Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Armageddon 2092 - Mars (TwILeK)

• Válasz írásához lépj be
106 hozzászólás érkezett eddig

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.08, 07:01

Nos, latom, akkor vannak pozitiv tapasztalatok is :)

Anonymus: 8nem tom ki voltal) :)
Mi alltalaban a Marson jatszunk, egy kalkand volt a foldon, de az annyira rossz volt :D mint nektek a marsi :D ez is inkabb kinek mi tetszik dolog. De ha lenne leiras arrol, hog ymi tolrtent nallatok 2092 es 2152 kozott, akkor azt nagyon megkoszonnem, ha elkuldod :))

ezt akartam megfogalmazni, hogy egy ido utan logikus a szamitgatas :))

písz: egyre többen :)) foglalkoznak vele :) főleg a weblapon vagyunk egyre többen, igaz lassú a növekedés :)

-=Angel=- : így nickről nehéz! :)) De nagyon köszönjük!!!!

Kranmortel: hat van nemi hasonlóság :) de igazából sok újdonsággal tud szolgálni. Mind amelett, hogy 100. annyi kiegészítő sincs hozzá, és sokkal kevesebben foglalkoznak vele, és sokak szerint sok benne a lolgikátlanság, habár azokon könnyű segíteni :)

Én ajánlom neked, egyszer olvasd el, ha megfogott, akkor próbáld ki :) de ha vmi nagy h*get találsz benne, és egyből rájössz mi lenne jobb helyette, pls küld el az ötletet mailben! :)

Kranmortel

Kranmortel

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.07, 14:38

Még nem játszottam vele, de nekem nagyon hasonlít a Cyberpunkra.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 13:56

Nos, sikerült rossz helyre kattintani.

Csak annyit akartam még mondani, hogy nekem személy szerint nagy kedvencem volt a játék, és örülök, hogy valaki foglalkozik vele, vagy legalábbis hallani róla.

Üdv, písz:

Asin

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 13:55

Ejj... Nem nagyon gondoltam volna, hogy ennyi sokat látott ember még ilyet tud flémelni és pont az AG-n. :) Jóvan, én is hozzáteszem a magamét.

Volt egy időszak, amikor nagyon sokat játszottunk armageddont, komolyan, hétvégéket töltöttünk el vele. Mondhatni éveken keresztül. Megosztanék néhány észrevételt, hátha közeledik a két álláspont:

1., 2* játszottam a Marson. Az első kalandban, ahol egy légkörfejlesztőnél egy fenrir robot fejbelőtt, meg utána, amikor nekiveselkedtünk a kalandnak újra. Nem azt mondom, hogy "ojan nagyon rossz" volt, de nem hozott túl sok újat.
2., Innentől jött a Föld 2152 korszakunk. Mivel mi is "gyengének" tartottuk a marsi világot, és kicsit erőltetettnek. Az alapkoncepció szerint az emberiség kibekkelte a marson a biológiai katasztrófa végét, aztán "visszakolonizálta a földet". A lényeg: a RENDSZER nálunk maradt, a VILÁG ugrott.
3., A rendszerről pro: tényleg reális. Nem állsz fel oblézni, ha fejbelőttek. Főleg nem akkor, ha egy sorozatot nyeltél be. És valóban, ez így szokott lenni. 5*3 képesség 5-ös csoportokban. Szerintem ez az egyik legjobban eltalált dolog.
4., A rendszerről kontra: Hát, az úgy volt, hogy a pusztakezes sebzésnél mindig elakadtam, és fellapoztam a szabálycetlit. Meg mindennél elakadtam. Mármint az elején. Szenvedtünk egy keveset, mire rájöttünk, hogy ezekben az összeadódó ötletekben van ráció. Erre csak azt tudom mondani, hogy azért van a KM hogy segítsen. Egy KM kiemelkedik az átlagnép közül. ;-P AG-ban matematikában is. :)
5., Szabálykönyv: Én nem láttam szabálykönyvet egybe, csak szétvágva, laponként és lefűzve. Valószínűleg valami cost-effective megoldást akartak kifejleszteni, vagy egy új környezetkímélő ragasztón kísérleteztek. :D Először kinyitni nem lehetett, aztán becsukni, aztán összeszedni - a lapjait. Bár szerintem egy szerepjáték minőségét nem ez határozza meg - csak úgy jót tenne a léleknek. Az illusztrációk elmennek, nem nagy ügy. Ami nekem tetszett, azok a táblázatok voltak, és a szituációs "segédbeszélgetések", Bob lábonlövi Billt, csak azért, hogy a JK leképezze magában a harc menetét. :D

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 10:45

Üdv!

"Véletlenül ismerem a játék alkotóját, és tudom, hogy a játék írásakor még hírét sem hallotta a Mutant Chroniclesnek. Tudjátok, van az úgy, hogy két ember egymástól függetlenül kitalálja ugyanazt. (Én pl. 16 évesen kitaláltam a Mátrixot. Nem számít, hogy ezt azokon kívül senki sem hinné el nekem, akiknek akkor és ott elmeséltem - de kit érdekel? Én tudom, és kész. Sőt. Nekem saját verzióm jobban tetszik. :))"
1: Én nem hiszek a hirtelen a semmiből előbukkanó, vadonatúj, szuper ötletekben, pláne nem egy magyar (bármilyen) rpg rendszerben!!
2: A Matrix ötletét már E.T.A. Hoffmann megírta 1850 előtt, és nem ő volt az első, mert ókori filozófusok eljátszottak a "világ mögötti világ" gondolatával.
Ergo: Így ismeretlenül is - valószínűleg az Armageddon is lopás, ahogy a MAGUS vagy a Codex nagy része is!
DE ez nem von le annyit az értékükből, tehát ne ez alapján ítéljük meg a játékot!

És maradjunk már meg a kultúra mezején!

-=Angel=-

Twilek: Ha az vagy, akire gondolok, akkor üdvözlöm Gergőt és Andrist! És jó munkát a Szirilhez! :))

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 21:10

Igazad van Bepe, kosz hogy leszedted, bocsi, kicsit elhamarkodtam, elnezest is kerttem, meg megint elnezest is kerek.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 20:30

http://www.rpg.hu/forum/viewthread.php?tid=2604

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4627 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.05, 20:28

Twilek
ezt ITT fejezd be. MOST.
koszonom.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 20:25

Twilek bogárkám, hát mi a probléma? Mesélj...
Tán csak nem az, hogy már sokadszor nem tudsz mit válaszolni, miután egy újabb farokságodat olvastam a fejedre?:-))

Hát senki nem mondta neked nem is oly távoli gyermekkorodban, hogy hazudozni nem illik?:-)

A félreértések elkerülésére van egy kib**ott eccerű módszer: ha nem nekem mondasz valamit, akkor ne nekem címezd, mert ha mégis, akkor esetleg a végén még én válaszolok rá :) :-))

woof

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.05, 20:23

Twilek:
"most probaltam normalis lenni"

Sajnos nem próbáltad elég erősen.

Az ostobaságodat tanfolyamon szerezted, vagy veled született?

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 20:22

Mar elnezest a kirohanasert, de errol van szo .. csak kotoszkodsz ...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 17:48

Twilek, most komolyan kérdem: ennyire hülye vagy, vagy csak nem tudsz olvasni?

Betűzzem, bazmeg? SOHA nem olvastam az Armageddont, és SOHA nem mondtam róla véleményt, sem jót sem rosszat.

"woof neked lehet nem tetszik"

Azt a mondatot kérem, amelyikben én ezt mondtam. Figyelj, öreg, ez az Armageddon téma kezdete óta körülbelül az ötödik olyan alkalom, amikor olyasvalamit fogsz rám, amit én soha nem mondtam. Nagyon örülnék ha visszafognád ezirányú igyekezeteidet, vagy találnál valaki mást, akinek a szájába adhatsz mondatokat...

"nos emiatt te azt mondod, a vilag nem jo ... "

Nagyokos, azt hogy a világ nem jó nem ÉN mondtam, hanem qwerz. Érted? Felt tudod fogni? Esetleg megtanítsalak olvasni?

woof

_qwertz (NPC/NJK)

_qwertz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 15:40

Talált, miért nem jöttél az osztály találkozóra?
Na mindegy. Akkor majd találkozunk nyáron talán, addig is figyelem hogy halad a honlap segiteni sajna nem tudok benne. No Time.

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 15:26

Humm mostmar hozzaszolok en is :))
Everlast: hat van 1-2 Misi ismerosom, ha osztalytarsam voltam az Eotvosben akkor tudom :)))

Nos itt igazabol az a agond, hogy mindenki egybol elkezdte anyazni az Amrgaeddont!!! mielott megmagyarazhatta volna barki hogy nem teljesen igy van .. nem rossz az.
Egyebkent a vilagrol:
Nos, az hogy jo vagy hogy nem: woof neked lehet nem tetszik, mert mashoz szoktal, mert az SR (remelem igy jo) jobban bejon (pl mert tobb konyv van hozza, es igy valoban konyebb aterezni, stb) vagy mert egyszeruen nem akarod hoyg tetszen, stb (most nem kotoszkodes, de ez is lehet) nos emiatt te azt mondod, a vilag nem jo ...
lehet en es az ismeroseim a gorcsosek, de nekunk tetszik, nekem jobban mint pl SR es CP vilag, de telleg ... lehet mert muveletlen vagyok, meg bena, de nem erdekelnek, hogy a holdat milyen nehez odamozgatni, hoyg asivatag homokja igazabol sugarzo lenne, de nem az vagy barmi .. nekem nagyon tetszik igy az en velemenyen az, hogy nagyon jo ... (az ismerosoke is, mert egyebkent nem foglalkoznank vele :D)
ennyi

(szeretnek elnezest kerni a szar helyesirasert, csak ugye work kozben nem szepirni fogok ... :D) de nem azert van, mert nem becsulnem a velem beszeloket ... ennyi ...)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 15:01

Ámen.:-)

woof

_qwertz (NPC/NJK)

_qwertz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:57

Sose mondtam hogy jó a világ, de haszánlható némi fantáziával. Én jobban szerettem Armageddon rendszerével játszani a CP világban.

_qwertz (NPC/NJK)

_qwertz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:54

Szerintem nincs semmi baj azzal ha valaki értékel mert aki mondjuk nem ismeri az Armageddont de a SRt igen annak tudok összehasonlitási alapot nyújtani. A gond a stilussal van. Mint láthatod én egyetlen izléstelen kifejezést sem használtam, bassza meg. :) Mint ahogy te sem, de sokan igen és ez az ami engem, meg az érzékeny lelkem :) zavarta.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:54

qwertz:
Most ezzel gyakorlatilag azt mondtad, hogy az Armageddonnak van egy rosszul összerakott világa, meg egy jó rendszere - ami viszont egy kölcsönvett rendszer.

Most hogy te is megerősíted, lassan hajlandó leszek elfogadni az Armageddon írójának véleményét a szerepjátékról :-D

woof

_qwertz (NPC/NJK)

_qwertz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:51

Igazából itt az a kérdés hogy kinek mi a fontosabb egy világban. Nekem az hogy a realitást lehessen benne érezni. Ezért sem szeretem annyira a a fantasykat, ettöl még azok nem rosszak csak az én mércémmel nem olyan jók.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:49

qwertz:
Bocsánat, de ki beszélt itt egyáltalán arról, hogy az SR-nek reális rendszere van? :)
Meg egyáltalán, hogy jön ide az SR? Ezzel nyugodtan el lehetne fáradni az SR fórumba, és ott panaszkodni.
Látod, megint nem én vagyok az, aki hasonlítgat és értékel...

woof

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]