Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Memento (Raon)

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Gica

Gica

Kisfianna

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.11.23, 21:07

Szerintem nem csapongó a gondoltamenet. Vagyis hogy nem tulságosan. Van benne valami. Egy hatalmas nagy érzés az egész. És ha az ember átérzi, akkor nem tűnik csapongónak a vonalvezetés. Sőt. Fokozza az egészet, míg a végén egy elfojtott mondatba torkolik az egész. Ez is jó csattanó, ám magáról az íróról többet mond el. Tetszik, csak hiányzik a kiáltás a végéről... Amivel végleg kiadja magából az ember az egész érzelemzuhatagot...;) De tetszik.az utolsó mondatig. Gratula, Raon...:)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.24, 07:34

Köszönöm a sok véleményt. :-)
Dr. Wyquin első észrevétele szerintem nem helyénvaló, de a többi igen - elhangzott többször, hogy csapongó a gondolatmenet és ez biztosan így van.
Ez az írás a szerző értékrendjét tükrözi, saját véleményét és éppen ezért lett olyan amilyen: csapongó és elvont, mert önmagát adta... - ezt biztos forrásból tudom. ;-)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.19, 09:43

Mindenesetre érdekes. Főleg a vallásról szólló része.
A harmadik fejezet nekem nagyon elvont.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.17, 09:37

Lejart szoveg. Osho es Weores Sandor kevereke. Amennyiben ez sajat gondolat menet ugy az ertekelest 75%-ra novelnem.

_gatta (NPC/NJK)

_gatta (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.16, 13:45

Egy kicsit csapongó nem lehet követni. Egyébként nem rossz.

_Arcanaeis (NPC/NJK)

_Arcanaeis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.12, 18:58

Elnézést; előbbi kommentárom a lap alján található, 785-ös sorszámú véleményre válasz.

_Arcanaeis (NPC/NJK)

_Arcanaeis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.12, 18:56

Nem. De a világ nem is olyan, amilyennek látjuk, mint ahogy az ember is több, mint a ruha és a bőr, amit visel. Vagy épp kevesebb.

McCoy

McCoy

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 286 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2001.10.12, 09:37

Fele ennyi jelzős szerkezet, és egészen jó lesz ;)

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.10.11, 18:54

Üdv!

Hát.
A mondaton belüli váltást, már ami az alany-állítmány számának, személyének egyeztetését illeti, tartok tőle, hogy szép magyar nyelvünk helyesírási szabályai kevésbé rugalmasan kezelik, mint a tisztelt szerző :-)). Gondolok itt pl.: "Miért várjuk mástól, amikor te magad vagy..." :-)
Azt már meg sem akartam említeni, hogy a második bekezdésben a jövönk teljesen "kiburított" :-)))). És az "ugyan azokat" szerintem egybe írjuk :-))))))).
A helyesírással végezvén rátérnék a mű egyéb általam hibának vélt tulajdonságainak szemezgetésére.
Bár én általában kedvelem az ilyen belső monológokat, gondolatsorokat, ezt mégis csak némi erőfeszítéssel tudtam követni. Kissé csapongó, nekem túl elvont gondolattársítású. Nehezen tudtam a gondolati ugrások után is tovább olvasni, mert jónéhány helyen kimaradt nekem egy-két lépcső.
Összességében zt tudnám mondani, hogy a gondolat jó, de azért még két hét pihenés és két átírás ráfért volna.

Üdv: Wyquin

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.11, 18:45

Nagyon jó hogy, van aki így gondolkodik.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.11, 17:17

Miért ilyen a világ? Csak!
Miért csak?
Mert ha másmilyen lenne, akkor arra kérdeznénk rá, miért ilyen?
...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.11, 14:33

Elgondolkodtató. Az emberek nagy része mégsem gondolkodik el rajta, hogy valóban minden úgy van-e jól ahogy azt a környezetében látja. Tényleg ilyen világra van szükségünk?!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.10.11, 14:33

Mementó (Raon)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=1413

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]