Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hurok (Sambucus)

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

_Nemtom (NPC/NJK)

_Nemtom (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.02, 12:58

Teccik. Télleg. Nagyon jó hangulata van. Ami nem jön be, az a vége, mert:
1.utálom az "elpusztították sját magukat, pedig nem is voltak gonoszak, csak..." szöveget (ide nem is kell)
2. a főhős annyira nem foglalkozik a versike harmadik részével - hogy tuti abba bukik. Én egy vámpírnőre számítottam (nem ismerem a Codexet, fogalmam nincs, hogy vannak e vámpírok, ne üssetek:)
Ja, körkör frankó...
Szóval:
Teccik. Télleg.

_Sambucus (NPC/NJK)

_Sambucus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.02, 10:18

Garw: E/1 E/3 váltakozás lenne az egész lényege.

A démonfejedelmes hasonlat talán nem a legeltaláltabb, de már így marad.

"Vállalat, szlogen, búvár, poén?" Ezek miért elszólások? Csak azért mert nálunk az utóbbi száz évben jöttek divatba, nem jelenti azt, hogy Sytisben nem használták volna őket. Utalnék itt például Búvár Kundra, akit búvárnak hívunk, pedig jó pár éve merült. Akkor hogy hívod például azt, aki vízbe merül, de nem gyöngyöt hoz fel?
A Nifunénak miért kellene annyira pökhendinek, negatívnak lennie? Csak csendben üzletelnek, minden különösebb ideológiai töltet nélkül. Hogy ez esetben lassú kínhalálba jutattak valakit, az véletlen, ámde az alaphelyzetből szükségszerűen következő döntés volt.

Rainor motivációja tényleg szegényes, ezt jobban is megírhattam volna.

Most újraolvasva tényleg zavaró a párhuzam a "Vízbül veszi ki az oxigént" kezdetű oratóriummal. Még csak azzal sem védekezhetek, hogy a novella előbb íródott. Baki.

Miért inkább M.A.G.U.S. novella, mint CODEX? Mi a különbség?

Egyébként köszi mindekinek a dicséretet, építő jellegű kritikát! Mindig jól esik, ha visszajelzést kapok. Köszi!

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.02, 09:47

Huha... garw velemenyezesevel szemben neke maztan edesmindegy, hogy milyen rendszerbe illesztheto bele a novella, (Foleg, mert nemvolt sehol kijelentve ^_^ ) de mindettol fuggetlenul tetszett.
A sajat szavaimmal elve, azt mondanam, aranyos. Es a lent irt E/1, E/3 valtakozas meg... En sem vallanam be hogy mekkora egy boduletes marha is voltam. ^^ Szoval, szandekosnak veszem, sot, mint erenyet a munek.
Nah, mindenesetre, Es ez a lenyeg, szerintem nagyon jo. Illetve, elvezetes, es ennel tobbet en nem varok el egy novellatol, foleg nem ilyen koran. ^_^

_WhereCoyote (NPC/NJK)

_WhereCoyote (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.02, 09:40

Huh!

Szerintem teljesen érthető, és nagyon jó kis sztori, csak gratulálni tudok! Még az elvétve felfedezhető hejesírási és szórendi (és amit Garw is írt: a nem megfelelő szavak) hibákkal együtt is nagyon bejött.
Egyszóval csudijó! :)

By: (Where)Coyote

garw

garw

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.02, 00:05

Hi
Bár nem Codex-es, de jó.

Van egy elbeszélőd, egy személy, aki mesél,
"bármilyen ravaszul csavarta is a szót Rainor"
szándékosan vagy véletlenül, de váltakozik az E/1 és az E/3,
Az alapötlet, a TALÁLKOZÁS NAGYON JÓ, de akkor is, vagy nem voltál végig következetes, vagy szándékosan csapod be az olvasót a perspektívával.

részletek:

"több legenda fonódott is köréjük, mint némely híresebb démonfejedelem köré." - Ez egy jelentőségteljes hasonlat akar lenni, de nekem valahogy nem tetszik.

kifejezések:
"temetkezési VÁLLALAT" "REKLÁMszlogen" Codex-ben. ÁÁÁÁ!!!!!:) (na jó, az "üzletpolitika" talán még elmegy)
de ezek nagyon kiszólnak: "poénkodnak", "mázlisták", "búvárok", "Akkora arcod nem lehet"
"a napnyugati éhezőművészek" - ez vicces:)

a háttér
A Nifune Ház nekem nincs elég "pökhendinek", a történet szempontjából negatívnak leírva
Rainor motivációja is kevéssé kidolgozott / vagy simán sablonos "a rejtély, a kihívás":(
(ráadásul, ha maga Rainor a mesélő, akkor tud "őszintén" beszélni, nem jöhet szóba az E/3 szenvtelenséga)

"- Tudod mire jó a vízitüdő?
- Ne nézz hülyének! A környezetből vonja ki a levegő őselemet, s a tüdődbe juttatja."
Ezek roppant mulatságos gagyi tévésoraztba illő mondatok, de tényleg tetszenek!!!:D

cakkumpakk:
A történet, a trükkök, a szereplők veszélyhez való hozzáállása, a szóhasználatuk alapján ez egy remek M.A.G.U.S. novella! Komolyan. (És ezzel nem azt szeretném mondani, hogy ÉN tudok Codex vagy MaGUS novellát írni) De ez egy MAGUS novella:)

p.s.
szép ez a visszazárás, egyszer már én is írtam ilyet:)

bzebze
garw

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.02, 00:05

Hurok (Sambucus)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2820