Ugrás tartalomhoz

Fallout Magyarorszag

• Válasz írásához lépj be
566 hozzászólás érkezett eddig

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.04, 12:45

Érdekes, én is így gondoltam... Figyelj a sólymászat mint olyan perk-nek, vagy külön kasztnak kéne csinálni??? Mo.-ra beraktátok a vadurakat??

Mást: majd nézd meg a www.falloutterminal.com ot, aszem szlovákok és egész f***án csinálják...

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.29, 07:13

pl roma, +20% lopás? :)
na viccet félretéve, szerintem az emberi faj egységes egész, nincsenek így kilógó részek, tulajdonságok, az inkább égtájanként változik, tehát pl a finnek erőteljesebbek, melékabbak. A sugárzás által létrejött az ismert ghoul, ez tény. A naptól elzárva meg létrehoztam a F2-ben jól ismert albínókat.

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.28, 12:22

...vagy lehetne, pl. egy fajnak több variációja mely csak kis külömbségeket jelentene...

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.27, 10:05

gyártottam jópár alfajt, de nem akarok átesni a ló túlsó oldalára.... szépen is néznénk ki egy babylon 5 feelinges világgal, ahol lépten nyomon 400 humanoid faj kevereg.

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.20, 11:14

A félmutáns érdekes, de sok vele a kérdőjel, szerintem jobb lenne több alfajt létrehozni (hivatalosan)....

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.12, 19:44

Max: Na igen, de ahogy írtad nem ez jött le, de édesmindegy, a lényeg, hogy szupermutánsként élnéd le életed egy posztapokaliptikus Magyarországon? Én beérném a félmutáns léttel is, de mivel annak születni kell, maradok ember asszem, az a leguniverzálisabb és legtúlélőbb csótányfajzat ezen a bolygón. :pirul: (Nem tudom létezik e ilyesmi, de a csótány most nem mint negatív jelző jelent meg a postomban :) )

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.12, 17:17

tudom, ők a módosított evolúciós vírus FEV lötyiből készültek. Kellemesen élve belemártva.... magas halálozási aránnyal.
De én azt írtam kint maradok. >>>
Ők is olyanok voltak akik kint voltak, esetleg kijöttek az óvóhelyről, majd a Mester magához édesgette őket, később meg elraboltatta a seregével.

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.12, 12:04

nem tudom gondolkoztál e már a felezési időn. Egyre nagyobb a kifinomultabb bombák miatt. Eleinte 32 év volt, most már 250 körül jár ha jóltudom. Azaz a halálos dózis 100000x-e 250 év múlva már csak a halálos dózis 5000x-e lessz. Nem tudom hogy vagy vele, de én türelmetlen ember vagyok. Inkább kint maradok és leszek szupermutáns :para:
Ghoul az inkább nem, nincs kedvem méhecskét játszani szeretkezés közben, magyarán beszakítani a fullánkot :D

A szupermutánsok nem a sugárzástól lettek, de ez ne zavarjon. :-o Kint ghoul ill. jobb esetbe genetikailag torzult ember leszel. Kb, mint a Hills Have Eyes c. filmben. Nem feltétlenül ennyire eltorzulva, de torzulva.

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.11, 20:45

azért a nehézvízes megoldás és a természetes plutónium két külön dolog, de valóban, jópár száz év kéne a regenerálódáshoz. Akkor már inkább valószínű valami Time Machine-os dolog, hogy pl az emberiség felrobbantja a holdat :para:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.11, 08:23

Kicsit utánajártam:

A két leggyakrabban használt hasadóanyag két nehézfém, az urán-235 (U-235) és a plutónium-239 (Pu-239).
Az U-235 az egyetlen sugárzó nehézfém, ami a természetben megtalálható. Felezési ideje 712 millió év (így a természetes uránércnek már csak mintegy 0,72%-a U-235, és, ha nagyon lassan is, de egyre csökken ez az arány. Mellékesen jegyzem meg, hogy a föld korát a hasadóanyagok felezési idejéből becsülték meg.)

A nukleáris fegyver robbanását kísérő radioaktív sugárzás nem csak a robbanáskor érzékelhető, hanem évtizedekkel utána is. A rögtöni (prompt) sugárzás az első egy percben jelentkezik, és a bombában lejátszódó magreakciók eredménye.

A későbbi (visszamaradt) sugárzás viszont a robbanás során keletkezett radioaktív izotópok bomlásának eredménye. A bomba energiájának 5 százaléka jelentkezik neutron- és gamma-sugárzás formájában. Tehát az 50 kilotonnás fegyverektől kezdve a prompt sugárzás elhanyagolható a hősugárzáshoz és a légnyomáshoz képest.

A radioaktív kihullás (gy.k. fallout) a visszamaradt sugárzás egyik formája. A fissziós bombák robbanása során közepesen nehéz (100-as atomtömeg) bomlási termékek keletkeznek (akár 300 különböző elem), amik nagyrészt radioaktívak. Ezek között vannak olyan elemek, amelyek felezési ideje több hónap vagy év, tehát hosszú időre veszélyt jelentenek. Másrészt a fissziós bomba nem használja el az összes hasadóképes anyagot, ami szétszóródik a többi bomlási termékkel együtt. Ezek az elemek azonban nagy felezési idővel rendelkeznek (U-235 és Pu-239) és alfa emitterek, így nem jelentenek nagy veszélyt.

Az erős neutronsugárzás felaktiválhatja az elemeket a bomba közvetlen közelében, amik szabály szerint radioaktívak lesznek. Egy földfelszíni robbanás esetében ezek a földben található nátrium, magnézium, alumínium és szilícium, amik béta- és gamma-sugárzással bomlanak tovább. Ez nem jelent nagy veszélyt, mert általában könnyen elhatárolható kisebb területekről van szó. A földfelszín egy része azonban el fog párologni, és idővel kis részecskékké kondenzálódni. Ezek a részecskék általában egy napon belül visszajutnak a földre, viszont a szelek által sokkal nagyobb területen szétszórva. Eső vagy hó fölgyorsíthatja a folyamatot, csökkentve az érintett területet.

Egy légköri robbanáskor azonban a radioaktív elemek nagyon kis részecskékké alakulnak (0,1-20 mikrométer). Ezek a sztratoszférába kerülve hónapok, sőt évek után is veszélyt jelenthetnek.

Az embert ért sugárzás szempontjából a csapadékkiválás a néhány naptól a két hónapig terjedő felezési idejű nuklidok, mint a 131I, 140Ba vagy a 89Sr szempontjából veszélyes.

A sztratoszférából történő kihullás tartalmaz legnagyobb tömegben radioaktív termékeket. Mivel a részecskék feljutnak a sztratoszférába és vándorolnak a Föld körül, a sztratoszférából történő kihullás az egész Földre kiterjedő szennyezés miatt fontos. Ez hosszú életű bomlástermékeket tartalmaz. A csapadékban előforduló radionuklidok növelik a belső sugárterhelést, amikor megjelennek a talajfelszín közeli levegőrétegben, de növelik a külső és kontakt sugárterhelést is, amikor kiválnak a növényeken vagy a talajban. Az emberre nézve veszélyes radionuklidok a következők: 14C, 137Cs, 90Sr és 3H.

Ezek közül a 137Cs felezési ideje 30 év, a többinek ennél kevesebb.

Ennél hosszabb felezési idejű nuklidok csak egyes kísérleti és oktatási laboratóriumokban alkalmazott forrásokban, valamint nukleáris reaktorok kimerült fűtőelemeiben vannak jelen a mentességi szintet meghaladó mennyiségben.

Szóval a dolog összetett. A robbanásból visszamaradó urán és plutónium jobbára csak alfa részecskéket sugároz ki, ami elhanyagolható veszélyt jelent a kihullás gamma sugárzó nuklidjaihoz képest. Ezek legrosszabb esetben 30 év alatt veszítik el sugárzó tulajdonságukat, de addig szépen beleivódnak a talajba, a vízbe és a növényekbe/állatokba.
Ez viszont nem nagyon fog változni a jövőben sem, szóval a kihullás felezési ideje nem fog 250 év fölé növekedni.

(Forrásaim a Wikipédia, egy kihullásokkal foglalkozó fizikai kutatási munka és a Paksi Atomerőmű honlapja voltak.)

Módosította Strato: 2006.09.11, 08:25

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.11, 07:44

nem tudom gondolkoztál e már a felezési időn. Egyre nagyobb a kifinomultabb bombák miatt. Eleinte 32 év volt, most már 250 körül jár ha jóltudom. Azaz a halálos dózis 100000x-e 250 év múlva már csak a halálos dózis 5000x-e lessz. Nem tudom hogy vagy vele, de én türelmetlen ember vagyok. Inkább kint maradok és leszek szupermutáns :)
Ghoul az inkább nem, nincs kedvem méhecskét játszani szeretkezés közben, magyarán beszakítani a fullánkot :ejj:

Módosította Max007: 2006.09.11, 07:44

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.10, 20:55

Max007: Semmi sem lehet életveszélyesebb, mint egy fejedre hulló atombomba. :9 Amúgy egy hegy belsejébe épített atombiztos betonbunkerben már nem 0,00000001 % esélyed van hogy túlélsz egy atomháborút, hanem már kb. 1 % :ejj: Ez mégiscsak több. :)

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.10, 20:37

Idehaza semmire sincs pénz, szerintem ezek mára életveszélyessé váltak.

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.08, 19:17

A leglanyobb létesítmények legtöbbike Pesten van, az egyik a metro, ez kb. 120ezer ember befogadására alkalmas. Van még a budai oldalon valahol a hegyek alatt egy bunkerkórház, 2ezer fős kapacítás talán..? A Pilis is tele van, mindenféle bunkerekkel, felét letagadják, másik felét meg már rég elfelejtették. Nyékládházán, egy 5km-es földalatti kifutópályával rendelkező repülőtér, de az egész északi középhegység tele van velük, de találhatsz még kecskemét környékén rakétasillókat, Zalaegerszegnél földalatti tank-raktár, de ott van még Kőszegen a Szállasi bunker, illetve a Komáromi Erődöt is át akarták alakítani. És gondolj bele, mi az amről még nem is tudunk.... :gyagya:

Sugárzásban gazdag szép napot

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.08, 06:51

mostani? Hú, hát a szovjet időket kell visszaeleveníteni. Fehérváron tudom hogy betömték a lyukakat, ott egy több kilométer hosszú, felszerelés tárolására alkalmas, továbbá közlekedésre is szánt bunkerfolyosó volt.

Pesten gondolom van valahol a parlament pincéjében egy, ha más nem, hát a ruszkik biztosan építettek. Valamint másik kedvenc városukban, Dunajvárosban/Sztálinvárosban is előfordulhat tán.

A pártállam idején már minden Bpesten összpontosult, a katonák meg csak szovjet logika szerint húsdarálóba való népek voltak, a civilekre tettek, így a politikai elit tagjain kívül nem tartom elképzelhetőnek vidéki óvóhelyek létét. Tény hogy épültek, főleg a hidegháború alatt, de hogy hazánkban mennyi, az igencsak kérdéses.

Módosította Max007: 2006.09.08, 06:51

XLR8

XLR8

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 381 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 22:21

köszi, télleg, de én most a jelenlegi(2006) IRL helyszinekre gondoltam ^^ bocs ha félreérthetö voltam..

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 12:53

Katonai bázis:
NIMROD: Egy modern, Új Varsói Szerződés maradvány hadsereg, mely magyarország felszabadításáért kűzdött, kevesen maradtok, ők egy óvóhelyre vonultak vissza, most lehetnek pár tucatnyian. Játéktechnikailag mint az Acél Testvérisége nyugaton, olyanok ők itt. 9/10
Elhagyatott katonai bázis: valahol Dél-Magyarországon fekszik, még nincs kidolgozva. A katonák sztázisban hevernek. 7/10

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 12:43

Szia. Épp most dolgozzuk újra a rendszert, de a főbb óvóhelyek a következők:
Kékestetőn van egy. Ez 10-es fejlettségi listán kb 8-as.
Debrecenben van a Király óvóhely a leggazdagabbaknak, pontosabban volt, mert felrobbant a fúziós reaktora. Az a hely most erősen szennyezett. 10/10 volt.
Dél-Magyarországon a semmi közepén egy tudósok számára kifejlesztett óvóhely található, később ők lettek a magyar technokraták. 8/10
A Mecsekben szintén található egy óvóhely. Fejlettsége 5/10.
A Bükkben is volt egy óvóhely, de azt vallási szekta építette, a Nagy háború előtt (2450-es évek) fel lett égetve. 4/10
Veszprémben is van egy óvóhely. 8/10
Győrben szintúgy. 7/10
Továbbá Dél-Balaton környékén. 5/10 De ezt már elhagyták és berobbantották.
Veszprémtől északnyugatra pedig a Tungsram gyár tudósok számára épített, hibernátorkamrákkal rendelkező kísérleti telepe volt. Berobbantva.

Most hirtelen ezek jutotak eszembe. Többségükből már végleg kitelepültek. De a mai közigazgatást ismerve valószínűsíthető hogy ezek magánpénzekből épült óvóhelyek, az állam max a politikusainak építtetett volna.... de politikának nincs helye a jövőben :aboci:

:felvon: :D :nono:
Aztán ne feledkezzünk el Skycityről, az építészeti remekműről, ahol megkergült a gép és az ember lakosokat szépen átranszformálta kiborgokká.

Ezek amik a atom/vegyi/biológiai csapások ellen lettek kifejlesztve.

Módosította Max007: 2006.09.07, 12:48

XLR8

XLR8

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 381 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.06, 21:32

kérhetnék egy összesítést az általatok ismert, valóságban nagy eséllyel létező óvóhelyekről és titkos katonai bázisokról?:normaalis:
elkezdett érdekelni a téma.
apám(történelmet tanitott a honvédségnél) azt állitja, minden (najo, nem az 1es vonal) metrómegálló gyakorlatilag alkalmas ilyen feladatra, a sugárzás nem jutna el abba a mélységbe. persze át kell alakitani, bejáratot lezárni, etc.
és a poén, hogy a metroalagutak összekötik a pontokat :nemertem:

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.04, 19:20

jah, néha van ez így. Ha az atw éppen bemondja az unalmast, egy atw-s oldal se elérhető (de legalább 500 mega a tárhely). A gond az hogy a stabil oldalak mind fizetősek. Most pl megint van atw.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]