09.17, 10:24

Az alább leírt érdekes összevetések egyértelműen rámutatnak a MÁGUS számtalan hibái közül jónéhányra. Pl:
1. Koncepciótlanság: Akik elkezdték írni, nem nagyon tudták, hogy mit is akarnak elérni, mire végeznek. Nem is egyeztettek túl sokat, ezt számtalan probléma is bizonyítja, ami össze-vissza van kijavítva.
2. Átláthatatlanság: Az egyik kiadványban leírt állítások egy részét a következő cáfolja, esetleg csak kicsit mást mond.
Ezzel nem a mágust akarom szidni, én is elég sokat játszom, de azért a méltán népszerű nyugati játékok nem (csak) művészetileg jobbak, hanem átgondoltságban is!

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.09.13, 23:49

Ave!

TheElf:

A Birodalmi (krani) fejvadaszkalnok leteztek elobb, ez vilagosan kiderul a Gorvik leirasbol (ami az egyetlen olyan leiras a SUMM., amit Nyul kovetett el-persze joval a SUMM. megjelenese elott, a Talizman hozta le eloszor-es nem valtoztattak rajta semmit). Ott az all, hogy a Shadon-Gorvik haboru egyik fordulopontja volt a Gorvik hegyvideken letelepedett krani fejvadaszklanok! Tehat az volt elobb...

Over and out,

Messor

SAS2000

SAS2000

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 126 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2001.09.13, 20:01

A Ryek-i démoncsászárság nem a déli féltekén volt???

_TheElf (NPC/NJK)

_TheElf (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.09.13, 19:20

Szép munka volt, gratulálok, jópár olyan dolgot tartalmaz, amit érdemes átgondolni. (MAGUS alapkönyvek: első valódi fejvadászklánnak a Vértestvériséget említik meg. A Birodalmi klán itt megelőzi gorvik alapítását. Mindkét adat hivatalos, és mindkét helyen szerepel a birodalmi klán.)

A két dolog akkor egyeztethető össze, ha a Birodalmi fejvadászklán nm fejvadászklánként kezdte a pályafutását. Érdemes lehet végiggondolni.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.09.13, 12:51

Csak egy apróság: ha az Első és az Utolsó Napfelkeltét kilenc sorsforduló választja el, akkor összesen tíz Kor lesz, nem kilenc. Márpedig úgy mondják, a Kilencedkor lesz az utolsó...

_Svindler (NPC/NJK)

_Svindler (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.09.13, 11:11

Anno mikor a MAGUS indult, `93 korul, mielott a RUNA kijott volna a GURU cimu ujsagban volt MAGUS/RUNA melleklet, ott volt egy hasonlo Ynev kronologia ala Valhalla. Ha erdekel vkit akkor beirhatom, nekem megvannak a GURUNAk is :)
Ugy emlekszem ott volt par erdekes evszam ami aztan kesobb nem nagyon jelent meg sehol mashol.

bugger

bugger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2001.09.13, 09:47

Szerintem a Valhalla nem fog ilyenekkel foglalkozni, ezert is jo bolt, hogy valaki vegre osszegyujtotte a datumokat...

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4664 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.09.13, 08:26

SirThomas:
1 - a fenti datumok M* konyvekbol lettek osszegyujtve, a Negyek Tanacsanak aldozatos munkajaval (ezt barki megtehette volna)

2 - veloszinuleg nem a fenti Kronologia jelenik majd meg a Valhalla gondozasaban, hanem inkabb egy atdolgozott es bovitett kiadas, ezert a fenti cikk nem a Valhalla hivatalos kiadvanyakent ertekelendo...

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.09.13, 07:46

Huhh... nem tudok helyesírni. de ciki...
Szóval "vajon" és "Yardain"
és még1x bocs

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.09.13, 07:45

Valyon Yardai bácsi mit szól hozzá?
Szerintem sokak hiányoltak már valami hasonlót...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]