Ugrás tartalomhoz

Fotó

Warhammer Fantasy szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
1062 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.15, 09:06

Ilyenkor örülök, hogy mindkettő a polcon ül :D .

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1507 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.14, 18:16

Üdv!

Király! Ennyi pénzért ajándék.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 20:59

Warhammer második kiadás, pdf-ben, olcsón: https://www.humblebundle.com/books/warhammer-rpg-books

Benne van az első kiadás alapkönyve is.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 20:42

Warhammer második kiadás, pdf-ben, olcsón: https://www.humblebundle.com/books/warhammer-rpg-books

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.08.24, 19:07

https://grimandperilous.com/warhammer-fantasy-roleplay-4th-edition-emerge-from-cubicle-7-at-gen-con/

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.29, 21:50

Ha jól értem a kérdést. Már évek óta külön van a 40k és a fantasy fluff szerint nem egy univerzumban vannak. Az AoS (amennyit láttam belőle) a fantasy továbbvitele főleg a terepasztal szempontjából és ez alá tesznek rpg-t. Egyfajta high(?) fantasy dolog

Jogos, keverem itt a dolgokat... korán volt még. :reggel:

Szóval a két fantasy vonalat nem értem, a Sigmar-os elég fölöslegesnek tűnik. A WH-nak a grim, gritty érzés volt a sava-borsa, ez meg inkább high fantasy.

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.29, 13:08

Most még eléggé high fantasynak tűnik.... (de a káosz, kéremszépen!)

Egyébként Planescape-es élmények is visszaköszönnek benne, amolyan síkok közti vándorlásra lehet számítani.

Elsőre nem tűnt túl meggyőzőnek a jól kidolgozott Warhammer világ után, de a múltkor elcsíptem egy ismertetőt a legutóbbi Warhammer Quest játékról (Shadows over Hammerhall), ahol ínycsiklandó dolgokat emlegettek a háttérről - én biztos be fogok hódolni

(Kíváncsiak a márciusi White Dwarfban keresgéljenek, vagy a játék dobozában)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.29, 11:15

A Cubicle7 nem aprózza el: a WHF 1-2. kiadásán alapuló, idénre tervezett játék mellé párhuzamosan jövőre érkezik az Age of Sigmar Szerepjáték is. A két külön termékvonalat párhuzamosan vinnék tovább a jövőben.

http://cubicle7.co.uk/warhammer-age-of-sigmar-roleplaying-game-announced/

Azt lehet tudni, hogy miért az Age of Sigmar idővonalat erőltetik az eredeti WH40k helyett?

Itt még lehet Csillaglovagként kalandozni, nem olyan borús a világkép?

Ha jól értem a kérdést. Már évek óta külön van a 40k és a fantasy fluff szerint nem egy univerzumban vannak. Az AoS (amennyit láttam belőle) a fantasy továbbvitele főleg a terepasztal szempontjából és ez alá tesznek rpg-t. Egyfajta high(?) fantasy dolog

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.29, 08:30

A Cubicle7 nem aprózza el: a WHF 1-2. kiadásán alapuló, idénre tervezett játék mellé párhuzamosan jövőre érkezik az Age of Sigmar Szerepjáték is. A két külön termékvonalat párhuzamosan vinnék tovább a jövőben.

Azt lehet tudni, hogy miért az Age of Sigmar idővonalat erőltetik az eredeti WH40k helyett?

Itt még lehet Csillaglovagként kalandozni, nem olyan borús a világkép?

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.05.27, 18:57

freelancer

freelancer

keyser söze

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.25, 14:44

Üdv!

Öt jelentkező már akad, de mivel szeretnénk biztosra menni, még egy játékosnak van hely a csapatban. Változatlanul szombatonként, kéthetente tervezünk összeülni, az első ülés most szombaton lenne, 12:30-tól, részletek privátban. 

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 15:28

És itt a hivatalos közlemény a Cubicle7-től:

http://cubicle7.co.uk/cubicle-7-and-games-workshop-announce-new-edition-of-warhammer-fantasy-roleplay/

Érdekes, hogy ilyen sokáig vártak vele.

freelancer

freelancer

keyser söze

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 21:39

Második kiadású Warhammer Fantasy játékhoz keresünk egy játékost, Budapesten, szombatonként, kéthetente. Az első ülés most hétvégén lesz. Jelentkezni privát üzenetben.

bkemeny

bkemeny

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 56 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.05, 15:53

Az volt a tippem, hogy így március elején már ki is adnak valami közleményt (Az FFG szerződése elvileg Március 1.-ig tartott), de sajnos tévedtem, pedig már nagyon furdal a kíváncsiság mihez kezdenek majd a licensszel.

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.01.27, 15:30

Úgy tűnik, a Cubicle 7 kapja meg a Warhammer Fantasy RPG-t:

http://www.enworld.org/forum/content.php?3810-Games-Workshop-Concluding-Deal-For-Licensing-Rights-To-Warhammer-Fantasy-Roleplay-4th-Edition

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.02, 13:25

@Naruto17:

Nekem nem a halálossággal volt bajom. A Warhammer egyébként kifejezetten nem halálos rendszer (az 1E kivételével).
Hanem azzal, hogy egy kezdő karakter, a saját szakmájában elkalmatlan. 30-35% értékű navigációval a halász tíz esetből hétszer (!) eltéved a tengeren, 33% vallásismerettel tízből hétszer zavarba hozzák a papot a hívei, stb.

modulokban egy legtöbb próba +20-30%-al operál

Ennél szerintem elegánsabb lett volna, ha nem a normál próba +20%, hanem hogy a karakterek a saját szakmájukban nem 30, hanem 50% alapeséllyel indulnának. YMMV

Szerintem azért jobb az alacsony százalékos tulajdonság, mert a játékosnak kell némiképp gondolkodnia, miként javíthat az esélyein: zsebtolvajlásnál figyelemeltereléssel, mászásnál mászóvas vagy segítő alkalmazásával. (Másrészt egy papot aligha hoznának zavarba a hívei a vallásismerettel kapcsolatban, mert nem érnek fel odáig ésszel.)

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.01, 11:45

Nekem nem a halálossággal volt bajom. A Warhammer egyébként kifejezetten nem halálos rendszer (az 1E kivételével).
Hanem azzal, hogy egy kezdő karakter, a saját szakmájában elkalmatlan. 30-35% értékű navigációval a halász tíz esetből hétszer (!) eltéved a tengeren, 33% vallásismerettel tízből hétszer zavarba hozzák a papot a hívei, stb.

Ugyanúgy ahogy bármely más szerepjátékban, rutincselekvésekre nem dobatsz. Itt már mesélői józanság kérdése a dolog. Persze, dobathatok minden nap a halász játékosával, és valószínűleg az első héten megmurdál, vagy feltételezhetem hogy képes megélni a foglalkozásából. Ahogy teszem azt vampire-ben se dobatok az átlagember hármas kockatartalékára vezetést minden nap, hogy eljut-e élve a munkába. 
Ugyanígy a tolvajjal se dobatok hogy megmásszon egy három méter magas falat, mert mi a francnak? Előbb utóbb úgy is megdobja. Legfeljebb szerencsétlenkedik egy kicsit. 

A dobásokat tényleg csak olyan helyzetekre van értelme megtartani aminek van jelentősége. Hogy a halász megtalál-e a parton egy csempészlerakatot, vagy a tolvaj el tudja-e lopni a kulcsot a börtönőrtől. Feleslegesen nem dobatunk.

Naruto17

Naruto17

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.01, 08:33

WS: 35% Ha kétszer támad 70% esély a legalább egyszeri találatra

Ez biztos?

Amúgy plusz egy galura. Minek vacakoljunk állandó érvényű módosítókkal, amikor eleve lehetne annyival nagyobb a tulajdonság, és csak simán dobni kellene rá matekozás helyett?

Nem, ez biztosan nem 70%.

Úgy számold, hogy mondjuk van 100 dobásod. Ebből 35-ször sikerül elsőre, 65-ször nem. Ezen 65 esetben dobsz a második támadásra, 35%-kal. Vagyis 65 eset 35%, kb. 23, ez jön a 35-höz. Így az jön ki, 35+23=58%

Átgondolva sima összeadás valóban nem megy, mert akkor 50+50 % biztos esemény lenne. :)

A lényeg a mondanivalómban az volt. hogy jelentősen nő az esély. Egy trollvadász 2 támadással és kétkezes fegyverrel, ahol szintén kétszer dobod a sebzést és a jobbik számít (Un. előnnyel. :) 5E fanoknak ismerős lehet) már kezdő szinten is elég hatékony tud lenni szerintem.

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.01, 03:43

WS: 35% Ha kétszer támad 70% esély a legalább egyszeri találatra

Ez biztos?

Amúgy plusz egy galura. Minek vacakoljunk állandó érvényű módosítókkal, amikor eleve lehetne annyival nagyobb a tulajdonság, és csak simán dobni kellene rá matekozás helyett?

Nem, ez biztosan nem 70%.

Úgy számold, hogy mondjuk van 100 dobásod. Ebből 35-ször sikerül elsőre, 65-ször nem. Ezen 65 esetben dobsz a második támadásra, 35%-kal. Vagyis 65 eset 35%, kb. 23, ez jön a 35-höz. Így az jön ki, 35+23=58%

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6036 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.31, 23:51

Lehet kérdés a "mikor dobassak?" is. Lehet, hogy a tolvajnak csak 30% a zsebmetszése, de amikor a napi betevőért "dolgozik", akkor nem dobatok, egy normál helyen beszed annyit, amennyi fedezi a napi kiadásait plussz pár sör. Ha célzottan akar lopni valakitől, aki alapvetően vigyáz az értékére, ott már kell dobni. (Gyanakvó utazótól láthatóan tömött erszényt ellopni.)

Bulldy
  • Baka kedvelte ezt

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]