Ugrás tartalomhoz

Fotó

TITÁN - a szárnyaló fantázia világa

• Válasz írásához lépj be
3393 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.01, 12:39

Te nyertél. :P

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.29, 16:17

Hú, ez tényleg sokkal jobb!

Az én verzióm:

Altatni akarnád az álmatlan kosot?

Csalót keressél, ne a nagyokosot.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.29, 14:24

Hú, ez eléggé tükörfordítás annak minden hibájával. :)
Én így fordítanám (bár a kontextus már kevésbé rémlik, így lehet hibás):

Hogy elszundítson az éber kos,

Keresd, kinek neve Szélhámos!

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 962 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.27, 18:06

Az 1992-es, eredeti Varsányi Mária fordítás a Kharéból:

"Hogy elaludjon az álmatlanságban szenvedő kos,

Meg kell keresni azt, kit úgy hívnak, a Szélhámos."

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.27, 15:06

Emlékszik valaki, hogy az alábbi versikének (azt hiszem, hogy a Kharé kötetben található) mi a magyar fordítása?

"For sleeping of the sleepless ram;

Seek out of the one they call The Sham"

A könyv sajnos nincs nálam, de arra emlékszem, hogy a versike a Szélhámosra utal, akivel a Hét Sárkánykígyóban lehet összefutni.

Módosította Nocturna: 2018.01.27, 15:08

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.20, 12:55

En teljesen meg tudom erteni a felhaborodas okat az uj boritografikak lattan...

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 962 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.20, 12:44

Érdekes borítókkal adják ki a régi KJK-kat és a legújabbat - már most vannak felháborodott hangok:

http://nerdblog.blog.hu/2017/06/25/ian_livingstone_uj_jatekkonyv_kaland_jatek_kockazat_2017_port_of_peril

A rajongói felháborodás okán lesz egy keményborítós változat is egy remek Ian McCaig borítóképpel:

http://nerdblog.blog.hu/2017/07/20/ian_livingstone_the_port_of_peril_fighting_fantasy_2017_uj_kaland-jatek-kockazat

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 666 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.05, 16:58

Ha valakit (fel)izgatnának Titán világának növényei, az támogathatja ezt (bár, ha jól látom, összejött a kért pénz):

Titan Herbal
A Herbal for Advanced Fighting Fantasy RPG

https://www.kickstarter.com/projects/2036759092/titan-herbal

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 962 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.25, 20:56

Érdekes borítókkal adják ki a régi KJK-kat és a legújabbat - már most vannak felháborodott hangok:

http://nerdblog.blog.hu/2017/06/25/ian_livingstone_uj_jatekkonyv_kaland_jatek_kockazat_2017_port_of_peril

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.01, 02:19

Gothpunk!Nagyon örülnék egy bemutatóvideónak!

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.29, 06:13

Tegnap megvolt a tesztjáték a D&D Klubon és kiválóan sikerült. Négy játékos volt és egy általam írt, nem különösebben bonyolult, de azért a KJK hagyományokat tisztelő kaland. A legfontosabb tanulság nekem - amellett, hogy a játékrendszer kiválóan remekelt - az, hogy négy hős karakter (az előre elkészített karakterek közül válogattak a játékosok) nagyon erősek az átlag szörnyhöz képest. 5 orkot úgy vágott le a csapat, hogy szinte a hajuk szála sem görbült, de utána egy Decayer-el is játszi könnyedséggel elbántak ketten. A mesélt szörnyeknek egyébként 5 életereje volt, ami tényleg legfeljebb két körre elegendő. (Hozzátartozik, hogy egyet dobtam a szörnyeknek, ha ketten támadtak egy karaktert, nem kettőt. Lehet, hogy ezen később érdemes lesz finomítani.)

Végül az sem zavart, hogy csak egy Skill (Ügyesség) érték van, bár tény, hogy így ha az egyik karakternek az magasabb, mint a csapat-átlag, akkor őt fogják a többiek előretolni felfedezni, csapdát keresni, hatástalanítani vagy szakadékon átmászni. 

Egy szó mint száz, imádnivaló rendszer az Advanced Fighting Fantasy a maga egyszerűségében. A kalandban gyorsan haladnak a játékosok, így aztán egy 2-3 órás játékalkalom alatt egészen komplex kalandokat is el lehet mesélni.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.09, 14:49

@ GothPunk: pont errol lamentaltam a bejegyzesed alatt, ugyanez a fenntartasom a rendszerrel. :)

@ ndee: amit irsz a karakterfejlodesrol, az hogyan orsovolja az Ugyesseg dominanciajat? Mert hogy ez volt a felvetett problema (?).

ndee

ndee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.07, 11:22

Nos, néhány mese után elmondhatom, hogy egyáltalán nem zavaró.

A karakterek fejlődése eléggé szabályozható azzal, hogy nem szórja az ajánlott stratégia az XP-t, nem díjazza XP-vel a gyakást, ergo nincs értelme bonyolítani. Amiben fejlődhetnek, az épp eléggé elviszi az XP-t.

Viszont.

Amit figyelni kell, hogy 12 feletti skillnél eléggé lazán lecsapkodják az átlagos ellenfeleket, ha többen játszanak, ezért nem kell szégyellősködni az encounter tervezésekor.

Ellenben, mivel nem olyan gyors a gyógyulás, sok kicsi ellenfél is marha veszélyes tud lenni, ha sokan támadnak egy PC-t.

Összességében nem láttam kárát annak, hogy nincsenek dedikált képzettségek, annak ellenére, hogy én inkább a szöszölős-mikromenedzselős játékot preferálom.

Üdítően egyszerű, viszont működik.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.07, 07:50

Beszereztem az Advanced Fighting Fantasy 2nd Ed-et és első olvasásra imádom. Tervezek csinálni egy bemutató videót (szabályrendszer, karaktergenerálás), meg aztán persze majd mesélni is. (Ideális esetben lesz egy teszt-játék a bemutató előtt.)

Egyetlen dologgal nem tudom még, hogy meg fogok-e békülni, az pedig az Ügyesség (Skill), mint egy szem fő tulajdonság, amivel minden skill-próbát dobni kell. Azaz ezt használod harci támadásra és történelem ismeretre is, de lopakodásra is. Az alapkönyv nem ír erre alternatív szabályokat, pedig sokminden másra igen. A mágia-használóknak ugyan van egy Mágia tulajdonságuk, amit a mágia-próbákra használnak, de ezt sem használják pl. ismeretekre, alkímiára, stb. Mit gondoltok erről? (a WoD három osztatú: mentális, szociális, fizikai és a DnD fizikai (str, dex, con) és szellemi (int, wis, cha) rendszerén nevelkedtem leginkább)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.25, 09:53

Köszi a linket!

Már emlékszem, pár éve, mikor egy TITÁN mesére készültem, megnéztem ezt a cuccot. Végül a mini-kampányt inkább egy háziszabályokkal bővített Kard és Mágia rendszerben meséltem le: az is elég egyszerű, elég rugalmasan alakítható (Titános háziszabályok is elérhetők hozzá, asszem doc készítette). Ebben a KJK rendszerben az nem tetszett, hogy az Ügyesség szerepe mennyire domináns: még a szociális és mentális képességekhez is ezt a tulajdonságot kapcsolják. Így gyakorlatilag minden nem-varázsló JK ezt fogja csutkára húzni, ami tök unalmas. Legalább még +1 főjellemző kellett volna bele, ami kezeli ezt. Ettől nem lett volna bonyolultabb a dolog. Most viszont melós beleilleszteni egy ilyet, mert az összes kieg. az Ügyesség-Szerencse-Mágia trióra épül. Ami viszont pozitívan meglepett a könyvben az az, hogy milyen sokféle választható Képesség került kidolgozásra.

Na most megyek, és belekezdek a pc-s Sorcery! Kharé fejezetébe. :)

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.30, 16:58

Sziasztok!

A KJK szerepjátékról valaki tudna írni?Jól működik az egyszerűsége ellenére?

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.29, 10:22

A zagor.hu-n lévő rendszerrel amúgy játszik valaki, vagy lenne elég érdeklődő a kipróbálásához Budapesten?

Adnál linket hozzá? Átfutottam a menüpontokat, de nem találtam egyik alatt sem rendszert.

A főoldalon nincs linkelve, a fórumban bújt meg: http://zagor.hu/?oldal=forum&tema=4427&p=0

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.29, 09:05

A zagor.hu-n lévő rendszerrel amúgy játszik valaki, vagy lenne elég érdeklődő a kipróbálásához Budapesten?

Adnál linket hozzá? Átfutottam a menüpontokat, de nem találtam egyik alatt sem rendszert.

freelancer

freelancer

keyser söze

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.27, 22:07

sarkanyzoltan

sarkanyzoltan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.07.20, 20:57

Talán kissé off, de nem tudom hová kéne írnom. Lenne egy javaslatom. Mit szólnátok, ha nyitnánk egy advanced fighting fantasy 2.ed témát, és itt meg lehetne beszélni, a rendszerről szerzett tapasztalatokat, kinek hogy tetszik, mit talál benne jónak, kevésbé jónak, milyen háziszabályokat vezetne be hozzá stb... Ide lehetne még esetleg ebben a játékban folyó kampányok beszámolóit is írni. Nem tudom lenne e rá igény, én szívesen látnék egy ilyen fórumot :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]