Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

7th Sea ismerteto (Vizmi)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.14, 14:52

Én a tavalyi RPG.HU talin megnyertem a 7th Sea alapkönyvet tombolán! :)) :)

Talán ideén nyáron kipróbáljuk otthon is, tavaly csak bele-bele olvastunk, és a nyálunkat csorgattuk (főleg a népek festményei miatt!). :-)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 18:55

MAXXxxx: lehet, hogy a BESM is nyert valamit, csak esetleg nem PONT az Év Játéka címet - a megadott oldalon utánanézhetsz.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 17:45

elGabor: koszi a listat (hianyzik belole a BESM, pedig az is ugy hirdeti magat, mint XX ev legjobb jateka, akkor ilyesmik zavartak meg :) (ha valaki nem jar utana beveszi a dumat, ha meg csak ez alapjan dont, akkor nem normalis :) ))

A_Nagy_Levin

A_Nagy_Levin

balettruha-tervező

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 17:18

elGabor - Köszönöm a helyreigazítást.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 14:22

Az Originson Év Játékára bárki jelölhet egy kiadványt (akér én is megtehetném), majd ezeket egy elsősorban terjesztőkből álló szakmai zsűri szelektálja, végül a legjobb három-öt játékból a közönség dönt (utóbbit pár éve vezették be). Korábbi nyertesek (számunkra a "H.G. Wells Awards" "Best Roleplaying Rules" kategóriája mérvadó az első években, ezt később olvasztották össze a Charles Roberts Awardssal):
1979 Commando SPI
1980 Dragonquest SPI
1981 Call of Cthulhu Chaosium
1982 Behind Enemy Lines FASA William H Keith
1983 James Bond, 007 Victory
1984 Twilight: 2000 GDW
1985 DC Heroes RPG Mayfair Games Greg Gordon
1986 Ghostbusters West End Games
1987 Star Wars West End Games Greg Costikyan
1988 GURPS Basic Set, 3rd Edition Steve Jackson Games
1989 Advanced Dungeons & Dragons 2nd Edition
TSR
1990 King Arthur Pendragon, 3rd ed. Chaosium Greg Stafford
1991 Vampire: The Masquerade White Wolf Mark Rein*Hagen
1992 Shadowrun, 2nd Edition FASA Tom Dowd with Paul Hume, Bob Charrette
1993 Traveller: The New Era GDW Frank Chadwick, David Nilsen
1994 Castle Falkenstein R. Talsorian Games Mike Pondsmith
1995 Mage: The Ascension 2nd Edition White Wolf
Designer: Phil Brucato, Stewart Wieck
1996 Deadlands Pinnacle Entertainment Group, Inc. Designer and Writer: Shane Hensley
1997 Legend of the Five Rings Roleplaying Game Designer: John Wick Alderac Entertainment Group
1998 Star Trek: The Next Generation RPG Last Unicorn Games
1999 7th Sea Role-Playing Game Alderac Entertainment Group Designers: John Wick, Jennifer Wick, Kevin Wilson
2000 Dungeons & Dragons Designers: Jonathan Tweet, Monte Cook, Skip Williams Wizards of the Coast
2001 Adventure! (James Kiley, Michael B. Lee, Clayton Oliver) from White Wolf Game Studio

2001-től létezik a Game of the Year kategória, ezt először és mindeddig egyetlenként a Hackmaster nyerte meg, nem is olyan véletlenül. :) Egy játék viszont nem nyerheti meg egyszerre mindkét díjat, különben ő lett volna a legjobb szabályrendszer is. :)

Források: http://www.aagad.org/originsawards/pastwinner.html
és www.rpg.net, amelynek fórumain ezeket a témákat elég alaposan ki szokták tárgyalni, erősen flémbarát környezetben. :D

A_Nagy_Levin

A_Nagy_Levin

balettruha-tervező

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 14:01

Üdv!

MaXXxxx - Az Év Játéka úgy lesz valamiből, hogy benevezik az Origins Awardra, majd az RPGA és még ki tudja, milyen fejek eldöntik, a nevezettek közül ki kapja a díjat. Hozzáteszem, a 2000. évi Origins Awardot a Seventh Sea három kategóriában vitte el (Év Szerepjátéka, Év Gyüjtögető kártyajátéka, Legszebb Illusztrációk).
Redguy - a Seventh Sea nemzeteinek neve jelenti az igazi gondot, vagy ha már itt tartunk, maga a játék magyar nyelvű címe is eléggé fogós kérdés, de erről a fórumon érdemes vitatkozni.

Fontosnak tartom, hogy a játék ismeretében olyan érzésem van, mintha a fejlesztők a mesélők számára is szórakoztatóvá szerették volna tenni a világot, mivel a Hősöket (írhatjuk nagy "h"-val, mivel az angoloknak is ugyanolyan különös a "Hero", mint nekünk ez) alakító játékosoknak éppen attól lesz igazán izgalmas a játék, ha a mesélő sok mindent tud a világban zajló titkos eseményekről és ezeket lassan csepegteti nekik - ő maga pedig úgy olvassa a kiegészítőket, mint valai folytatásos regényt (saját tapasztalataim alapján).

Vizmi - Le a kalappal a fejvadászok előtt!

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 09:32

Szerintem tök jó! :) Én írtam!
Komolyra fordítva: van d20-as verziója, és lesz róla hamarosan egy ismertető is. Addig pedig megvitathatjuk a dolgot a fórumon!

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 09:01

3 dolog:
1. Most mar erdekel milyen a jatek :)
2. D20 valtozat van/nincs (inkabb ne legyen)
3. off: maig nem ertem, hogy hogyan lesz az ev RPG-je valami, raadasul van legalabb X masik ami ezt allitja magarol. Valaki segitsen vagy a magyarazatban, vagy, hogy pl. 1990-tol mik az egyes ev jatekai.

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 08:55

Líthas!
Tetszik, felkeltette az érdeklődésem. Nem lenne rossz, ha megjelenne később egy cikk az egyes nemzetekről és a mágiájukról.

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 08:50

Láttam olyat, hogy d20 7th sea. Azzal mi van?

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.13, 03:19

Szevasz Redguy! Ugy látszik mindeketten érdeklődünk a téma iránt! Bár nekem, mint kalóznak hivatalból is kötelességem! Ja, amúgy tetszik a világ!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.13, 00:26

Jah, Redguy voltam.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

A leírás korrekt, egészen kedvet kaptam a játékhoz. Egyetlen, nagyon komoly gondom van: a magyar nyelvben NEM írjuk nagybetűvel a népneveket! Nagyon ronda hiba, és terjed, mint a pestis. :) csak ezért:

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

7th Sea ismertető (Vizmi)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2655

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]