Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Atokfoldje mesei: Az uzlet (Fulop Tamas)

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.02, 07:28

Cyb:
Lehet, hogy meg kellene ismernem a Fallout-ot, és más szemmel tudnék a novellára nézni.
Én úgy gondolom, hogy egy novellának a háttér (világ) ismerete nélkül is meg kell állnia a helyét, értelmezhetőnek kell lennie a laikus olvasó számára (még ha a "bennfenteseknek" természetesen többet is mond).

_Sztorm (NPC/NJK)

_Sztorm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.01, 18:46

Khm. Ahogy valaki előttem megemlítette, először örültem, hogy fallout. Aztán már nem örültem annyira. Szerintem a novella üres, nem összefüggő, túl sok akció (ami ráadásul totál forgatókönyvszerűen van leírva) és kevés történet. Egy B kategóriás akciófilm jutott róla eszembe. Csak szerintem a fallout többet érdemel. Bocsáss meg kemény szavaimért, de én így látom.
Ja és állati idegesítőek az angol szavak, a fegyvernevek és a helyesírási hibák. Mindegyikben bővelkedik a novella.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.01, 17:34

Ja, és az idézett versrészletek szerintem egyáltalán nem kapcsolódnak a témához.

Arsentis (megint)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.01, 17:32

Az a sok MP5K azért tényleg zavaró egy idő után. Ki lehetett volna találni néhány alternatív kifejezést rá, mint puska, fegyver, ...

Arsentis

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.01, 13:19

Thak
Eloszor ismerd meg a Fallout ot (2 darab PC rpg I. es II. resz, meg egy PC strategia rpg elemekel ez a 3.) , A vilagat a hangulatat , Es lehet hogy mar masrol fog szolni mint a fegyver meg lovoldozes :titok:

Cyb

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.01, 07:28

Nem ismerem a Fallout-ot.
Ezzel együtt élvezhettem volna a novellát, de nagyon nehezen olvastam végig. Ha egy ilyen filmszerűen megírt harci jelenettel találkozom, már rossz érzések kerítenek hatalmukba, sajnos nem is sikerült megszabadulnom tőlük a novella végéig. Egy akciófilmben hatásos lehet az ilyesmi, egy novellában számomra felesleges tobzódásnak tűnik.
Ugyanúgy a fegyverek típus szerinti emlegetése, meg az idegen "szakszavak", mint a VAULT, Bullpup, ilyesmi. Miért kell állandóan azt ismételgetni, hogy MP5K? A második alkalommal már unalmas, harmadszorra meg bosszantó.

Szólt ez a novella valami másról, mint a lövöldözésről meg a fegyverekről?

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 20:32

Szerintem nagyon jó novella! Magam sem csináltam volna mást Miller helyében:)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 19:04

nyilván kinyírta őket
amúgy manager, csak lusta vagyok bejelentkezni

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 18:47

Cyb: nekem nem jött le mi történt a három mutánssal? De igen kíváncsi vagyok, vajon szted mi történt velük? Plíz, plíz írd meg!
Sándó'

_RavenKyozo (NPC/NJK)

_RavenKyozo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 16:28

Én szeretem olvasgatni a Fallout világában játszodó történeteket mert az egész nagyon bejön, mégis ugy érzem az egész amit írtál üres. Nem tudom , hogy fejezzem ki magam, nem fogott meg, sajnos. Mindig csalódnom kell amikor neki állok egy ilyen novellának. először örülök, hogy Falloutos, aztán nem.
Nagyon bejött viszont az idézet amit Hellguard írt. Témához kapcsolódik?
Üdvözlettel a Kyozo család legidősebb tagja.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 13:40

Oszinten szolva nekem bejott a novella
Valoban nincs benne jellemrajz ... de nem is igen hianyolom ... Harci jelenet sem "porgos" de talan nem is baj , Nem kene beskatulyazni anyira a Fallout vilagat hogy olyan irasok szuletnek ami 5 taral kezdodik es 2 vel vegzodik :titok:

Az hogy a 3 mutansal mi tortenik ... hmm szerintem nem sok logika kell hozza hogy kideruljon:)

Egy valami volt kicsit santito , az hogy szerintem egy Atombomba (vagy inkab tunt ez nekem atomgranatnak) azert nagyob vedelmet kap , szerintemegy APC es nehez fegyverzet , pl ket raketavetos vagy valami hasonlo .. sokal inkab erzekeltetne hogy menyire is fontos szalitmany..

Ettol fuggetlenul spec nekem tetszet

Cyb

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.31, 13:25

Hey dude!

Pár dolgot nem értek! A mutánsok mit akartak a katonáktól? Pusztán üssük őket, me' az jó?
Az atombomba, azt írtad élesítve... Ez nálad mit jelent? Mert nálam annyit, hogy bármikor robbanhat! Amúgy mivel nyitotta Rambo testvér a tetőt? A távcsővel, vagy a Berettával? Mert nem hiszem, hogy mobil elektronikus "zárszétszedő" készlet is lett volna nála! Esetleg ő is vett KECS-t - Kalandozó Egység Csomag -, amiben minden van amire szüksége lehet az adott probléma megoldásához! Meg aztán, nehogy má' úgy nyissa ki, mint ahogy a profi autótolvajok rövidre zárják az autót! Könyörgöm...
Mostand így ennyi! Amúgy az Ady idézet tetszett (+10%)

"Sem utóda, sem boldog őse,
Sem rokona, sem ismerőse.
Nem vagyok senkinek,
Nem vagyok senkinek."

_WhereCoyote (NPC/NJK)

_WhereCoyote (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 08:46

Sajnos én sem találtam elég érdekfeszítőnek a történetet, hogy teljesen végigolvassam, de ígérem alkalomadtán ezt bepótolom. A harci jelenetek eléggé John Woo-sak, ami nem rossz, de mégse tűnnek annyira pörgősnek, mint amennyire valószínűleg szeretted volna.
A csúnya szavakban a pöttyöket vajon az író helyezte el, vagy moderálták? :titok: Olvastam már ezen az oldalon olyan novellát, amiben voltak ilyenek, és illettek is bele. Talán a Fallout kiégett világa megengedheti magának ezt a "luxust".
A következő írásod biztosan jobban fog sikerülni, esetleg sikerül egy szimpatikusabb karaktert kitalálnod történetedbe.
üdv

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.31, 07:53

BrotherT: azt hiszem ezt igen-igen felesleges volt beirnod. mind a stilus, mind a nyelvezet, mind a reakcio (altalaban) tekinteteben.
megkoszonnem ha tobbet ilyen nem hagyna el a szad, ellenkezo esetben sem veled, sem a leveleiddel nem fogok foglalkozni.
koszonom.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.30, 23:52

Jah, és Sándó voltam, a jómunkásember az ojjektumból.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.30, 23:51

Az alapötlet nem lenne rossz (10%), de a megvalósítás elégtelen. Semmi karakterjellemzés, üres párbeszéd (majd annak teljes hiánya) túlzó (Rambós) és túlrészletezett "harci jelenetek" (a kedvencem mikor a távcsőből megállapítja, hogyan halad át a homokfutó az "AK- 47- es elszenesedett, deformált darabján"), bővelkedik helyesírási hibában (kedvenc: "Elősző"), inkoherencia (mi a fax lett a három, túlélő mutánssal? Elvitte őket a manó?).... stb.
A Fallout világa ettől sokkal többet érdemel! (az egyetlen dolog, ami tetszett benne, az a pali neve volt, a Miller - +1%)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6358 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.30, 23:51

Átokföldje meséi: Az üzlet (Fülöp Tamás)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2691

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]