Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Bolcsesseg? (Raon)

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.27, 21:11

Hmm..nem rossz gondolat. Érdekes. Mindenesetre a közmondásokhoz (ami úgymond öregjeink velejárója), hozzájön még az a mondás: "Nagy úr a megszokás" És sokszor könnyebb erre támaszkodni mint hogy valaki megerőltesse magt, és neadjisten elkezdjen gondolkozni...

Gica

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.11.04, 19:02

Hát aranyos kis történet, bár még van rajta mit csiszolni de hát nem minden sikerül tökéletesre ;)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.10.21, 12:56

Nagyon nehéz dologra válalkoztál, amikor a témát választottad. Ha sikerült volna perfektre, akkor az lett volna az igazán meglepő! Bevallom a magyarázat nélkül teljesen én sem vágtam a dolgot, úgyhogy nem is értékelem.

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.10.20, 10:05

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, tényleg tanulságosak. :)
Ez a szösszenet (mert a novella titulus nagyfokú eufémizmus volna :) ) nem hirtelen felindulásból lett és hiába ágált Dr. Wyquin, átment a kéthetes szűrésen is. ;)
Amit suggalani szeretett volna (nem mondani, sejtetni), az egyáltalán nem a közmondásokkal kapcsolatos - a magam részéről tartom, hogy a közmondások egy része érdemi és értékes hagyaték őseinktől.
Ellenben az értetlen többség (értsd: a nem kimondottan okos emberek, mint amilyen a szösszenetben szereplő anyós) ezt csak arra használja, hogy mögéjük bújjon és takarózzon véle - ez az én értékrendemben egy gerinctelen gyalázat.

A szösszenet erről akart szólni: az anyós megnyilvánulása ennek fényében talán elfogadhatóan villant.
Az észrevételeket köszönöm: tényleg nem kellett volna az utolsó csavar (a személyes 'élmények' hatása, a sztorihoz kapcsolódóan nem bírtam megállni :))) ) - hát, erre szokták volt mondani, majd legközeleb sikerül...

borúra derű,
Raon

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.19, 23:04

Tisztelt Herbie!

Egyetértek veled.
Nem is utaltam arra, hogy az írót bírálnám.
Az én álláspontom az, hogy aki nem tudja honnan jött, annak arról is vajmi kevés fogalma van, hogy hova megy.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.19, 10:17

Én kifejezetten kedvelem a közmondásokat, mert szerintem szinesebbé teszik az életet és a népi kultúrát. Főleg az tetszik, ahogyan formába öntik, megfogalmazzák az egyébként közhelyszerű általános igazságokat. Ennek ellenére a novella is tetszett, bar a végére tényleg jobban kidolgozott csattanó kellett volna...

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.10.17, 22:41

Naja, fogalomzavar... aki viszont nem talál, az kereshet, nem? Sõt, csak az talál, aki keres. És még játszadozhatnék a szórenddel, de szerintem is hirtelen felindulás a bûnös, ezt végig kellett volna gondolni, így nem igazán csattan a vége. Sõt. Puffan. :-)

Mellesleg, ElekTron, attól, hogy a novella szereplõje nem tiszteli a népi bölcseleteket, attól az író még tisztelheti. És az is egy teljesen hiteles és elfogadható álláspont, ha valaki lehülyézi az õseit, avagy nem tiszteli. Más dolog, hogy mennyire etikus, de ugyanúgy belefér, mint hitetlennek tartani egy másik vallás hívõjét.

Amúgy talán ez nem is novella, csak gondolat, vagy "szösszenet". :-)

_Geist (NPC/NJK)

_Geist (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.17, 22:13

Hozzátűzném: ha vki talál, az már tényleg nem keres, ezt nem is mondja senki...
Ennek egy kicsit olyan íze volt, mintha hirtelen felindulásból írták volna; ez sajnos csak ront a dolgon, egyébként egyetértek ElekTronnal.

ElekTron

ElekTron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.10.17, 21:45

Érdekes alkotás.
A közepe kellemesen értelmes, de sajnos a végével igencsak elszúrtad.
Én úgy gondolom, tisztelni kell, vagy legalábbis kellene öseink bölcsességét. Nem ok nélkül születtek ezek a szólások.
Egyszerű emberek, egyszerű gondolatai, melyek később egy öszetettebb gondolkodású embernél felfedezések sorát indíthatják el.
Szerintem szégyenletes dolog a saját őseinket lehülyézni.
Minden tiszteletem a tiéd.

Dreamwalker

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.17, 17:44

bevallom, enis falra maszom a nepi igazsagoktol

- WGL

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.17, 14:43

Nem azt mondta,hogy aki talál, keressen tovább...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.10.17, 07:21

Szerintem vicces ;)

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.10.16, 23:14

Üdv!

őőőőőőőő........
Tényleg, mi lenne, ha két héttel megírás után szednéd elő újból, és csak akkor küldenéd el BePének, ha akkor is jónak találod? :-)))

Mert ennek például a végét... hát... azért én átgondolnám :-).

Üdv: Wyquin
ui.: úgy látom azért vannak még visszaesések a második fázisba :-)

ZeKosza

ZeKosza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 303 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2001.10.16, 20:10

Ez most poén?

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin