Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Ejszaka a Havasokon (vers) (Laira)

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.27, 22:56

én nem vagyok se verselemző se kritikus .Nekem így teccett ahogy van az ismétlődő rímekkel és az egyszerű ritmusával eggyütt.

_Aina_Narloth (NPC/NJK)

_Aina_Narloth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.27, 15:21

Azért annyira szerintem nem is olyan egyszerű...Pl.: "Vörös habot vet a tenger,
Tükörfényes ezüstszemmel."- ezt még mindíg nem tudom értelmezni:) Lehet hogy csak én vagyok a primtív, de nekem ez akkor se stimmel.Ezentúl még mindíg kitartok amellett hogy állatira sikeredett:)

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.27, 01:58

Pont azért szép mert egyszerű! Miért kell minden versnek bonyolultnak lennie?! Lsd Anyám tyúkja...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.26, 10:42

Először is ez a vers egy nagyon jó hangulatot fogott meg, ami nagyon tetszik, de szerintem is a rímek néha egy kicsit egyszerűek, amik nem tükrözik a mély hangulatot.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.25, 14:43

Ismetelgetes es zart szokepek azert vannak, mert egy nagyobb lelegzetu muvon belul szantam vmifele nepdalszerusegnek. Amiknek ugye nem kicsi a szokincse, csak egy bizonyos hangulatot fejeznek ki.
Heimdall: hat nem igazan:)))Bar egesz sok mindenre lehetne vonatkoztatni a tolkieni mitologiabol.
Ismetelten koszonom a kritikakat.

Laira

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.25, 12:31

A vers határozottan nem rossz, még az ismételgetés is elmegy, ha a műfajt vesszük. Néhol a ritmus megakad egy kicsit, és a rímek sem mindig fantáziadúsak. Nekem Longfellow: Hiawatha éneke jut róla eszembe, aminek nagyon haosnló a ritmusa, és véletlenül sem nevezném gyermekversnek. A szókincset viszont még fel lehet tornázni, és a képek is lehetnének eredetibbek a bejáratott szóképek helyett. Hangulatos.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.24, 19:18

A Vers szép de ezt én is inkább énekelve tudnám elképzelni. Persze egy Tünde szájából:)

pookah

pookah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 198 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 18:34

Nekem Lorca (mármint Federico Garcia) jutott róla eszembe. Aki olvasott már tőle, pontosan tudja, hogy az ismétlés és az erős ritmusosság nála stílusjegy. Őt pedig eléggé furcsa lenne a "dilettáns költő" címkével fölaggatni. Így, ha valaki szintén használja az ő eszközeit - akarva vagy akaratlanul - az egyáltalán nem baj, sőt. Szerintem ez a vers meglepően jó lett (néhány sutább sortól eltekintve). Jó verset nagyon nehéz írni - szerintem nehezebb, mint jó novellát. Én pl. nem is tudok.

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 18:28

Ja, és a vér is sok. :)

(Z)

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 18:28

Két dolog.

"Keresi, de nem is várja"

Hogy tanult kollegámat idézzem: "EZ MEG MI A LÓTÜDŐT AKAR JELENTENI?"

A másik: túl sok az ezüst, viszonylag kicsi a szókincs, és helyenként valóban botladoznak a rímek.

Ígéretes, de még van hová fejlődnie.

(Z)

_Heimdall (NPC/NJK)

_Heimdall (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.23, 18:58

Ae-nek üzenem: minden sor 8 szótagos, és nem 4-5, ha jól tudok számolni:) Egyébként nemtudom, hogy olvastad-e a Gyűrűk Urát, de kb. ilyen versek vannak benne. Ezeket nem szavalni, hanem többnyire énekelni szokták a tündék. A rímeket én nem találtam erőltetetteknek, hiszen néhol nincs is:) Én ezt a verset úgy képzelem el, ahogy egy tünde énekli fájdalmasan, és visszasírja a régen elhagyott Valinort, a fény országát.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.23, 16:52

a téma nagyon jó,de a verseléssel vannak gondjaim.a rímek kifejezetten erőltettek és ilyen tititá tipusúak a sorok.nem feltétlen kell megtartani a szokásos formulákat,ha ezt a verset sokkal hosszabb sorokban írod,nem ilyen 4-5 szótagosokban,akkor még azt,mondanánám rá,hogy jó,de így tényleg,mint egy gyermekvers...
ae

_Vyriona (NPC/NJK)

_Vyriona (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.22, 20:59

Gyönyörű. Ennyi, és gartulálok a további alkotásokhoz is! :)

_Heimdall (NPC/NJK)

_Heimdall (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.22, 18:50

Először nem vettem észre... aztán mikor már le akartam értékelni 70%-ra... BUMM!!! Hiszen ez a noldák távozása Valinorból!!! Jajj de jó volt így is olvasni. Vagy talán másról szól? Én ezt véltem felfedezni benne, bár Feanorról, Fingolfinról meg a többiekről nem szóltál. Mindenesetre a szilmarilok világítsák be az asztalt, ahol te ezt írtad. Gratula!!!!!!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.22, 14:00

ja, Laira voltam:)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.22, 14:00

Hat, hiaba, aki azt hiszi mindenkinek tetszhet, amit irt, az nem ezen a foldon el (mint en, pl:)) A kedves szavakat mindesetre nagyon szepen koszonom, boldogga tettetek vele:))

panicboy

panicboy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.22, 02:34

Szerintem szuper, vagy megint depisen olvasom a verseket... Néhol van egy pici elcsúszás, de a vége nagyon király!

_Aina_Narloth (NPC/NJK)

_Aina_Narloth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.21, 22:42

Anonymus, az addig ok hogy valakinek építő jellegű kritikát ír az ember, de így leugatni...Nade nem atyáskodni gyüttem. Nekem teccett a vers, bár van néhány sor amit elég gyakran ismételgetsz. Nem vagyok költő, úgyhogy nem'tom hogy ez baj-e, engem mondjuk kicsit zavart. A befejezés a legszebb...:) Én csak drakulálni tudok!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.21, 14:50

olyan mint egy gyerek mondóka, és tele van képzavarral...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.21, 14:49

béna...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]