Ugrás tartalomhoz

Fotó

Warhammer Fantasy

• Válasz írásához lépj be
1100 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.30, 13:27

WS: 35% Ha kétszer támad 70% esély a legalább egyszeri találatra

Ez biztos?

Amúgy plusz egy galura. Minek vacakoljunk állandó érvényű módosítókkal, amikor eleve lehetne annyival nagyobb a tulajdonság, és csak simán dobni kellene rá matekozás helyett?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4694 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.30, 11:06

@Naruto17:

Nekem nem a halálossággal volt bajom. A Warhammer egyébként kifejezetten nem halálos rendszer (az 1E kivételével).
Hanem azzal, hogy egy kezdő karakter, a saját szakmájában elkalmatlan. 30-35% értékű navigációval a halász tíz esetből hétszer (!) eltéved a tengeren, 33% vallásismerettel tízből hétszer zavarba hozzák a papot a hívei, stb.

modulokban egy legtöbb próba +20-30%-al operál

Ennél szerintem elegánsabb lett volna, ha nem a normál próba +20%, hanem hogy a karakterek a saját szakmájukban nem 30, hanem 50% alapeséllyel indulnának. YMMV

Módosította galu22: 2016.12.30, 11:06

Naruto17

Naruto17

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 29 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.30, 08:34

Sziasztok,

Felmerült itt a kalandbeszámolóban, hogy a Warhammer rendszere túlságosan halálos és főleg az elején balfékek a karakterek.
Nos szerintem a szerepjátékok többségében nem számítanak profinak a karakterek kezdő korukban. Talán Magus, SR,CP2020(Itt karakterdobási módszer kérdése.), Storyteller játékokban, amelyeket ismerek. Mondjuk pont Magusban azért elég sok tul. próbát tud elbukni a karakter a viszonylagos nagy értékével. 14-13 ott már átlag feletti, mégis alapesetben nagyobb az esélye a sikertelenségre a karakternek, ha dobni kell.

Valamint ott vannak azok a rendszerek, ahol elvileg profiként kezelik a kezdő karaktereket, de valójában a számadatok alapján nem annyira azok. Ilyen szerintem a Dnd és a D6 rendszerek is. Dnd-ben (pl.: d20 3E) egy kezdő karakterátlag 3-4-es értékekkel rohangál és 12-16-os CSZ-ek ellen dob főleg. Ez is 50% körül mozog mint a hsz.-ekben említett példák.
Ahogy én látom Warhammerben a kezdők átlagpolgárok(persze azért van egy-két profi is), akik belekeverednek sötét üzelmekbe, néhányan megerősödve (ők lesznek olyan hősök végül mint Gotrekék), néhányan meggyengülve, mások hullaként kerülnek ki a helyzetből. Szerintem jól tükrözi a karakterstatisztika a low fantasy hangulati elemeit.
Mint CoC-ban, amikor a magánnyomozóm sikeresen megoldott 3 kalandot, de a végére annyira meggyengült lelkileg, hogy az őrület határán táncolt. Itt is hasonló a helyzet, bár a sanity rendszer csak marginális.

Szerintem a többség olyan elvárásokkal érkezik a Warhammer világába, hogy ez is egy hősi szerepjáték, csak sötétebb a hangulata és akkor eszmél, amikor látja, hogy azért itt könnyebb elpatkolni/megőrülni/csonkolódni, mint más rózsaszínebb rendszerekben.
Másrészt azért a rendszerben vannak mankók, amik segítik a karaktereket, jó taktikával, kihasználva előnyöket, együttműködve jobb %-okakat lehet elérni. Pl. legutóbbi mesémben a karakterek mindig lokális túlerőt hoztak létre az ellenfelekkel szemben és egy karcolás nélkül megúsztak egy 1:1 arányú harcot.
Másrészt már a kezdő hivatások között is van olyan, ami viszonylag hatékony a harcban. Ilyen a trollvadász és a zsoldos is. Van egy-két elengedhetetlen talent/skill, ami a harcban nagyon hasznos (pl.: dodge blow, strike mighty blow) Érdemes olyan hivatást választani, aminek van profilja Attack-ra, mert két kisebb WS többet ér mint egy nagyobb. Pl.: WS: 35% Ha kétszer támad 70% esély a legalább egyszeri találatra, ha inkább 40%-ra növeli, de egyszer támad, akkor ugye marad a 40% esély.

Ez csak a harc oldaláról.
A képzettségeknél szerintem a legtöbb mesélő ott követi el a hibát, hogy nem kezeli a szituációs módosítókat. A hivatalos modulokban egy legtöbb próba +20-30%-al operál. Egy kezdő karaktereket kb. ilyen nehézségű felkadatok elé érdemes állítani, hiszen mi értelme van, ha a kis alap 20-40%-val minden próbát bukik? Azért Öregvilágon is elkél egy-két sikerélmény.
Egyébként mellé téve, nekem volt olyan játékalkalmam dnd-ben, ahol egyetlen dobásom sem sikerült, pedig 1. szintű paladin karakteremmel még harcoltam is. Ez a napfényes FR világán történt, ahol fényes páncélzatú lovagok osztanak igazságot.

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.16, 23:06

Én sem próbáltam, de találtam róla nagyszerű bemutató videókat youtube-on - és azok alapján bevállalnám (mondhatni egy modern csavar a klasszikus rules heavy megfejtésen)

Ha elég egy füzet egy könyv helyett a szabályoknak, az csak jó lehet

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.16, 22:36

Adódott egy lehetőség hogy relatív olcsón be tudom szerezni a 3. kiadást (40$ alapdoboz) Sosem játszottam vele. Jót sem hallottam róla. Érdemes ennyit rákölteni vagy hagyjam a fenébe? 2. kiadást szeretem játsszuk is, tényleg "annyira" rossz a 3.?

bkemeny

bkemeny

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.14, 17:14

Csak menjen is róluk a diskurzus ezerrel! Remélem felrobban a fórum, ha kijön a Zweihänder. Olyan jó lenne esetleg csapatot is találni hozzá. :))

Lassan kaphatnak a WH jellegű játékok (WH, Zweihander, Shadow of the Demon Lord) egy saját foldert a fórumban, annyian lesznek :)

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.14, 16:52

Üdv mindenkinek!

Játssza valaki a WHFRP harmadik kiadását Budapesten? Szívesen belekóstolnék a rendszerébe...

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.05, 09:42

Lassan kaphatnak a WH jellegű játékok (WH, Zweihander, Shadow of the Demon Lord) egy saját foldert a fórumban, annyian lesznek :)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.01, 20:31

Megkaptam a Zweihänder Early Access PDF-et. Már majdnem kész a játékosaimnak írt útmutató karaktergeneráláshoz és a rendszer rövid összefoglalása. Úgy néz ki, talán megint lesz félrendszeres online játék az asztali ülések mellett :)

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.29, 17:06

Nos, amikor 3 ember veszi körül a karaktert, akkor biztosan lesz valaki hátul-félhátul. :)

2v1 túlerő +10Ws, 3v1 túlerő +20Ws minden támadónak. Írtad, hogy te is megtaláltad, így csodálkozom miért kell még több bónusz, szerintem ebbe már bele van kalkulálva ez is. Emiatt néhány kultista, goblin vagy ungor is könnyedén le tud mészárolni egy karaktert így is tapasztalataim szerint

Pont fordítva történt. Nem is ez a lényeg, de ott a pont. Valóban, ha 3v1 van már nehéz úgy helyezkedni, hogy mindenki elöl legyen, kivéve, ha mondjuk elég nagy az ellenfél (pl ogre) és eláll egy folyosót.
Engem a tisztán hátulról támadás is érdekel, de +10/+20-nál többet én sem adnék, ugyanakkor furcsállom, hogy ezekre nincs hivatalos állásfoglalás. Vagy a meglepetésben benne van? Viszont akkor meg nem támad nagyobb eséllyel a támadó csak a védő nem tud aktívan ellenállni(dodge blow,parry).

Módosította theomer: 2016.08.29, 17:06

Bredar

Bredar

Jólmegmondó

• Fórumita
  • 263 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 22:49

Nos, amikor 3 ember veszi körül a karaktert, akkor biztosan lesz valaki hátul-félhátul. :)

2v1 túlerő +10Ws, 3v1 túlerő +20Ws minden támadónak. Írtad, hogy te is megtaláltad, így csodálkozom miért kell még több bónusz, szerintem ebbe már bele van kalkulálva ez is. Emiatt néhány kultista, goblin vagy ungor is könnyedén le tud mészárolni egy karaktert így is tapasztalataim szerint

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 21:27

Összefoglalónak pl ezt ajánlom (nekem bevált): 

http://www.orderofgamers.com/downloads/WFRP2_GMScreenRefBW_v1.pdf

Oldalról és hátulról vonatkozó támadásra nincsenek módosítók a rendszerben.

Ettől függetlenül ha szükségét érzed további Ws bónuszokkal lehet kezelni házi szabályként, csak még halálosabb lesz tőle a harc.  Ezen kívül nem érdemes figyelmen kívül hagyni, hogy harc közben az emberek nem szoktak 1 helyben álldogálni 6-10 másodpercig így annyira nem is valid szerintem ilyesmit számolni.

Köszi,

Akkor kapjon +10 Ws módosítót.....

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 21:25

Elindult a Zweihänder, a lassan öt éve készülő WFRP retroklón rpg kickstarter kampánya!

https://www.kickstarter.com/projects/grimandperilous/zweihander-grim-and-perilous-rpg

Én beugrottam egy $50-el, mert mindig is szerettem volna egy WFRP 1. vagy 2. kiadást, de sosem találtam megfizethető árban. Remélem jó lesz.

Bulldy

Én nemrég vettem kb. 10 USD értékben használt 1. kiadást. :)

A második meg 50 körül van: http://www.drivethrurpg.com/product/62847/Warhammer-Fantasy-Roleplay-2nd-Edition-Core-Rulebook

Módosította theomer: 2016.08.28, 21:27

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 21:22

Ettől függetlenül ha szükségét érzed további Ws bónuszokkal lehet kezelni házi szabályként, csak még halálosabb lesz tőle a harc.  Ezen kívül nem érdemes figyelmen kívül hagyni, hogy harc közben az emberek nem szoktak 1 helyben álldogálni 6-10 másodpercig így annyira nem is valid szerintem ilyesmit számolni.

Köszi,

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 19:36

Elindult a Zweihänder, a lassan öt éve készülő WFRP retroklón rpg kickstarter kampánya!

https://www.kickstarter.com/projects/grimandperilous/zweihander-grim-and-perilous-rpg

Én beugrottam egy $50-el, mert mindig is szerettem volna egy WFRP 1. vagy 2. kiadást, de sosem találtam megfizethető árban. Remélem jó lesz.

Bulldy

Bredar

Bredar

Jólmegmondó

• Fórumita
  • 263 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 18:47

Módosította Bredar: 2016.08.28, 18:54

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 16:13

Üdv,

Sehol nem találom, milyen helyzeti módosítók érvényesek 2. kiadás szerint? Elsősorban oldalról és hátulról támadás érdekelne.
Van egy táblázat a harc fejezetben, de ott pl. csak a túlerőt találtam.

Köszi,

Th

bkemeny

bkemeny

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.27, 09:24

_Hyperman (NPC/NJK)

_Hyperman (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2015.11.22, 18:37

Köszi a válaszokat!

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 978 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.22, 16:56

A Felix&Gotrek regényeket nem szeretem, túlságosan általános fantazi íze van, mindig mindenkit megölnek, mindig nyernek.

A Konrád regények az igaziak, ott aztán kap a főhős...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]