Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Micimacko a tapos (Qty)

• Válasz írásához lépj be
34 hozzászólás érkezett eddig

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.17, 00:03

Most ütni fogtok, de szerintem nem baj, ha valaki tápol. Az baj, amikor a különböző szerepjatek-stilust jatszo emberek egyutt akarnak jatszani.
Tápos a tápossal jól elvan, táposak a karakterek, táposak az ellenfelek, jól eljátszanak. Ha ez tetszik nekik, akkor legyen jó nekik.
Szerepjátékos Tápolossal nem van el jól.
Szerepjatekos Szerepjatekossal ugyanaz, mint a tapolos a tapolossal, jól elvannak együtt.
Poenkodos a Tapolossal. Nem tudom, ilyenhez meg nem volt szerencsem.
Poenkodos a Szerepjatekossal. Egy ideig jól elvannak. Aztan nem.
Poenkodos a Poenkodossal szinten remekul jol el van.
Kalandjátékos a tápolossal szerintem jó csapat (kalandjatekos: logikai uton oldja meg a kvesztet, ah, elraboltak a kralylanyt, nagyon jo kihivas, fogjunk hozza, es nekilat ooc).
kalandjatekos a poenkodóval : szerintem ok is jol elvannak
kalandjatekos a szerepjatekossal: csiszolodni kell, de akar jo is kisulhet

es igy tovabb
mert az, hogy szerepjatekos, nagyon bo fogalom.
fokuszalni kell ra, ahogy erre a cikkre kellett volna.
ennyi.

Qty

Qty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.05.15, 15:33

Slan!
Egy véleményt, - ha nem tévedek - az tesz ténnyé, ha többen is megerősítik.
Egy tény meg csak akkor vélemény ha kevesen fogadják el.
Megfordítva:
Minden tényszerű közlés tükröz véleményt, méghozzá a közlő véleményét!
Ha minden közlő véleménye benne van a közölt "tényben", akkor mincs valójában tény, csak vélemény.
Következtetés:
Vélemény és véleméyn között az információtartalom tesz külömbséget (illetve a közlő személy értéke, ereje, társadalom, stb.)
Végső konklúzió:
Nincs értelme ténynek tekinteni semmit, mert minden csak vélemény és manipuláció!

_Axis (NPC/NJK)

_Axis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.05.15, 14:33

Hmmmmm...
Valaki itten gondolkodik.
Tudjuk még néhányan rajta kívül, akik hallgatunk. Jó, hogy kimondtad!

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.05.14, 13:02

Én láttam!!! :)

slan

slan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.05.13, 19:57

Namost ez szerintem azér hülyeség, mer itt végig a saját véleményedet írod, és azt mondod, hogy a saját vélemény nem tény...
Nekem az a véleményem, hogy a szerepjáték egy játék, és azt csinálsz vele, amit akarsz. Ha valaki azt élvezi, hogy kirírtja a falvakat, ám tegye! Ha ezzel elrontja a másik játékos élvezetét, akkor a másik játékos ne játszon vele legközelebb! Mert ha viszont abbamarad a tápolás, akkor a Pistikék fognak unatkozni, és az ugyanolyan rossz, mintha bárki más unatkozik.
A lényeg az, hogy hasonló gondolkodásmódú játékosok játszanak együtt.
Csak az a kár, hogy kicsit későn írtam, így lehet, már senki se fogja látni... Na mind1.

Qty

Qty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.05.11, 21:41

Nem tudományos disszertációnak szántam. Gondolom kiderült. Sem mélységébe, sem terjedelmébe, de még tanácsadásba sem akartam belemenni. Ezekről a fórumok szólnak, ha nem tévedek. Ezért nem idéztem korunk nagy gondolkodóit és ezért nem mellékeltem irodalomjegyzéket sem. Hogy mi az, ami erre indított? Az, hogy nagy döbbenetemre nem világos sok „szerepjátékosnak” az a lényegi összefüggés, ami az ok és okozat terén fellelhető, s amit minden további nélkül mellőznek hozzászólásaikban. Továbbra sem a csillagok száma a mérvadó!
Az írás megfelelt a céljának. Hozzászóltatok, elgondolkodtatok, egy darabig élni is fognak ezek és ez jó. A cikk folytatását TI írtátok meg! Ennyi.

_Nagypapi (NPC/NJK)

_Nagypapi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.05.07, 10:29

Hellguard: Nem csak beszűkülten a Mókusról beszéltem, mert bármilyen hihetetlen, van azért azon kívül is néhány szerepjáték, illetve világ, ahol esetleg más a normális szint, mint Yneven. Ezért semmi sem lehet önmagában tápos vagy eltúlzott, minden a környezettől függ. Yneven valóban túlzás a varázstárgyas paraszt vagy városlakó. De nézz csak meg pl. pár Forgotten Realms-es helyet.

Trebb, köszi a védelmet, magam sem mondhattam volna szebben. (Egyébként milyen főnököd van neked?) És ne dumálj, a Barabel tápos, mindíg is az volt, és mindíg is az lesz. ;-))))

Trebb

Trebb

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.05.06, 22:45

Pardon, egy apróság.

Előző mondatom kicsit magyarabbul fordítva:

Nem JÓL játszol... ami ugye nem ugyanaz...
milyen jó is az, ha az ember főnöke műfordító, költő és bölcsész. :o)

Trebb

Trebb

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.05.06, 22:44

Minden relatív.

Hadd legyen szabad megvédem cimborámat, Nagypapit. Ő nem azt mondta, hogy a parasztoknak ez van, hanem azt, hogy HA (mert a világ, a környezet olyan) van nekik... akkor

A tápolás relatív.

Van egy karakterem, SW-ban. Barabel az istenadta (Nagypapi! Nem tápos! Nem!!). Ez ugye az emberhez képest nagyon erős harci és testi adottságokkal rendelkező faj, magas kezdeménnyel. Eredetileg szabály-táposként indult, kerestem egy olyan fajt, ami a leggyorsabb, legerősebb. Azóta, 13 év játék és 8 év valós idő után egy picikét jobban kifejlődött. Igan, nagyon erős, a fegyverzete is erősebb az "átlag" embernél. Ugyanakkor az ellen is általában felismeri benne a veszélyt, tehát tisztességesen szokott kapni a képire...

Szóval a lényeg, hogy minden relatív. ZéKószával, Sithtel, és nem is kicsit MAD-del egyetértve figyelmesen kell ezekkel a dolgokkal bánni.

A szórakozás a lényeg.

Ha nem élvezed a játékot, nem játszol jól.

(If you are not having fun, you are not playing right) Xena szerepjáték.

_Allenw (NPC/NJK)

_Allenw (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.05.06, 22:23

Minden játékosból előbujik egyszer a tápos és a vérpista.Az verheti nyugodt szivvel a mellkasát, aki SOHA nem csinált ilyeneket.
Kezdőként tápoltam is, vérpistike is voltam, de nem élveztem, ezért abbahagytam.

A cikkről annyit, akinek nem inge...

ZeKosza

ZeKosza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 303 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2002.05.06, 21:59

Nem fogjátok elhinni, de nekem még nem is volt dolgom tápos emberrel, pedig jáccom/mesélek már egy ideje...

Lehet, hogy szerencsém van, hogy ilyen haverjaim/barátaim vannak?

Persze az is hozzátartozik, hogy sohasem játszottam/meséltem klubokban.

Na mindegy, csak eszembe jutott...aki teheti, válogasson, elvégre naaaagy az Isten állatkertje!:) Csak akad elég normális fazon benne!

Sith

Sith

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.05.06, 18:36

Hmm szerintme van itt egy félre értés. A tápolás szerintem és remélem a többség szerint nem egyelő azzal hogy valaki visze egy karit több kalandon, hónapon éven keresztül. Ennek van értelem mert az emberhez egy kicsit hozá núő a kari és nagyon de nagyon fog vigyázni rá nehogy véletlenül is megöljék szegényt. És a játékos reméljetőleg megküzdött a tapasztalati pontokért és megérdemelten kata őket, a tárgyakról nem is beszélve. A tápolás egyik tipikus példája amikor mentke za utcá és hirtelen valamelyikötök egy mithril vértben botlik meg... bármelyik sarokon előfordul.. a másik tipikus példa a sárkány vadászat.. nem is olyna rég olvastam róla itt valahol.. ugye a semiért az a párezer XP nem is jön roszul a kezdő 1-2. szntü kariknak. Persze mindez KM függő. De sok játékos eleve igy áll hozá a szerepjátékhoz.

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.05.06, 11:30

Szerintem lényegtelenek a karakterek adatai... Én általában szigorúan szabom meg a karakteralkotási kereteket, de ehhez mérem az ellenfeleket is... Nálam nem rohangálnak városőrök mágikus tárgyakkal ( még Erionban sem! ), És kedves NAGYPAPI; a parasztoknak néha enni sincs mit nemhogy varázstárgyuk legyen!!!
Amúgy én a tápost egy példával tudnám leírni: 14-15 éves kölyök, M.A.G.U.S. - Arel pappal van, a fegyverei: 4. szinten rúnázott mara-sequor, és sequor... ( Mindezt 3. szinten, Erigowban! )
Amúgy nagyon sok múlik a KM-en... én a túlságosan kilógó karaktereket általában olyan kihívás elé állítom amit nem lehet lehentelni... Gondolkozik, vagy meghal! Aki meg nem a szerepjáték világának megfelelően viselkedik, mondjuk mindenki lehentel - OK NÉLKÜL vagy JELLEME ELLENÉBEN - azt általában felkeresi valami megatápos szervezet, és kinyiffantja... Sorry!

Qty: Értékelésem: Egész jó lenne, csak a logikai lánc nem fejeződik be... Az egész cikk félbetörött!

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2002.05.03, 08:25

Hull a hó és hózik, zik, zik.
Micimackó tápos, pos, pos...

:)

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2002.05.03, 07:36

...hello,

Talán nem az a lényeg, hogy valaki tápol- e vagy sem, hanem, hogy elrontja- e a többiek szórakozását? Mert ha valaki bejön egy 5 éve futó, 16 szintű (volt ilyen, és KM - ként magam kísértem végig a pályafutását) kedvencével az 5- 7 szintű karkaterek közé az ugye táposnak látszik. Egészen addig, amíg el nem hiteti a többiekkel, hogy ő a leggyengébb a csapatban és mindenki őt "testőrködi".
Mert azon a szinten számára fontosabb volt a diplomácia / szerepjáték, mint a hentelés.
A táposok KM - ként (és tízegynhány éve más nemigen adódott) soxor szórakoztattak.
Először az, ahogyan belátják, hogy a dolgok nem "úgy" működtek, ahogy megszokták. AMikor pedig a csapat többi része "úgykellneki" lelkesedéssel nézi a megahero csúfos halálát (és nem ám valami übermonszter miatt - de mondjuk egy megahero sincs úgy öltözve, hogy védjen egy mérgezett döfést az árnyékszék mélyéről, amúgy bosszúálló módra... - pedighát az ellen egyszreűen belátta, hogy ha szemtől szembe nem lehet...). A normális többség jól szórakozott.

Máskor pedig egyszerűen a csapat vágta haza az unalmas killertápost, amikor úgy alakultak a körülmények. És mindig úgy alakultak.

_MAD (NPC/NJK)

_MAD (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.05.02, 20:29

Qty,

Ember, ez fájt.

1) Nem tudom, miért mosol kb. 6-7 jól körülhatárolható jelenséget egybe. Nem igazán érzem, hogy gondolkoztál volna azon, mit nevezel táposnak, és miért - ha megtetted volna, most nálad is legalább ennyi "fokozata" lenne a "tápolásnak".
Mindjárt ott a klasszikus hősképből fakadó erősítés; a többi játékoson való túlteljesítés vágya; a kapható lehetőségek kihasználása ("maxolás"); a vélt/valós kombókra való rágyúrás; vagy egyszerűen a szabálykönyv adta ötletek kihasználása, és utána vad kísérletek a megszerzésre [megvalósításra].
(Egy tisztességes szabkönyv sokadik "szint"-re épp úgy ad megkívánható csemegét, mint 1.-re, viszont a játékos a csemegére vágyik, és nem a mögé írt szintet nézi. Nekem kell repcsiszőnyeg!

Ennyi verziót írtam fejből, anélkül, hogy leálltam volna filózni azon, hogy mi lehet még.
Hadd ne gratuláljak.

2) A tápolást mint jelenséget, leszámítva a teljesen elfogadható ragaszkodást a saját elképzeléseidből teremtett karakterhez, kb. 30-40 különféle személyiségzavar is kiválthatja. Ezek mindegyikét máshogy kell lekezelni mesélőként. Biztos, hogy mindenki tud olyan játékosokat említeni, akik egész más egyéniségek, mégis egyként tápolnak. Biztos, hogy, lévén különbözőek, egész más okokból.

3) Ne mondd nekem, hogy tápos karakternek nem lehet mesélni. Hősi fantasztikum, ugye?
Folytatnám, de nem éri meg.

Maradok,
M.A.D.

magister

magister

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2002.05.02, 19:57

Üdv!
Lehet, hogy szerencsés vagyok mert "jó" társasággal üzöm az ipart, de nálunk a fent nevezettek egyik formája sem fordult méd elő!

Sith: a problémádra megoldás lehet, egy a White Wolf mottó: a játék a tiéd, azt csinálsz vele amit akarsz! Tehát, hiába talál a játékos szabályt akár figyelmen kívül is hagyhatod, vagy adhatsz neki olyan ellenfelet aki véget vet a pályafutásának, a 4. 5. karakter után lehet hogy elgondolkozik majd!

Sith

Sith

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.05.02, 17:58

Mst a jelenlegi ismeretségi körömből indulok ki, az is rombolja a szerepjátékot hogy manapság sok számitogépre irt un RPG=szerepjáték... pld DIablo és társai nem azt mondom hogy rosz de amikor Dibalo mániáshaverom leült velünk mokusozni és rend jellemü lovaggal végig akart a fosztogatni a legyilkoltakat.. nos hmm izé.. és nem értette hogy ilyet miért nem lehet maáik példa haverom tiz perc alat öszehoz egy karaktert.. és azal játszogat... iletve nme játszogat hanme harcol és valahogy mindig gyilkol 1000-rel mondom hogy ez igy nem lesz jó "Miért?"jhah és egyiköjöük se az ifju nemzedékhez tartozik egyszerüen ilyen a mentalitásuk és ezen mint KM se tudok változtatnoi vagyis csak nagyon picit. Mert ugye a JK fellapoza a szabálykönyvet és adig lapozgatja amig ne mtalál egy olyan szót mndtato stb ami azt igazolja hogy igen is én egy csapásal megöltem... persze az ö egyedi látásmódja szerint

_Adamant (NPC/NJK)

_Adamant (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.05.02, 17:51

Sziasztok!

Nekem az a véleményem, hogy egy jól összeszokott társaságban legfeljebb csak gyenge tápolás és vérengzés lehet. Akik komolyan foglalkoznak a szerepjátékokkal és régóta játszanak, azokat a vérpistikézés már nem motiválja. Sokkal inkább az, hogy komoly fejtörést igénylő feladatokat oldjanak meg. A tápolás és vérpistikézés kiritkítása pedig a mesélő feladata lehet. Egyetértek Urzával "Vérpistike azt a személyt jelöli, aki éretlen még a szerepjátékra, csak a tápolás láza hajtja, és ahogy okosan megfogalmazták elöttem szólók, a kockadobálásé".

_Urza (NPC/NJK)

_Urza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.05.02, 17:25

Nem olvastam el teljesen leragadtam a Vérpistike szó magyarázatánál.
Szerintem a Vérpistike azt a személyt jelöli, aki éretlen még a szerepjátékra, csak a tápolás láza hajtja, és ahogy okosan megfogalmazták elöttem szólók, a kockadobálásé.
Általános probléma, hogy egyre alacsonyabb a szerepjátszók átlagletkora. Lassacskán szégyen szerepjátszani. Nem tudom mi a megoldás erre, talán magától rendeződik a dolog. pl: Olyan rossz lesz a közmegítélése a játéknak, hogy csak az igazán lázadó hajlamú egyetemisták merik majd megengedni maguknak, hogy gey törvények által tiltott, "közerkölcsromboló" játékot játszanak. :)
Ez most a Vérpistikék kora, de ők is kihalnak majd, mint a TRex. Remelem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]