Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Armageddon 2092 - Mars (TwILeK)

• Válasz írásához lépj be
106 hozzászólás érkezett eddig

_qwertz (NPC/NJK)

_qwertz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:46

Én SRböl csak az alapkönyvet meg a szamuráj kiegészitöt ismerem, és annak a rendszere nem igazán reális. Még egy kezdö karakter is simán felfog 3-4 gránátot sérülés nélkül, volt olyan hogy egy haverom (troll volt) egy rakétát letestelt és alig érezte meg. Ez azért nem éppen a reális rendszer ismérve. CPröl nem is beszélve aki a pisztolyok úgy ahogy vannak használhatatlanok. Mielött még valaki azt mondaná hogy nem ismerem a rendszert legalább 3 évig SReztem és most CPt mesélek, természetesen módosított szabályokkal hogy sokkal reálisabb legyen a játék. Amúgy minden játékból lehet jót csinálni csak egy szabályrendszer nehezebb átírni mint a világot módosítani, ebböl jobb a Armageddon az SRhez képest hogy ott a szabályok jók csak a világgal van gond, míg az SRben pont fordítva van (bár a Tüzkakason még most is nevetö görcsöt kapok)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:39

Eh, mielőtt még ez is újabb vitára adna okot: az SR _ok nélküli_ anyázását nem szeretem. A rendszer természetesen tele van hibákkal, de akkor érdemes azokat elővenni, nem pedig holmi százas sorozatot...:)

woof

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:35

qwertz:

Ugye egy kicsit sem zavar, hogy itt elsősorban az SR és a Cyberpunk volt anyázva, Twilek által?
Vagy visszaolvasni már macerás? :-D

"De a szabály rendszeréröl példát vehetnének a külföldi rendszerek"
"A magyarok általában jó szabályrendszereket tudnak összerakni (Codex, Armageddon), "

Na még egyszer: Az Armageddon szabályrendszere még véletlenül sem magyar, az író legfeljebb pofozgatott valamicskét az Envoyon. Hogy milyen, arról tényleg fingom sincs, ugyanis – figyelsz, Twilek? – annak idején a megjelenéskor megkérdeztem Szigeti Sanyit, milyen a cucc (mármint az egész Aramgeddon). Aszonta szar. Én meg hittem neki.

Ezzel együtt lehet hogy zseniális mind a rendszer, mind a világ. Mint mondtam, én nem olvastam. De nem is szidtam, egy szóval sem. Mindössze az SR anyázásnál kapcsolódtam bele (mert arra egy picikét érzékeny vagyok valamiért), és AKKOR SEM az Armageddonhoz hasonlítgattam az SR rendszerét.

üdv

woof

_qwertz (NPC/NJK)

_qwertz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:33

Attila: Nem is :)

Amúgy azt akartam irni hogy reálisakat.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.05, 14:29

"A magyarok általában jó szabályrendszereket tudnak összerakni (Codex, Armageddon)"

ROTFL

Nem... ezt nem szabad kommentálni... Nem szabad kommentálni...

_qwertz (NPC/NJK)

_qwertz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:26

Woof: Francba de kár :)

_qwertz (NPC/NJK)

_qwertz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:24

Csá Twilek! Asszem ténleg veletek játszottam.
Nem tudom hogy lesz-e lehetöségem még játszani, mert most pesten tanulok és nagyon ritkán járok haza, de majd nyáron ha szegeden leszek akkor meglátjuk. Még mindig ugyan az a csapat? Az Ikrek, Miki stb...

Most a vitához: Ténleg aki annyira rossznak tartja az miért szól hozzá? Miért zavarja az hogy mások meg ezzel szeretnének játszani?
Amúgy a pszi nekem sem jött be, nem is használtam eddig. De a szabály rendszeréröl példát vehetnének a külföldi rendszerek.

A magyarok általában jó szabályrendszereket tudnak összerakni (Codex, Armageddon), csak a világgal van gond vagy túl elvont (Codex) legalábbis nekem, vagy kiforratlan (Armageddon). Pont ezért lett ez a honlap itt meghirdetve, hogy ezen változtassunk és egy jobb és reálisabb világot lehessen létrehozni (legalább is gondolom hogy ezért). És nem értem miért zavar valakit mások lelkesedése.

Everlast alias Misi

u.i.: Twilek: gondolom most már tudod ki vagyok

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:23

És Budapesten lakom, de nem, nem randizok ismeretlenekkel.

woof

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:15

Pff...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:11

29, de maradjon köztünk

woof

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 14:00

En voltam, csak nem vettem eszre, hoyg kileptem ... nos?

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 13:49

Anonymous:

Persze, amennyiben megtudom, ki kérdezi.
Érdekelne erősen. :-)

woof

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.05, 11:05

Szerintem jó kis játék az Armageddon...

Sajnos nem sikerült vele az elején szélesebb kört megfogni, így gyorsan az enyészeté lett a játék.
Nem beszéve a remek kötésről - ha jól emlékszem.

Amúgy kifejezetten érdekes volt hallgatni Sziporka meséit a Hollótanyán... Azok a szép idők... :)

SZVSZ első kiadású rpg-kről csak akkor érdemes lesúlytólag értekezni, ha nincs folytatása. A történelem telis-tele van második, harmadik (sokadik) kiadású rendszerekkel, amik még mindíg nem tökéletesek a maguk nemében sem. Ha egyszer ezt az alaptételt elfogadjuk, akkor már csak egy lépcső a játék támogatása és dícsérete - kinek-kinek szája íze szerint.

Szóltam...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.04, 23:56

Ha nem dupláztál volna rá, biztosan megkérlek, hogy ismételd el... :)

woof

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.04, 23:55

Caracas: Húh, ezzel a míves stílussal szép karriert futhatsz be erre. :) D: D:

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 08:46

Woof csak úgy mellesleg. Megkérdezhetném az életkorodat? Mostmár érdekelne erőssen.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.02, 23:06

lol

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.02, 11:38

Haat ... erdekes :)
Telleg csunyan Mutant Chronicle ize van :)
Bar nem a jatekal nem jatszotam csak olvastam konyvet (Orjonges... aszem ez volt a cime)

Lenyeg hogy leiras alapjan egy CP klon kicsit felcsicsasitva:)

doky

doky

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 922 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.02, 07:22

Hagyjátok...
Nem érdemes...

Ő mondja, hogy a rendszer ismeretében mondjunk véleményt. És hogy ne mondjuk az ő csodálatos, gyönyörű, kiváló rendszerére, hogy szar, de ő nem veszi a fáradságot, hogy hasonlóképp cselekedjen.

Nem érdemes foglalkozni vele.

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.01, 22:24

Twilek:

Egy javaslat: Vegyél egy SR-alapkönyvet.

1. fejleszti az általános olvasási készséget (ha hangosan felolvasod, az még a beszédednek is jót tesz :aboci )

2. jól jár a kiadó is anyagilag :)

3. talán, TALÁN nem beszélsz tovább baromságokat, ha sikerül felfogni a benne található dolgokat...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]