Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

M. Weis - T. Hickman: Az oszi alkony sarkanyai (D. P. Manfred)

• Válasz írásához lépj be
29 hozzászólás érkezett eddig

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.01.02, 15:03

Na valaki írta, hogy a GYU-t csak a nem regisztrált látogatók fikázzák. :)

Szóval a helyzet az, hogy a GYU 3 kötetében összesen nem történik annyi, mint a DL első részében, és aki ezt igényli (mint pl. én) annak bizony kellemesebb élmény a DL.

Óvakodnék a GYU-t fikázni, de nálam a DL 9.5, a GYU csak 9. :)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.18, 21:20

Nehogy azt mondd, hogy Tolkien jobban ír!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.18, 19:53

Sosem értettem a DL lázat... legalábbis a kezdő köteteket. Ötlet jeles, cselekmény van, de írói tehettség... Vagy csak a magyar fordítást bénázták el? Na nem azért, de tucatnyi magyar írót tudnék sorolni, akik jobban írnak.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.18, 02:15

2326: Én láttam a TELJES Adnd filmet (egyébként már 1 éves!), de szerintem nem rossz. És nem is a Dragonlanceről szól, arról (ha jól tudom) most készítenek filmet. De azért a fimmel kapcsolatban van némi igazad... Sziba

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.17, 10:13

Szevasztok! Biztosan sokan láttátok a hamarosan - lehet hogy nálunk nem is lesz látható :) adnd filmet vagy legalább a trailerét. (<-- én csak azt láttam). Hát nem azé de igényesebbre is megcsinálhatták volna (a bemutató alapján). Van benne ugyefogyott nigger, félelmetesengyors csaj ésakkomég a powerrangers-ből szalasztott főszereplőarc. Na köszönet. Igen tudom ez már lerágott csont. De mennyivel jobb lesz a GyU? És nem azért lesz jobb
mert több volt rá a cash. Nagy fenét. Mert jobb az alapja...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.16, 19:39

Ez szép! Már a DragonLance könyv kommentárjai is a Gyűrűk uráról szólnak... Nem sok ez egy kicsit? :) Sziba

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.16, 16:00

Ha érdekelnek még hírek a dragonlance-el kapcsolatban akkor gyere el a http://member.rpg.hu/palanthas címre!

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.12.15, 22:05

Szerintem meg 10 pont. A hobbitokat meg gyűlölöm. És a bohócokat is.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.14, 19:03

Szerintem mind a Dragonlance sorozat mind a Gyűrűk Ura nagyon jó művek, de nem összehasonlítható művek, mert a DL sokkal akciódúsabb és sokkal több történés van benne, míg a GYU sokkal monumentálisabb és sokkal több leírás van benne. Van akinek az egyik van akinek a másik jön be jobban, de nekem egyformán tetszett mind a 2 .

Teal'C

_Shame (NPC/NJK)

_Shame (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.13, 20:46

igaz, hogy csak ugy lehet velemenyt alkotni.. ezert fogom elolvasni.. de ha jol emlekszem, akkor nem is mondtam velemenyt! :))

Viszont atomhir, pont ide! :) Elarverezik az eredeti gyurut! :) reszletekert csekk: darklords.rdnet.hu

bocsi a reklamert BePe, de ez nagyon ide vagott..

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.13, 20:27

Hmm... Már sokan írták, hogy ne hasonlítgassuk a két művet, hát akkor hallgassunk a bölcsekre! Amúgy elnézést az előző véleményrohamomért (2227), nem voltam tökéletes állapotban.
( Na, még egy utolsó megjegyzés ehhez a témához :): talán engem azért ragadott meg jobban a DL, mert nem hepi az end, s így részben át lehet érezni a történtek súlyát. Persze lehet, hogy előző mondatom hülyeség egyesek számára. )

A lényeg a lényeg: további kellemes hetet mindenkinek!

razor

razor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.12.13, 19:35

szerintem aki velemenyt mondd egy konyvrol, az elobb olvassa el, vegig. Aztan mar ossze tudja hasonlitani massal. Igaz a GYU-ban az Elejen a Hoobitokrol jo sok van irva, ami eppen nem izgalmakban teli (mar akinek), de a 2. , es 3. kotet azert nem "annyira unalmas.. :)" Ha mar besorolni kell, akkor en mind a kettot 10re pontoznam, merthogy mind a kettonek marha jo, magaval ragado kornyezete van. A Dragonlance inkabb a henteles, meg a minden pillanatban izgulsz es nem tudod lerakni a koyvet, konyv, mig a GYU ezzel ellentetben nem annyira a hentelesrol szol (szerintem). Sokkal inkabb egy nagy kiraly fantasy iromany, amit mindenkinek el kell olvasnia, ha erdekli ez a terulet. NALAM a 10-es skalan mindkettto 10 pontot kap...

_Shame (NPC/NJK)

_Shame (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.13, 17:31

ez igy van.. aki unja az ne olvassa.. viszont egyszer tutira raveszem magam, hogy elolvassam, mert alapmu.. es kivancsi is vagyok :) de az meg nem most lesz..

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.13, 15:40

>2239 Nem tudom neked miből jött az le, hogy nekem (2232) a GYU nem tetszik. Szerintem 10es skálán 8 pont nem ezt jelenti. Tehát innen már van alapom arra, hogy kifejtsem szerintem(!) miért etalon a GYU. Merthogy az. Szerintem.
Végkövetkeztetés: ne válaszolj egy Megjegyzésre, ha nem olvasod figyelmesen, mert ezzel is minősítheted magad (pl: így olvastad a GYUt is?!)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.13, 16:43

Ennél már csak az fájt jobban, amikor valaki azt mondta, méghozzá komolyan, hogy a Harry Potter legalább olyan színvonalú mint a Gyűrűk Ura... :) Egyébként nincs még egy fantasy, ami visszaadná a GYU mélységét és hangulatát. Ne értsetek félre, a Dragonlance az első három között van nálam, még Raymond E. Feisttel osztva meg a dobogót. De, ha számszerűen osztályozzuk, tényleg 9 körül van. A GYU (ebben sajnos elfogult vagyok) pedig 11. A DL egy magával ragadó, magas színvonalú fantasy. A Gyűrűk Ura viszont a legmélyebb és leggyönyörűbb tündérmese, amit valaha elmondtak. Tényleg nem szabad őket összehasonlítani. Aki unja a gyűrűk urát, az ne olvassa el. Nem neki írták. Azoknak írták, akik hisznek az álmaikban.
U.i.: Tényleg lesz Dragonlance film? Abból lehet jó filmet csinálni, a GYU-ból nem.

_Shame (NPC/NJK)

_Shame (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.13, 14:10

haat.. lehet, hogy megkoveztek, de en nem birtam elolvasni a Gyuruk Urat.. egyszeruen majd elaludtam rajta.. mondjuk csak a 100. oldalig jutottam az elso konyvben.. de ha 100 oldalon nem tortenik semmi (ami a legtobb konyvnel mar 1/3 resz..)? es inkabb letettem. mert volt egy rakat koyv, amit mar az elso 5 oldal utan nem tudtam abbahagyni, es nem kellett kuzdenem az unalommal.. bocsi.. de ez a velemenyem. viszont nem akarom rakenyszeriteni senkire, es senkit nem akarok meggyozni.. izlesek es pofonok! ennyi. sziasztok

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.13, 11:31

>>>2232
Azt, hogy valami (jelen esetben a GYU) miért etalon sok ember számára, nem annak kellene megmondania, akinek mégcsak nem is tetszik...
Mindenkinek jogában áll véleményt mondani, csak ne akard mások véleményét is helyettük megfogalmazni, mert magadat minősíted vele.

_sirgabe (NPC/NJK)

_sirgabe (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.13, 09:16

Mi szükség van arra hogy ilyen remekműveket összehasonlítson bárki is, és milyen alapon?! Más világ egy, egy más embertől - természetes hogy különbözik, de pont ez a jó benne.

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2001.12.13, 00:23

Vajon miert van az, hogy a GYUt csak "nem regisztralt latogatok" szidjak?
Mellesleg aki szerint az a konyv unalamas, ott valami hibadzik.
A Dragonlance jo, nagyon jo, de azert ADnD regeny. Ami szinten jelent valamit :)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2001.12.12, 23:26

1et értek 2227tel. A Gyűrűk Ura tényleg csak a klasszicizmusa, úttörő volta miatt etalon. Magával ragadó, pergős cselekményével a TELJES Dragonlance sorozat értékében és talán hosszában is, nálam végletesen felülmúlja a GYUt. (A Dragonlancet letenni nem bírtam, a GYUt meg elolvasni - első nekifutásra.) GYU: 8, DL: 10,01
Ja és az ujjlenyomat gépelése u és dupla j. Bocsi Manfréd :)).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]