Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Egy csepp elet (Ellike)

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

_awelar (NPC/NJK)

_awelar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.15, 13:52

Szerintem semmi baj a rezonancia szóval, már amennyiben tényleg rezonanciáról van szó, ezt a fogalmat meglehetősen nehéz más szavakkal leírni, javaslom aki ezt kritizálta próbálja meg egyszer. Szerintem táp.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 14:20

ja bocs a százalékot elfelejtettem most pótlom
efem

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 14:18

sza csaba(ellike(most mondom mindenkinek, hogy fiú) igaz már hallottam de még mindíg jó. Az első sorban szerintem ez ,,az erdő zöldje megnyugtató hatással volt," nem helyes meg kéne vizsgálni. efem

_malcolm (NPC/NJK)

_malcolm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.02, 14:38

Ugyan nem könnyeztem meg, de mégis nagyon aranyosnak, kedvesnek találom a mesét, és nagyon cseles a csattanója.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.24, 20:03

Hát ez király volt, felemelő.

Arsentis

_KaRMoS (NPC/NJK)

_KaRMoS (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.24, 13:25

Thak!
KaRMoS nem úr.... :)
A hoki meg a jégtánc nekem is kicsit kilógott, egy vízcsepp ennyire nem ismerheti nevén azokat a dolgokat, melyek nem kapcsolódnak a természeti létéhez.... persze egy műjégpálya sokat átélt veterán vízcseppje az más... :D És a hokinál is van azért embertpróbálóbb sport... Ennyit a kötekedésről:)
Igazuk van a többieknek, vannak olyan részek, amelyek a szóhasználat miatt kicsit kilógnak. Egyik pillanatban més egy szép természeti képet személyesítesz meg (viharfelhő öngyilkossága - szerintem nagyon király), a következőben a csepp közvetít, mint egy sportriporter... Aztán újra visszatér a varázslatos, másként látni a világot hangulat. Igaza van Wherecoyotenak, végig tartani kellene a távolságot az emberektől...

_WhereCoyote (NPC/NJK)

_WhereCoyote (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.24, 09:22

Nagyon megkapó, aranyos kis történet, nekem nagyon tetszett (pedig jobban szeretem a csatajelenetekkel tarkított sztorikat). Talán egy cseppet (:)) jobb lenne, ha az írásban emberektől jobban elvonatkoztatva írtad volna, úgy értem, nem nevén kellett volna nevezned az embereket, és amit műveltek, hanem körülírni, hogy az olvasó maga találja ki. De természetesen Te döntöd el, hogyan jó, és így, ahogy van is nagyon SZÉP. Gratulálok.

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.22, 09:06

Ez a mese tényleg nem kisgyerekeknek való - ebben teljes mértékig egyetértek KaRMoS és Turin urakkal; inkább afféle ábrándosabb lelkületű felnőtteknek, vagy tizenéveseknek.
Arra céloztam, hogy aki ezt az írást megírta, képes lenne jó meséket írni gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.
A hangulatot megtörő szavakkal egyetértek, volt benne több is, nagyjából azok, amiket említettek az előttem szólók. Ha igazán őszinte akarok lenni, nekem az egész műkorcsolyás bejegyzés kilógott egy kicsit - hangsúlyozom: KICSIT - az egészből.
Végezetül azt hiszem, Turinnak kell igazat adnom: az írás nagyon ARANYOS - nem különösebben szeretem ezt a szót használni, de az a legtalálóbb.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 18:55

A hangulatot megtörő szavak szerintem: rezonancia, műugrás (legyen inkább mutatvány).

A sporttal semmi gond szvsz, hokira meg nem emlékszem. A farmer se baj benne.

A felhő vére talán nem okés, ha gyerekeknek van.

Az igazi gondom vele, hogy (gyerekek esetében) a valódi korosztályt nem igazán találom rá: a csöppségeknek még túl cizellált a nyelvezete, a nagyobbak pedig lehet, hogy emberközelibb témákról hallanának inkább.
De azért aranyos, és tetszhet bárkinek.

_KaRMoS (NPC/NJK)

_KaRMoS (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.21, 18:42

Mindenesetre a fentebb olvasott novella, történet, mese szerintem nem gyerekeknek szól. Szerencsére.

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 15:17

KaRMoS: A mesekönyv nem bugyutaságot jelent; egy jó mesekönyvet olyan dolgok különböztetnek meg egy gagyitól, amik ebben az írásban szépen megtalálhatók. Egy jó mesekönyv éppúgy érték, mint egy jó novelláskötet. Esetleg más a célközönség. Ha meg IGAZÁN JÓ, akkor mindenki számára élvezhető.

_KaRMoS (NPC/NJK)

_KaRMoS (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.21, 15:08

Azért ez szerintem jobb, mint egy mesekönyv, holmi butaságokkal, bohócokkal, meg lufikkal, meg bucimacikkal tele. Az apró zavaró dolgokkal egyetértek.
Szvsz f***a! :)

_cicavirag (NPC/NJK)

_cicavirag (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.21, 12:01

Remélem még sok ilyen és ehhez hasonló írást olvashatunk tőled! Nem gondoltál még egy mesekönyv megírására? Lenne hozzá tehetséged! Gratulálok!

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 11:20

Összességében tetszik, csak néhány zavaró dolog. "Rezonancia", "ugródeszka", "farmer", "sport", "hoki". Ezek mind olyan szavak, amik megtörik a hangulatot. Mind olyan fogalmak, amiket az ember konkretizált magának, amik "mesterségesek" és ebben a formában nem illenek a természethez.

"Végigfolyni az arcodon, és meghalni az ajkadon." Ez egy idézet, ha nem tévedek. Illene feltüntetni. No meg azt is, hogy honnan van.

Egyébként valóban: mesének nagyon szép volt. Novellának sem rossz, de annak kicsit szüürealisztikus - ami persze egyáltalán nem baj... :)

(Z)

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 09:29

Nagyon kedves, vidám lány lehetsz!

Hibáként csak néhány jelentéktelen dolgot említhetnék, de méltánytalan lenne.
Na jó, egyet: a "farmer" kicsit idegenül hangzott.
Ezzel együtt gratulálok!
Mesekönyvet kellene írnod! Megvenném a kölyköknek, isten bizony.

Awenhai

Awenhai

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 06:05

Kedves, szép hangulata van... Ha egy laikus véleménye számít neked, írj még több ilyet!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 06:05

Egy csepp élet (Ellike)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2646

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]