Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Akranai Legendak - Tuzkereszt (Coyote)

• Válasz írásához lépj be
10 hozzászólás érkezett eddig

_WhereCoyote (NPC/NJK)

_WhereCoyote (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.04, 08:13

Hello!

Ceeph, örülök, hogy végig tetszett.
Köszi a további észrevételeidet, remélem, a köv írásomban kevesebb baki fordul elő (helyesírás, stilisztika).
A csikó méretű balta az idős lovag nagyzolását volt hívatott kifejezni. :D
A köd egyébként csak annyira kellett, hogy az íjászok ne tudják lenyilazni a támadókat. Nem gondoltam, hogy bármilyen spec látásuk lenne kedves orkjaimnak, de talán igazad van.
A fialatal lovagos dologra nem egészen értem, hol/mit értesz...

Azért köszi. :)

üdv

By: Coyote

_Ceeph (NPC/NJK)

_Ceeph (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.28, 10:56

Szia!
Na végigolvasva kifejezetten jó volt!
Én azért arra szavazok, hogy a nomád szót cseréld le egy szövegszerkesztővel barbárra. A ragozás úgyis maradna, szóval 2 sec lenne az egész :D
Egyébként ha te is találsz javítanivalót a novelládban nyugodtan írd át az apróbb részleteket. Végülis az a cél, hogy minél színvonalasabb legyen, nem?
Most tényleg írjak még észrevételeket?
Na jó, te akartad :) :
-egyenlőre->egyelőre, ezt sokan rosszul írják és ez elég zavaró
-Fehérmedve bőréből készült vastag ruházata megvédte a megfagyástól, de attól nem, hogy a hó el ne rejtse maga alatt.->elrejtse kéne el ne rejtse helyett
-akkora baltát mint egy csikó???, ez elég vicces
-tűnjetek vissza-> takarodjatok vissza, a tűnj önmagában nem értelmes, mert az ige:eltűnik (jó, érthető, csak nem szép)
-a köd jó momentum, esetleg megemlíthetnéd, hogy az orkokat nem zavarja, mert infralátásuk van (és akkor lenne értelme...)
-amikor Rog bunyózik egy kalapácsos orkkal, valami nem stimmel, elsőre nem világos kinél van a kalapács
-A fiatal lovag->Egy fiatal lovag, ugyanis te már tudod ki az a lovag, de eddig nem került említásre így indokolatlan a határozott névelő (másodszor már indokolt)
-A lovag karját könyökből lecsapta, magyarul: Könyökből lecsapta a lovag karját

Na nekem csak ezek voltak az apróbb hibák, de maga az írás nagyon jó!
Gratulálok!

C

_WhereCoyote (NPC/NJK)

_WhereCoyote (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.27, 13:58

Hello kedves Mindenki!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, kritikákat, véleményeket. Nagyon örülök, hogy tetszett nektek ez a kis iromány, ami kb 2-3 évvel ezelőtt íródott (akkori irományim közül ez volt az egyetlen befejezett és értelmes sztori). Tehát...
Valóban, azok szánszekerek, és elég mély a hó, hogy alattuk semmi ne tudjon átbújni. A farkasok egyrészt "nehezítésnek", másrészt az "Öld meg a vezért, és a csorda szétszéled" mondás felidézése miatt volt (ez több helyen is előfordul...).
Ceeph: neked külön köszönöm, hogy a logikai bukfencekre rávilágítottál (várom további észrevételeid, ha elolvastad végig). A kovács eredetileg is Conan feeling akart lenni, ha jól emléxem, és le is írtam, hogy "ideiglenes", afféle mobil-kovácsműhely. :D Ezek eredetileg barbár (nagydarab) emberek, akik kedvelik a nehéz fegyvereket, ehhez ragaszkodom. Egyébként már én magam is észrevettem pár dolgot, amit másként írnék, vagy más szavakat használnék, de ez már így marad.
Hegemon: sikerült úgy leírnom ezt a dolgot, hogy észrevehető legyen. :)

Még1* köszi.

Tisztelettel: WhereCoyote

_Hegemon (NPC/NJK)

_Hegemon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.27, 12:21

Jo hogy ilyet is lehet itt olvasni! :D
Ez teccik. Neha lehetne jobb szavakat valasztani, pl. szeritem az orkok nem delegaciot kuldenek, de osszesegeben, szerkezeteben szerintem marhajo. Foleg az oreg lovag aki a vegen picit maskepp mesel a tuz mellett :))

_Ceeph (NPC/NJK)

_Ceeph (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.26, 21:03

Sajna csak az első két fejezeten tudtam így este átrágni magam, de eddig nem rossz.
A stíluson még van mit finomítani, de legalább az ötlet és a szerkezeti felépítés jó.
Javaslom, hogy még egy kicsit javítgasd, törekedj arra, hogy ott tartsd az olvasót a novella előtt.
-Az elején elírás: ballján...
- juhászok miket terelgetnek? juhokat? mert később ökröket sütnek az orkok...
-facsoportosulás??? (inkább facsoport, mert a fák nem fideszesek, hogy csoportosuljanak :D)
-a nomád kovács érdekes momentum, olyan Conan a barbár feeling. Nem tudom hogyan kapcsolodik ez a nomádsághoz(ugyanis folyton mindenki nomád, nomád, nomád)
-ugyanez: nomád kétkezes bárddal?
-pengeváltás: kalapáccsal érdekes
-nyilas???: szerintem ez történelmi fogalom, én inkább helyette íjászt használnék

Sorry, hogy így kiveséztem, de ez csak azt mutatja, hogy tetszett, és látok benne fantáziát, szóval csak így tovább!

C

_valecia (NPC/NJK)

_valecia (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.26, 18:11

Nagyon jo! Meg nagy iro valik beloled..
Valec

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.26, 13:33

Nem szekerek voltak...
Az író szánszekerekrők beszél...
Szerintem nem rossz.

jvic

jvic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 13:16

Jo volt

_Lobsta (NPC/NJK)

_Lobsta (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.26, 12:18

Hali!
Egész jó, bár azok a szekerek igen nehezen közlekedhetnek a mély hóban ha egy kutya sem fér el alattuk! :D) Összességében teccett!

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.26, 00:20

Üdv!
Hmm hmm a harcolós részek dinamizmusán nem ártana dobni kicsit, így nagyon tőmondatos, és a farkasos rész nem igazán tudom, miért kellett bele... De egész elviselhető amúgy. Ennél rosszabbat ne is lássak tőled :D
bye
Arch

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 00:20

Akranai Legendák - Tűzkereszt (Coyote)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2795