Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Auralatas (Rhyannon)

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

_Luminas (NPC/NJK)

_Luminas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.03, 17:36

Kellene Cikk az auraleplezéshez is. Lehet, hogy megírom. :) Kívánjatok szerencsét!

Jackal

Jackal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.26, 11:13

Remelem ertheto volt mire akarok kilyukadni:)

Jackal

Jackal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.26, 11:13

Bala:A foglalkozasbol meg nem adodik valakinek a jelleme.Egy megcsomorlott paraszt akit allandoan megalaznak, leneznek az szivesen elmenne orgyilkosnak csak eppen nincsen ra lehetosege.Ahogy szerintem a szakmak 90% a ide vonatkoztathato(pl peknek lenni az nem tom szelid -e vagy sem,de nem azert leszel pek mert szelid vagy hanem mert apad is az volt,nincs valasztasi lehetoseged).
A masik meg az, hogy valaki lehet ideologiai,vagyonalapu,szadista vagy elmebeteg orgyilkos is(nyilvan van tobb kategoria is most a hasamra utottem).Ideologiai pl az arab terrorista, aki nem olne meg az arab gyerekeket, de az ellensegnek tekintett amerikaikra szarik ra.
A penz alapunak ez munka, ot nem izgatja hogy kit ol meg,de pl o sem kinoz.Lehet total elmebeteg is, teljesen veletlenszeruen kimeli meg az eletet vagy valamilyen semat kovet(voros sarkany pl.),es vannak a szadistak akik az elvezetert meg a szenvedesert gyilkolnak.Ebbol talan az utobbi maradektalanul gonosz csak, a tobbi nem teljesen.
Szerintem nem lehet beskatulyazni ezalapjan valakit, ezert ezek igy konkretan nem latszanak meg a jellemen.Az alap erzelmeket meg ugy is latod mert azok nagyon erosek, tehat akkor a munkara igy sem ugy sem kell kulon szin, vagyis szerintem nem latszik.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.19, 18:21

Nem rosz,de szerintem a harcmuveszek is siman megtudnak tanulni Mf-en

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.18, 08:34

Elég jó,de kár,hogy csak Pap és Varázsló tanulhatja meg a mesterfokot!

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 20:55

Ja, es Indira, egy nagy pussz neked :-) Ugyes vagy, minden elismerem! :-)

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 20:53

Foglalkozas, Munka:

el kell mondanom a velemenyemet, probalva megmagyarazni ezt a kerdest.
Az teny, hogy KOZVETLENUL a munka es tarsadalmi helyzet nem hat az aura mikentjere. Amde, az a valaki termeszete, jelleme meghatarozza, hogy milyen munkat vallal. Azaz egy szelid valaki nem lesz orgyilkos. Ergo nem lesz sotet auraja.

Ilyen szinten - az emberi tulajdonsagokon keresztul - a munka igenis befolyasolja az aura mikentjet. Vagyis nem befolyasolja, hanem jellemzi.

A tarsadalmi helyet: a lelelk ujjaszuletesekor megvalasztja milyen tarsadalmi retegbe szuletik. Ennek koze van a lelek altal az emberi termeszeten keresztul megmutatkozo ertekeknek.
Ilyen modon a tarsadalmi helyzet is utalhat az aura szinere: vagyis forditva. De a ketto osszefugg.

Bala

Indira

Indira

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 20:28

Oooh. Szóval akaraterő vagy intelligencia: szerintem nézőpont kérdése, ezt már a Km megváltoztathatja (mint egyébként midnen mást is :)

Indira

Indira

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 20:27

Sziasztok! Nna. Ne keverjük a szezont a fazonnal. Az asztrál- és a mentálszem az asztrál- és a mentálsíkra nyitja a szemet, míg a harmadik szem az anyagi síkra. Tehát kyr pszi semmiképp nem szükséges hozzá. De azzal én is egyetértek, hogy pszi Mf legyen a feltétele.
Akaraterő vagy Intelligencia:

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.16, 10:20

Hali mindenkinek!

Tetszik a munka, bár tényleg nem sok köze van a foglalkozásoknak (és a társadalmi helyzetnek) az aurához, legfeljebb a felszínes és a közepesen hosszú időtartamra szóló gondolatokat, érzéseket befolyásolja...
Másrészről azt javasolnám, hogy a képzettséghez alkalmazni kelljen az Asztrál/Mentál Szem diszciplínákat. Hiszen maga a diszciplína nyitja fel a szemet, a képzettség pedig csupán olyan ismereteket ölel fel, amivel értelmezni is tudja az illető a látottakat. Vagyis: a képzettséget bárki elsajátíthatja, azonban alkalmazni csak a Kyr metódust (vagy annak egy részét) ismerők tudják (pl. a szerzetesek is, asszem.)
Akaraterő helyett tényleg jobban passzolna az Intelligencia, hiszen tanult ismeretekről van szó.

A lélek méretének változása is furcsa egy kicsit, de ha úgy értelmezzük, hogy milyen mértékben ragyogja körbe a testet (tehát pl. csak a fej körül, vagy az egész test körül), akkor azért érdekes lehet.

Byez: Peti.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.16, 07:15

Szerintem, ha már tanulható képesség az auralátás, és nem veleszületett képesség (hozzám speciel úgy közelebb állna), akkor is kéne valami megkötés, mert szerintem ha valakinek nem adott ez a képesség, akkor MINIMUM alapfokú Pszi használónak kellene lennie, mert ennek az elsajátítása baromi akaraterőt (és nem utolsósorban időt) igényel, ami nem adatik meg akárkinek. Pl. előtörténetbe bele lehet szőni, hogy mondjuk X évesen jött rá, hogy képes erre, de játék közben kicsit problémás megtanulni, nem? Meg kinél? Hogy? Egy tolvaj kigondolja (már eleve tudja, h. van ilyen), hoppá, holnaptól én aurát akarok látni, menjek má' el egy médiumhoz, mutassa má' meg ugyan, mit hová tegyek!? - ááh.., sze'ntem ez gáz. g.d.draft

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.15, 19:00

Líthas!
Foglalkozásokra lebontani szvsz felesleges, a méret sem kimondottan jó ötlet. Egyébként jó.

_Darksyren (NPC/NJK)

_Darksyren (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.14, 21:32

Hello!
Indira: Jackal nem azt mondta, hogy az aurának nincs mérete, hanem hogy kár, hogy a kortól függ, amiben igazat is adok neki.
Észrevétel: ja jól olvastam, az alaptónus a gonoszság mértékének függvénye. Szerintem nem gonoszabb egy káosz-halál jellem, mint egy halál-rend!
S tényleg nem illik a képbe a foglalkozás.
Különben jópofa! Grat!

_Queere (NPC/NJK)

_Queere (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.14, 10:35

csak egy kérdés hogyan lehet megtanulni az aura látást?

Indira

Indira

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 23:32

Sziasztok!
Jackal: ki kell ábrándítsalak, az aurának tényleg van mérete. Pár dologban azonban igazad van.
Elenier: szerintem is halhatatlan a lélek, de szerintem a léleknek ennek ellenére van kora. Az is le van írva a magusban, hogy az elfek lelke idősebb, mint az embereké. Tehát a lelkek is "születnek". Így lehet, hogy mondjuk egy embernek fiatalabb a lelke, mint mondjuk egy elfnek, egy törpének, vagy ne adj' Isten egy aquirnak...
Belzebob: szerintem nem sok a Kp-igénye, nagyon nagy előnyhöz jut az alkalmazója.
Others: szerintem jó lett. :)

Jackal

Jackal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 22:41

Folyt..:)

Vagy pedig hasonulnak a foglalkozasukhoz(teszem azt a Renegatban a fejvadasz auraja olyan lenne amilyet o idealizal magarol, pl egy izmait feszito fekete parduc, vagy ezeknek a szemelyiseg jegyeit viselne magan).

Egyebkent az aurarol mar megjelent nehany cikk, foleg az asztralmagiaval kapcsolatban, nekem azok jobban tetszettek.
De munka telleg van benne.Szerintem kicsit meg gondold at,es pofozd ki.

Jackal

Jackal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 22:37

Nehany eszrevetel:Szerintem a foglalkozas, es a tarsadalmi hovatartozasnak az eg vilagon SEMMI koze ahhoz hogy kinek milyen az auraja.Szerintem ez eleg nagy hiba.Maximum az latszik valakinek az aurajan, hogy megkeseredett a paraszti letben, az biztos nem hogy paraszt:)

Masik:Csak Akarateronyi percig kepes valaki vizsgalodni?Szerintem ez nagyon keves.Vannak olyan varazshasznalok akik az elfogott alanyok aurajat izekre szedik, kotve hiszem hogy ezt ennyi ido alatt megtehetne.Raadasul Miert kell K6 orat pihenni?Szerintem folosleges megkotes.Foleg hogy a varazslasok ennel sokkal nagyobb energiakat mozgositanak, es ott szintenkent 2*5 szernyi utan kezdi elveszteni a varazshasznlo az FP it(ET magikus kimerules).
Mesterfoku alkalmazashoz miert kene 14 es Akaratero?Es miert akaretero?Miert nem intelligencia?Szerintem abbol tanul az ember.Szerintem ez is tul eros megkotes.
(az mondjuk mas kerdes hogy nekem mindenrol az a velemenyem hogy barki barmit meg tud tanulni,csak sokkal tobb idejebe kerul).

Aura merete:Nem hiszem,hogy az aura merete megnone.Az osi leleknek 200 cm szeles az aurja?vagy hogy?ezt nem teljesen ertettem.Szal akkor van pl egy barbar, akinek Agg lelke van a ficko 1 meter szeles e meg 2*200 cm szeles az auraja vagy hogy?akkor Osszesen 5 meter szeles?Szerintem ez felesleges.
Masik meg, arrol nem irtal, hogy egyes alkalmazok az aura formajat megvaltoztathatjak

_Elenier (NPC/NJK)

_Elenier (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.13, 18:40

Határozottan kellemes.
Csak egy valamit nem értek. Le van írva az ET-ben, hogy a LÉLEK HALHATATLAN! Akkor meg mi ez itt a korával? Jó-jó, vannak fiatal lelkek is, de a döntő többségének a korát nyugodtan lehet végtelenre saccolni. Szóval, valaki ezt magyarázza meg buta fejemnek.

_Belzebob (NPC/NJK)

_Belzebob (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.13, 17:47

Ave!
Régóta vártam erre a kiegre! Igazán kíváló munka,kisebb hibákat eltekintve minden tekintetben igényes! Csak gratulálni tudok hozzá! Bár a kp. igénye szerintem sok, nálam mindenképpen befolyásolná, hogy az illető isemri-e a pszit stb....
Frankó!

nesso

nesso

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 12:43

Foglalkozás, társadalmi státusz mint aurát befolyásoló tényezők?
Hát ha valamit hivatásszerűen csinál valaki, akkor talán.
De ha például egy paraszt mondjuk harctéri érdemeiért nemesi címet kap, de földet hozzá nem, hazamegy a falujába és kapál tovább szomorúan, attól még nem változik az aurája végérvényesen.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]