Ugrás tartalomhoz

Fotó

TITÁN - a szárnyaló fantázia világa

• Válasz írásához lépj be
3395 hozzászólás érkezett eddig

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 750 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.06, 18:09

A karakteralkotás, a kasztok, az alapszabályok, a varázslatok kész vannak, a tehetségekhez még kábé 1 hét kell, a "kollégám" pedig a részletesebb szabályokat csinálja. A speciális betűkészlethez is megcsináltam az ő és ű betűket. :-)

Szerintem 1 hónap kell még, hogy játszható legyen, aztán már igazából csak a szörnyek vannak hátra, ott jóval kevesebb a fordítani való, inkább szöszölős.

Nagy gratula, szeretettel várom!

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 989 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.06, 15:16

Üdv!
Mikorra várható a DS-fordításod?

A karakteralkotás, a kasztok, az alapszabályok, a varázslatok kész vannak, a tehetségekhez még kábé 1 hét kell, a "kollégám" pedig a részletesebb szabályokat csinálja. A speciális betűkészlethez is megcsináltam az ő és ű betűket. :-)

Szerintem 1 hónap kell még, hogy játszható legyen, aztán már igazából csak a szörnyek vannak hátra, ott jóval kevesebb a fordítani való, inkább szöszölős.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 750 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.04, 19:11

Dungeonslayers!! Őszre kész lesz magyarul! :-)

Kard és Mágia! Az alapból magyar, és már tesztelték Titánon! :-)

Üdv!
Mikorra várható a DS-fordításod?

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.12, 07:35

Sőt, a Kard és Mágia rendszeréhez készül a "Kalandozások Titán világán" kiegészítőnk, ami új szabályokat, kasztokat, és "Titános" hangulatú módosításokat tartalmaz.

Ha gondolod, küldök egy BÉTA verziót.

No ez engem is érdekelne: grungisghost[at]gmail[dot]com. :)

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.16, 12:04

Sőt, a Kard és Mágia rendszeréhez készül a "Kalandozások Titán világán" kiegészítőnk, ami új szabályokat, kasztokat, és "Titános" hangulatú módosításokat tartalmaz.

Ha gondolod, küldök egy BÉTA verziót.

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.10, 12:48

Én játszottam egy évig Kard&Mágiát a Titán világán, szerintem jó hozzá.
Mi úgy csináltuk, hogy a varázsló karakter kevert kasztúként indult, vagyis, 2 varázslói és egy harcos szinttel kezdte (mert ugyebár a K&M 3. szintű karakterekkel kezd), és maga a Titán meg nem annyira varázslócentrikus világ, mint amit általában a DnD alapú rendszerek támogatnak.
Az én varázslóm is bizony gyakran vette elő a fegyverét.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 989 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.22, 21:05

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.22, 20:14

Ha a Titán világára terveznék kampányt, de úgyis új rendszert kéne elővenni/tanulni, mint ajánlanátok?

Mostanában az ingyenes Dungeonslayers rendszerrel kacérkodom, egyszerűen tetszik.
Ugyanakkor itt az lfg.hu-n több beszámolót olvastam, amik a Kard és Mágia rendszerében jó hangulatú/jól sikerült játékülésekről szóltak.
Plusz, létezik a hivatalos Advanced Fighting Fantasy szerepjáték.

Vagy igazából tökéletesen mindegy, mert a Titán (még)inkább a hangulatról, semmit rendszerkedésről szól.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.13, 12:44

Az április 27-i hatodik Véletlen Találkozásokon két Titánon játszódó kaland is kipróbálható:

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.04, 13:27

Igen, néztem azt a rendszert is, de bevallom, nekem a Conan is nagyon szimpatikus így első olvasatra, és tényleg hozza már maga a rendszer is a hangulatot. Viszont kíváncsi lettem volna a d20 Fighting Fantasy rendszerre is, de egyszerűen fellelhetetlen.

Én találtam D20 Fighting fantasy-t. Tűzhegy varázslója, Bajnokok próbája és Végzet erdeje van meg.

Próbáltam üzenetet küldeni, de valamiért nem engedte a rendszer. Privátban tudnál írni közelebbit is arról, hogy hol találhatóak meg? Köszönöm!

Ment a PM, szerintem tele lehet a fiókod.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.04, 12:41

Igen, néztem azt a rendszert is, de bevallom, nekem a Conan is nagyon szimpatikus így első olvasatra, és tényleg hozza már maga a rendszer is a hangulatot. Viszont kíváncsi lettem volna a d20 Fighting Fantasy rendszerre is, de egyszerűen fellelhetetlen.

Én találtam D20 Fighting fantasy-t. Tűzhegy varázslója, Bajnokok próbája és Végzet erdeje van meg.

Próbáltam üzenetet küldeni, de valamiért nem engedte a rendszer. Privátban tudnál írni közelebbit is arról, hogy hol találhatóak meg? Köszönöm!

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.03, 16:56

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.28, 07:58

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.27, 14:46

A mi éppen futó Titán játékunkhoz a Kard és mágia rendszerét használjuk, és pont elég hozzá, pár dolog a kasztok és fajok témában a Kém és a D&D 3.x tekintetében:
-a Kém-ben szereplő osztályok viszonylag jól fedig a Titános dolgokat: harcos variációkból mind a harcos, a nomád, a kalóz és a az íjász (főleg Khulon, lovas nomádok) teljesen belpasszolnak, de a lovag, vagy a vándor már erősen kilóghat. A papok rendben vannak, de a druida vagy a szerzetes nem nagyon fordul elő, tolvajok vannak és bárdok is, de ezt harcos/tolvaj vagy tolvaj/varázsló páros simán helyettesíti.
-a fajok tekintetében az ember az természetesen van, az elfek és törpék is vannak, bár nem túl gyakoriak, még a félork is beférhet, de a gnómok és félszerzetek nem őshonosak Titánon.
-istenekből sok van, színes a panteon.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.27, 13:06

Hamarosan megvalósítom egy régi tervem és Titánon fogok mesélni. Ezen belül is Khul a Sötét Kontinens lesz a játék helyszíne, ami hangulatában illik azokhoz a "kard és boszorkányság" stílusú hard fantasy játékokhoz, amilyeneket tervezek.

Az biztos, hogy a rendszer d20 alapú lenne, de egyenlőre még nem tudom, hogy d&d 3-3,5 konverzió legyen, esetleg Conan d20. Olvastam több helyen is, hogy van "hivatalos" d20 konverzió is a Myrador által, azonban nem sikerült fellelnem. Ha esetleg valaki tudna segíteni, azt szívesen venném... :)

Mivel a játékosok szétszórva élnek az országban, ezért google+ hangouts felületen zajlana a játék.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.19, 11:38

Kedves fórumtársak, megnyitottam blogomat és első körben a Tűzhegy Varázslója táblás változatáról írtam: http://grungirpg.blog.hu/2012/11/19/tuzhegy_kulcsai

Olvassátok szeretettel, remélem tetszeni fog nektek.

Üdv,

Grungi

Módosította grungi: 2012.11.19, 11:39

zombipeti

zombipeti

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.07, 21:17

Egy kis nosztalgia: egeszen veletlenul akadtam ra a regi Fighting Fantasy-s KJK konyvek egyik illusztratoranak, Russ Nicholson-nek a blogjara. O rajzolta pl. a Kaosz fellegvara grafikait, meg egy halom masik konyvet. Itt van a blogja, egy csomo keppel -- bar konkret KJK-s kepre nem akadtam, a stilus hatarozottan nosztalgikus. :)

Láttam ezt az oldalt, nekem is nagyon tetszettek a kedvenc KJK-s illusztrátorom grafikái... Russ Nicholson forever! :leborul:

Krapszika

Krapszika

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.09.30, 22:14

Sziasztok!

Vannak eladó Kaland Játék Kockázat illetve más lapozgatós könyveim: (részletes állapotleírást, képeket és esetleges újabb könyveket itt találsz: http://kjktxhu.tk vagy küldök e-mailben; érdeklődni a kjk.tx.hu[KUKAC]gmail.com címen lehet.)

Egyben vagy darabonként is eladók.

Csere is érdekelhet, játékokra/akciófigurákra a 80-as 90-es évekből.

Köszönöm a figyelmet!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.30, 23:12

nagyon meggyőző anyag, jók az illusztrációk :cool:

mi egyébként 5 fővel szinte minden héten játszunk Titán világán, a rendszer a KéM :hc:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.30, 22:21

Egy kis nosztalgia: egeszen veletlenul akadtam ra a regi Fighting Fantasy-s KJK konyvek egyik illusztratoranak, Russ Nicholson-nek a blogjara. O rajzolta pl. a Kaosz fellegvara grafikait, meg egy halom masik konyvet. Itt van a blogja, egy csomo keppel -- bar konkret KJK-s kepre nem akadtam, a stilus hatarozottan nosztalgikus. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]