Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az Elet (Szajko)

• Válasz írásához lépj be
29 hozzászólás érkezett eddig

Olorin

Olorin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.27, 14:24

Évente egyszer visszakeresem és elolvasom ezt a novellát, nem is tudom miért, talán nosztalgiából. Jaj, ezer éve már, hogy először röhögtem végig :) Kiváncsi vagyok, a szerző azóta írt-e novellát, vagy teljesen elvettük a kedvét...

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

_Gaark (NPC/NJK)

_Gaark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.23, 14:29

ne csináljátok már! ez nagyon állat! :(
rég szórakoztam ilyen jót, írjatok ilyet, ha tudtok! :)

_Arcus (NPC/NJK)

_Arcus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.15, 18:35

Ez mi?

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.15, 10:35

Lachdanan elolvastatta velem. Kinok kozt vergodtem. Bosszum utol er. Kheton

Olorin

Olorin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.10.09, 15:46

Lachdanan! Szerintem is kell 17 éves kor egy jó novella megírásához, de szerepjátszáshoz elég 14-15 év is. Még valami: azért a Végtelen történet első része nem volt annyira gagyi, igaz, a könyv jobb.
Olórin

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.09, 12:00

Nem akartam értékelni a műved,csak miután mások értékelését is átfutottam(adok a többiek véleményére).Nos,az irományod valóban nem egy kirobbanó siker.Igaz,még fiatal vagy és fejlődő képes is.DE!Először is,ha egy novellába kezdel ne pakolgasd azt össze más írók munkáiból,se gagyi filmek beszólásaiból.A munkád és a hozzászólásod azt a hatást keltette,mintha végig melletted lett volna egy tucat könyv,és azokból "vagdostad" volna össze a novelládat.Másodszor,erre is csak azt tudom mondani,amit már évek óta hajtogatok másoknak:az rpg-t egyetemisták találták ki egyetemistáknak!Ergo: kell egy bizonyos érettség (min.15-17 év,bár én inkább 17-et mondanék),hogy valaki rpg-t írjon vagy játszon.Tudom cinikusan hangzik,de mindezt tapasztalatból mondon(több társam hullott már ki emiatt).Gondolkozz el rajta! Lachdanan

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.07, 14:34

Az első novella volt, amin nagyon jót röhögtem. "A villámokon megcsillanó páncélok" Nem a páncélokon megcsillanó villámok? ehe

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.10.07, 12:10

RE.
Hogy normálisan is hozzászóljak a dologhoz:
Első próbálkozásnak nem rosz, tizenkét évesen én is hasonló stílusban írtam - nem sértésként mondom, én akkor voltam abszolút kezdő - szóval lehet rá fejleszteni minden további nélkül.
DE: a mondatszerkesztés, meg úgy álatlában az egész szöveg szerkesztettsége amatőr. A karakterek nem élnek. A SZTORI mint olyan, nem létezik.
De persze ez mind - lehetőség szerint - egészen pofásan le van írva >:(

(Z)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.07, 08:57

Ja, amúgy Zyro voltam...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.07, 08:56

Ez most akkor humor? ha igen, akkor 99-et érdemel.
Ha nem, akkor a fenti számot...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.04, 17:34

Nekem tetszett, bár ennek az értékéből jelentősen levon, hogy nem olvastam el. Ugyanis ha az ember csak a megfelelő részeket olvassa el, remekműről beszélhetünk:

megbokrosodott mind a négy ló (még a dalnoké is!) (ez olyan aranyos volt, hogy tisztaszívből megnevettett köszönöm)

A bárd gyorsan felmérte, hogy körülbelül 2000-en lehetnek az ellenfelek. Ez nem okozott neki nagy gondot, hiszen nagyon intelligens volt. Hirtelen kiáltás szelte át a levegőt, és ez szokatlanul ő volt.(Ez is hasonló az előzőhöz, de sajnos gondot okozott, hiszen nagyon uninteligens vagyok, és szokatlanul én)

Végezetül pedig aki azt hiszi, hogy lehúzom az nagyon téved. Az író gyerek még, persze, hogy nem tudja, hogy a nagy kalandok a kis emberekkel történnek meg. Tegye fel a kezét, aki érzett már késztettést a röhögésre, mikor Tier nan Gorduin egy kör alatt 12 ellenfelével végzett. Bárd. A hasonlóság nem véletlen. (UI. Azért 98, hogyx senki ne higgye, hogy úgy hagytam)
Maradok Őszinte
Torn

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3229 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.10.04, 09:03

Ngabor:

Kétes dicsőség ez... bár mégiscsak valami! :(

Ngabor

Ngabor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 221 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2002.10.03, 15:51

Elhatároztam, hogy nem fogom úgy lehúzni mint a többiek. Szerintem az a fontos, hogy 14 éves létedre nekiültél és alkottál valamit. Még ha nem is sikerül valami túl jól, de elindultál egy úton amit még lehet formázni alakítani és egyengetni kell, de mégis csak elindultál, és ez az ami fontos.

Egy valamit már most elértél, rengeteg olvasód és hozzászolód van.
Nekem fele ennyi sem volt.

Lorac

Lorac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.10.03, 14:57

De igen Czygy! :( Különben egyetértek Olórinnal. Komolyan! Minél többet olvassa az ember, annál jobban élvezi...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.03, 07:14

ööö...Bocs,de elfelejttetem az előbb a százalékot! Nokni

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.03, 07:12

Hát elég borzasztó.Nekem egy picit olyan érzésem volt mintha egy Rambo-regényt olvasnék fantasy kiadásban! De ne add fel kedves ismeretlen,lesz ez még jobb is! (az aki elborult pillanatában olvassa,annak nagyon bejön!!) Nokni

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.10.03, 07:11

ujj: Más a játék, és a más a novella. A két műfaj ritkán átjárható élvezhető minőségben.Egy kalandban lemészárolhatsz x-dik szinten 2000 orkot, de egy novellában, ahol valamennyire a valósághűségre is törekedni kéne... Légy szíves, nem kérek tőled 2000 kardcsapást egy pallossal... csupán százszor próbáld meglendíteni gyors egymásutánban. Ha sikerül, emelem kalapom.
A mesélő személyét pedig nem túl szerencsés logikátlanul változtatni, méghozzá egy bekezdésen belül. Fölöslegesen nem kell lefárasztani az olvasót, ha a nézőpontváltásnak nincs funkciója.
Innen mondjuk még akárhová el lehet fejlődni, úgyhogy hajrá!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2002.10.02, 23:59

Már negyedszer térek vissza ehhez a novellához. Ez már annyira rossz, hogy jó. Egyre jobban tetszik:))
Olórin

Czygy

Czygy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 338 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2002.10.02, 22:29

Nemtom, engem emlékeztet kicsit a kezdetekre, amikor elkezdtünk MÁKOS-ozni. Ott voltak ilyenek. 3-an elfoglaltuk a kalózhajót, a varázsló két egyszerű varázslatot kombinálva kinyírt egy ránk támadó csapatot... De ebből novellát írni talán mégsem kellett volna, én sem tettem.:() Pedig akkor kapaszkodhatnátok! Nem Lorac?

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.10.02, 19:52

Hát én jól szórakoztam... :( :) :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]