Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

II. RPG.HU Talalkozo - M* modul (irta: Rutin, Hiuz, tege)

• Válasz írásához lépj be
66 hozzászólás érkezett eddig

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 07:32

Nem tudná valaki elküldeni nekem a modulhoz tartozó novellát a ladislaw52@hotmail.com címre. Köszönöm.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.24, 20:47

Szerintem iszonyat jó modul, bár kezdőként nehéz dolgom volt egy fürkésszel:) azzal amelyik tudd gorvikiul :) és így már nem volt akkora gond a komunikációval, csak az idővel! Harmadik nekifutásra sikerült nagynehzen, de ez az én karakterem szemébe került:)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.14, 09:19

(Sóhajtás) Apróságok?
1. A kráni száznagynak 5 percébe kerül a felismerés? Ráadásul a barbakánba küldött embereknek nem tűnt fel azonnal, hogy 1 társuk nincs meg?( ld. kommersz akciófilmek kommandós jelenetei) Nem Magyar Honvédség ez…
2. Mi az, hogy Gránitvér hatása tart, utána még csöpög a lé?
3. A láncakna lent van, szerintem az alkotó inkább a test felhúzására gondolt….
4. A gorvikiaknak sem tűnik fel 1 fazon hiánya, mikor VIP fogadás van?
5. Minek annyi szereplő a várba, ha néhány órás megbeszélésről van szó? Kiüríteni mindent és kész!
6. A transceps parancsot ad a kémlelőnyílás örizetére, aztán a fv-nek el kell hagyniuk a szomszéd szobát a nyomozáshoz?
7. A kráni tiszt nem szólhat a fv-knak a gondjáról?
8. Miért pont a gyertyaöntő, miért viaszbábu (tiszta voodoo).
9. A vari azt mondta semmi sem hatol be az általa felügyelt területre, de tudja a torony hatalma nem tartalmaz szimpatikus mágia elleni védelmet?
10. Egy rossz építészeti megoldásban hol lehet jól elhelyezkedni a fv-k számára, szétválás nélkül?
11. A lovagok cellái privát szentélyek, az apród miért tud mégis bemenni egybe észrevétel nélkül? Főleg ha nem volt ura cellája?
12. Az aquir miként lóg meg, ha a Tersius meghal? Krán mindenkit begyűjt a merénylet után, és irány egy vallatókamra..
13. Mi az hogy hosszabb időre szétválik a csapat? Főleg ha az íjásznak a dolga lelőni az aquirt!
Szóval nekem ezen apróságok miatt nem szimpatikus a modul. A sok logikai bakira egy JK rátapint, ne csodálkozzatok, ha a „sz* KM” hirtelen nem tud mit csinálni! Le szerettem volna mesélni a sztorit, de tulságosan sok munkába kerülne gatyába rázni. A Zűrök Shadlekben c. modul is durva, de legalább logikailag rendben van. Ja! A JK előtörténetek feleslegesek, normálisabb lett volna ha a jellemeket előre kiadják. Könnyebb lenne pontozni. Könyörgöm, írja meg valaki nekem a nyomozás gondolatmenetét! Ha a gyilkosság rögtön a függöny elhúzása után következik be, még érteném. De utána fel kell forgatni az egész várat, ráadásul a gyertya megkeresése lehetetlen egy óra alatt ekkora várban (el van rejtve). Miért nem lehet a merénylőnél, minek kell lemészárolni annyi embert? Miért pont a fazekast? Krán gyilkosaival a helyszínen annyi ember téblábol, kész agyrém! Melyik novella az alapmű egyáltalán?

zarlat

zarlat

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 12:01

Sziasztok!

Tegnap jatszottuk le a modult, es nekem is van egy ket kifogasom ellene:
1, Neha logikatlanul cselekszik az aquir. pl miert nem jon el a varba egy nappal elobb, fel oraval elobb...
2, Miert kell jel? nem eleg a megbeszeles megkezdese utan 0,5, 1,5 oraval kinyirni az urget?
3, miert nincs a fejvadaszoknak felszerelese?
4, miert nem olyan vadaszokat kuldenek Gorvikba, akik beszelik a nyelvet, es ismerik a kulturat? (a ketto nyelvesz keves, szerintem amator megoldas)
5, Mi a masodik korben kinyomoztuk az urget, es vaszteseg nelkul elkaptuk, de az aquir kultura ismeret af miert takarja a magia ismeretet? (elvileg a furkesz allapitja meg a leszedett arc problemajat, az aquir felver nem jatszott.)
6, Kerdes, ha gyilkolasszuk a nepet, a papok miert keltek volna fel? es miert nem, mikor templomukban!!! aquir lep be ellenseges szandekkal, es hatalomszot hasznal. (meg ha rejtve is) Es plussz gyilkolassza a nepet.

Es meg lenne egy halom aprosag, ami a modulban le van irva.

Ja es az amund szakertorol szivesen tudnek tobbet...

Udv: zarlat

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.11, 10:12

Udv Emberek!
Olvasom itt a sok okossagot es csak bamulok, mint
buta!
Most mi ez, teologiai vita, vagy szerepjatek?
Jo-jo, tudom mindenki tele van kerdesekkel,
ezt miert kellett?, az mer volt ugy?, azt en nem igy oldottam volna meg... ...
De emberek!
Ez jatek!!!
Meghozza a legjobbak egyike...
Minden Ynev egy kicsit kulonbozo.
Epp ettol szep az egesz...
( mi lenne velunk, ha minden no cuft egyforma lenne??? hmmm... Boldogok lennenk...! ;P)
Kulonben is, ha a KM azt mondja, akkor ugy van.
Ha nem, akkor is ugy van. Pont.
Mas.
A modul szerintem jo. Nekem teccik.
Mondjuk neken Krantol kifordul a belem...
De ez az en bajom. Es ettol meg tok jot jatszottam volna ha elve eljutok a talalkozora.
Az irok kozul az egyik nagyon regi jo baratom,
oreg motoros, es rengeteg szerepjatekos elmenyem fuzodik a szemelyehez.
A tobbiek sem tunnek kezdoknek.
Eppen ezert nem ertem a hitelmeletet.
Bar lehet, elfogult vagyok...
( Untersturm!
Nem elbizni magad!
Ez meg sok sorodbe fog kerulni!!!
Kulonben, ha megszakadsz is,
eldongetlek Kurszknal PG-ben... ;D)

Na csovaz!
Ne vitazzatok!
Jatszatok bolondok!

SLX

Tuzmadar

Tuzmadar

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 715 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.10, 17:10

SAS2000: tökéletesen igazad van.
Pugnitass: elnézést, nem tanultam meg kívülről a Summarium-t, főleg nem a kráni fejvadászról szóló részt, hiszen mesélőként és játékosként is az a véleményem, h nem elképzelhető Kránból az úgynevezett 'szökés'.
A harcértékekről: nincs ellenfelük, bár 'csak' 10. szintűek, nem lehet meglepni őket (magas éberség). Nem tudom, h mik az nmy-k a játékaitokban (elfogyot a szörny a bestiből? :)), de nem találkoztam még SOHA hasonló kaliberű ellenféllel MAGUS-ban. (igen, én még sosem 'gyaktam' Sötét Elfet...
Nah, mindenkinek élményekben gazdag további játékot kívánok,
Tűz

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.10, 17:10

II. RPG.HU Találkozó - M* modul (írta: Rutin, Hiúz, tege)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2625

SAS2000

SAS2000

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 126 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.10, 09:06

Üdvözlet Szerepjátékostársak!

Bár nagyon szerettem volna jelenlenni eme neves eseményen, sajnálatos módon magas fokú betáblázottságom megfosztott ettől.

Azóta a modult már letöltöttem, és le is játszottuk, most pedig egy levegőre végigolvastam ezt a kis fórumot.

Csak a következő véleményemet szeretném hozzáfűzni:

Úgy gondolom(gondoltam), hogy a szerpjáték egy életfora, egy olyan dolog, aminek össze kéne hogy kávocsalja a mi kis közösségünket, nem pedig szétzilálni. Több toleranciát mind a modulíróknak mind a mesélőknek (nem azoknak, akiknek megy a vonat...), mert sok csapat és mesélő valszeg most találkozott először, és szerintem az öt óra kevés arra, hogy a Km és a JK csapat egy hullámhosszra kerüljön, valamint bármi is kiderüljön a JK-k szerepjátszási tehetségükről.

Én összeszokott csapatnak meséltem több mint tíz óráig, és nagyon jól éreztük magunkat. Megpróbáltam kiküszöbölni a számomra gondot jelentő buktatókat, és ellentmondásokat, és nem volt semmi gond, mivel: A JK nem olvasta a Summit, és semmilyen kiegészítőt, ő csak él a - most épp a szervezők által átalakított - világában. Alkalmazkodik, ennyi.

A MAGUS is szerepjáték, és mint ilyen a szabályok arra valók, hogy a jobb szórakozás érdekébe formáljuk őket, nem arra hogy legyen mire mutogatni.

Ha ott lettem volna, és látom, hogy a mesélőm, ill. a JK-im lelkesek, és ugyan úgy mint én ők is valamennyire ebben a világban élnek, már nem tudtam volna rájuk haragudni akár mennyire is nem megy a játék.

Remélem a jövő évin már én is ott leszek!

SAS

UI: Amiket olvastam bizonyos KM-ekről az messzemenőkig elszomorított...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.07, 22:48

Siasztok még1szer!!!

Párszor már írtam itt a fórumon
én voltam aki először mondta, h. ezt bármilyen kasztú karakterekkel meg lehetett volna csinálni...
Nem ezzel akarok foglalkozni, csak h. tudjátok
Nos!
Asszem ennyi elég volt erről a modulról
Ugy értem már mindenki elmondta a véleményét, aki akarta, aki akarta el is olvasta és válaszolt is.
Szerintem zárjuk le a vitát, mert ugysem jutunk közelebb a megoldáshoz.
Inkább azt javasolnám, hogy a következő alkalomra írjanak ki a Tisztelt Szervezők (komolyan mondom) egy kalandmodul pályázatot. Személy szerint és biztos, hogy megpróbálkoznék valamivel és szerintem még sokan mások.
Ráadásul azt is lehetne, hogy mondjuk bejön 15-20 (jó esetben) értelmes, jól kidolgozott, a feltételeknek megfelelő alkotás. Ezekből csak egy nyer. A többiből pedig csináljatok egy vagy két kötet kalandmodulgyűjteményt és adjátok ki, hogy lehessen velük játszani. Az írók persze kaphatnak elismerő szavakat, de szerintem legtöbbünk annak is nagyon örülne, ha egy ilyen könyv egyik lapján olvashatná a saját nevét, hogy "írta XY"
Ez lenne az én feltevésem, remélem, hogy sokan egyet értetek velem és a Tisztelt Szervezőknek is tetszik a dolog.
Én nagyon szeretnék egy ilyen pályázatot, akár versenyre, akár egy modulgyűjteményre.
Várom a válaszokat, hozzáfűzni valókat.

MÉG VALAMI!!!
Köszönet a szervezőknek, az alkotóknak, a mesélőknek és mindenkinek, aki egy kicsit is hozzájárult ahhoz, hogy ez a rendezvény a versenyekkel együtt létre jöhetett.

Baráti és szerepjátékostársi üdvözlettel:
Beliczay Zsolt
(bzs18@freemail.hu)

_Winesack (NPC/NJK)

_Winesack (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.07, 12:47

Udv! Orom latni, ahogy olik egymast a nepek. Telleg. Nem is folynek bele, ha meg birnam allni. De nem birom. Szoval:

Dallasz:
Vegyes (nem krani) csapat azert nem lett volna jo, mert akkor nincs birodalmi pecset, ami megved a emlekvesztestol.

Sokan masok:
Jo volna, ha a novella, plusz a modul ismerete nelkul nem kritizalnatok orrba-szajba. A leggtobb "hibara" megvan a valasz. En ugy lattam, hogy a jelenlevok nagy reszenek tetszett, legalabbis nem horkoltak az asztalra borulva. Ugyhogy ennyi.

Ja, es kulon koszonet Douwe-nak, hogy meselt nekunk, hogy nekem adta a moduljat, es hogy az altala felfedezett bugot nem forditotta ellenunk. :)

Winesack

Hiuz

Hiuz

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.07, 12:14

A rangok először a Renegátban lettek leírva. Az OD pont hiány pedig már a karaktereknél le lett tárgyalva. De igazad van, járt volna OD pont a mortelnek, és onnantól értelmét is vesztette volna az egész modul, így végeredményben egy nagy rakás ****-t alkottunk. Nem volt méltó a modul egy országos szintű találkozóhoz. Még szerencse, hogy voltak páran, akik tudták ezt is élvezni.

Bocsánatot kérünk mindenkitől. Mégegyszer.

Hiúz

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.07, 12:07

Üdv!

Shadowhawk:

Ezt a summarium idézetet már nem a modullal kapcsolatban írtam le, hanem azt próbáltam alátámasztani, hogy nem csak az internetes anyagban van benne az, hogy a mortel Op-val rendelkezik. Egyébként ha nem szerepel a summarium, akkor nincsenek is ilyen rangok, hogy mortel, tersius, messor...stb, mert először ott vannak ezek leírva. De ez szvsz

pugnitass

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.07, 09:14

Pugnitass:
Szerintem elég egyértelműen le volt írva, hogy a modul az ET, a MT, a HBG, a Rúna cikk és a Renegát alapján készült, úgyhogy tök felesleges a Sumiból idézgetni.

Shadowhawk

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.07, 08:38

Hopp! Dallasz voltam!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.07, 08:37

Üdvözlet!
A közreadott anyag alapján nem jön át az alkotók szándéka. Nekem a TIZEDIK-A RENEGÁT-A RÓZSA NEVE egyvelegét juttatja eszembe. Kétes a helyszín (NJK hegyek feleslegesen, kies vidék, rossz rajzok, légkondi?!, a rúnatorony varázslója BL-meccset néz valszeg), kihasználhatatlan karakterek, a történet KICK BOXER XX. Kérdésem: ki ad választ egy kérdező feketébe öltözött GYILKOSnak? Nekem ellentmondásos-szájbarágós a kémlelő nyílás és a teátrális sivatagra mutogatás. Nyom túl kevés, ráadásul nem tűnik fel az aquirnak egy csapat rohangáló fekete fószer?! Igaza volt valakinek: ezt nem kellett volna kráni csapatra specializálni. Alacsonyabb szintű vegyes csapat mágiahasználóval is megoldja. Így nem passzolnak a részletek. Erőltetett.. A KÖZREADOTT ANYAG ALAPJÁN!!! Mivel dícsérik, lejátszva jó lehet. Az itt közreadott info kevés és gyenge. Vmi hiányzik (NJK-k részletesebb leírása). Szerintem jobb lett volna a gorviki főembereket kinyírni… . Bambán álló Tersius+pusztítók+trans, strate, (ha már aquir a merénylő) látványos meneküléssel (amund kém feláldozható). Nagyobb felfordulást okozott volna és presztízs veszteséget Kránnak! Írjátok meg a megoldásmenetet, nyertes csapat módszerét! Segítene… Kössz!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.06, 23:42

Nos sajna a régi kráni fejv. cuccom elveszett, nem találom, de most is van egy file, ami elég jó, és használható. Egyébként találtam valamit a summariumban, talán érdekel titeket:

Summarium, 404.oldal:

"mortel: A kráni fejvadász-klánok előkelő belső kasztja. Azokat az idősebb vadászokat sorolják ide, akik elég tapasztaltak ahhoz, hogy egymagukban, társak nélkül hajtsák végre a rend által vállalt megbízatásokat. Morteli rangra csak az emelkedhet, AKINEK AZ EREIBEN AQUIR VÉR FOLYIK, és képes a hatalomszavak használatára..."

Remélem ez már eléggé hivatalos, továbbra is fenntartom a véleményem, miszerint minden mortelnak van OP-ja.

Pugnitass

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.06, 21:47

Kedves Tege!

Nos ne magadból indulj ki, én nem csalással akarom meggyőzni a többieket, és nem az a célom, hogy bebizonyítsam az igazamat, hanem hogy rámutassak egy-két apró hibára, ami a modulban volt, hogy a következő még jobb legyen. Egyébként azt még mindig nem tudom, hogy hogyan magyarázod a Kráni Krónikák sztoryját. Vagy azt is én dobtam össze két nap alatt? :)))
Egyébként meg tényleg internetes cucc volt, amit leszedtem, és abban volt benne, de ugyanaz szintúgy benne volt, ami a mostani találkozó csatolt fájlaiban szerepel, csak egy kicsit ki van bővítve. Sajnálom, hogy nem hiszel nekem, de szerintem kezd elfajulni ez a vita, én meg nem szeretek veszekedni.
Baráti Üdvözlettel:

Pugnitass

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.06, 20:54

tege voltam ám, csak nem vagyok otthon... :-D

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.06, 20:53

Kedves Pugnitass!

Hiába keresnéd elő azt a kráni fejvadászos kieget, semmi értelme. Ugyanis én is írhatok egy ilyen kieget (kb két napig tartana, ha nem ragaszkodom az ultrakomoly színvonalhoz, ami sajna a fejvadis kiegek 95 %-ára igaz), aztán ezt felteszem a netre.
Ettől hivatalos lesz, és az alapján jáccunk? Mert itt ugye erről van szó...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.06, 20:44

Hali!!

Hiúz:

1. Kráni Krónikákban(Viergas sztory, nekem nagyon tetszett) történeti szinten le van írva, hogy az "induló" mortelek közül nagyon sok meghalt, mert nem volt OP-juk. És csak azokból lehetett mortel, akik rendelkeztek megfelelő mennyiségű OP-val. Mi ezt úgy játszuk, bár ez nincs leírva, hogyha egyest dob, akkor újat dobhat. Egyébként mintha a summariumban is lenne erre egy utalás, de ez nem biztos.

2. "Elbánt volna az öt fejvadász." Persze, persze. Renegát, pyarroni titkosszolgálat két nője. Elég ütősek voltak, és ha mondjuk nem kettőt, hanem nyolcat küldenek, persze nyilván nem olyan tapasztaltakat, és lesből támadnak, akkor aztán (már elnézést) de b*szhatják a démoni harcmodort, amikor egy nyilvessző járja át őket, és már félig harcképtelenek. Nem tudom miért alakult ki mindenkiben az a kép, hogy a krániak az istenek, meg hogy pyarron egy kis valami Kránhoz képest, ez szerintem nem igaz, pláne a pyarroni titkosszolgálatra, akiket ugyebár gorvicki mesterek is oktatnak, szóval annyira nem is rosszak. Továbbá...
itt állj!

Esmét leszögezném, hogy NEM olvastam el az egész kalandmodult, csak a karaktereket és ami itt van, annyit. Mivel szeretném lejátszani.
A "pláne hogy" részt nem tudom hogy mi, lehet hogy ez ténylegesen megmagyaráz mindent, én csak a mondat elejére írtam ezt a választ.
Inkább az a "Csak elbánt volna" részből a Csak szó az, ami egy kicsit úgy mellbevágott, én spec nagyon sokat szoktam kráni fejvadászokkal játszani, általában elég jóra sikerülnek(na ne arra gondoljatok, hogy tápolós gyerek vagyok, csak jól kell tudni gazdálkodni a kp-kal és egyéb ésszerű dolgok) még azokkal sem nagyon merek kötözködni a pyarr. titkos szolgálattal. De erre már nem csépelem tovább a szót, gondolom ahány ház, annyi szokás, szóval lehet hogy nálatok gyengébb a titkosszolgálat.

A kráni Fejvadászok kieget, meg megkeresem neked, nagyon régen volt meg, azóta vinyócsere történt, de utánanézek a kedvedért Rutin.

pugnitass

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]