Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

KULT - magyarul (Acelpatkany)

• Válasz írásához lépj be
66 hozzászólás érkezett eddig

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 22:40

Hi!

Szép munka, gratulálok!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 21:21

Udv!
Gratulaciom...
Hogyan készülnek ezek a forditások? Egyszerűen elindítja az ember az Adobe Acrobat Writert és írja? :]
Finntroll rulzz... Jaktens Tid Yikees :]]]
Trollheimgott :] ...
Marduk, ha jönnek a kopaszok :]]]]

God Save The (Heavy-)Metal

Salander
salander@chello.hu

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 20:11

Végre. :titok:
Gratula, Acélpatkány. :P

- Nephryte

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 18:09

Acélpatkány:

Tán valami nem tetszik a Bunnies&Burrowsban? :titok:

Amúgy grats, lelkesedésből ennyit melózni valamin, mindenképpen le a kalappal...

_Ray (NPC/NJK)

_Ray (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 17:47

Emberek, ez zsír! Nem kell az angollal szenvednem. Egy ideje megvolt ez a cucc angolul, de kissé hiányos angoltudásommal nem jött át ennyire a fíling. THX, és GRATZ!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 17:32

A világgal az a gond, hogy tele van buta emberekkel akik azt hiszik, hogy az ilyen játékokban nem lehet megmenteni az ártatlanokat és keresni az igazságot.

Acélpatkány: köszi a tippeket.
Akkor asszem mehetne a Death in Vegas, Smoke City,(város), a Finntroll (csata), Tom Waits, Meridith Monks (őrület) és a Black Box Recorder Tindersticks("feeling")is.

agmánd

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 17:03

Ja, és majd ha lekerül a címlapról ez a cikk, akkor is meg lehet osztani a Kultról a gondolataitokat a Fórumon belül: Egyéb szerepjátékok/Kult.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 16:47

19061: Én egy szóval sem mondtam azt, hogy mostaztán mindenki ezzel játsszon, különben irgumburgum! Szerintem maradj csak a Bunnies & Burrows c. játéknál, s ha nem tetszik a Kult, nem kell beleszólni. Mellesleg általános emberi viselkedés, hogy mivel "legszebb öröm a káröröm", mindenki a tragédiát, a borzalmat, a sötét dolgokat tartja izgalmasnak, a jólét, az elégedettség és az öröm pedig "uncsi". Csak egy Híradót kell megnézni, s nem nagyon látni benne örömhírt, csak vért és szenvedést. Ez a tendencia persze nekem sem tetszik, de nem lehet ellene mit tenni. Kb. olyan szélmalomharc lenne, mint a háború ellen agitálni.

19050: A Kult egy olyan horror-szerepjáték, amibe remekül, kis fazonra igazítással belefér majdnem az összes horror-mozi és irodalmi mű. Pl. most megy a mozikban a Szellemhajó, vagy a Blair Witch Project 1-2, Mulholland Drive, a vámpíros, farkasemberes, szellemes történetek, az Ördögűző, Az ajándék, Gonosz holtak, Csontok, A csontember, Más világ, és még sok más. Irodalmi művek közül Stephen King, Dean R. Koontz, Clive Barker, Anne Rice és társaik munkássága. Zenében pedig rengeteg van, ami illik a Kulthoz, de ez a kalandtól és a játékosok toleranciaszintjétől is függ. Lehet választani: techno-horrorhoz csakis industrial zene, főleg a németek nyomják ezt jól: Rammstein, Front Line Assembly, Fear Factory, Covenant, stb. Metálosoknak ajánlott a lassú, súlyos black metal: Abruptum, Amorphis, Therion, Tiamat, Tristania, Lacrimosa, My Dying Bride, Evensong, meg amit a gótok ajánlanak. Egyébként maradnak a lassú, sejtelmes nagyzenekari produkciók, filmzenék, klasszikusok, elektronikusok: Angelo Badalamenti, Apocalyptica, Arcana, Dargaaad, Dead Can Dance, Tosca, Wamdue Project, gregorián kántálások (nem a slágerek), ambient zenék. Harcjeleneteknél pedig a legdurvább zenét, amit a legpuhányabb játékos elvisel: Marduk, Man 'o War, Rob Zombie, Sepultura, Embergép, DJ Palotai legkeményebb mixeit, stb.
Mondjak még? 8-)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 16:14

Agmánd: jóhogy. :-))

bonehead

bonehead

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 15:35

gratulalok, nagyon szinvonalas es szep munka!
most mar csak ki kene nyomttanom vhol :titok:

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 15:28

Hát, ez azért morbid, buta alapötlettel,de biztos feelinges egy ilyen rothadó, undorító világban játszani, undorító embernek nevezett karaktereket. Én viszont nem a bűzben, a rothadásban, a pusztulásban, a sötétségben találom meg a feelinget. Nem tudom, hogy manapság ez miért divat. Kihalófélben vannak már az olyan emberek mint én, akik inkább egy pozitív hőst játszanak, akik megmentik az ártatlanokat, az igazságot, stb.-t a gonosztól? Mi a gond manapság a világgal???

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 14:00

abdul! nem játszunk inkább ezt? mondjuk 100 évenként egy modult és 2066-ban kezdenénk az elsőt?
Acélpatkány: milyen zenét, ill. irodalmat ajánlasz hozzá?
hogy addig is legyen mivel alapozni a hangulatra
agmánd

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 13:46

Már hogyne lenne jogvédett! Ám nem kérünk senkitől sem engedélyt, ha magyarul szeretnénk látni egy játékot. Törvénybe ütköző, amit csinálunk, de vannak enyhítő körülmények: ingyen csináljuk, ingyen terjesztjük, feltüntetjük, hogy nem hivatalos, és a Kult esetében nem a legújabb 3. kiadást, hanem az 1. kiadást fordítottuk le. Mellesleg ElfQT, te nem fordítottad a FUZION-t? Biza az is törvénybe ütközik 8-)
Itt szeretnék szólni azoknak az érdekében is, akik nélkül nem sikerülhetett volna a Kult magyarítása: a Hazugságot Nephryte fordította, s a munkálatok közben jutott a kezembe M TELJES Kult fordítása, aki előttünk/párhuzamosan dolgozott (az időpont még nem tisztázódott).

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 12:23

Hnademivan, izé? Ez hogy ingyenes? Nem jogvédett, megy ilyenek?
ElfQT

_NichenaJavidiRayren (NPC/NJK)

_NichenaJavidiRayren (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 11:39

Nagyon jó! Grat!

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 11:19

Baj, hogy elmondtam, miben különbözik ez a játék a többi kortárs horror-szerepjátéktól? Ha kiveszem az Igazságot az ismertetőből, akkor mi maradna? "Itt van ez a néhol jó ötleteket tartalmazó rendszer, a világ a mi modern világunk, de hogy miről szól a játékos karakterek harca, arról nem beszélhetek..." Játékosok ugyanúgy letölthetik és elolvashatják a PDF-et, mint a mesélők, én nem válogathatom szét a letöltőket.
Ha a PDF 3. oldalának tetején nincs ott az 1.01 verziószám, akkor töltsétek le újra a http://ingyenrpg.at.hu-ról a hibamentes változatot, ahol már jól néz ki a 153. oldal. (Thx Petrus)
MAXXxxx, ez a Kult egy 1,5 éves project végeredménye (hosszú megszakításokkal). Baromi sok meló. De nem panaszkodok, folytatom tovább: lesz FUZION, aztán lehet, hogy Sengoku.
Az, hogy a svédek egyszer feldarabolták a mesélőjüket, lassan már valami urban story lesz. Live Vampire keretein belül is történnek furcsaságok... Szóval nem kell félni a Kulttól, még senki sem lesz tömeggyilkos azáltal, hogy ezt játssza.

ZeKosza

ZeKosza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 303 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 11:07

Egen, a cikk valóban igényes, jó ismertető...

Ami a játékot illeti, az beteg, vaze.

_stompi (NPC/NJK)

_stompi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 09:27

Bravo Acélpatkány!

Nagyon régóta vártam már egy magyar nyelvű Kult fordítást,de ez ráadásul rendkívül igényes formában került elém.
Elismerésem.

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 08:32

Acélpatkány!

Penge a kivitelezés, hiánypótló rpg téren. Mindkét kieget, ahogy lehet elolvasom. 99%
De!
Ha jól emlékszem, egyszer olvastam egy svéd csapatról, akik nagyon komolyan vették a dolgokat, nem tudtak elrugaszkodni tőle és az egész véres kimenetellel végződött...

Ave Fulgore

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6483 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 08:32

KULT - magyarul (Acélpatkány)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2697

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]