Ugrás tartalomhoz

Fotó

Warhammer Fantasy

• Válasz írásához lépj be
1080 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.09, 20:39

Vagy én vagyok álmos már (még?), vagy annyira titokban tartanak mindent, hogy ez is csak egy "nesze semmi, fogd meg jól" cikk, ahol továbbra sem mondanak semmi konkrétumot :) . Jól felcsigázzák a népet. Ha a 4e visszatér az 1-2. kiadás vonalára, akkor mindenki nyugodtan várja majd, és mindenki az AoS-re lesz teljesen rágerjedve a hírekben :) .

dragotom

dragotom

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.09, 17:16

Sajnos lemaradtam a Humble Bundleről :( Megosztható esetleg?

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 417 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.12.08, 17:13

Nehezen olvasható, de azért még olvasható:

https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/24883317_1437505812984847_9059397386920178530_o.jpg?oh=a2d581066c7d855a75cad0e77e1500f4&oe=5A972DC8

(Tabletop Gaming Magazine)

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 417 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.12.02, 09:51

Én a régebbi bejelentésből úgy emlékszem, hogy az Age of Sigmar teljesen saját rendszer lesz, szóval valóban, ennek azért meglesz a kockázata, főleg azt figyelembe véve, hogy lesz mellette egy WHF 4e meg egy ZH.

A The Enemy Withinről azt hallottam, hogy nem volt valami nagy szám anno, csak hát ez az egyetlen nagyobb kampány a világhoz. Remélhetőleg a 4e-változat nem véletlenül lesz "Director's Cut", és kipofozzák rendesen.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.02, 07:46

Viszont ott meglépték (Adventures in Middle-earth) a legoptimálisabb lépést, hogy a D&D 5. kiadására építettek, ami hatalmas sikernek örvend, és így jól járnak a D&D fanok és azok is akik nem lépnének ki abból a rendszerből, vagy a The One Ring nem pont az ő stílusuk.

Gondolom (remélem) a C7 visszatér az 1-2E k100 vonalára, de a fentiek tükrében, akkor az Age is Sigmar is 5e alapú lesz/lehet?

Apró új hír, hogy a The Enemy Within kampányt hozzák 4E alá is :) .

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 417 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 14:07

Kérdés, hogy egy világra, házon belül megéri-e a külön szabályrendszer...

A Cubicle 7-nek Középfölde kapcsán ez bejött, és ott tényleg az egyik rendszer konverziója a másiknak, és elégég jövedelmező is a dolog. Az Age of Sigmar egy teljesen más felállás és szetting lesz a klasszikus Óvilághoz képest, úgyhogy ott még a világban is lesznek különbségek.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 11:29

És az Age of Sigmar? Az egy ettől teljesen független dolog lesz?

Közben meglett...

These two games will be independent game lines with different rulesets.

Kérdés, hogy egy világra, házon belül megéri-e a külön szabályrendszer...

Módosította dekszter: 2017.12.01, 11:35

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 417 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.11.30, 16:20

4. kiadásos hírek, bejelentések és borítóképek:

http://cubicle7.co.uk/warhammer-fantasy-roleplay-fourth-edition-news/

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6094 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.03, 10:00

Auer: nem mondtam, hogy rossz a WFRP3E, csak annyit, amit te: a keményvonalas rajongóknak megfeküdte a gyomrát. (Lásd még: MAGUS d20, D&D4E :) )

Úgy tudom a ZH tulajdonképpen WFRP2E + háziszabályok. A készítőnek és háziszabályainak masszív rajongótábora van/volt. Az egész ZH egy letisztázott háziszabály-gyűjteménynek indult, a Kickstarter és a d100-mentes WFRP lökte tovább. Ki tudja mi lett volna belőle, ha a hivatalos játék megmarad az FFG vonalon? (Lásd még:Pathfinder RPG)

Bulldy

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.03, 07:29

Baka: az is volt a célja. Amikor elindult, a Warhammer Fantasy látható jövője a FFG-féle kockapóker volt. A világot pedig nyilván nem vihette, mivel az jogvédett.

Miután a WFRP visszaállt d100-ra, a ZH okafogyott lett, de már nem hagyták abba a KS-t.

Bulldy

Hozzájutottam a 3ed alapdobozáshoz átolvastam, játékig nem jutottam el. Szerintem kicsit méltatlanul van lehúzva. Az FFG el akarta vinni egy kicsit társasjátékosabb irányba ami részben sikerült. Ez volt az első projektjük, a hasonló Star Wars rendszerek nagy sikerek lettek. Inkább a vaskalapos rajongókkal van a gond, túl éles és gyors váltás volt a 2-3 kiadás közt.

ZH: valahol asszem megvan nekem is. Nem olvastam bele. Miért? mert nekem 10+ év távlatából is tökéletesen megfelel a 2. kiadás, talán ez a legkevésbé háziszabályozott rendszer ami valaha játszottam. Látom hová lehet továbbmenni (40k) vonal de számomra ez így is jó ahogy van.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6094 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.02, 19:49

Baka: az is volt a célja. Amikor elindult, a Warhammer Fantasy látható jövője a FFG-féle kockapóker volt. A világot pedig nyilván nem vihette, mivel az jogvédett.

Miután a WFRP visszaállt d100-ra, a ZH okafogyott lett, de már nem hagyták abba a KS-t.

Bulldy

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.02, 18:15

Felületesen átfutottam a cuccot, meg próbaképpen kitöltöttem egy karaktert. 

Amekkora hype volt körülötte finoman szólva nem nyűgözött le. Kicsit túlzásnak érzem a WH szellemi örökösének titulálni, mert az eddig látottak alapján kb. semmit nem tud hozzátenni a nagy elődhöz. A kulcsproblémák megmaradtak, csak a fílinges warhammer világot kivágták alóla.  Ez alapján inkább egy tisztes iparosmunkával összeácsolt klón, mintsem bármilyen előrelépés. 

Bár ezek tényleg csak felületes első benyomások. Valamikor mesélek benne egy tesztjátékot, akkor majd megalapozottabb véleményem lesz. 

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.02, 07:48

Ha egy varázsló létrehoz egy varázslatot, ami tart egy ideig (pl. mágia-érték számú percig), akkor azt le tudja lőni, kapcsolni bármikor? Nem találtunk erre még utalást sem az alapkönyvben meg a mágiás könyvben sem.

Szerintem igen. (2ed gondolom) Pontos szabály nem rémlik nekem sem, de gondolom bármikor meg lehet szüntetni ezeket.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 882 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.01, 20:45

Ha egy varázsló létrehoz egy varázslatot, ami tart egy ideig (pl. mágia-érték számú percig), akkor azt le tudja lőni, kapcsolni bármikor? Nem találtunk erre még utalást sem az alapkönyvben meg a mágiás könyvben sem.

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 229 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.31, 20:50

Én is éltem a lehetőséggel és letöltöttem a Zweihändert.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.31, 20:02

Holnapig ingyen vihető a Zweihänder RPG pdf változata.

Köszi a tippet, le is húztam!  :sor: 

Ilyenkor örülök a W10-es tabletnek, meg a Volános free wifinek, egyébként lecsúsztam volna az akcióról.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1960 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.31, 17:07

Kösz, letöltöttem. Mennyiben különbözik ihlető forrásától? Annyit kivettem, hogy elvileg valami alternatív Európában játszódik és beilleszthető sok más grimdark világba, de vajon érdemes csak ezért elolvasni 600 oldalt, ha az ember ismeri az alap WFRP-ket? Felhasználási esélye sajna csekély. 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.31, 14:43

Holnapig ingyen vihető a Zweihänder RPG pdf változata.

• Ratface kedvelte ezt

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.15, 09:06

Ilyenkor örülök, hogy mindkettő a polcon ül :D .

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1609 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.14, 18:16

Üdv!

Király! Ennyi pénzért ajándék.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]