Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Uj MAGUS konyv - Eric Crowe: Ryeki tuz (reszlet) (Celsior)

• Válasz írásához lépj be
68 hozzászólás érkezett eddig

Stonie

Stonie

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 197 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.05, 12:52

Egyet értek Anonymous-al!
Kivéve azzal hogy a mércéből engedni kell, főleg ezekben az időkben!!!!

Rutin

Rutin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.14, 13:07

Oven

Nos, szerintem valamit félreolvastál - alapvetően teccett a könyv, persze a hibáitól eltekintve.
Regényt azért nem írok, mert jelenleg kieget írok.

_Oven (NPC/NJK)

_Oven (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.14, 11:53

Akinek kell, pénzt ad ki érte! Aki olvasta az fikázon!.(meg aki fizetet érte).

_Oven (NPC/NJK)

_Oven (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.14, 11:52

Rutin miért kell mindent fikázni?(bocs csak most jöttem a fórumrol...)
Te miér nem írsz egyet? Szerintem meg kell becsülni azokat a statisztikai hibákat.!
8)

_Oven (NPC/NJK)

_Oven (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.14, 11:48

Akkor írj te könyvet ha nem tetszik!

Rutin

Rutin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.14, 11:00

Nos, a 2/3-át elolvastam. Nekem alapvetően teccett, eddig.

A nyelvi és stilisztikai hibák mennyisége borzasztó, de erről már szóltunk.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.12, 22:52

Üdv!

Az alapötlet szerintem jó, és végre egy új regény. Kicsit kiforratlan itt ott, de sok helyen kifejezetten élvezetes. Reméljük a jövőben sűrűbben jelennek meg regények.

OFF:
Úgy látom számos jól értesült is olvasgatja a forumokat, nem tudja valaki hogy Ryan Hawkwood fog-e még valaha mágus regényt írni? Nekem az abszolút kedvencem a beriquel ciklus, de oly régen volt már mikor megjelent.:)

krisko

krisko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.12, 10:22

A regény alapötletével nincs gondom. A karakterekkel sem. De hogy lehet az, hogy tele van szedési és nyelvtani hibákkal? Senki sem olvassa a kész könyvet? Nincs erre ember? Ha ez a helyzet, én örömmel venném a feladatot, akér fizetés nélkül is! Nem tudom ugyanis elhinni, hogy ennyire nem képes valaki elsajátítni a magyar nyelv alapjait, mint az író!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.12, 01:47

Ha nehezen is, de végigolvastam a könyvet. Hiába, kiváncsi természet vagyok.
Nekem nagyon nem jött be. A helyesírási hibák és a nehézkes fogalmazás még megbocsájtható lenne. De a logikátlanság, a teljesen hihetetlen és gusztustalan küzdelmek, a zavaros cselekmény nekem már nem.
Sajnálom ezt írni, mert az írót ennek ellenére becsülöm. Nehéz dolog jó könyvet írni, én meg sem merem próbálni. Sajnos azonban van egy minőségi mérce, amit meg kell ütni, és itt az erőfeszítés és a jószámdék nem számít, csak az eredmény.
Remélem a következő jobban sikerül.

_MAD (NPC/NJK)

_MAD (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.12, 01:43

Teno,

Ez annyira jellemzően Valhallás történet... Üdv a klubban!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.11, 17:02

Illene mar bekenhagyni Csanadot vegre! Valoszinuleg az o hibaja sok minden, de azert ne csinaljunk ordogot belole (mert a vegen meg megjelenik :) Szoval jobblenne bevezetni ezentul a Csanadrol jot, v. semmit elgondolast, mert azert a M* megalkotasaval sok jot is tett tobbekkozt!

Ashcroft

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.11, 15:51

Hát igen a Novák. Az a figura már szinte olyan mint az operák gaz ármánykodói. Ott settenkedik a háttérben és a legváratlanabb pillanatban kezd kellemetlenkedni. Vajh hogy lett a magyar szerepjáték lánglelkű apostolából a sötétben bujkáló antihős?
Kacifántos kalandjaiból, melyek során idáig eljutott lassan önálló drámai történetek születhetnének.

D.

Rutin

Rutin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.11, 12:05

NCS.

Megint.

Mikor fog ez a fazon végre elmúlani ?

Elképesztő...

Teno

Teno

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.11, 11:39

Winesack

A lentiek ellenére, a regénynek vannak értékei... :)

_Winesack (NPC/NJK)

_Winesack (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.11, 10:37

Ez esetben szerintem lehetunk elnezobbek. De a Gorviki pokol le legyen lektoralva, mert kulonben lesz nagy ejnye-bejnye!!!

Teno

Teno

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.11, 10:28

MAD
Őszinteségért őszinteséget. Abban az időben,(előző év nyara) N.Cs-nek dolgozni nagyon-nagyon magányos feladat volt. Tulajdonképpen az összes kapcsolatom a szerepjátékos világgal ő volt, ami havonta, kéthavonta egy talákozást jelentett. Hogy lásd mennyire akartam a kritikát, már a történeti vázlatot elküldtem neki, amit Jardán Csaba (aki akkor még hivatalosan dolgozott neki) csak hónapokkal később kapott kézhez. Amikor elküldtem neki az első nyers verziót, amire én a kritikát reagálást vártam, ő azt mondta, a könyv elfogadva, jöjjön a következő rész. Kérdésemre, hogy mit kellene rajta javítani, a válasz kb. ennyi: "Néhány nevet kellett átírni benne" (ezekről a változásokról még nem tudok, ha egyáltalán történt ilyesmi), egyébként a lektorálást ő már el is intézte. Mit mondhattam volna? Főként, hogy csak amikor ezután eltűnt egy hónapra, kezdtem el böngészni a netet, hogy milyen ügyei voltak régen, és hogy mennyi embert hagyott kifizetetlenül.Abban az időben nekem még ő az a NOVÁK CSANÁD volt, akit a nagy zöld alapján ismertem meg, és aki közreműködött a Halál Havában. A kézirathoz ezek után persze még csak közöm sem volt, semmiféle javított példányt(feltéve ha létezik ilyen) nem láttam, és a könyv, kb hét hónapos hánykolódás után, szó szerint, a semmiből tűnt fel számomra is.
A végső gyilkosság persze az volt, hogy Csanád képes volt korrektúrázás nélkül nyomdába küldeni ugyan ezt az anyagot. :)
Hát a másik oldalról valahogy így néz ki a dolog... remélem, ki tudtam fejezni, hogy engem mennyire bánt a dolog!
(önsajnálat vége!) :)

Allenza

Köszi az infót, én még nem láttam a könyvet...:)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.11, 10:05

Basszus - én nem azt írtam, hogy a Hollóidők az elsőnek megjelent, hanem hogy Celsior azt írta meg elsőnek - csak később adták ki.

Kecske

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.11, 10:04

Nekem már az gázos volt, ahogy Celsior "felvezette" ezt a könyvet (semmi közünk hozzá; rossz; hemzseg a hibáktól; nincs lektorálva rendesen stb.); fel nem bírom fogni; mire volt jó ez? Könyvet megvettem, elolvasom; véleményt majd utána...

_Igi (NPC/NJK)

_Igi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.11, 09:38

MAD
No..ez így már tényleg korrekt volt. Így is lehet véleményt mondani. :)

Rutin

Rutin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.11, 09:16

Szvsz nem arról kéne vitázni, mi mikor jelen meg, hanem azt kéne látni, hogy egy új művel jelentkező író honnan, milyen szintről kezdi a munkásságát.

Egyesek szerint e mű szintje alacsonyabb az elfogadott átlagnál. Ennyi. (Én még nem olvastam, de az előzetesben valóban akadtak "érdekes" megoldások...)

Nyilván a korrekció/lektorálás/stílizálás maradt ki - NCS utolsó utáni rúgása a MAGUSba.

Reméljük a folytatás már mentes lesz e gondoktól.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]