Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Ujra legy (Gender Tom)

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

_Giorgio (NPC/NJK)

_Giorgio (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.15, 13:48

Igazán nem akarok fikázni, mert én sem vagyok éppen profi író, de ezt azért nem kéne. Tele helyesírási hibákkal, nem szól semmiről, arról sem túl élvezhetően és a kerettel sincs igazán rendben minden. Rövid, hibás, hiányzik a történet. Más komoly probléma nincs. Szerintem fölösleges erőltetni, ami nem megy. Legközelebb talán kérdezz meg egy-két pártatlan embert, hogy mit gondolnak az írásodról, mielőtt közzé teszed.

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.10, 12:37

Kérem szépen, itten merény tényállásának esete forgand fenn!

Valóban nemcsak a mondatszerkesztés, és önellenőrzés teljes hiánya zavaró, de az igencsak gyengécske lábakon álló történetecske is meglehetőst hagymázas. A legjobban mégis akkor kezdtem kaparni a falat, midőn az írást áttekintvén rájöttem vala: itten a menny-pokol kapcsolat újkori szemléletű megreformálására tettek kísérletet.

Hiszen ebből az derül ki: hullára mindegy, életedben jó voltál-e, avagy gonosz, mindenképpen a vakszerencse dönti el, hogy mennybe, vagy pokolra jutsz.

Hurrá, anarchia!!!

Legyünk önzők és gátlástalanok mind! Henyéljünk egész nap, lopjunk, csaljunk, és abáljuk le a sarki zöldségest, ha nincs két forint aprója a visszajáróba. Úgyis mindegy, nem? Mindenképp pokolra jutunk. Aztán majd eljön egy angyal a kiválasztottért, s a mögötte nyíló kapun át szépen átslisszolhatunk a mennybe! Csak ki kell várni. Mit nekünk báklyók, amelyektől addig mozdulni sem tudtunk - egy hányaveti mozdulattal ledobjuk őket!

Brr...!

A szándék 10%, az eredmény 5%. súlyozott átlagban ez 7%-ot ér. Persze, ahogy Faith is mondta, "nem kell mindjárt a Berettyónak menni". Három dologra van szükséged, hogy jókat tudj írni:

1) Lexikális tudásra "az magyar helyesírás" terén.
2) Logikára, hogy ne írj le egymásnak, és mindenki ismereteinek ellentmondó dolgokat.
3) Hatásos, de nem hatásvadász történetszövésre.

A tehetségedről a fenti írás alapján nem tudok nyilatkozni, sem rosszat, sem jót.

(Z)

_Dwyn (NPC/NJK)

_Dwyn (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.04, 22:55

Nincs semmi baj. Ez csak trutyi volt, nem sz*r.:-))

_Faith (NPC/NJK)

_Faith (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.04, 16:23

hajaj a KIVÁLASZTOTT pór aki emlékezik akaszára és a kapára..Hmm.Tán egy kicsit kifinomultabban, jobban kifejtve. A helyesírás miatt csatlakozom az előttem szólókhoz. Hozzátenném nem kell a Berettyónak menni a negatív kritikától, lehet ez még jobb.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.02, 12:24

Nem bántani akarlak, de miután megszülted véres verejtékkel az írásodat, olvasd át. nem egyszer, nem kétszer, sokszor. Ha bizonytalan vagy, fordulj a helyesírás-ellenőrző programhoz, vagy egy barátodhoz, aki kijavítja a helyesírási- és vesszőhibákat. Ha átolvasod a novellád, neked is fel fog tűnni, hogy egyes mondatok eleje egyáltalán nem köthető a végükhöz. Az ilyen bosszantó kis hibák nagymértékben csökkentik a mű élvezetét.
A tartalommal sajnos szintén nem barátkoztam meg, de az is tény, hogy a fogalmazás szarvashibái elvették a kedvem az egésztől.

_Gaark (NPC/NJK)

_Gaark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.02, 10:53

mikor az ember idejön, olvasni akar: várja, hogy valami újat, frenetikusat, jót kapjon, ami szárnyal, mint egy hatalmas sas.
ez azonban újra légy.
(bocs)

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.01, 17:50

Aki nem tud fogalmazni, nem tud helyesírni, az mi a f*ért ír novellákat? Ettől eltekintve nem rossz.

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.31, 14:08

A helyesírás rejtelmeibe nem ártana elmélyedni. Egyébként tényleg kissé erőltetett, nincs célja, oka, értelme.....
SiZo

AnnGel

AnnGel

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 91 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.31, 13:37

A dőlt betűs bevezető hatásos volt (keresztre feszítve a pokolban... végül is miért ne?), de a többinek se füle, se farka...

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.30, 13:18

Elég furcsa, hogy egy évezredek óta kinlódó léleknek a pokolban az okozza a legnagyobb sokkot, hogy egy angyal (akinek kivirágzik a lábánál a pokol stb.) tudja a nevét :) Ezen jót mulattam.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.30, 13:01

Danke(n),

az interpunkció - ami nem egy nemzetközi női nemi szervre való rácsodálkozás - szabályait a nagyon csúnya, gonosz démonok is szokták használni. Ezt kéretik figyelembe venni a következő próbálkozásnál, de tényleg inkább King Diamond-nak kéne albumszövegekete írnod, csak egy a baj, hog yazok úgynevezett cocept-albumok;)

Fel a fejjel,

Armand

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.30, 08:49

"üzenetet fuj"

Samurai

Samurai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.30, 08:08

A fogalmazásbeli "érdekességek" mellett engem csak a mondanivaló hiánya zavart. Kár érte.

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.30, 00:41

Hajajj...
A stilussal ket gond van: egyresz rohadtul irritalo a tulzott patetikussag meg nagyotmondas. Ha a tartalmi reszt is nezzuk, akkor szvsz az egesz novella nem mas, mint egy patosszal teli hatasvadaszat. A masik, hogy neha kilog egy-egy mondat. Egyebkent a fogalmazasban nem latok gondot.
Tartalmilag meg...nekem nagyon nem jott be. Pokol-kinok-szenvedes-megvalto angyal, monumentalitas, hurra! Ehhez, ha jol lattam nincs meg az eszkoztarad. Pl. ilyet leirni "Keresztre feszítve égek a pokol tűzében." hogy lehet? Keresztre feszites es pokol? Ehhh...
Meg a lelki hus, testi lelek, stb...eszmeletlen rosszul jon ki. Szajbaragasban sincs hiany, vegig ugy ereztem, hogy semmi kozom az egeszhez, mintha valamit ra akarnal eroszakolni az olvasora es ez meglatszik a stiluson is. Szvsz tulteng a kifejezni vagyas, es nincs ami kordaban tartsa, nincsenek eszkozok, selejtesen kifejezettek a gondolatok.
Pardon, de az ilyet nem szeretem.

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.30, 00:35

Olyan, mint egy Ossian szöveg, csak nélkülözi annak minden gyengeelméjű báját.

A Legújabb légy címet viselő folytatás előtt mindenesetre javaslom a magyar helyesírás műhelytitkainak elsajátításat.

_KaRMoS (NPC/NJK)

_KaRMoS (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.29, 23:24

Első reakció: gyúrni kéne még..... komoly nyelvtani hibák vannak benne, pl: "Szerinted én ki a kinek a nevét nem ismerem." "Kikerültem a kapuba felé tartó társaimat..." Meg még számtalan sutaság.
Valamint következetlen, hogy mind a mai napig nem tudja, mi vonzotta az anygal elé, holott világosan kiderül, hogy azért ment hozzá, mert újra kellett születnie.
"Végre összeállt a kép!" Ez a kifejezés nagyon kilóg.
Azt sem értem, hogy került oda a szenvedtetés oka.... se füle-se farka megjegyzés, amit nem tudok a novellához kapcsolni.....
Elég undok voltam.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.29, 23:24

Újra légy! (Gender Tom)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2810

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]