Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Sorcerer (rosz angyal)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.14, 10:10

Nos. Unalmamban olvasgatom a régi ismertetőket és ide is eljutottam. Ez a játék furcsa DE szerepjátéktörténeti mérföldkő... gyakorlatilag az indie rpg mozgalom indult el vele. (Aki nem értené: pár emberes kispédányszámú magán- v. kiskiadós kísérleti projectek.) Persze ebből adódóan nem igazán igazságos a nagy cégek termékeivel összevetni. :/ Egyébként több (és állítólag egész jó) kiegészítő készült hozzá ... igen. Pl. Setting könyvek :] És van egy bizonyos (elég fanatikusnak tűnő) rajongói bázisa is. Szóval csak óvatosan a lesz@rozással... :pirul:

maisugr

maisugr

A Nagybetűs Ork

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.28, 14:11

Üdv. Mindegy kinek... Elolvastam mindent amit lehetett találni erről az "Rpg"-ről... Egy ilyen Anyagcseremelléktermékért bűn pénzt kérni... lapos ötlet, (ellőtték már egy két hejen ha valaki démonokat akar idézni van ezer és egy jobb játék amiben megteheti) de talán még ez a legjobb dolog benne, a rendszer: kár volt egyáltalán belekezdeni. egyszerűen felesleges igy csinálni... Világ, Hangulat: Na ez meg ugye végképp nincs. Az alapkönyvben. A kiegészítők is hasonló "színvonalas" munkát sejtetnek. egyszóval régi motoros, igényes szerepjátékosoknak nem, ellenben a kis igényű minden újra rábólintó és vakon játszó játékosnak ajánlom. Ghost_Dog Allah Akhbar!!

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.25, 09:37

Jackyrte: Ennyi tulajdonság van benne ezekkel az indokokkal. Mint írtam nekem is furcsa volt az elején de meg lehet szokni. De lehet más játékokba is átvinni az ötletet.
panicboy: Erre írtam, hogy igen, ezzel még dolgozni kell. Mint általában minden szerepjátékkal, amiből egy alapkönyved van csak. Azért jelentek meg hozzá világ leírások is. Nézd meg a linket, ráadásul ha van paypal-os ismerősöd, akkor vásárolni is tudsz azokból.
Anonymous: Elméletileg biológus végzettségű, aki a játékot írta :).

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.25, 02:10

nesze semmi fogd meg jol...
alaposan megfogalmazva + becsomagolva-->
ezt a könyvet reklamszakemberek irhattak

panicboy

panicboy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.25, 00:24

Üdv mindenkinek!
Hát izé... engem nem győzött meg túlzottan az ismertető.Normalnak igaza van, így a leírás alapján olyan, mintha kapnál egy üres füzetet meg egy A4es lapon pár utasítást és onnan a te dolgod megírni a játékot!(vagy legalábbis nekem ez jött le)
Személy szerint én nagyon szeretem az ilyen stílusú játékokat, de ez most abszolúte nem fogott meg!

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.24, 18:26

Líthas!
Nekem annyira nem tetszik a dolog. Nem a téma miatt, attól még lehetne jó. A leírás alapján viszont eléh igénytelennek tűnik. (egy tulajdonság minden fizikai dologra?) Persze lehet, hogy csak a leírás nem közvetít mindent, az eredetit nem ismerem

Normal

Normal

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.24, 14:13

Hmmm. Ha meg a demonok tulajodonsagait is leirnad, mar semmi sukseg nem lenne az alapkonyvre.
Azaz: tetszik az alapotlet, talan jatszani is fogunk ilyet, de az eletben nem fogom megvenni. :)))

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.24, 09:14

yoriqicecradle: A világ részről igazad van. A wod adaptálásával viszont nem értek egyet. Ott a Chtulu pl. Ezenkívül játszhatsz shadowrunt is, mágia helyett démonokkal. Biztos hogy munka kell az átíráshoz, de én azon a véleményen vagyok, hogy a mesélőnek is dolgoznia kell a világon. Rádásul a gyári cuccok nem biztos, hogy minden kérdésre választ adnak. A hozzászólásod nem minösül anyázásnak, csak azért mert a leírás alapján nem tetszet neked.
Amúgy a rendszer nem 100% reális, de ha olyat akarsz, akkor adoptált egy olyan rendszerbe a sorcerert.

_yoriqicecradle (NPC/NJK)

_yoriqicecradle (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.23, 18:20

Az előző egyébként én voltam. Anyázás: icecradle@freemail.hu

_Anonymous (NPC/NJK)

_Anonymous (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.23, 18:15

Az én véleményem az, hogy a rendszer talán elég nyers, és túl sok feladat hárul a mesélőre pl. a világ. Lehet, hogy a könyv írói nayon nagy szabadságot akartak hagyni, de, bár én nem mesélek, egy kevésbé gyakorlott mesélő hogyan dolgozzon ki egy egész világot? A legkézenfekvőbb megoldás talán a jó öreg WOD adaptálása lehetne, de akkor elkerülhetetlenül beleütközünk a vámpíros-vérfarkasos-stb.-s csapdába, nem biztos, hogy egészséges. A kockadobálásról annyit, hogy lehet, hogy az egyszerű rendszerre törekedtek, de a realitást is kszem előtt kellett volna tartani (újabb feladat a mesélőnek). Az elgondolás egyébként kifejezetten tetszik.

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 14:57

elGabor: Én mostanába rendeltem meg a két kiegészítött, majd meg látjuk milyen, én reménykedek. Ha kell írok róluk is egy ismertetőt.
Rorimarck: elbasztam. A5-ös akartam írni, már ha az az A4-esnél kisebb méret.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 06:43

A3-as? Huha, az jo nagy... :)

Orulok, hogy vegre errol a jatekrol is megjelent egy ismerteto.

A harmadik "nagy" kiegeszitojerol pedig mar most, megjelenese elott is csodakat regelnek (Sex&Sorcery).

Mar csak az kellene, hogy Magyarorszag is PayPal kompatibilis legyen... :)

R.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4436 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 23:41

Nem ismerem a játékot, de külfüldi fórumokon nagyon sok jót hallottam a Sorcerer&Sword című kiegészítőről, ami a klasszikus sword&sorcery műfaj (Conan és tsai) szimulációja - és pont az akciódús fantasy játékot részesíti előnyben.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 23:41

Sorcerer (rosz angyal)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2825

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]