Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Uj MAGUS regeny: Homokszem csupan (Celsior)

• Válasz írásához lépj be
96 hozzászólás érkezett eddig

_Koga (NPC/NJK)

_Koga (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.18, 20:32

Üdv!

Megnéztem a futárt, tényleg jó kép, ilyet még sokat!:))
Még egy megjegyzés az ütős borítokról. A Menedék borítója, olyannyíra tetszett, hogy egy ügyes kezű emberkével lefestettük, és bekeretezve, ki volt rakva a koliban!! Az igazira sajna nem tellene.:D( Azóta sem volt még egy ilyen hatásos borító, számomra, máig megvan az a kép. Jah a haveromnak szintén bekeretezve virít a falon!:)))

Koga

_Koga (NPC/NJK)

_Koga (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.18, 19:44

Üdv!

Minő öröm, hogy MAX is megjelent, ezen a forumon, ezek szerint csak nem hiába irogatnak ide az emberek.:D
Néhány magán vélemény:
ÉN bevallom nem vagyok esztéta, sem szakértő, csak egy olvasó. Viszont tartom azt a véleményem, hogy a művészet lényege, hogy tetszen, vagy valamilyen célzott hatást érjen el. Ezáltal, hiába nézem meg, újra meg újra a logót, nekem, tehet nekem nem tetszik.
Megjegyzem a régi sem jobb, de legalább fantasy "érzésü"
Szerintem elgondolkodtató, hogy elég sokan gondolják mások is így.
Én is csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, hogy a regény a lényeg, de azért engedtessék meg, hogy megjegyezzem, a borító is RENGETEGET számít! Pont egy rajzoló/festő és még ki tudja mi minden müvész értheti ezt igazán.:) Egy jó borító nyomot hagy, kedvet csinál a könyvhöz...

"Kard megint
Hogy a Farkasének volna az etalon...srácok, ha az ma jönne ki, nagyon megkapnám a kardért..."

Meg fogsz lepődni, de nem csak én gondolom úgy hogy ez volt az etalon. Persze ma már avítt lenne, de most direkt végignéztem az összes MAGUS könyvet és bízony most is azt gondolom, hogy a mai napig az a legjobb, egyébként a kard is király azon a képen.:)

akkor is megkaptuk, egész addig, amíg a legokosabbakat jól el nem verték egy olyannal...

Arról lemaradtam.:)))

Hol tudom megnézni ezt a híres Futár képet, mert mostmár nagyon kiváncsi vagyok rá?

Koga

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.13, 15:26

Ezt nyomatékosan NE ITT, ha lehet...

ha feltétlen muszáj, akkor inkább itt:
http://forum.rpg.hu/index.php?s=&act=S...t=1503&st=0

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.13, 15:07

Érdekesség a Fantasya Gáspár andrás fórumáról, egyenesen tőle. Most akkor mi is történik már megint?
Big

Alo,
a kreatív stábok gőzerővel dolgoznak, a m.a.g.u.s. új motorja tesztelődik, az Anyrok alkonya tudtomal nyomdába került... az Imomi, az Árkádia és énköztem azonban a február végi bejelentés óta sincs érvényes megállapodás. Ami van (ígéretek és nyilvánvaló tőkehiány) mostanra úgy elmérgesítette az előbbi kettő viszonyát, hogy a következményekért nem vállalhatok felelősséget.
Nagyon hittem Mr X kezdeményezésében (a jószándékát még most sem vonom kétségbe), de a tényeken ez sem változtat: tulajdonosváltással kapcsolatos kötlezettségeinek mindmáig nem tett eleget, és momentán az alkotók/közreműködők kontójára, az általuk megelőlegezett bizalmi tőkéből folytatja tevékenységét.
A kialakult helyzetben elméletileg két, a gyakorlatban egyetlen választásom van. Ehelyütt csak az utóbbit adom közre: a hatáskörömbe tartozó szerzői jogok erejéig tovább támogatom a kreatív stábokat, és elfogadom az Ynev-jogok többségét birtokoló Árkádia döntését, ha a portfólióra új vevőt keres.
Fentiek az Inomi Ksz2-re kötött szerződését jogilag nem, spirituálisan viszont annál inkább érintik.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.13, 10:14

Üdv mindenkinek!

Első nekifutásra, igazán izgalmas az oldal regisztrációs és beléptető rendszere, nem sikerült rajta kiigazodnom, de sebaj ez már csak szakmai ártalom, de hogy miként kapcsolódik ez a fórumhoz azt nem tudom. :-)

A habtestű-izomagyról a címlapon csak annyit, ha minden tökéletes lenne, vajon miről beszélgetnénk?
Érdemes elolvasni a könyvet majd utána megpróbálni összekapcsolni a címlappal. Nem tudom, hogy milyen formában szeretné bárki is átélni, átérezni a könyv mondanivalóját a címlapról, ha magát a könyvet még nem olvasta. Ekkor vajon honnan a mennydörgő kecskecsapásból tudod, hogy a borító kapcsolódik avagy sem a tartalomhoz.
Tele van a világ jövőbelátókkal, én is az vagyok, példul most látok egy hatalmas adag tejberizst amit perceken belül belepakolok a bendőmbe.

A lógóhoz kapcsolódóan. Mikor először megnéztem a címlapot lila egyszál gőzfelhőm sem volt arról , hogy mit takar, de röpke egy ezred másodperccel később irtó élvezetben volt részem, mikor kódtörők ügyességét meghazudtolva egyetlen pillantásommal kiirtottam a titkosítást belőle és csodák csodájára összeállt előttem a MAGUS szócska. Ha a kódelmélet tanárom ezt látta volna tuti színjelessel áthajint a vizsgákon. Talán Én vagyok zseni, vagy mégis inkább olvasható a lógó? Ezt mindenki döntse el maga. Nekem mind a kettő megfelel :-)

A vörös hajzuhataggal megáldott csávokám az össze-vissza kalimpáló kardjával (vagy lúdlábával) éppen úgy néz ki, mintha felém fordulva a kard tompább végével a szívemet célba véve a következőt sziszegné a fogai között:

„- Maradj a csontos valagadon és kezdj el azonnal dolgozni, elegem van abból , hogy munkaidőben fórumokra firkangatsz!!!”

Hoppá, üdv néked nagyfőnök …

Back to the work …. mondá a kalóz és visszatér a fosztogatáshoz

Nodir

Wertux

Wertux

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.13, 07:46

Nem lesz rossz eza könnyv se:

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.12, 13:05

Aloha

(Ez nam a Gaspar Andras Aloha-ja, hanem a tahitiaiake)
iaiaiai ei ai ... mindegy

Az Anyrokon mar indul az uj logo bevezetese, csak itt a Neten mindig elebe vagunk onmagunknak.

Te jo eg, ilyen harapos voltam, hogy ilyen megjegyzesek jonnek? Nem akartam...
Azert koszi az elismereseket.
Meg the New Udvariash Hangnemet :-)

Logo
Az elozot nem en csinaltam....gyakorlatilag az (es a borito teljes megmasitasa) volt, amit nem en csinaltam a MAGUSban.

Nem talalom a HU verziot ezen a tragyaszoro gepen, azert nincsenek ekezetek.

Nuncsakuugyben atmehetnenk Varshihoz a masik forumra, de asszem megbeszeltuk.

A fejvadaszkard kulonbozo leirasai termeszetesek, az alap-Magus kialakulasakor tulkepp egy laza parti voltunk, ket-harom goccal, Csanad, Nyuszi, Max, Miklos,

majd mindjart....elhivtak melozni

Max

tToncsi

tToncsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 12:12

SZia-stock!

Ugy legyen, ahogy mondod tisztelt Nagyvezír :D Jó ötlet a plakát, remélem észreveszem majd a millió dioptriámmal :)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.12, 11:55

...haho,

"Csak nyugtass meg, hogy felkeltitek majd a figyelmük. (pl. minden könyvárus és könyvesbolt köteles kirakni egy kartonpapírt, jól látható vizigót írással : M* regény érkezett!!! :D "

Igen, de nem.
Lesz vsz. plakát, de a vízigót (konkrétan és történelmien kb.: wissigot) írás helyett tudtommal az új borítók virítanak majd minden szegletében.
Ez a legutóbbi verzió de ehhez még vesz a Max / Buttinger designerduónak és Tiberius rpgvezérnek is lesz hozzászólása.

cels.

PS:
Nem megy ma ez a bejelentkezés, sorry.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.12, 11:55

Yah, Rutin voltam, csak vmiért nem veszi tudomásul a lap, hogy be vagyok jelentkezve.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.12, 11:54

Nos, a "kacsaláb" kitalálója én lennék - sorry, így hogy le vagyon írva, hogy is müxik ez a kard, mindjárt érthetőbb a dolog. Szóval bocsi.

Mentségemre legyen mondva, a MAGUS és a HBG egy totális mértékben különböző kardról tesz említést...

Selion

Selion

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 526 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 10:09

Üdv!

Én még csak annyit szeretnék hozzáfűzni ezekhez, hogy szeretnék én felannyira jól rajzolni, mint Max, vagy KM... :D

Pampalini

Pampalini

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 09:19

Hi!

Nem akarom Hiúzt ismételni, de tényleg nagyon jó, hogy magukkal az alkotókkal is tudunk ilyen formán beszélni. (ezt jól +mondtam)

A borítóról már szinte mindent tudunk, én most már a könyvet várom nagyon! A logot már kezdem megszokni, lassan ott tartok, hogy tetszik... ki érti ezt? :)

Viszont egy fontos, (idevágó :)) dolog: a kullancs tényleg veszélyes. Mindig átvizsgálom a lányaimat (ők még messze vannnak a 1,5 métertől). De a magasság nem jelent semmit. Egy kollegám is a vadászlesen üldögélt, mikor úgy gondolta kanyarít egy kábelt a bokrosban... :) Másnap ment az orvoshoz, mert a felesége nem szívta ki neki.. (mármint a kullancsot)

Összegezve: a háttér nekem nagyon tetszik, de az alak karja és a fegyver nem. (ízlések és pofonok). Tudom, hogy a borítónak most köze van a könyvhöz, de egyszer már szívesen látnék egy olyan borítót is, ahol a férfiak nem 3 ajtós szekrények, és a nőknek sem 150-es mellbőségükkel tarolnak...

Üdv
buttingernek: tetszik az AA borítója is. :D

tToncsi

tToncsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 08:54

HU ba*** Az a "vélemeényememet" nagyon csúnya lett :D))))))) Meg a "felkeltetiek" :))) Remélem még érthető...

tToncsi

tToncsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 08:51

Hali Mindenki!

A borító és a logo kapcsán szvsz kimerítettetek (jól írtam? :D minden témát, így ahhoz nem nagyon lehet mit hozzáfűzni. Legfeljebb a vélemeényememet :) Teccik
Én inkább Celsiortol kérdezném, lesz-e neten kívül figyelemfelkeltés. SZvsz még mindig nincs jól lekommunikálva a dolog azok felé, akik nem érnek rá meló közben mindenféle pro- és kontra érvet irogatni, illetve nincs netük. Csak nyugtass meg, hogy felkeltetiek majd a figyelmük. (pl. minden könyvárus és könyvesbolt köteles kirakni egy kartonpapírt, jól látható vizigót írással : M* regény érkezett!!! :)

Na pá

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.12, 08:27

A "kard legendája" nagyon tetszett. Tényleg nagyon kreatív vagy!

További jó munkát mindannyiótoknak!

VIC

Hiuz

Hiuz

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 08:26

Hali

Mivel a csirkelábakat én említettem meg először - igaz, csak mint egyszerű poént, és nem negatív kritikát - most akkor csak hozzászólok megint a témához.

Szóval ez a fejvadászkard pillangókés, tonfás és összezárt pozíciókban egy marha jó elmélet, és most eléggé sajnálom, hogy jó 10 évet kellett várnunk rá, hogy hozzánk is eljusson. Szerintem ez mindenkinek annyira új, hogy valamilyen szinten érthető volt az értetlenkedés és a viccelődés. Remélem jól értem, hogy a képen látható állapotában akkor a kardot nem igazán használják, hanem éppen két alkalmazási pozíció közt van.

Új Design - nekem tetszenek az új rajzok, igaz meg kell szokni, hogy egy magus regény rejtőzik mögöttük, de ez nem lesz nehéz. Új logó, mint azt a másik könyvismertetőnél jeleztem - OK-és a logóváltás, csak ezt le is kell tudni kommunikálni a közönség felé. Mondjuk az első könyvismertetőnél nem lehetett még tudni, hogy gyors ütemben követi 4 másik, és mondjuk ha egy könyvesboltban 5 új logós fantasy könyv sorakozik egymás mellett, azt csak észreveszik az egyszerű, netnélküli halandók is. Bár, nem elképzelhető, hogy így is átverésnek tekintik majd a dolgot, mivel az 5 Magus regény az eddig kb. 2 év alatt jött ki, nem 2 hónap alatt. :D De ezt mondjuk a könyvek hátuljában le lehetne kommunikálni, nem tudom erre történtek-e erőfeszítések.

Amúgy nagyon tetszik, hogy végre megindul a Magus háza táján is némi párbeszéd az alkotók és a fogyasztók között. Pl. ha az új logó egyenesen Max kommentárja mellett ismertük volna meg, szerintem sokkal kevesebb fikázást kapott volna. Én mondjuk csak a használhatóságáról tettem nyilatkozatot eddig, esztétikai véleményt nem alkottam még most sem róla magamban, de így már teljesen más szemmel nézek rá, hogy tudok arról is, hogyan készült.

Én csak gratulálni tudok a legújabb fejleményekhez, és az eddig erőfeszítésekért.

A csirkelábakért mégegyszer bocsi, de hát ki a fene gondolta volna, hogy egy fejvadászkardnak félvasai is vannak. Úgyhogy csak így tovább, meg minden jókat!

Az értékelésem most 100%

Hiúz

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.12, 08:17

Max: Nem, dehogy! Dehogy izzadságszagú! Remélem, nem sértődsz meg. Én csak azon mosolyogtam egy kicsit a bajuszom alatt, hogy ugyanazon hozzászólásodon belül, alig két bekezdésnyi távolságra egymástól, egymásnak ellentmondó állításoknak adsz hangot. Előbb a spontaneitást dicséred, aztán éppenhogy megkritizálod évekkel ezelőtti munkádat (de mit csináljunk,ha azt szeretette a nép (jó része)?!), no meg akkori önmagadat, és a verejtékes munkát fested elénk.
Persze ez csak kukacoskodás. Szerintem hosszú távon a kemény munka fizetődik ki (nem csak anyagi értelemben), ám mindig fel kell ismerni az inspirációt, az újító szellemet, és nem szabad az útjába állni, elfojtani azt.

A képről nem sokat tudok mondani (nem értek a rajzhoz), legföljebb annyit, hogy nekem tetszik. Talán az lehet a félreértésetek forrása, hogy te túlságosan is életre keltetted magadban a figurát :-) - ami persze egyáltalán nem baj.Ebben az esetben viszont hiba perspektívára, meg nézőpontra, meg látószögre, meg ehhez hasonlókra hivatkozni, mert lehet, hogy például egy nagyállú ember nagy álla ilyen és ilyen beállításnál nem látszik, nem látszódhat, viszont rajzolni lehet ilyet...
Véleményem szerint az itt megnyilatkozók jó része (hozzám hasonlóan) nem konyíthat túl sokat a rajzhoz, de szemük azért van!

Az új logóval kapcsolatban leírtam már a véleményemet. Most csak annyit tennék hozzá, hogy biztosan létezik "logológia", amit tanulni és művelni lehet, de nem tudom, ezen belül van-e fantasy-s logókkal kapcsolatos ág. Az előző logó nagyon fantasy-s hangulatú volt, ez kevésbé.

Ja, közben megvilágosodtam! Rájöttem, miért is találom annyira művinek ezt az újat. Kezdettől fogva motoszkált bennem a gondolat, hogy olyan ismerős, már láttam valahol ezt a lógó logót (vagy legalábbis hozzá hasonlót).
Irodában dolgozva gyakran van dolgom telefax-szal. Mármost, hogyha az adó oldalán elakad a papír, az eredményez ilyesfajta ábrákat a vevő oldalán.

Sajnos attól tartok, hogy mindig erre fogok asszociálni, ha az új logót meglátom...:-(

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.12, 06:23

...hallo urak,

Kullancsokról és nuncsakukról:

1. A kullancs valóban max. 1,5 m-ig mászik fel a mövényzetre, ezért valakire rambougrani csak akkor tud, ha ennél alacsonyabb, gombászik, vagy valami hasonlót csinál. Vonatkozó irodalomként ajánlom Dr. Lakos András, világhírű magyar kullancsológus több kötetnyi szakirodalmát. (Tényleg nagyon okos a doktor).
2. Okinawában és egyéb nuncsakupörgető vidékeken csak a piacokon használták a kivagyi típusú, Bruce - Leetől is látott kuszapörgetést. Mértéktartó harcosok, életveszélyes helyzetben az ismert "odakanyarítok neki oszt' magam is lehúzom a fejem" nevű ősi támadásformát használták. Mert azért a cséphadaró működik, de csak egy hülye áll neki bohóckodni harc közben. Vonatkozó irodalom, magyarul: Dr Ujvári Miklós és Tótisz András könyvei.
3. Egyebekben Bármi Áron*, a magyar Éjfél Kapitány híres mondása jut eszembe:

"A Zsebszakértés és a Fikabetyárkodás édestestvérek."

No offense intended
:-)

Cels.

*Lábjegyzet:
Bármi Áron, a szabadságharcos dzsentri és konfliseltérítő netkalóz neve nem ismeretlen szőrszálhasogató hungarológus körökben: sokan egyenesen a magyar Éjfél Kapitányként definiálják. A halhatatlan /h/ős jelentősége azonban túlmutat a Kárpátok vonulatán: hiteles források szerint harcosok ezrei haltak meg a történelem során a népszerű hero nevével ajkukon a Mammut barlangért vívott Ötnapos Bunkóháborútól kezdve a legutóbbi Iraki Olajkútrobbantgatás nevű hadműveletig. (cf. Győzni fogunk, Bármi Áron! )

Allenza

Allenza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 215 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 01:06

Na így már összeáll, thx a sztorit. Lehet nekem is elkéne kezdenem rinyálni mindenért, hogy aztán a kulisszatitkokon csámcsoghassak? :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]