Ugrás tartalomhoz

Fotó

WitchCraft RPG

• Válasz írásához lépj be
257 hozzászólás érkezett eddig

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.07, 18:10

Kösz, szóval akkor ez nem újra kiadás....

Nekem sajna az első van meg, de engem is érdekelne a 2. kiadás.

Nem tudja valaki mibben változott a boritón és a nekromancián kivűl (így kivülről ennyit láttam)?

Azért remélem több változás van benne, mint a witchcraft eltérő verziói között, bár nekem már az is elég lenne, ha jobb minőségü lenne...

Módosította Roninwolf: 2006.07.07, 18:11

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.06, 21:14

Ha égető akkor itt megtalálod.

_L33t M4st3r (NPC/NJK)

_L33t M4st3r (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.06, 20:19

Üdv mindenkinek!
Ezennel felajánlok 1000 Ft -ot és esetleg más RPG -k (New WoD, EDEN Studios, RIFTS) PDF -es változatát az

Armageddon The End of Times Corebook
Order Code: EDN5000
ISBN: 1-891153-21-8
Written by CJ Carella
Edited by M. Alexander Jurkat
Cover art by Christopher Shy

szabálykönyv PDF -es verziójáért, esetleges házi Scannelésért, ugyanis égetően szükségemlenne a könyvben lévő információkra, de túl csóró vagyok ahhoz hogy megrendeljem (meg a hogyan is problémás).

Akárki vagy, ha tudsz segíts, ha másért hát Szerepjátékos szolidaritásból.

Küldj üzenetet.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.28, 15:13

Atyám, ha már most ennyi kérdés van, mi lesz ha elkezdődik a lövöldözés... :D

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.28, 10:56

:D mit miért? Én is kérdezhetném, hogy miért kap a seer bónusz esszenciát. Ez egy szabály, így van kitalálva :D

Egy szeráf korlátlanul költhet EP-t: a saját képességeire. (A common powers-től a teophanies-ig).
Az essence channeling, seer powers, necromancy viszont halandó képesség. (alapesetben, mert van pl olyan primal power ami megengedi egyik vagy másik felvételét, de ezek gyakran korlátozottak - pl csak tűz invokációkra jók, stb)

A természetfeletti kariknak sztem épp ez a lényege: nagyon brutálisak, de csak egy szűk fókuszban. A halandók számszerűen gyengébbek, de sokoldalúbbak. Jól van ez így :sor:

Meta pontok: még egyszer, most már konkrétan: Arm. 100. oldal alja: Supernatural lények meta pontokból növelhetik az attributjaikat. Erre kell tehát költeni a maradékot és kész :)

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 19:37

Értem mi a különbség a két faj között nod20, csak játéktechnikailag:

-A szeráfnak van összesen 30 valamenyi pontértékü
-a kerubnak még 30 sincs teophaniából

Namost halhatattlan lényeként( sok korháttér :( ), és Supernatural 30 metafizika pontos lénynél ez szerintem kevés.

Kérdés mit vehet helyete: Mágia (buktatói lentebb Norotól), Seer képességek (nem ember), inspirált csodák (van-e igaz hite egy angyalnak? :( ), Salamon kulcsai (amire vagy nincs szükségük vagy pedig saját maguk ellen használható), Tao-chi (kung-fu angyalok :sor: )...

Na most tényleg, mert hosszú távon biztos nem lesz elég ami le van irva a könyvben

Módosította Roninwolf: 2006.06.27, 19:38

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 11:43

Ld. Armageddon 253. oldalát és a 262. oldalát.

A Seraphok és a Kerubok leírásánál szépen megfogalmazzák mi a különbség.

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 11:28

Na csináltunk karaktert :( :( :(

A nephilim megkapta a metafizika felét képzettségbe, mivel a kor előny miatt már tényleg hátrányba került volna.

A többiekkel minden rendben alakult, bár a vámpirnál ár előre láttom, hogy a mundánok állandó életveszélyben lesznek. A szeráffal játszó srác nem volt ott, de ő is vehetne fel kor előnyt és úgy neki is több metafizika pontja lehetne, mint amennyit teophániákra akar, vagy akár tud költeni. :sor:

Essence channelingje semmilyen angyalnak nem lehet

Noro
1. miért nem lehet?
2. ha nem lehet akkor, miért kellene neki mikor korlátlanul költhet?
3. Ez a Kerubokra is vonatkozik?

Kösz a hozzászolásokat, jó játék lesz ez csak nehezen megy a karakter alkotás :(

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.26, 07:50

Üdv

Nekem úgy rémlik, hogy a neph meta pontokból növelheti a fizikai főértékeit. De lehet, hogy ez háziszabály :D

Ajánlom viszont az egyik széljegyzetet: "angyalok és démonok az Armageddon előtt" - a lényeg, hogy csak néhány napig tudtak a Földön maradni egyhuzamban... (kivéve ha exile karakter. Aki egyúttal már varázslatokat is használhat - na persze csak külső esszenciából. Essence channelingje semmilyen angyalnak nem lehet)

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.24, 23:43

Ha bármelyik játékosom elolvasa azt akkor közlöm, hogy hiába nézték ki az összes mentális hátrányt, akkor sem a helyi ideggyogyó kettes kórterméből szabadult karaktereknek akkarok mesélni

Háááát, a karakterek pedig erről tanuskodnak :D

Ami most jön szerény vélemény, nem kell figyelembe venni ha nem tetszik.

Az Armageddon és a WC világa nagyon más. Nem azt mondom hogy nem lehet egy Seraphal játszani WCben, de az kivétel lesz és nem a szabály. A WC sokkal gyengébb metafizikai szempontból mint az Armageddon. Igazából én nem értem mit keres egy Seraph és Nephilim karakter PCként a játékban.

Tessék elolvasni az Armageddon 47-től 53-ig oldalig. Röviden: nem hiába vannak a "lények" szétbontva és csoportosítva "képességek" szerint. Pl. a Nepilim és a Seraph nem egy jó ötlet együtt, mert nagyon különböznek a képességeik.

Vampireról szó sincs a Armageddonban. Nem véletlenül, mert nincs sok értelme játszani vele. WCben a Vampire egy érdekes karakter, de köze nincs a WODos Vampirehoz. Igen, nehéz megölni, de meg lehet. (nem ez a lényege amúgy sem). Viszont egy nagyon "színes" egyéniség :D

A Theophaniáik nagyon durvák, szerintem úgy jók ahogy vannak. Ebben nem tudok segíteni.

Mondjuk nálunk a WC mesében ha 2-3 "képessége" volt egy giftidnek az tápos volt. A Vampire, Seraph és tsa, csak nagy jó szerejátékosok kezében van értelme. Különben csak gyakó gépek lesznek. Persze stílus kérdése.

Módosította nod20: 2006.06.24, 23:45

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.24, 19:44

Kösz a válaszokat, de akkor kicsit pontosabban is meg fogalmazom:

-Nephilimnél ez azért érdekes, mert valamelyik Eden studios szabálykönyvben bene volt, hogy öszesen hány pontból épül fel egy karakter és ha jobban megnézzed az összes witchcraft-os karakternél ez 80 pont és szerintem a nephilimtől ennyit elveszek azt nem pótolja a mágiaimmunitás.

-Én is erre jutottam a vámpirnál, csak hát akkor mundánok szépen várják meg míg a vámpir megunja, hogy szitává lövik és méltóztason eszenciát költeni és reménykednek bene, hogy nem tölti vissza belölük :D

-A szeráfnál pedig pontosan az a problámám, hogy a leirt Teophániák szerintem nem elegek ha megnézük az élettartamukat és nem szerintem nem elég sokrétüek. Így pl. mágiát, esetleg csodákat használhatnak-e

Egyébbként nem armageddont mesélek tisztán, hanem 2010-től Németország bukása előtről kezdenék mesélni...

Ha bármelyik játékosom elolvasa azt akkor közlöm, hogy hiába nézték ki az összes mentális hátrányt, akkor sem a helyi ideggyogyó kettes kórterméből szabadult karaktereknek akkarok mesélni :D

Módosította Roninwolf: 2006.06.24, 19:46

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.24, 02:41

A fajok alapján Armageddont mesélsz, ugye?.

A Vampir nagyon nincs egy szinten a Seraphal, de még a Nephilimmel sem. A Vampireok inkább WCbe valók szerintem. Mondjuk senki nem kérdezett... :D

Nephilim: nem azok elvesztek. Miért kéne odadani skillbe? Kap elég más képességet...

Vampire: Mystery Codex 100. oldal. Nem lehet megölni fegyverrel egy vampiret csak lelassítani. (will/turn LPt gyógyul)

Seraph: ld. 251. oldal. A Speraphoknak vannak képességeik (repülés pl.) és Theophaniáik (pl. battler). Mi a kérdés pontosan?

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.24, 00:57

Üdv, vasárnap megyek karaktert alkotni a Witchcraft/Armageddon rpghez.

Én fogom mesélni is, de mivel a játékosok nem a legalapabb fajokat választották, van néhány problémám:

-Nephilim: az oké, hogy nem használhat semmi metafizikát, de akkor a metafizika pontokat adjam oda neki képzettségnek? :D Nem lenne az egy kicsit sok?

-Vámpir: az is rendben van, hogy a vámpirt az eszenciájának -10 alá kell mennie, hogy végre megpusztuljon , de mi van a normál sebzéssel? Már előre látom, ahogy az érintésével fogja terrorizálni a mundánokat az evoluciójáért, mert azok úgyse tudják megölni

-Szeráf: Erős, Nagyon erős :rohog: . Mármost mi engedhető meg neki a metafizikából, mert amit leirtak neki az alapban az kevés lehet?

Maga a játék szerintem nagyon ütös lett, szerintem az Unisystem rendszer modernebb korokra sokkal jobb, mint a d20. Még szerencse, mert belehalnék a röhögésbe, ha bele nézhetnék egy Buffy RPG-és csapat d20-as karakterlapjaiba :P

Módosította Roninwolf: 2006.06.24, 01:02

MichaelSD

MichaelSD

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 233 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.20, 21:05

Mi a baj a WC-vel? :gyagya: Fogok mesélni, Ti meg majd WC-ztek... :)

Underworld nekem jó, de abban volt bunyó azért rendesen (mondjuk nagyon értékeltem Beckinsale kiasszony kiszerelését, nagyot dobott a filmen. :gyagya: )

Green Void, Te nem is láttad az Underworld-öt....

Módosította MichaelSD: 2006.01.20, 21:06

GreenVoid

GreenVoid

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.20, 16:55

WCt (hú de rosszul néz ki így leírva)

Használd úgy, ahogy Noro (=WCr), vagy ahogy én (=WitchCraft).

bad_angel:
MichaelSD budapesti, én majdnem. De játékhelynek jó Budapest.

MichaelSD

MichaelSD

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 233 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.20, 16:45

Noro én egyetértek veled. De WC történetei nagyon is Armageddonosak. Ld- Green Void hozzászólását.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.20, 15:45

Az Armageddon nekem is nagyon "szines" lett (ez az angyalok vs. F22-esek ellen mindig a frászt hozzák rám).

Várjunk csak, mi az, hogy "is"? Tisztázandó: nekem a geddonnal semmi bajom, ott szvsz minden szépen "elfér". :)
Amikor a WCr alapkönyvet önmagában néz(t)em, akkor volt olyan érzésem, hogy egy jelenkori misztikus sztoriban felesleges ennyi túlvilági szereplő. És abban talán még nem is nagyon vannak pogány hatalmasságok, csak említés szintjén. A kiegek ezt még jól megfejelik.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.20, 14:32

"Nyomozgatás, akció, milyen arányban szoktak nálunk lenni?"

Egy kis nyomozgatás, egy kis csata (számomra az igazi katarzis egy hosszú nyomozos/parázos rész után, a gondot okozó valami teljsen megsemísitése, ha sikerül  :)). Meg valahogy egy kis pofozkodás beférhet a nyomozgatás közbe,

Ezzel gyakorlatilag bad_angel válaszolt helyettem GreenVoid kérdésére :gyagya:

(bár 10+ éve nem jártam moziban, úh. ha arra az Underworld-re gondoltál, bad_angel, akkor ez csak véletlen egybeesés lehet :gyagya: )

Módosította Noro: 2006.01.20, 14:33

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.20, 09:22

Hi!

Érdekes, hogy feléledt ez a topic.
Amúgy én nem mesélek WCt (hú de rosszul néz ki így leírva), de ha mesélnék, akkor egy olyan underworld stílusban tenném. Egy kis nyomozgatás, egy kis csata (számomra az igazi katarzis egy hosszú nyomozos/parázos rész után, a gondot okozó valami teljsen megsemísitése, ha sikerül :)). Meg valahogy szvsz. egy kis pofozkodás beférhet a nyomozgatás közbe, ha valami fontos cuccot tudnak meg/ szereznek meg.
Amúgy az Geddon nincs meg nekem, de pont ez a mágikus túl telítetség tetszik nekem, hogy angyal vs. F22. Mert végül is szvsz. így reagálna ez a világ egy "túlvilági" megjelenésre.
Amúgy GreenVoid és MichaelSD ha kell egy csapattárs, akkor itt vagyok én, ha bp-iek vagytok.

Módosította bad_angel: 2006.01.20, 09:23

GreenVoid

GreenVoid

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.19, 18:54

ez az angyalok vs. F22-esek ellen mindig a frászt hozzák rám

Rugalmatlan vagy. :D Mit szólnál akkor egy Mad God vs. Star Destroyer akcióhoz?

Leginkább nyomozgatunk, meg néha felgöngyölítjuk a PC-k sötét múltját.

- Nyomozgatás,
- felgöngyölítés (=karakterjáték?),
- akció
Átlag milyen arányban szoktak nálatok lenni?

MichaelSD és én ugyanis szeretnénk WitchCraft-ot játszani, ha találunk csapatot.
Sőt, mint azt már említette, MichaelSD hajlandó mesélni is. :(

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]