Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Live Vampire: Manifesztum (Bartok Bela)

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.11, 13:36

Blackrivale:Nem tudom a társadalom mely részére gondolzs, de szerintem ha valakinek nem tetszik nem játszik!Egyébként engem megfogott ez a dolog szerintem egész jó kis szerveződést próbálnak felépíteni a srácok, tuti Vampire feeleng meg minden, de kicsit bonya a jelentkezés, és hajszálnyit több szabadságot kéne adni a regionális szervezőknek. PL.:szerintem inkább az ő elsődleges jogkörük lenne eldönteni ki mivel játszhat, akinek meg nem tetszik a döntés az max fellebezhet.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.12.07, 18:23

Blackrivale: Most nem azért, de ez nevetséges. Hogy a magyar társadalom nem fogadja el? Ez nem az Ombudsman! Valakik szerveznek valamit. Joguk van hozzá. Ahhoz talán ezek után nincs joguk, hogy megmondják, hogy ki jöhet és ki nem? A McDonaldsba sem engedik be a b?zl? csöveseket, mégis "elfogadja a magyar társadalom".
Ha demokráciát akarsz, menj az "Országos" LIVEba, ott majd kapsz. Persze játékot azt ezzel szemben nem sokat, de az kit érdekel, hiszen DEMOKRÁCIA van, nem?

Lepus

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.06, 13:59

http://vampire.rpg.hu/budapest/index2.html

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.06, 00:27

Kedves MAD!
Bar nem veszek reszt a szervezesben, es igazabol semmi kozom hozzajuk, de megvedenem oket egy szempontbol: Nagyon szeretem olvasni az uj Gyehennas regenyeket, de en a regi :), hmmm... tehat a '98 elotti rendszereket szerettem meg, es ugy itelem meg magam hogy enis inkabb abban tudnek jatszani. Meg nem tudom aterezni az uj regenyeket, azaz talan igen, egy asztal mellett, de nem egy igazi LIVEon, csupa nagybetuvel, ahol az idod nagy reszet nem "out"-ban toltod, mintahogy az egyparon tortent. Es megegy. A '98 elotti konyveket (remelem) mind olvastam, legalabbis nem tudok olyanrol amelyiket ne olvastam volna legalabb egyszer, ne forgatnam rendszeresen, es ezert talan azt tudom mondani hogy -ismerem-, tehat nem ernek benne meglepetesek meseloi/szervezoi reszrol (a jatek szinvonalahoz szerintem erre szukseg van), es a jatekosoknak nem kell elolvasniuk az osszes uj kiegeszitot-regenyt hogy tudjak az aktualis torteneseket... Hadd alakuljon az ki a jatek folyaman.
Nah vege a szofosasnak, es tovabbra is hajra, ne fogyjon a lelkesedes!

JViC

_MAD (NPC/NJK)

_MAD (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.05, 01:04

Hm...

2015: Vámpírja válogatja.

Lien: 1997 jan 1 után semmi - ez nekem nem tűnik felelősségteljes válogatásnak.

Maradok,
M.A.D.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.04, 20:09

Black, maga a Vámpír egy elitista lény, és tetszik-nemtetszik, megvannak a maga kötöttségei.
Nem a magyar társadalomnak kell elfogadnia, hanem azoknak, akik a személyre szabott horrort, igényesen akarják játszani.

_Blackrivale (NPC/NJK)

_Blackrivale (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.04, 19:06

Először is szerintem ez így túlságosan kötött, és nagyon elitista. Körülbelül olyan, mint a Vampireben a második generációtól felépülő hierarchia.
Az egész olyan kiközösítéses és felsőbbrendű, hogy nem hiszem, hogy a mai társadalom ezt elfogadná.
A saját ötletemet majd a megfelelő fórumon feldobom ott lehet majd utánna érdeklődni.

Köszönöm:
Blackrivale

A 10% a a szervezetségre jár!!!

lien

lien

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2001.12.04, 14:37

Először is szeretném megköszönni a jókívánságokat. Szükségünk lesz rájuk, mert nagy terhet vettünk a nyakunkba, s szükségünk van a bíztatásra, és a segítő kezekre egyaránt.

Narem!
Dobj meg egy levéllel, ha megkérhetlek rá.

MAD!
Nem látjuk egyformán a dolgokat, de el tudom fogadni a Te véleményedet is azzal, hogy mi a live-ban nem kívánjuk ezt a gyehenna-feelinget átvinni. S hogy szelektálni kívánunk a WW által elkövetett dolgokban, az azért szükséges, mert a kiadó zseniálisan jó és felháborítóan pocsék ötleteket egyaránt bedobott a játékba, és kiadványaik színvonala erősen hullámzó.
Storyteller's Handbook: bocsesz, de én már az első kiadást is olvastam, s azóta tartom a Vampirét a szerepjátékok királynőjének. S azóta tudom, hogy jól meg kell szűrni a WW által leírtakat, mert a kiadó több vásárlói csoportot céloz meg egyszerre, ezért ilyenek a kiadványaik! Tetszik, nem tetszik, a vásárlók nagy része 14 éves vérpistike...

Pusszantás annak a "nem regisztrált felhasználó"-nak, aki leventruezott! Ez egy sértéssel felért :). Szeretném felhomályosítani, hogy soha nem játszottam Ventrue-val, s egyelőre nem is áll szándékomban. Bár a kollégák mindegyikéhez a Ventrue áll legközelebb, én vagyok a fehér holló. Hehehe.
Érdemes lenne megismerkedned a Dark Ages-el, ha még eddig nem tetted, hogy megismerd a Ventrue-k lényegét.

A Lovagot.

Bartók Béla aka lien

_MAD (NPC/NJK)

_MAD (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.04, 02:09

Lepus: 1942-re főleg: igen jogos, amit mondasz, és történetesen ez is elég komoly hangsúlyt kap a lepfújolt kiegészítőkben... gondolok itt a 2nd rev Vampire Storytellers Handbook-ra.

Merem ajánlani, bármennyire is gyűlölitek a Gyehenna-feelinget: ha számít bármit is egy revised játékos szava, akkor ennek az egy kiadványnak adsz annyi esélyt, hogy legalább az első pár fejezetet átolvasod. Vagy ha tényleg semmi mást, akkor az Alternate Game Styles (vagy vmi hasonló) alcímmel jelölt részt, ami elég komoly és sokoldalas háttéranyagot és segítséget nyújt, ha a álhivatalos világképtől eltérő játéksettingben gondolkozol. (akár hangulat, akár időpont, akár karakterkor, akár világ tekintetében)

Sőt, legyen dramatikus: tényleg csak azt a pár (na jó, pár tucat) oldalt kérem. Ha ezek után is fenntartod, hogy a White Wolf kizárólag vérpistikiszolgáló kiadó, ami előre kiszabta az egyetlen lehetséges Vampire-hangulatot, és hogy kivétel nélkül bűngyenge, használhatatlan, ötlet, kreativitás és fantázianélküli kiegészítőket ad ki a revised vonalán...
...akkor valószínűleg abszolút nem egy értékrendszerben mozog a _teljes_ világlátásunk, úgyhogy egyeztetni sem tudunk.

Maradok,
M.A.D.

Ps1: ígérik végre magyarul is. Adja isten, hogy kijöjjön, Véristvánainkra ráfér.

Ps2: a fejezetcím lehet, hogy teljesen rossz, nincs előttem, hogy pontosítsam. Lapozgasd, megleled, mire gondoltam.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.12.03, 21:26

E!

A 1942-est én követtem el. :) Lejárt a loginem és nem vettem észre.

Lepus

_deleted (NPC/NJK)

_deleted (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.03, 16:26

Üdv!

Amikor elkezdtem Live-ot játszani, akkor valahogy úgy képzeltem el a dolgot, ahogyan azt összefoglaltátok a Manifesztumban.

Heinrich

Heinrich

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.03, 13:11

Az elottem szólónak: Hadd védjem meg a szervez?ket, noha semmi közöm hozzájuk... Jelenleg ahhoz, hogy az ember igényesen játszhasson, egyszer?en szükséges a játékosok önkényes válogatása. Egy mesél?nél / liveban játszani SOHA NEM JOG. Egy mesél? is mondhatja, hogy sorry neked nem mesélek, és ett?l legfeljebb megsért?dni van jogod.
Igazából a LIVE pont attól ment tönkre, hogy ezt a kis alaptételt néhányan elfelejtették.

A White Wolf figyelmen kívül hagyásával kapcsolatban pedig még egy gondolat... Minden játékosnak és mesél?nek szuverén joga eldönteni, hogy mi szerint játszik. Ez nem nagykép?ség, hanem alapvet? jog és lehet?ség. Ha szerintem szar a DND3, akkor senki nem szólhat le ha ADND2.5-el játszom.
Az ilyen dolgokra alapozott támadás tipikus vérpistike / szabálybuzi hozzáállás.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.03, 11:51

Nem rossz ötlet, csak kár, hogy a fentebb vázolt feltételeknek vajmi kevés szerepjátékos felel meg. Én sem. Mindazonáltal támogatom az egészet, hajrá! Mellesleg úgy vélem, nem kevés megalománia szorult a szervezőkbe. De hát a Kékvérek klánja erről szól. Ha esetleg figyelő füleimbe jutna, hogy valamelyikőtök Ventrue-n kívül bármi más karaktert indít, akkor igen erősen körberöhöglek benneteket. Félre ne értsétek, nem kritizáli akarlak titeket, egyszerűen kevés az ennyire érett játékos, hogy a tapasztalt mesélők égető hiányáról már ne is beszéljek. De hát a világot az idealisták viszik előre. Szóval irtsátok ki magatokból a fölös despotizmust, és ugorjatok neki! Sok sikert!

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.12.02, 20:37

MAD: A 2. átdolgozott kiadás talán emeli a Vampire horror jellegét, de a láncf?részes horror irányába. Ne védd a White Wolfot, mivel az összes új kiadványuk a vérpistikéket célozza meg els?sorban.
Olvasd csak el mi van a Vampire könyvre írva: "A role playing game of PERSONAL horror" Szoval nem HORROR, hanem SZEMELYES horror. Ami azt jelenti, hogy nem kellenek vért?l csöpög? lánvf?részek, meg kígyókarmú monszta-vámpírok, hanem sokkal inkább egy sötét, kicsit álomszer? atmoszféra, ami egyszerre gyönyör? és m?vészi, és ugyanakkor iszonytató. Ezt az érzést a 2. kiadásig a Vampire tökéletesen hozta. A revised edition sajnos elvesztette azt.
Kiegészít?kkel ne érvelj, mert azok már kezdett?l fogva ritka gyengék voltak.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.02, 20:03

Arius: Melyikre érdet, hogy "kezd paródiává válni"? A Societas Electarum félére, vagy a korábbira? Nem teljesen világos ugyanis. Amennyiben a SE félére, akkor nem nagyon értetted meg miről van szó. Ha a másikra, akkor megértetted! :)

_TheElf (NPC/NJK)

_TheElf (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.02, 05:48

Folytatás: A halandók vannak a legtöbben, de akad más természetfeletti lény is. És ők azok, akiknek hatása van a krónikára... Komoly hatása. Igenis számolni kell velük, és igenis alkalmazni kell őket, a maguk helyén...

_TheElf (NPC/NJK)

_TheElf (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.02, 05:45

Üdvözlet!

Az INes realitásról egy apró megjegyzés: A herceg játékos karakter, akkor érdekes lenne egy 10-20-30 esztendős vámpírt alakítani, teszemazt Budapesten.

Az élettapasztalat, és az emlékek, s számos olyan dolog történik, amit nem tudsz hitelesen kijátszani. Nem tudsz kijátszani hitelesen egy csomó problémát. Ezért is nem ilyen karaktert ad a Vampire a kezedbe, ha ismereteim nem csalnak.

A Vampire nem arról szól, hogy hú de jó tápos és hatalmas vámpírnak lenni, nem ez a lényege. Hanem az, hogy miért is rossz vámpírnak lenni. És amikor a karakter már ezt megtapasztalta, akkor minden arra melékezteti őt, hogy mi is ő. Ezer apró módja van.

Egy igazoltatás, a fogyókúra, egy szál cigi, egy meghívás, apróbb tárgyak. A játék nagyon nagy része erről szól. Kár ezt kihagyni.

Szerintem a Children of Osiris nem is akkora hiba, mint MAD mondta, hiszen a World of Darkness jelenében játszódó játékok mindegyike egy pusztuló világról, és az abban megőrizni vágyott értékekről szól. És e klánnak vannak ilyen értékei. Lehet, hogy igaza van MADnek, és logikusabban is fel lehetne építeni, sőt ebben biztos vagyok... De a lényeg még ebben is benne lenne. Kár ezt pont a Live-ből kihagyni.

+ realitás: Hány vámpír is jutna teszemazt 100.000 lakosra? Nézzük meg, hogy hol hány fős egy reális kamarilla. Kénytelen vagy nem csak vámpírt bemesélni, és halandóból van a legtöbb.

_MAD (NPC/NJK)

_MAD (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.02, 05:23

A nagy éljenzés közepette szabadjon figyelmeztetnem, hogy a felhasznált háttérvilág nem elutasítja...
...hanem figyelmen kívül hagyja azokat az elveket, amiket a White Wolf érvényesíteni kívánt a 2. átdolgozott kiadással. Az én szám ízének ez kicsit nagyképű dolog - megismerés és megértés helyett elvetni valamit.

Tény, roppant elitista dolog lefikázni, amit amerikaiak csinálnak. Hadd éljek vele: megkérdőjelezném a 2. kiadás világképének összeszedettségét, sőt: még a horror-jellegét is Ozirisz gyermekeit, Baba Yagát, és egyéb ostobaságokat látva.

Nem véletlen a váltás: a Vampire horrorjáték kell, hogy legyen; és hátat fordítani a törekvésnek, ami ezt kívánja újra előtérbe hozni, súlyos felelőtlenségnek tűnik - nekem. Visszautasítani valamit, ami a történeteitek súlyáért és hatásáért küzd, látatlanban, megismeréssel nem törődve... persze, GreyHawk-ot és Ynevet mesélni mindig könnyebb, mint realizálni a gótikus-punk világvége-várás hangulatát.

Ami, ugye, már a kezdetektől jelenti azt a játékot, hogy Vampire.

Ezúton, a korrektség kedvéért kérném a 'Live Vampire' megjelölést 'Live'-ra rövidíteni. Minden másban egész kitűnő darab lett.

Maradok,
M.A.D.

Narem

Narem

Árnymester

• Fórumita
  • 3923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.11.30, 20:24

Ave...

Erőt, kitartást és hitet kivánok nektek, testvéreim.

A jó pár év s szakadatlan lelkesedésnek végre megszületett a csírája, melyből ha jól látom gyümölcs lesz.

Ha tehetném beállnék közétek, de nem tehetem mert nállunk már megszünt a live...

Üdvözlettel:
Nagy Dániel
(Narem)...Liveban: Eric...Gangrel elsőszülött, Primogen...

_vipera (NPC/NJK)

_vipera (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.11.30, 19:44

Szerintetek miért nem lehet ezt megcsinálni a mostanival karöltve?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]