Ugrás tartalomhoz

Fotó

TITÁN - a szárnyaló fantázia világa

• Válasz írásához lépj be
3391 hozzászólás érkezett eddig

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1335 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.18, 13:33

Akkor nem vagyok hátrányban :) .

Ha egylövetű játékot mesélhetnétek Titánon, hova raknátok és kb. milyen jellegű lenne?

Nem is kérdés, hogy Khul-on, a Sötét Kontinensen játszódna és kalózos/kígyóemberes volna.  :ugri:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.18, 10:54

Akkor nem vagyok hátrányban :) .

Ha egylövetű játékot mesélhetnétek Titánon, hova raknátok és kb. milyen jellegű lenne?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.12, 07:31

Sziasztok

Jól értem, hogy a Titán világleíró könyvből csak egy - ami itthon is megjelent - verzió van?

Úgy emlékszem, vagy részeiben vagy egészében, de az Advanced Fighting Fantasy rpg szabálykönyvei is tartalmazzák - azt hiszem, tartalmilag változatlan formában. Magyarul persze csak a Titánt adták ki.
  • dekszter kedvelte ezt

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.12, 00:35

Sziasztok

Jól értem, hogy a Titán világleíró könyvből csak egy - ami itthon is megjelent - verzió van?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.09, 18:32

Legyen meg ez a hír itt is:

https://variety.com/2018/film/asia/titan-adaptation-launched-by-china-u-k-venture-flying-tiger-1202807110/

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.27, 13:23

A zagor.hu címen fenn van sok klasszikus KJK-könyv elektronikusan (játszhatóan is), bár ez lehet, hogy nem újdonság.

Igen, a zagor.hu egy hasznos oldal. :) 

Tény, hogy a pdf-verziókat feldolgozni azért egyszerűbb, mint a könyvformátumot, de játék közben kapóra jöhet a jegyzetek mellett a fizikai kötet is.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.27, 11:17

A zagor.hu címen fenn van sok klasszikus KJK-könyv elektronikusan (játszhatóan is), bár ez lehet, hogy nem újdonság.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.27, 09:34

Ha a konkrét KJK-könyvek kalandjait szeretném asztali szerepjátékra átdolgozni, hogyan érdemes nekiállni? Pl. a Skorpiók Mocsarát ti hogyan mesélnétek le?

Nyolc KJK könyv megvan hivatalosan d20 modul formájában (még a Myriador adta ki). Itt megtalálhatod a listájukat, és egy kis kutakodással pdf-ben le is tölthetőek: http://fightingfantasy.wikia.com/wiki/Myriador

Amúgy már jómagam is írtam át pár KJK könyvet asztali szerepjátékra. 

Úgy szoktam csinálni, hogy először megkeresem az adott könyv térképét, végigjátszását, utána végigmegyek a könyvön (doc vagy pdf verzióban), miközben ctrl+C ctrl+V-vel egy külön dokumentumba kimásolom belőle a lényeges részeket, a végén pedig összeszerkesztem az egészet egy kalandmodullá.

Ha jól akarod csinálni, akkor nem úszod meg a teljes könyv végignyálazását (ezért érdemes nem csak a végigjátszáson végigmeni).

Köszönöm! Erről még nem hallottam, amúgy jól használható modulok?

Te mely könyveket dolgoztad át magadnak?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.27, 09:19

Sajna a Sorcery! sorozatnak pont az utolsó része nem jelent meg modul formában :( .

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.27, 09:02

Ha a konkrét KJK-könyvek kalandjait szeretném asztali szerepjátékra átdolgozni, hogyan érdemes nekiállni? Pl. a Skorpiók Mocsarát ti hogyan mesélnétek le?

Nyolc KJK könyv megvan hivatalosan d20 modul formájában (még a Myriador adta ki). Itt megtalálhatod a listájukat, és egy kis kutakodással pdf-ben le is tölthetőek: http://fightingfantasy.wikia.com/wiki/Myriador

Amúgy már jómagam is írtam át pár KJK könyvet asztali szerepjátékra. 

Úgy szoktam csinálni, hogy először megkeresem az adott könyv térképét, végigjátszását, utána végigmegyek a könyvön (doc vagy pdf verzióban), miközben ctrl+C ctrl+V-vel egy külön dokumentumba kimásolom belőle a lényeges részeket, a végén pedig összeszerkesztem az egészet egy kalandmodullá.

Ha jól akarod csinálni, akkor nem úszod meg a teljes könyv végignyálazását (ezért érdemes nem csak a végigjátszáson végigmeni).

Módosította anarion: 2018.06.27, 09:02

• Ratface és Garaboncias kedveli ezt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.25, 09:06

[ Aki az itt offtopik Harcos képzelet témájú hozzászólásokat keresné, az emitt megtalálja őket. ]

• Ratface kedvelte ezt

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.23, 13:23

Első körben érdemes lehet rákeresni a térképre és újravenni, a könyvben mik voltak a fordulópontok, hatalmi tényezők, főgonoszok és hasonlók. A Halállabirintus és a Tűzhegy varázslója viszonylag lineáris a dungeonban mászkálást leszámítva, míg a Skorpiók mocsara vagy Vértengerek kész mini-szetting vagy homokozó, meglepően nagy szabadsággal még a lapozgatós formátumban is, utóbbira egész kalózos kampányt lehet simán építeni.

Köszi! A térképpel kezdésre én is gondoltam, a többi kikeresése és felvázolása viszont lehet, hogy a teljes könyv kiolvasását is igényelheti az elsőtől a 400-ig. Azért jól jönne valami olyan módszer is, amely minimális utánaolvasással megragadná a lényeges pontokat és infókat.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.23, 10:37

Első körben érdemes lehet rákeresni a térképre és újravenni, a könyvben mik voltak a fordulópontok, hatalmi tényezők, főgonoszok és hasonlók. A Halállabirintus és a Tűzhegy varázslója viszonylag lineáris a dungeonban mászkálást leszámítva, míg a Skorpiók mocsara vagy Vértengerek kész mini-szetting vagy homokozó, meglepően nagy szabadsággal még a lapozgatós formátumban is, utóbbira egész kalózos kampányt lehet simán építeni.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.23, 09:49

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.04, 09:14

Elkezdtem egy Titán kampány Khul kontinensén. A szabályok a Miriador féle d20 (vagyis az alap d&d 3.5, annyi különbséggel, hogy van Szerencse főtulajdonság). Akit érdekel, nyomon követheti a blogomon (link lent).

Gondolokodtam az Advanced Figthing Fantasy szabályokon is, de ahhoz kicsit hozzá kellett volna nyúlni, így maradt a jól bevált és jól használható d&d 3.5. :)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.12, 14:07

@wisp: Igen, az is eszembe jutott, csak a TWERPS-et már nem akartam belekeverni  :)

A TWERPS-nek találtam egy házi kegészítőt, ami úgy oldotta meg a főjellemzőket, hogy azok plusz-mínusz értékek, amik módosíthatják az Erő-próbát. De a te ötleted is jól hangzik  :)

Módosította slaGerzson: 2018.03.12, 14:10

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.09, 14:41

A Skill esete majdnem olyan, mint a D&D5, csak itt nincs a hat főjellemző, hanem csak a "proficiency bonus" :D A Skill tulajdonképpen a "tapasztalati szint".

Nekem ez a Twerps ismertetőd kapcsán jutott eszembe anno: az egy darab "Erő" stat képviseli a szintet, az ehhez ilyen olyan helyzetben +1-t adó dolgok meg a skillek. A Fighting Fantasy alapkönyveket (klasszikus és advenced) olvasva meg úgy tűnt, hogy ha az ember nagyon akarja, akkor az átlagolós módszerrel simán lehet több tulajdonságot csinálni, rendszertörés nélkül. Például kidobod/megveszed a Skill értéket a szabályok szerint, majd csinálsz egy Erő és egy Intelligencia értéket, amik között Ügyességx2 pontot lehet elosztani, így azok átlaga adja az ügyességet. Lesz tehát egy klasszikus Erő-Ügyesség-Intelligencia hármas, amik közül minden szituban a legrelevánsabbra lehet dobni, a Szerencse meg képviselné a mentődobásokat és hasonlókat, az eredeti koncepció szerint. Így az egyszerűség megtartásával lehet növelni a felbontást. Élesben persze ezzel az RPGvel sem volt alkalmam játszani, így ez csak olvasás utáni felületes benyomás.

• slaGerzson kedvelte ezt

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.09, 12:37

Beszereztem az Advanced Fighting Fantasy 2nd Ed-et és első olvasásra imádom. Tervezek csinálni egy bemutató videót (szabályrendszer, karaktergenerálás), meg aztán persze majd mesélni is. (Ideális esetben lesz egy teszt-játék a bemutató előtt.)

Egyetlen dologgal nem tudom még, hogy meg fogok-e békülni, az pedig az Ügyesség (Skill), mint egy szem fő tulajdonság, amivel minden skill-próbát dobni kell. Azaz ezt használod harci támadásra és történelem ismeretre is, de lopakodásra is. Az alapkönyv nem ír erre alternatív szabályokat, pedig sokminden másra igen. A mágia-használóknak ugyan van egy Mágia tulajdonságuk, amit a mágia-próbákra használnak, de ezt sem használják pl. ismeretekre, alkímiára, stb. Mit gondoltok erről? (a WoD három osztatú: mentális, szociális, fizikai és a DnD fizikai (str, dex, con) és szellemi (int, wis, cha) rendszerén nevelkedtem leginkább)

Laza egy éves lemaradással tudok reagálni, bár látom a másik bejegyzést, hogy azóta már volt tesztjáték. Mondjuk egy év alatt gondolom, volt már több is :)

A tesztjátékot leíró hozzászólásodban írod, hogy nagyon erősek a JK-ek. Nekem csak a régi Dungeoneer van meg (az AFF elődje) és olvastam az RPG.net oldalon az AFF rövid ismertetőjét. Szóval gondolj bele, hogy a régi verzióban ugyanúgy kell karaktert készíteni, mint a lapozgatós könyvekben (Ügyesség 6+d6, Életerő 12+2d6, Szerencse 6+d6) és a "special skill"-ek értékei ehhez az Ügyességhez adódnak hozzá, vagyis az egyedi képzettségek értéke minimum 8 és max 16... Szóval a mostani AFF karakterei már finomítva vannak az eredetihez képest! (Ha jól vettem ki az RPG.net ismertetőből, akkor itt az Ügyesség 4, az Életerő 8, a Szerencse 8, a Mágia 0 kezdetben és 9 pontot lehet még szétosztani közöttük...)

A Skill esete majdnem olyan, mint a D&D5, csak itt nincs a hat főjellemző, hanem csak a "proficiency bonus" :D A Skill tulajdonképpen a "tapasztalati szint".

Mondjuk egyetértek veled, a saját elképzelésem az lett volna alternatív szabályokra, hogy bizonyos "special skill"-eket nem az Ügyesség, hanem a Szerencse értékhez osztok be, valami olyan átkötő magyarázattal, hogy valaki Szerencsének hívja a személyes fellépést, jelenlétet, akaraterőt, bölcsességet. Vagyis, amely képzettségek más játékokban az ilyesmi elnevezésű főjellemzőkhöz tartoznak, azokat a Szerencséhez osztanám be. Ez sem túl nagy változtatás, de szerintem passzolna ez az ötlet az egészhez :) (A Szerencse értéke a próbatételek során továbbra is ingadozhatna!I)

Amúgy igaz az a pletyka, hogy a Dungeoneer mágiarendszerét lecserélték a Steve Jackson-féle Sorcery! lapozgatós könyveinek hárombetűs mágiarendszerére?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.01, 12:39

Te nyertél. :P

Marvin

Marvin

Régi fórumozó