Ugrás tartalomhoz

Fotó

WitchCraft RPG

• Válasz írásához lépj be
257 hozzászólás érkezett eddig

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.17, 13:37

ezt a Bastos témát nem folytatom tovább, magában az a tény, hogy öregszi... nem non értek vele gyett, ennyiből a Bast meg a Vápír lelke is öregszik, mert ők örökké élnek. szerintem az öregedő lélek itt bukott,

Az isten sem költhet korlátlanul mágiára... ez csak azért van, hogy az avatrok meg Inheritorok ne alázzák le szegény Giftedeket abban a mi az ő területük.

Álljunk meg a vitában ott, hogy az emberből lett természetfeletti már NEM ember (Kerub, Vámpír és holtlelkek). Vagy, ha a te értékelésed nézzük akkor akármejik megvilágosodehat, hisz örökké él, csak vennie kell pár old soult :)

Az hogy a Giftedek mekkora veszélyt jelentenek a természetfelettiekre az megint egy másik kérdés. Itt ugyan is a létszámfülényüket is bele kell számolni, bár így sem erősebbek, mivel szegények halandók, és a természetfelettiek nagy részét megölöd és visszajön magyarán nincs veszteség.
Ráadásul ma gifted "túlszaporpdásra" ott va a Supernatural predator kategória, akik szabadidejükben giftedet ölnak. A Relentless Dead ellen nem sok esélyük, úgy is visszajön, a Vámpír pedig a Magos powerrel egyenesen egy gifted-gyilkológéppé vállik, ráadásol a spiritális harc képességre az Enlightened-ek erős érzékenységet mutatnak...

Ultima Thule taint-tel való fertőzése megint egy másik téma, azok már nem Giftedek, hanem tainted Adeptek voltak...

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.17, 13:09

A bast-nak nincs elöző élete. Ő folytatja a régit, csak a halál egy időre megszakítja azt, így a lelke nem "öregszik".

A reinkarnáció nagyon bonyulult dolog, sok vallás probálkozott a magyarázatával, de azthiszem mondhatom azt, hogy abban megegyeznek, hogy az elöző életedben elkövetett dolgokat, nem te teted. Az egy másik szemilyíség volt, az ő tettei persze kihatnak rád is, de nem vagy azonos vele.

Az old soul quality-vel emlékszel ezekre a szémilyiségekre, az abhinja erővel teljesen felidézed őket, de csak miután rendelkezzel az abhinja erővel azután tudod irányítani a reinkarnációt és örzöd meg a személyiségedet.

A korlátlan költésről annyit, hogy még az isten se költhet korlátlanul esszenciát mágiára. :)

A gifted vs incarnate/seraphim:

Hát most emberből keletkezett szinte minden természetfeletti lény (Incarnate, seraphim, spirit, fey, bast, sárkány kivétel). Mert az emberben van potenciál a fejlődésre. Az isten is lehet erősebb az idővel, de az ember az aki fejlődhet önmagán túl. Szóval az isten lehet bármilyen hatalmas nem lehet több önmagánál, addig az ember a gifted-enlightened vonalon akkár magával a Teremtővel is felérhet/részévé válhat.

Másrészt az özönviz előtti civilizációk annyira erősek lettek, hogy el tudták volna pusztitani a teremtést. Ezt nem hagyták a szeráfok és a titánok és eltörölték még a nyomukat is. Lehet, hogy most a Gifted vs Seraphim furcsának hangzik, de akkor korántsem volt annyira egyértelmű, hogy a szeráf előnyben van, sőt Ultima Thule taint-tel való fertőzése után az ottani gifted-ek még hatalmasabbak is lehettek az angyaloknál.

És ezek miatt nem örül senki sem annak, hogy erősek és fejlődnek a gifted-ek a világon és születettt meg Gabriel arkangyal terve.
+Lucifer egyesen előről akarta kezdeni az emberi faj teremtését. Arról lehetne vitázni, hogy tökéletlensége vagy ereje miatt, de akkor is jelzi az ember fejlődésében rájuk leső veszélyt.

Módosította Roninwolf: 2006.10.17, 13:11

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.17, 12:25

Csakhogy ő emlékszik arra, hogy mit tett, addig azokat a bast saját maga csinálta.

A "selejtes" emberiség a maga korlátozott channeling-jével odáig fejlődöt, hogy a mennyei seregek minden természetfeletti eltörlését inditoták meg félelmükben.
Az enlightened szerintem nem hülyesség csak, mint annyi mindent nem fejtik  ki a Witchcraftban. És a jobb megértéséről mégegyszer, hogy ő az EGYETLEN aki korlátlanul költhet esszenciát emberként.
Az emberi speciál powerr-ekre annyit mondok, hogy a legsokoldalúbbak erők és korlátlanul fejleszhetők, változtathatók egy szintig. Pl A Seer Power-ek sem az ősidőktől vannak, hanem fejlődés közben alkotta az emberiség. Ezzel szemben az incarnate "csak" az aspect-jeit, használhatja és esetleg ezek miatt más erőket, de nem fejleszthet ki saját metafizikai rendszert.

Az Armageddonban visszont tényleg csak a tápolás miatt tették be az  enlightened-et, mert a Book of Hod-ból kiszakítva nincs sok értelme.

A bast arra emlékszik, amit ő csinált, ha nem tévedek a reinakrnáció lényege, hogy az előző életeidben is te cselekedtél, csak a leked újászületett. Erre való visszaemlékezés az Előzző élet visszahívása Enlightened képesség. Ennyi erővel mondhatom azt is, hogy a bast is az előző életére emlékszik csak naki alapból megvan ez az erő...

Egyetlen, aki korlátlanul költ emberként, és itt az emberkénten va a hangsúly.

Hát azért én a Enlightenedet meg az Incarnátét egy mondatban se non említném... :)

Azt meg, hogy a mennyei seregek mennyire félnek a Giftedektől... nem is tudom, mér a Destroyer powerrel nem non ven indokuk a félelemre, és már az alap feltevés Gifted vs Seraphim???? :D :D

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.17, 12:09

Én sem akarok most erről a fóumon vitát nyitni, bár az előbbi idézetben találtam némi ellentmondást.
Ennyiből, ha az eligthened megveszi az az Abhinja erőt, amivel viszza hívja az előző életeit, akkor kaponk egy ember bastot...  Szerintem a megvilágosodott azért kapja az erőit, mert túllép a reinkarnáción.

Szerintem az Enlightend meg a megértés úgy ahogy van hülyeség.

Csakhogy ő emlékszik arra, hogy mit tett, addig azokat a bast saját maga csinálta.

Az enlightened nem lép túl a reinkarnáción, hanem végül is a világtörténetben leirt emberi fejlődés gifted utáni foka. Mert abban van utalás arra, hogy az ember potenciális a teremtő mintájára született és elvileg hosszú fejlődéssel részévé válhat/elérheti, míg a többi lény nem.

A "selejtes" emberiség a maga korlátozott channeling-jével odáig fejlődöt, hogy a mennyei seregek minden természetfeletti eltörlését inditoták meg félelmükben.
Az enlightened szerintem nem hülyesség csak, mint annyi mindent nem fejtik ki a Witchcraftban. És a jobb megértéséről mégegyszer, hogy ő az EGYETLEN aki korlátlanul költhet esszenciát emberként.
Az emberi speciál powerr-ekre annyit mondok, hogy a legsokoldalúbbak erők és korlátlanul fejleszhetők, változtathatók egy szintig. Pl A Seer Power-ek sem az ősidőktől vannak, hanem fejlődés közben alkotta az emberiség. Ezzel szemben az incarnate "csak" az aspect-jeit, használhatja és esetleg ezek miatt más erőket, de nem fejleszthet ki saját metafizikai rendszert.

Az Armageddonban visszont tényleg csak a tápolás miatt tették be az enlightened-et, mert a Book of Hod-ból kiszakítva nincs sok értelme.

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.16, 13:39

-Elöző életek: hát nem vehet old soul-t az tény, DE az enlightened nem azért világosodik meg, mert voltak elöző életei. Inkább nála a spirituális fejlődés eredményei az, hogy miközben a lelke egyre öregebb lett, valami plusz is került az egyenletbe nála amitől megvilágosodott.
+A bast nem emlékszik az elöző életeire, hanem újjászületik, minden képességével és tudásával együtt, pont olyanként mint életében.

-a Bast és az esszencia jobb megértése: nekem nem egyértelmű, hogy jobban megértenné a gifted/supernatural kategóriánál. Az enlightened jobban megérti, de a szűkre szabott leirásából nem tudjuk meg mivel és miként.

Én sem akarok most erről a fóumon vitát nyitni, bár az előbbi idézetben találtam némi ellentmondást.
Ennyiből, ha az eligthened megveszi az az Abhinja erőt, amivel viszza hívja az előző életeit, akkor kaponk egy ember bastot... :sor: Szerintem a megvilágosodott azért kapja az erőit, mert túllép a reinkarnáción.

Szerintem az Enlightend meg a megértés úgy ahogy van hülyeség.

Annyi az egész, hogy a supernatural önmagában képes saját hatalmainak korlálan használatára. Amíg a "selejtes" emberek, csak a chenelingel tudnak korlátozott hatással lenni az esszenciára. A megvilágosodott ember csupán annyi, hogy az ember elért oda az ő saját "special power"-jeivel (Mágia, Seer, Necromancy), ahol a természetfelettiek alapból vannak. Az egész megvlágosodott, csak azért van (szerintem), hogy az armageddonba, a gifted karaktereknek legyen vmi esélye a túlélésre.

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.15, 20:43

Nem akarok csapaton belüli vitát Deathangel, de a bast nem világosodhat meg.

Érveid: ellenérvek
-Seer power: alapvetően csak az emberekre jelemző, egyfajta evoluciós speciális képesség. Hogy a Bast meg kapta? CJ Carella így akarta, hát legyen, de nem örülök neki. :D
De vannak hasonlóan fura metafizikai kompoziciók is pl. a templomos: tanulhat szinte mindent inspirált csodák melett, a sámánok közül néhány a Book of Hod-ban pedig Salamon Kulcsaival szaladgál :D
Én a vámpirnak se gondoltam volna a Tao-chit, de CJ leirta hát elhiszük...

-Elöző életek: hát nem vehet old soul-t az tény, DE az enlightened nem azért világosodik meg, mert voltak elöző életei. Inkább nála a spirituális fejlődés eredményei az, hogy miközben a lelke egyre öregebb lett, valami plusz is került az egyenletbe nála amitől megvilágosodott.
+A bast nem emlékszik az elöző életeire, hanem újjászületik, minden képességével és tudásával együtt, pont olyanként mint életében.

-Szabad esszencia használat: hát lehet, hogy szabadon használja az esszenciáját a saját képességeire, mint a többi szellem, avatár, de mivel nincs ilyen külön neki... :P
+A szabad Will channel saját képességre NEM essence channel. A metafizikai channel mindenre vonatkozik, de külön kell felvenni, hogy használhassa nem saját képességeire.

-Avatár-e a bast? Elvileg ők valami félre sikerült idézés eredményeként macska testbe költözött szellemek. Szóval alapvetően nem avatárok, mivel nem egy primal (Bastet egyiptomi istennő) akaratából születtek. Annyi plusszuk van, hogy lehetnek a spirit patronáltjai. Hogy avatárjai lehetnek-e Bastet-nek? Véleményem szerint talán...

-a Bast és az esszencia jobb megértése: nekem nem egyértelmű, hogy jobban megértenné a gifted/supernatural kategóriánál. Az enlightened jobban megérti, de a szűkre szabott leirásából nem tudjuk meg mivel és miként.

Konkluzió a bast szerintem nagyon más úton van, mint az enlightened.

U.I.: Deathangel a csapatot jobban zavarja, hogy a Bast az egyetlen valóban szinte 100%-osan halhatatlan lény a világon. :rohog: (Durva azért, hogy a világ összes macskáját ki kell irtani a halálához :rohog: )

Módosította Roninwolf: 2006.10.15, 20:46

Svidi

Svidi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.13, 06:30

Már nem azért de nem nagyon ír ide más úgyhogy marad az én véleményem a tiéddel szemben. :)

Lehet hogy fel kéne függeszteni a vitát és inkább közös álláspontra jutni, de ha az nem megy akkor legalább megpróbáltuk. :)

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.10, 14:26

Rosszul fogod fel szerintem a bast alapjábavéve egy bizonyos szinten megvilágosodot. Talán az avatar pontosabb lenne, de maradjunk annyiban, hogy a bast az bast és kész! :D

Nem hinném... Ilyen alapon, a bast is szabadon megkapná, a szabad essence használatot, és a Will-nyi chenneling-et. Amiket lényegében az Enlightened azért kap meg, mert már tisztában van a lelke "működésével", mivel annyi élete volt már, hogy rájött a sok reinkarnáció során. Na most a Bast sokkal többet reinkarnálódik, szerintem ezért is nincsenek meg neki alapból ezek az előnyök. De szerintem valamilyen módon, ő is elérheti az Enlightened szintjét.

Svidi

Svidi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.10, 14:19

Rosszul fogod fel szerintem a bast alapjábavéve egy bizonyos szinten megvilágosodot. Talán az avatar pontosabb lenne, de maradjunk annyiban, hogy a bast az bast és kész! :D

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.10, 12:12

Lenne egy kérésem, lehet hogy hülye kérdés, de felteszem.

Megvilágosodhat-e a Bast???

Tudom, hogy játéktechnikailag nem, mert nem vehet Old Soul-t, és az kell az Enlightened-hez, de lényegében ő alapból emékszik az előző életeire. Lehet, hogy csak én látom így de szerintem a bast is képes lenne a megvilágosodásra. A Enlightened előnyt csak ember veheti fel, és az emberre a legfőbb jellemző a Seer power, és az használhat a Bast, szóval ez is inkább az ember felé sodorja.

Svidi

Svidi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.07, 21:26

Szerintem nem sokan játszanák. Melesleg elég sok hibája van azér a Withcraft-nak is! Szerintem az ÉP rendszert meg a sebzést is eléggé elszúrták, de alap karakterek közt annyira nem jönnek ki aq hibáji.

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.07, 11:08

???

Svidi

Svidi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.06, 19:29

NEPHELIM a király! :cool:

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.03, 14:18

Mondjuk nem tudom, hogy az ígért kiegészítőket, kiadják-e egyáltalán. Remélem igen. Szerintem a WitchCraft méltatlanul ismeretlen, ahhoz képest milyen jó.

Mondjuk annak örülnék non, hogyha kiadnák magyarul. Szerintem lenne is rá kereslet, szerintem sok WoD-os kipróbálná és lenne rá kereslet.

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.29, 09:17

A power and privilege biztos megjelent. A fórumon is volt róla szó, mert én sem ismerem és megkérdetem mégis mi ez, szóval lentebb nod20 és még páran elmondták nagyjából mivan benne.

Amióta a Witchcraft ingyenes fent van a "hamarosan megjelenik" hirdetés alatt: Book of Geburah és Storm dragon covenant book. Ahogy nézegettem az oldalt a book of Geburah elégé kész állapotban lehet. Persze legalább 2-3 éve nem frisitették... :)

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.28, 18:07

Áhh... Jut eszembe, nem lakik vki Kaposváron vagy környékén?

Jól jönne még, játékos a WicthCrafthoz (egyébként még D&D, új Magust, Vampire-t meg ilyesmiket játszunk)

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.28, 18:04

Csak vmelyik könyv, talán a mystery codex utolsó oldalai közt lettek vvolta a megjelent könyvek képei, és azok közül csak ez nincs meg. Bár lehet, hogy tényleg nem jelent meg.

Mondjuk kiadhatnának még pár kiegészítőt :)

_L33t M4st3r (NPC/NJK)

_L33t M4st3r (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.28, 06:24

Tudomásom szerint nem jelent meg...
Persze tévedhetek is.

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.24, 18:17

Nekünk hiányzik 1 db Witchcraft könyv a Power of Privilage.

Tudja vki honnét lehet letölteni, vagy magvan vkinek???

DeathAngel

DeathAngel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.24, 17:53

Egyébként a tankdobálós játékunkban kijönnek a fejlődésban lévő külömbségek. pl van egy Nephelim, akinek orikalkium kardot kelet a kezéba adni, különben men ért volna sokat...

Nekem mondjuk tetszik ez az apokalioszis harcosai játékstílus, igaz gyakoribbak a redszer hibái, de így is non jó a játék (tom ajánlani mindenkinek). Modjuk lehet mondani táplás meg minden, de végül is a világvége ellen harcolunk...

Meg nyomulonk sima Witchcraftban is, ott viszont ott van az emberek elöl bújkálás, félelem a nagyobb ellenfelektől, hogy akár még a halandók is árthatanak, meg az ilyen nyomozgatás rejtélyek mag stb...

Egyszóval nekem non bejün ez a játék.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]