Ugrás tartalomhoz

Fallout Magyarorszag

• Válasz írásához lépj be
566 hozzászólás érkezett eddig

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.07, 16:56

>>>Kharon4

Persze, hogy nagy poject. Szvsz az EU, mint egységes hatalom már létezhetne. Kellemetlen, hogy amikor a Fo készült még nem nagyon volt EU, mi meg pláne nem a tagjai.
Az eredeti Bibliában halvány utalás van Mo részvételéről a WW3-ban, de az csak arra elég, hogy mindent kitaláljon az ember.
A hozzászólásod néhol sántít:

a "volt" kisantant országok és Mo viszonya érdekes. Én belevenném a Jugo háborút, mint előszelét a WW3-nak, így az az ország (illetve a maradéka már nem sok vizet zavarna, visszasűlyedne a "Balkán viszonyba". Románia már keményebb dió, mivel ha megtámadna, akkor tuti, hogy a franciák támogatnák, minket meg a németek, mert ők meg a franciákat nem bírják. Ergo lenne itt hadd el hadd.

Paks és más város sem lenne stratégiai célpont... Minek, pont erre az országra lövöldöznének? Az amcsik/oroszok az sem tudják, hogy hol vagyunk (az amcsik szemében ez is balkán, nem is érdemes vele foglalkozni)

Új államforma: Aha, mert a Fo arról szól, hogy államformák vannak...
Itt nem érdekel senkit a politika. Minek is ha van lángszóród, tudsz tárgyalni :aboci:
Mint írtad sima városállamok, oszt' hajrá.

Lovak: Sajnálom, de nem hiszem, hogy annyi ló megmaradna...

Arany: Mi kupakok, meg casvaralátétek, cserekereskedelem. Mit kezdenék az arannyal? Vizet adj tesó én meg neked injektort...

Nem letolni akratalak, tetszik, hogy vannak ötleteid. Szvsz beszálhatnál a munkába.

_Kharon4 (NPC/NJK)

_Kharon4 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.07, 16:07

Üdv mindenkinek, mivel csak ezt a fórumot olvastam el a falloutról, ezért bocsássátok, meg az esetleges említéseimet.Na szóval ha már magyarország, akkor sajnálatos módon nagy fába vágtátok a fejszéteket, mert ha egy megfelelő történelmi alapokra próbáljátok tenni, akkor egy kis agytorna nem árt.Pl el kell gondolkozni, hogy mi a jó búbánat van a volt kisantant országaival(főleg a románokkal és a szlovákokkal), hisz az az igazság, hogy nekik komoly területi igényeik vannak még ma is(pl Tiszántúl).Szóval először is ell kell dönteni, hogy Mo. marad-e mekkora stb.Mert pl. egy ww3 esetén a románokat visszatartó erő megszűnne.És a hadseregük jóval nagyobb(bár az ukrán szomszédságot ki lehet használni megjegyzem aomhatlom, ill. a szlovákok ellen a lengyelek.egy estleges németek felé való nyitás sem rossz ötlet vagy a bolgárok felé területi igény romániával szemben).Személy szerint nekem az ukrán német szöv jönne be.))::
Mellesleg sajnálatos módon egy esetleges atomtámadás esetén paks célpont, mert van radioktív fűtöanyag és az esetleg átalakítható a rakétához szükséges anyaggá.Amúgy a hortobágy érthető az ukráno atomhatalom és így biztos kapnának(no meg a franciák is).A magyar haderő esetleg a professzionlis tisztikar és a profi és legerősebb Kelet_Közép európai légierejére támaszkodhatna.(és a jugók ellen a horvátokra és szlavónokra és esetleg a Bih-re).Szóval nagy ez a fa.
Mellesleg ki kell találni egy megfelelő államférfit(aktuál politilát ne vegyünk be mert az elutasítottsághoz vezetne, esetleg komoly összetűzésekbe).És egy esetleges új államforma, mert a nagyobb háborúk után mindig rendszerváltás volt(pl monarchi, diktatúra, mert a közt megbukna és az emberek elvesztenék a hitüket a renszerben magyar töi 1919-1920)és fellép monarchi esetén a legitimisták ill. szab kir. választók.Diktatúra esetén:katonai,osztály,stb.
Szóval ez a fa csak nő.
De azért érdemes lenne megpróbálni.De kigondolható egy városállam rendszer pl Fallout-ban Vault city és Ncr.De egy dunamenti szövetség is.A fegyverekben pedig ajánlam a Swrun:Árnyékmo ötletet.Keleti fegyverek(handszár jatagán stb. de modernekből is meg múzeumiak is.muzeumipl:a Danuvia géppisztolyok.Akkor érdemes még a lovasságra is gondolni(estleg lóexport bojkott stb. a lovakat nem tartom hülyeségnek,mert a magyarok mindig vonzódtak lovasokhoz(megjegyzem jók voltak) és beindulhatna a Mecseki urán kitermelés és esetleg a mai határon kívüli területeken az arany termelés(lásd Erdély) ill. a mezgaz.Na bocs a töri előadásból de gondoltam adok pár ötletet, meg hogy legyen min gondolkodni.Remélem beidnul a game és hozzátettem valamit ahhoz, hogy egy reálisan jó szerep beinduljon.

"Do you have the money?Then I'll take you to the other side of the river."

lipty

lipty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 08:41

Szerintem nem túl sok ár néhány élet ilyen esetben, néhány raider élet mindent megér.

Geger

Geger

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.24, 18:48

>>HolyZoly:Szerintem nem baj, hogy egy kicsit egoisták, mert így legalább nem egy önzetlen jókisfiúk csapata, aminek a kialakulása eleve lehetetlen lenne
egy ilyen világban :lol:. Egyébként most olvastam, hogy lesz Mad Max 4, de még el se kezdték a forgatását. Remélem, jobb lesz mint a 3. rész.
Egyébként abból, hogy meg van említve kis hazánk, látszik, hogy a PnP-t nem az amerikaiak csinálták.

_HolyZoly (NPC/NJK)

_HolyZoly (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.22, 08:31

Bocs, elfelejtettem, aki PnPben nem olvasta a 3. világháborút, az tegye meg, mert van néhány magyar vonatkozása

_HolyZoly (NPC/NJK)

_HolyZoly (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.22, 08:29

A BOS szerintem csak lopja a cuccot.
Most a Tacticsot tolom, hát enyhén egoisták ("néhány élet nem fontos a felsőbb célunkért")
Tactics idején a fegyvereik csak azok, amiket találnak.
Ez nem azt jelenti, hogy Enclave rulez, de a BOS sem sokkal jobb.

lipty

lipty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.22, 08:26

Mi lenne az az A.I.M.?

meouwn

meouwn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.20, 17:21

Halihow!

Nem, sajna az Enclave nem adta be a kulcsot, pedig igyekeztek a srácok rendesen. Ha jól emlékszem, vmi hallgatólagos tűzszüneti megállapodás van az Enclave meg az A.I.M. között.

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.20, 15:53

Nálunk a pusztulaton meg nem él meg csak a csótány...

A BOS(S) me' én vagyok, vagy lenyomok mindenkit

lipty

lipty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.20, 10:33

Üdv!

Bekapcsolódok már a beszélgetésbe, ha nem gond.
Én is BOS párti vagyok, igaz, hogy 22xx(Fallout2) idején kissé meggyengül, de az enclave meg elpusztul(remélem). Mindkettőnek van tuti technikája, lehet, hogy az enclave egy kicsit hatékonyabb, de a BOS meg tök kemény(kivéve Barnaky).

Geger

Geger

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 18:54

Nekem a BOS a legszimpatikusabb, és annak is a keleti
"része".(Akik olvasták a PnP-ben a BOS Scourcebookot,
azok tudják, hogy mire gondolok. Akik nem, azoknak
ajánlom eme iromány mielőbbi elolvasását!)
Ja, és persze a ghoulok is ruleznek! :lol:

_Pipa0Piedone (NPC/NJK)

_Pipa0Piedone (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.17, 18:16

Üdv!

Köszi Scottish, itt is! Gondolkozz a tömörítésen légyszives.

A témához annyit: engem az enclave egy diktatúrikus hadseregre, a B.o.S. pedig egy jól szervezett, de elavult hadseregre emlékeztet.

Véleményem: inkább legyen elavult, de fejleszthető, mint elnyomott megtört emberekből (nők) állő sereg...

Bye

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 17:04

Má' pont egy illen Wécépapírba csomagolt ghoulra fogok megharagudnyi...

meouwn

meouwn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.11, 09:29

Halihow!

Öhhh... Geger, asszem félreértettél. A magamfajta programozott cyborgoknak a BoS sem szimpatikus. :(
De majdcsak elférünk valahogy egymás mellett. :Ordog:

Geger

Geger

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.10, 18:25

Nekem is szimpatikusabb a BOS.
A legkevésbé szimpibbek pedig a mutánsok (bocs, Scottish, veled semmi bajom!) :szent:

meouwn

meouwn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.08, 17:18

Hmmm... Mellesleg megjegyzem, nem szeretem az Enclave-t. Talán a programozásom teszi :lol:

Geger

Geger

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.08, 15:20

Igen ez így van, a f2-ben is gauss rifle-vel tolták az enklávésok.

meouwn

meouwn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.06, 17:35

Jah JakeR, jó poén volt az a kis ötsoros szösszenet a posztnukleáris magyar huszárokról. Nem akarsz belőle egy kisebb novellát írni? :sor:

[Javítva: 2003.01.06 írta: meouwn]

meouwn

meouwn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.06, 17:27

Halihow!

Naszóval... Senki nem mondta, hogy a Gauss technológia ugyanakkor jelent meg, amikor az első Vaultokat építgették. Ha jól emlékszem a BoS és az Enclave is igen komoly fejlesztéseket folytat. A botokról meg csak annyit, hogy az A.I.M. csinált már ennél furcsább dolgokat is. :sor:

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.06, 16:02

Kissé elkavartam ezeket a jeleket. sebaj.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]