Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Miert? Mikor? Hol? kezdtel el szerepjatszani? (Valogatas a Forumbol)

• Válasz írásához lépj be
21 hozzászólás érkezett eddig

_cotw (NPC/NJK)

_cotw (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.09.18, 20:04

Már fáradt vagyok, bennem van a fogalmazásgátló.:)

_cotw (NPC/NJK)

_cotw (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.09.18, 20:04

Én kb. 8-9 lehettem, amikor megvettem a Titán című lapozgatós könyvekhez kapcsolódó könyvecskét, amit páran talán használtak is RPG-s célból, de nekem lövésem sem volt akkor, hogy mi az. 8 éve meg a koleszban csatlakoztam a szobatársakhoz, ez 8 éve volt, és egyáltalán nem bánom, még a kopott Titán könyvem is előbányásztam pár éve.:)

_LamaXX (NPC/NJK)

_LamaXX (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.07, 22:09

Én 91 októberében kezdtem játszani, ad&dvel. De 1988 körül kerülhetett először a kezembe a Hillsfar nevű c64 game. Akkoriban hallottam róla a barátomtól, akitől a játékot is másoltam.

Deacen

Deacen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.07, 12:58

Ó azok a ½régi½,szép idők!Én 95 januárjában kezdtem játszani, persze M.A.G.U.Ssal.Egy osztálytárs vitt bele a jóba.Rokker volt,de ha nem ivott v. koncerten volt, nos akkor irtó jokat mesélt.Érdekes, nálunk a vérpistikék megjelenése csak később jött,de már kinőttük!Játszottam még Srunt,Codexet, de mostanában csak a Vampire megy.Az időnk 1re kevesebb van a játékra, de mindig életünk része marad!(Nagyon várom az új kiadású M.A.G.U.S.t,remélem jobb lesz mint ÚT!)Jó játékot mindenkinek!!!

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.07, 08:57

Líthas! Én 1997 nyarán kezdtem M*-el, ami máig a kedvencem. Persze fogalmam nem volt, mi az, de végül elmentem egy barátom unszolására egy játékülésre. (Ugyanő a felelős az évekig tartó Star Wars mániámért, amiről mára már leszoktam, de azért szép idők voltak azok) Szóval először játszottam, a kari egy 16. szintű kardművész, 4. szintű rúnakarddal, hematittal meg ilyenek. A parti magas szintű volt, de akárhogyis, legközelebb már nem mentem. Végül néhány hónap múlva megint csatéakoztam, télen meséltem és immár öt éve (1998 nyár)töretlenül M*-ozom. Kipróbáltam Vampire-t, Srunt, de a kedvencem a fantasy maradt. Igaz, van Ars Magica és DnD alapkönyvem, de kipróbálni nem volt szerencsém. Majd egyszer.
RPG forever!

_Sirappa (NPC/NJK)

_Sirappa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.15, 14:12

Én 4-5 éve játszom, és szerintem az első játék kell hogy legyen a legjobb, mert csak akkor ragad meg az ember benne, én is így voltam, bátyám társaságában, és az első küldetésemen baszott egyet a karakter, és léptem 2 szintet, tudom nem reális, de csak 10 éves voltam. De a lényeg bejött, hogy egy újabb lélekkel nőtt a szerepjátékosok száma!Utána már én csináltam bandát, és meséltem, és átadom tudásom! na csáá

_Xamorath (NPC/NJK)

_Xamorath (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.11.11, 23:03

Tanulságos irat. Sokan magukra ismerhetnek 1-1 sztoriból. Kívánok sok ilyet még, de mondjuk előfordulnak olyan emberek is, akik az ismerkedés után nem válnak szerepjátszókká, mert nem jön be nekik...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.09.16, 15:36

Egyébként megtisztelő ekkora játékosokkal egy lapon látni a nevemet.
Köszönöm a storykat, érdekes, tanulságos, szorakoztató volt.

Az égiek kisérjenek titeket nagyhírű kalandozók!
Knecht

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.09.16, 15:29

Érdekes, hogy a régebbiek közül mindenki nagyon sok rendszert kipróbált. Én csak a M.A.G.U.S.-t játszom, és valahogy olyannyira megszeretem, hogy nem tudott töle semmi sem eltéríteni. Én ezzel kezdtem, és ezzel is fogom befejezni.
Alapkönyvel megyek a kárpíton túlra:)Szerintem mai napig a legszerethetőbb világ minden kis (és nagy) játékrendszerhibájával együtt.
Üdv: Knecht

U.i.: Nekem nem kellet Bécsbe mennem a kockákákért, mert egy német barátomtól kaptam öket ajándékba:)))

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.09.07, 23:28

JA az én előtörténetemhez is van hozzáfűzni való.
Bizony több a gyengejátékos mint egy. Mostanába lett ez szembeötlő.

_SiZo (NPC/NJK)

_SiZo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.09.06, 16:12

Az előzőt én irtam,m csak elfelejtettem bejelentkezni :)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.09.06, 16:11

Amikor a M.A.G.U.S.-t elkezdtem, majdnem meghaltunk egy patkánytól, mert azt hittük, egyből ÉP-t sebez... :))

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.09.06, 00:06

Anyám! miket írtam. Hmmm. az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az én beszólásom a lapozgatós könyvekhez tartozott.
A szerepjátékkal ezek kapcsán ismerkedtem meg. Haverom mutatta be nekem, ő a bátyjától tanulta. Szal az első karim egy harcos volt. Irtó jót játszottunk, persze fénymásolt AD&D könyvvel. Aztán egy kicsit lehalt a dolog, majd megint újraindult. egy törp mágussal:) aztán ember lett belőle a történet szerint. Még mindig 3. vagy 4. szintű szegény pedig má van vagy 10 éves. aztán jött a M.A.G.U.S. természetesen alapkönyv nélkül, aztán az is lett. majd jött minden. Gyűrűk Ura, Shadowrun, Cyberpunk, AD&D, CODEX (máig az egyik leggyönyörűbb kidolgozottságú szvsz), és még sorolhatnám. amikkel nem játszottam de ismerem: azok az új alapkönyvek, a Káosz-t leszámítva. az a baj velük hogy sokba kerülnek. nade visszatérve. Aztán jött ugyebár a széthullás:( és jött az ámítógép. ez is jó, csak... szóval mindenki tudja mire gondolok. Remélem még tudok valamikor még egy jót játszani:( jó 2 éve koplalok:(
brühühűűű:)
Ave!

Nyarlathotep

Nyarlathotep

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2002.09.05, 20:45

Azért én is megköszönöm a lelkesedést.

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.09.05, 17:31

Ezt bizony más, hasonlóan jó témákkal is össze kéne hozni. Így biztos többen elolvassák.

Jackal

Jackal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2002.09.05, 16:21

Hmm kisse terjedelmes:)De durva

eltan

eltan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.09.05, 10:16

Ez a bécsi Spielerei... ez igen. Nem ismerjük mi egymást valahonnan Nagy Levin kolléga?

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2680 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.09.05, 08:15

egy kis korrekcio a szammal (121) vegigneztem rendesen eleg sok duplazas van , ugyhogy valojaban kevesebb, bar meg mindig legalabb 10-szerese annak akikrol tudom, hogy jatszanak (es joreszuk nem netezik, tehat itt nincs fenn) :)

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2680 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.09.05, 08:03

OFF, mapett fele:
Baz tobb mint 80 fo , hogy lehet, hogy en mindig csak 3-4-et latok pl a boltban, es ok is 'csak' magic- orultek es nem rpg orultek?

Kellene valami osszejovi pecsen belul, meivel mar evek ota nincs semmi. most neztem meg az rpg.hu-sok kozul 121-en pecsiek, jol lenne megismerni oket, es nem csak a 4-5 fos party-t amit ismerek

OFF vege.

Mapetthez hasonloan en is Robur -> FF ->Ujsagcikkek folyaman ismertem meg meg valamikor '90 elott :) (azt hiszem en lehetek az egyik jelolt a "kiraly" cimre, mivel akkoriban egy iskola altal szervezett angliai kirandulasrol hoztas elso kocakkeszletemet es az elso ADnD konyveimet (bar konyveket eladnam, a kockak azota is hasznalatban vannak es nem kopnak annyira, mint par ujabb :) ))

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.09.05, 08:00

Csak hogy hozzá tegyem én is:
Először lapozgatós, aztán '92-ben ,egvettem az első Rúnát, és nem értettem... Ehhez kellett venni egy MAGUS-t, s két napra rá már meséltem.... Telkesen kezdők voltunk. Aztán feltűnt a Star Wars, Armageddon 2092. A Főiskolán
elkezdtem MERPelni, CP 2020-t és Twillight 2000-et játszani.(Örök élmény - megfáradt katonai főiskolások szabadidejükben szt játszák, hogy katonák :-D) Kis kitérő a S.Run felé, (nem tetszett) némi Paranoia, Pendragon és Ctulhu.
Aztán elkezdtem Battletechezni, de mellette maradt a CP és néha MERP és a MAGUS (ez még a '92 kezdő csapat egyes tagjaival.) És ami a legfontosabb: a főiskolán már profi mesélőnk volt!!! Ott végre kinőttem a tápolós korszakom legrosszabb hajtásait :-)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]