Ugrás tartalomhoz

Fotó

TITÁN - a szárnyaló fantázia világa

• Válasz írásához lépj be
3395 hozzászólás érkezett eddig

_Seelöwe (NPC/NJK)

_Seelöwe (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.13, 21:25

Sziasztok!

>>>Scal: szerintem eléggé eltér egymástól a 4 hős, de beírom ide a paramétereiket, mindenki döntse el magának. :-/

Anvar(barbár) : Ü k6+6 É k6+18 SZ k6+4 Mágia 1
Braxus(harc.) : Ü k6+6 É 2k6+12 SZ k6+3 Mágia 3
Pecök(törpe) : Ü k6+5 É 2k6+12 SZ k6+5 Mágia 2
Sallazar(var.): Ü k6+4 É 3k6+6 SZ k6+3 Mágia 7

Előnyök/hátrányok:

Anvar: Hatodik érzék / Nem viselhet lemezpáncélt. Nem kap plusz pontot a Támadóerejéhez, ha láncinget hord. Ha számszeríjat használ, kettővel csökken a Támadóereje.

Braxus: Bármilyen fegyvert és vértet használhat / -

Pecök: Kettővel nő a Támadóereje, ha kőszörnyekkel küzd, +5 arannyal indul / Nem használhat hosszúíjat és kétkezes fegyvereket. Lemezpáncélból csak törpeméretűt hordhat.

Sallazar: A Felismerő-próbájához +2 bónuszt kap. Képes elolvasni varázskönyveket és mágikus rúnákat / Nem használhat fémpáncélt, kétkezes fegyvereket, íjat és számszeríjat.

Seelöwe

Scal

Scal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 13:21

Nézz be valamelyik Szukitsba, vagy Alexandrába, nem igaz, hogy csak Szegeden áll stócban.
Én azt hiszem csak antikváriumban veszem majd meg talán.
Imádom Livingstone könyveit, de kezdek kicsit kinőni ebből az egészből. (sóhaj)
Mellesleg a barbár és a harcos nem túl hasonlóak?

_Seelöwe (NPC/NJK)

_Seelöwe (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.12, 19:06

Xell, ha gondolod, szétnézek itt Bp-en, és szerzek Neked egy példányt. :D

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.09, 17:55

Hmm, ez jóóóól hangzik. Szétnézek, bár nem rémlik, hogy láttam volna a környéken bármi hasonlót :,-(

_Seelöwe (NPC/NJK)

_Seelöwe (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.08, 18:14

>>>Xell: a tudtommal magyarul legutoljára kiadott Livingstone-könyv, már megjelent vagy egy éve. A történet dióhéjban: Amarillia királysága egy másik létsíkon fekszik, mely éppen kiheverni készül a Csontdémon elleni háborút, ami gyakorlatilag felperzselte az egész országot. Titánon közben Zagort feltámadása után ismét legyőzik és száműzik Titánról. Sajnálatos módon Amarilliában landol, a Démon lelkét tartalmazó urna mellett, és elkezdenek összefonódni. Az amarilliai uralkodó az egyik legkiválóbb bajnokot bízza meg - Téged ofkorsz :buszke: - Zagor és a Démon elpusztításával, mielőtt túl késő lenne.
Nagyon remek, hogy 4 választható hős van: Anvar (barbár), Braxus (harcos), Pecök (törpe), Sallazar (varázsló), különféle előnyökkel-hátrányokkal meg tulajdonságokkal. Maga a kaland gyakorlatilag végig az Ezüstvárban játszódik, ami az amarilliai uralkodók székhelye volt, majd a Démon tanyája és a legyőzése óta ott raboskodik a lelke a Lélekurnában. Nem túl nehéz a könyv, a legtöbb helyet be lehet járni, hálistennek nem azon múlik a siker, hogy megtaláltál-e egy darab tárgyat a küldetés során. A csaták tekintetében: elég izmos ellenfelek vannak, de számtalan varázsital, tekercs, cucc áll a rendelkezésedre, így egyedül a sárkány a húzós a végén sztem. :( Viszont van benne egy csomó csapda meg szivatás, ami rendesen húzza le az ÉP-t. Többször mászkáltam konstans 4 egész ÉP-vel. :(
Ami nagyon tetszett, az a hangulat. Csomó kis történet, anekdota van elszórva a különböző szobákhoz, helyszínekhez kapcsolva. Összességében ez egy nagyon jó kis könyv szerintem.

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.08, 15:05

Zagor legendája? Ez meg mi? Erről megintcsak nem is hallottam eddig.

_Seelöwe (NPC/NJK)

_Seelöwe (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.08, 14:16

Sziasztok!

Kissé megkésve, de nekiestem Zagor legendájának. A hős harcos, Braxus az első alkalommal sikerrel járt! :buszke:
Összességében nem volt túl nehéz, bár az a mocsok Pokolcsahos bajnok majdnem megölt. :virag: Persze kellettek a győzelemhez Braxus kiváló adottságai is (Ügyesség 12, Életerő 19, Szerencse 8), de a Szerencse-próbák sokszor elég neccesek voltak. :halott: Baromi hasznos volt a tolvaj csatlós meg a Vasmalac is a Támadóerő turbózásában. :(
Végső csaták: Harci sárkány (Ü 15, É 20) ellen Támadóérték 12 (alap) + 1 (mágikus láncing) + 2 (varázskard) + 3 (Templomos Gömbje) = 18. Nem volt nagy gond, a 9 Életerőm dacára, sok az a 3 pont előny. Aztán sikeresen találtam egy port ami maxra nyomott mindent! :virag: :virag: :virag: Zagor meg a Toronyszelencés szerzeményeim miatt -5 Ügyességgel és -8 Életerővel indult (maradt neki Ü 11, É 12). :virag: :virag: :virag:
Hamlet még a 2002.06.28-as hozzászólásában említette, hogy nem lehetett térképezni a kreatív fordítás miatt. Ezzel tökéletesen nem értek egyet, semmi problémám nem volt a tájékozódással szerencsére. :(
Mindenkinek további jó játékot!

Seelöwe

Scal

Scal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.27, 15:57

Igen emlékszek, bár a címek elég vadak voltak, és azt hittem, csak kitaláció az egész.

Redguy: ha van infód, erről azért írhatnál bővebben. Csak nem te vagy ő!!! Ez mindent megmagyaráz. ;)

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.19, 16:42

Valakitől azt hallottam, hogy a "Tök(él)etlen Katonát" (és a 2. részt is) Serflek Szabolcs írta. Ez vajon igaz?

Igen. :)

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 605 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.19, 16:40

Azért a "sok fordításból" nem jelent meg mind...
Sajnos.
Emlékeztek még a Halál Seregeinek végén olvasható listára:
Vámpírok Tornya
Árnyékharcosok legendája
Éjféli Tolvaj :)
stb.stb. Legalább 10-12 "lefordított", kiadásra váró játtékkönyv címe díszelgett ott.
:)

Aztán meg... :halott:
Hamlet

Scal

Scal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.05, 18:20

Tőlem hallottad? Én kérdeztem jó pár bejegyzéssel előbb. De én nem állítottam, csak kérdeztem.

A feltételezést arra építem, hogy olyan egyedien magyar humor jön vissza belőle, hogy elképzelhető, Szabolcs a sok fordítás közben kedvet kapott az íráshoz.

Állítólag neked meg van a címe, megkérdezheted tőle.

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 605 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.30, 16:24

Én például levelet várok Apokriftől, hogy a Szukits tervezi-e a Kaland-Játék-Kockázat _méltó_ folytatását...
De eddig még nem jött válasz! :cool:

Valakitől azt hallottam, hogy a "Tök(él)etlen Katonát" (és a 2. részt is) Serflek Szabolcs írta. Ez vajon igaz?

Hamlet

[Javítva: 2003.01.30 írta: Hamlet]

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.26, 19:17

Részemről egy félév-depresszió-egyebek csapat ellen küzdök de lassan kitörök :D Köben azért 100 pontig eljutottam de még mindig nicns sejtésem se hogy a fenébe leszek én ezt képes feldobni a netre ;)

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 605 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.24, 14:04

Nem fagyott be, csak vizsgaidőszak van...
(én pl. ma megbuktam :) )

:halott: :halott: :lol:

Scal

Scal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.20, 15:38

Anybody home? Befagyott a fórum. :lol:

Valgab

Valgab

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 11:44

Hamlet: A Sárkány háborúját télleg Tihor és Mazán írta, akárcsak a folytatását, aminek most nem jut eszembe a címe.

Nagyon fílinges volt mind a kettő, annak ellenére, hogy csak egy irányba lehetett menni. Szó szerint: ha rossz útra tévedtél, meghaltál. Ja, egyszer vagy kétszer volt olyan is, hogy szimplán feladod a küldetést. :)

A második részben külön poén volt, hogy két karakterrel nyomultál egyszerre, ui. csatlakozott hozzád egy NJK mágus. Ha nem vetted fel, akkor is mehettél egy darabig (a bekezdések szövege megegyezett, csak kihagyták belőle a mágust), de a cél előtt zsákutcába jutottál. Így tkp. a könyv fele tök fölösleges volt. :(

Sárkány küldetéséről nem tudok, csak egy Sárkányvár titka című, hmmm... műről.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]