Ugrás tartalomhoz

Mechwarrior RPG

• Válasz írásához lépj be
520 hozzászólás érkezett eddig

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.10, 21:55

:) Akik annak idején jártak, azok már inkább 40+ osak, szóval nem hinném, hogy zavarná őket. 

Matusy

Matusy

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.30, 15:51

Sziasztok!

Látom rég nem volt itt senki. Nemrég kezdtünk játszani battletech RPG-t és nem lenne rossz ha 1-2 ember még  csatlakozna.  Budapesten játszunk a HTC-ben. Ha bárki érdeklődne, írjon egy privát üzenetet és a többit megbeszéljük.

Mivel a csapat fele 30+os ezért nem vesszük véresen komolyan a szerepjátékot, vannak poénkodások etc... Szóval nem azt keressük akit ez esetleg zavar.

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.08, 09:05

Írtam egy jó hosszú levelet vissza :) Kérdezzetek nyugodtan, bár a MF saját fóruma jobban használható erre.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4985 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.08, 07:14

Keresd meg Phoenix Wolfot. Lehet, hogy a battletech.rpg.hu-n gyorsabb.

Kösz, írok neki.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 20:18

Keresd meg Phoenix Wolfot. Lehet, hogy a battletech.rpg.hu-n gyorsabb.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4985 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 13:53

Mechwarrior rpg-k terén kéne info. Ha akad ilyen személy azzal elbeszélgetnék általánosságban a rendszerekről, világról. Igazából egy kiindulási pont kéne hogy merre érdemes elindulni (3-4. edition, FanPro.. stb.) mit lehet játékra használni, mit érdemes, stb...

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.23, 07:24

OFF

Bocsi a spamért, de a Shadowrun fórumban bejött. Ha valakit érdekel, eladóak a könyveim:

Battletech
- Kerenszkij vére trilógia (3 könyv)
- Jáde főnix trilógia (3 könyv)
- Farkastörvény
- Veszélyes feladat
- Született harcosok
- Sötét ármány
- Csillagok ura
- A klánok alkonya sorozat (8 könyv)
- Harcos trilógia (3 könyv)
- Határvidék farkasai
- Mennydörgés

Mechwarrior
- Szellemháború
- Fegyverbe
- A hatalom romjai
- A menny csöndje
- Igazság és árnyak

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.20, 20:14

Igen, a verseny Battletech Master Rules szabályok alapján zajlik majd. Hely van bőven, gyere nyugodtan; a Factory-n ha belépsz akkor az adott verseny poszterére kattintva alul megtalálsz egy jelentkezés linket, ott látod, hogy kik regisztráltak már...igaz, ez csak jelzés, mivel az érvényes regisztráció email-ben megy (és tudom, hogy ennél valamivel többen) A versenyek átlaglétszáma amúgy nagyjából 10 és 20 fő között szokott mozogni, mostanában a lassan kiöregedő játékosok miatt kevesebb

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.20, 18:31

A mechfactoryn vannak mechsheetek, illetve le lehet szedni a netről a HM PRO programot, ami ismer kb minden gépet, és készíthetsz is vele saját dizájnokat. A TLK-ban akár lehetne is rendszeresen BT, mert a cuccom mindig ott van. Az április 10-i eseményre biztos beférsz, és felteszem Master Rules alapján megy majd.
Figurák: a Kristálycsarnokban talán van még pár, de amúgy csak külföldről, vagy ha vki eladja amije van. (Én árulok FM-eket és Source bookokat.)

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.20, 09:41

Közben elolvastam a nem RPG Battletech szabályokat, azaz a táblás -eredeti- szabályokat és azt kell mondjam frankó. Akkoriban mikor az egész elindult nem hiába volt akkor közösség aki játszotta és persze a mai napig lehetne játszani mert nagyon szórakoztató tud lenni. Az opcionális szabályokat szerintem alkalmazni kell, úgy az igazi. Miközben olvastam a szabályokat a Shadowrun jutott eszembe a sok +/- módosítóval de erre ki lehet dolgozni átlátható frankó táblázatot ami segíti a játék könnyebb levezetését. Hozzá kell tegyem a hexa rendszer sokkal jobb mint a szabad játéktér, tehát egy warhammerhez képest is. Sokkal egyértelműbb minden. A táblás játékhoz találok egység lapokat/adatokat valahol az oldalakon? Van olyan hely ahol rendszeresek még a Battletech játékok, meccsek? A mostani versenyre hányan jelentkeztek és egyáltalán ebben a rendszerben zajlik? És hol lehet venni régi típusú Battletech figurákat?

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 21:58

Dark Age nagyon más mint a "rendes" Battletech, a játék és a világ is. Tudtommal nem is nagyon játszák már itthon túl sokan.

Szürke Halál Légió trilógia:
William Keith írta őket.
1. Mennydörgés
2. Zsoldoscsillag
3. A Dicsőség ára

Warrior Trilógia: Stackpole
1. Warrior: En Garde
2. Warrior: Riposte
3. Warrior: Touche

Ezután olvasd el a Határvidék Farkasait, mert az jó.

Aztán a Kerensky Vérét:
Halálos Örökség
Elveszett Sors
A Vér Szava

Jade Phoenix-et ne sajnáld annyira :D Egyébként én anno egy pár BT-s antikvár könyvet láttam a Szellemlovasban (én rendszeresen (na jó, azért nem nagyon sokszor, de elég sokszor) veszek náluk használt könyvet, mert olcsóbb, mint pl. a Bookline, és sok régiség is felbukkan arrafelé.), talán érdemes ott körbenézni. A neten fent van a teljes listájuk.

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 19:19

Na találtam itthon egy olyant hogy aszondják', hogy : MechWarrior DARK AGE: Miniatures Game PREMIER SET. Ebbe a dobozkába volt pár Mage Knight-hoz hasonló modellke és persze szabályok meg minden de teljesen angol. Erről mit tudtok? Erről van magyar leírás vajh?

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 19:08

Na megrendeltem újabb 12 könyvet a Beholdertől de a Jáde Főnix triológiának már nincs meg a Sólyom Gárda és Vérnév könyve nekik sem. Csak az első rész: A klán törvénye. Bookline-on láttam a Vérnevet 1500 ft-ért antikvárban, azt írják jó állapotú. A Sólyom Gárda viszont nincs sehol. Még a Silverlandnél sincs. :D

A jelenlegi könyveim lesznek/vannak igy:

Harcos triológia
A klánok alkonya (összes)
Sötét Ármány
Határvidék Farkasai
A csillagok ura
Született harcosok
Farkastörvény
Veszélyes fealadat
Sötét Kor: Szellemháború
A becsvágy hálójában
A dicsőség ára
A győzelem illúziója
A klán törvénye
A vér szava (2. kiadás)
Elveszett sors (2. kiadás)
Gyulladáspont
Halálos örökség (2. kiadás)
Harcmezők
Hősi nagyság
Mennydörgés
Zsoldoscsillag
(remélem mindet leírtam)

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 18:19

Köszönöm megtaláltam és a bevezető szerencsére magyar és már az is nagyon jól meg van írvva! Segít jobban megérteni a mech világot. :-) A többi rész angol és a webfordító is csak les nagy szemekkel.. nem lesz ebből fordítás? :-) Végtére is ha minden lefordítanál, komplett könyv lehetne belőle. Persze tudom mekkora munka lenne és mennyire nincs időd és egyébként is :-D Csak felvetettem.

Az említett könyvek vannak magyarul? Mert ahogy néztem nekem egy sincs meg abból amit említettél. (Najó: Warriors triológia megvan de a Szürke Halál légió-t nem is ismertem és nem nagyon találom, abba melyik könyvek vannak benne?) Amúgy van sok nem sorozatbeli regényem, azokat is időrendbe raktam. A Beholdertől most rendelgetem a köteteket. Remélem ami kell és nincs meg megtalálom még valahol.

Módosította Monguz: 2010.03.16, 18:19

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 17:09

Mechek strukturájáról, működéséről, a részegységekről kimerítő leírás van a Mech Factory-n a Battletech/Battle Technology részben. Persze angolul :D

Regények időrendi sorrendjére én először a Szürke Halál Légió trilógiát javasolnám, majd szorosan ezután a Warrior triológiát. A StarLord kifejezetten rossz választás első BT könyvnek, mert egyrészt nem túl jó regény, másrészt pedig valójában 3057 körül játszódik. A Szürke halál a kb. 3015-3025 közötti időszakot (fejből mondom de nagyjából 5 év pontosan helyes), a Warrior pedig a negyedik örökösödési háború idejét (3025-3030 körül) dolgozza fel, és ezek ráadásul alapozó regénynek; sőt, úgy önmagában, regénynek is jók. Ezután Farkasok a határon, majd jöhet a Kerensky Vére. A többiről akkor, ha ezzel megvagy :)

Módosította Phoenix_Wolf: 2010.03.16, 17:14

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 14:03

http://battlemechs.net/

Lehet benne fejlődni, lépni, felszerelni stb. :-)

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 13:07

Elolvastam a világleírás és háttér történelem magyarul olvasható részét. (beholder.hu-n is volt róla infó)
Nagyon tetszik na persze mára már nem egyedi de akkoriban mikor indul az egész Battletech akkor még nagyon jó lehetett/volt. Amit hiányoltam az a technológiai történelem és a technikai evolúció részletezése mert bár a mesterséges izomról írtak pár sort de a történelmi részekben nem szerepelt, hogy miként és miért fejlődtek ki a mechek csak nagy vonalakban volt rá utalás. Persze tetszik csak hiányérzetem van. Valamint úgy érzem túl nagyra szabták a galaxist de persze ez logikus csak éppen az egyszerű játékos, legyen az majd rpg-s vagy táblás mecher' nem tudja hova nyúljon, milyen sztoriba vágjon bele. (vagy én vagyok naiv?)
A magyar és angol mech elnevezések zavaróak, és bár találtam magyar-angol táblázatot de nem mindenre találtam fordítást és kicsit zavaró. Amiről szívesen olvasnék még az a mechek felépítése, struktúrája, müködési elve hisz sok esetben szép a képen, festményen, borítón de a vele való mozgás vagy karok, törzs stb mozgását már elképzelhetetlennek tartom. (sok esetben az egyensúlyt sem hiszem, hogy megvan egyes mecheknél) Egyenlőre ennyi. :-)

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 10:17

Köszönöm a részletes és átfogó leírást! Máris neki veselkedtem a világleírásnak, na és persze a meglévő Battletech regényeim közül időrendben az elsőnek: A Csillagok Ura címet viseli. Ennél korábban játszódó történet nincs ugye magyar nyelven?

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 08:31

Sziasztok!
Most ismerkedem a Battletech világával de nem találtam sehol egységes összefoglalót arról mik a lehetőségeim ha játszani akarok. Egy haza fejlesztésű kis rpg-t találtam ami valami féle Projet Firestart névre hallgat. Ez ma is létező és használt rpg vagy a táblás játék van előnyben részesítve, esetleg mindkettő? Szabályok és komplett világleírásokat nem találok egybefűggően és átláthatóan azért kérdezem.

A Project Firestartnak semmi köze a Battletech-hez: az egy klasszikus sci-fi világ, erős hard sci-fi, cyberpunk és néhol űroperás beütésekkel. (Én írtam, tudom :gyagya: ) A Mech Factory Books mindenféle könyvvel foglakozik, nem csak BT-vel.

Szerintem először olvasd el (hacsak már nem vagy túl rajta) a Mech Factory Battletech részében (első menüpont) szereplő Introduction (egy rövid világismertető), a Battletech/Rules of Warfare/Battletech-et (ismertető a táblás játékról, kicsit elavult, de azért egy alapvető képet ad), és főleg a Battletech/Battletech RPG/RPG Introduction (ismertető a CBT RPG-ről)-t. Ezek adnak egy alapvető képet a világról, a táblás játékról és az RPG-ről.

A Battletech világához többféle játék is létezik. Van egy szerepjáték (korábban Mechwarrior-nak hívták, ma CBT RPG a neve), amely viszonylag egyszerű, mivel egyetlen szabálykönyvvel (Mechwarrior RPG, kb. 200 oldal, amiből kb. 80 a szabályrendszer és kb 80 a karakteralkotási segédlet) már játszható. Ehhez vannak modulok is, bár ezeket érdemes óvatosan kezelni. (ha érdekel, akkor írok majd róla) Mechwarriorból három kiadás létezik, mindháromnak különbözik a rendszere: a jelenleg aktuális a 3. kiadás, amelyből CBT RPG lett, illetve ha jól tudom mostanában adtak is ki hozzá egy összefoglaló könyvet, de a rendszert továbbra is érintetlenül hagyták.
Nem sokan játszanak Mechwarrior/CBT RPG-t itthon, de azért akadunk :( Én szeretem a szerepjáték formáját a világnak, mert a rendszer gyors és hatékony (és persze halálos). Nem árt hozzá egy adag világismeret viszont, mert nagyon könnyű nem BT-jellegű kalandot írni; a szabálykönyvek ebben nem nagyon vezetik a játékmester kezét. Mi körülbelül nyolc-tíz kampányon vagyunk túl, és lejátszottunk az öt gyári modulból hármat.

A Battletech vonulat másik fő iránya a táblás játék, amely szorosan vagy lazán (ki hogy szereti) összefügg a szerepjátékkal. Mi például viszonylag integráltan játszunk táblást és szerepet, de van szép számmal olyan játékos, aki csak táblást játszik, és olyan is, aki csak RPG-t. A táblás játékhoz a Total Warfare vagy a Battletech Master Rules szabálykönyvek kellenek. (a TW újabb, szebb (és drágább), a BMR régebbi, de rövidebb. Én és még sokan mások mégis az utóbbit részesítik előnyben...egyébként sok különbség nincs, inkább csak a részletekben)
Magyarországon a táblás játék van legjobban elterjedve (már amennyire); ehhez tartottunk kb. 20 találkozót, és létezik egy pár tucat játékost számláló mag, akik sok sok éve játszanak. Szerintem ezzel a legkönnyebb elindulni, ehhez a legkönnyebb játékostársakat találni.

Van ezenkívül egy mára gyakorlatilag halott gyűjtögetős kártya, kb. maroknyi embernek talán még van paklija M.o.-on, de új lapokra nem lehet számítani. És persze ott a DA, de nálunk az szintén eléggé halottnak tűnik.

Átfogó világleírást nehéz röviden adni, mivel a kiadott anyagok nagy része háttéranyag, így irgalmatlan tételben áll rendelkezésre "muníció". Amit javaslok: Mech Factory, és ott válaszd a Galaxy XXXI részben az Inner Sphere-n belül a History-t. Ez egy sok oldalas történeti összefoglaló, amely nagyjából 3067-ig viszi a történetet. Ezek után érdemes megnézni/elolvasni az egyes házak és a klánok történelmét. A háztörténelmeket az Inner Sphere/...adott ház neve... részen éred el: ezeknek az anyagoknak egy része magyarul van, de ha az angol nem gond, akkor sok olvasnivalót fogsz itt találni. Nem nyúlsz mellé, ha a menüben,vagy az Inner Sphere-re kattintva feljövő oldalon szereplő felsorolást követed. (valamiért nekem most a Federated Suns nem megy, megnézem majd)
A klánokról a történelemben olvashatsz majd; ezekről elég kimerítő, részletes leírásokkal rendelkezünk, amelyek egy része magyar (a történelem az magyarul van): Galaxy XXXI/Clans. Ugyanilyen, bár más struktúrájú háttéranyagunk van az összes zsoldosegységről, igaz, ez teljesen angol nyelvű.

És persze kérdezz nyugodtan, próbálunk segíteni.

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 17:50

Sziasztok!
Most ismerkedem a Battletech világával de nem találtam sehol egységes összefoglalót arról mik a lehetőségeim ha játszani akarok. Egy haza fejlesztésű kis rpg-t találtam ami valami féle Projet Firestart névre hallgat. Ez ma is létező és használt rpg vagy a táblás játék van előnyben részesítve, esetleg mindkettő? Szabályok és komplett világleírásokat nem találok egybefűggően és átláthatóan azért kérdezem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]