Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Megjelent: Lobogok hajnala (borito reszlet) (Celsior)

• Válasz írásához lépj be
73 hozzászólás érkezett eddig

_Elar (NPC/NJK)

_Elar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.13, 16:58

Hirtelen egy kérdés: A könyv végén szerepel Quinnahyr nevű kyr kapitány.
Ceriak emlegeti, h ismerte az apját. Ki volt az apa?
Nem emlékszem rá....

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.27, 08:11

Végre leesett, mire emlékeztet a borító stílusa: a rajzoló mintha a Janet Aulisio-korszakát élné... :)

_Bulcsu (NPC/NJK)

_Bulcsu (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.27, 01:10

Udv!

Eloszor is elismeresem a boritoert, nekem elnyerte a tetszesemet, csak igy tovabb :)
A reszletbe nem olvastam bele, egyszer azert mert egy kiragadott reszlet szvsz sosem kepes visszaadni a konyv egesz hangulatat masszor elromlott a nyomtatom, a szemem pedig sajnos olyan amilyen a hosszu atgepezett evek utan...majd az igenyesen tordelt, bolti aron kaphato valtozat utan mondok rola velemenyt.

Tiberius:

Emlitetted, hogy a nyari piheno elott kijon vegre-valahara a Sotet Profeta. Az iroja valtozatlanul Ray O'Sullivan? Vagy esetleg vki mas irta a befejezo reszt?

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.26, 15:47

Rutin: ha minden jól megy, akkor a dolg majd elindul a maga útján; az emberek szépen elfelejtik az előzményeket, és kedvüket lelik az új dolgokban. :) Ha minden jól megy.

Rutin

Rutin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.26, 13:22

Hallelúja !

Nézzük a tényeket !

Azt lehet kiadni, ami ugye van. Ami nem van, azt nem lehet.

Renier, Chapmann, stb. fullos kézirat, az ugye nem van.

De voltak ezek a cuccok. Nincs ezzel semmi baj. Legyen olvasnivaló.

Hogy az Überírók miért nem írnak ? Fene tudja. A sokásos sértődések, ilyesmi.

Egy érdekes kérdés merül fel : én, aki elvetemült MAGUS fan voltam, miért nem töröm össze magam, hogy megvegyem az új könyveket ? Nem fikázás, csak tényleg nem értem. Valahogy a sok-sok szívás akkora negatív élményként tornyosul előttem, hogy úgy valahogy nem...

Szerintem ezt lesz a legnehezebb megoldani az új gárdának : az ősök bűneit és a múlt hibáit feledtetni...

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.26, 11:55

No, akkor.

Persze ízlésről nem is kell vitázi, de a borító nekem nem jön be. Hogy miért? No ez az, amit nem tudok. Volt már olyan, ami hasonló stílusban készült, mégis megnyugtatott. Ez nem. Valahogy nem passzol. Nem a M*-hoz, úgy önmagában. De ez az én ízlésficamom.

Más: ugye a gerincről csak véletlenül maradtak le az adatok, a nyomdai verzión rajta lesz legalább a címe?

A szövegrészletről szándékosan nem írko, részletekről nem mondok véleményt, majd ha teljesen elolvastam... :)

_Big-animal (NPC/NJK)

_Big-animal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.26, 11:09

Viszont a fenti részletre megint kicsit húzom a számat, rendkívül zavaró ez a végletekig túlcikornyázott, ugyanakkor a katakterek esetében személytelen, kicsit élettelen ábrázolásmód.

Tiro

Tiro

Ronfel

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.26, 10:18

Üdv

Az AA tetszett, de a HCS minősége szerintem hagy kívánnivalót maga után. Nem volt jellemző az egész műre, de néhány fejezetben úgy tünt, az író nem képes helyes magyar mondatokat alkotni.

Tíró

Tiro

Tiro

Ronfel

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.26, 10:13

Üdv

Kismano:
"Ha valami nem tetszik, lehet próbálkozni a passzív rezisztenciával illetve tessék jobbat írni... "
Ez nagyon nagy butaság (az írj jobbat) és mégis nagyon sokan érvelnek vele. Ha nekem nem tetszik pl. Beethoven valamelyik műve, nem alkothatok negatív kritikát, amíg nem tudok jobban zenélni nálla?
Nem tudok jobbat írni, (még soha nem próbáltam) de elég sok könyvet olvastam, és meg tudom ítélni, hogy egy könyv jó-e. (persze a véleményem szubjektív, ha szerintem rossz, attól még techet másnak).

Tíró

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.26, 10:03

Angel: Alyr a Renegátokról beszél és nem a Renegátról; utóbbit pedig Nyulászi és nem Kornya Zsolt írta.
A belátást meg mindenki bízza magára... :)

_-=Angel=- (NPC/NJK)

_-=Angel=- (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.26, 09:54

Végre!

Jó a könyv, és örülök, hogy újra van mit olvasni, méghozzá ilyen mennyiségben!
A borító stílusa más, de szeritem igényes, gondos és szép munka!
Butaságra vall fikázni egy újat, csak mert a régi tetszik nekünk (akinek inge...), pláne ha az új tényleg megújítja, sőt előreviszi a régit!
És engem személy szerint meglepett, hogy az új írói gárda milyen vehemenciával vetette bele magát a munkába! Csak ki ne fulladjanak!

-=A=-

u.i.: Alyr: Bár majd mindenben igazat adok neked, de egy megjegyzés (bár remélem, hogy csak rosszul vettem ki a soraidból, és akkor vedd tárgytalannak amit írok):
Minimum túlzásnak mondható, hogy a Renegátot egy napon emlegeted a Shadoni krónikával, s bár ízlések eltérnek, de azt hiszem az idők során bebizonyosodott (ezt tényként merem kijelenteni. pl.: II. rpg.hu MAGUS modul, fórumok..stb.), hogy minden idők legnépszerűbb könyve a Renegát, s ha vki olvasta Kornya Zsolt más munkáját is, akkor végképp be kell látni, hogy talán a legjobb MAGUS író, aki valaha is regényt adott ki a kezei közül!

kismano

kismano

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.05, 14:16

Big-animal:
Részemről leginkább a borító, a rövid tartalom a hátulján és a kiragadott szövegrészlet a belív első oldalán döntenek.

Az író személye csak akkor düntő, ha már soxart olvastam tőle.

De a döntésben segíthet a neten közölt részlet is, amit én következetesen kihagyok, mert nem adja ugyanazt az élményt és ez alapján nem vennék semmit.

Üdv
Kismano

_Big-animal (NPC/NJK)

_Big-animal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.05, 09:55

Kismano:
Ha nem veszed meg, és így nem olvasod el, akkor hogyan döntöd el, hogy tetszik, vagy nem tetszik?

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.05, 01:03

Én csak annyit tennék hozzá a borító-témához, hogy szvsz nagyon jók, de talán egy Hatodkorban játszódó sorozatnak nem biztos hogy ilyen abszolút gótikus v. reneszánsz hátteret adtam volna, mivel a Hatodkor a M* világában még inkább a fantasy-ről szólt. A Hetedkor és vívmányai a reneszánsz inkább. A képek ehhez illenének jobban.
De ez csak egy vélemény...

kismano

kismano

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.04, 15:02

Upsz... még valami...

Tüzes vassal kergetném azokat, akik az új írókat baxogatják.
Az olvasás mint olyan elég szubjektív élmény.
Ha nem tetszik, ne tessék megvenni, akkor majd a kiadónak sem fog tetszeni, és akkor valóban rossznak ítéltetett az az író.

Szvsz Orwel-től az "Állatfarm", Hemingway-től a "Búcsú a fegyverektől" és Ane Rice-tól az "Interjú a vámpírral" gyengébb eresztés, de csak azért, mert szubjektív módon nekem a 84, az Akiért a harang szól, illetve a Lestat jobban tetszett.

Ha valami nem tetszik, lehet próbálkozni a passzív rezisztenciával illetve tessék jobbat írni...

Üdv
Kismano

kismano

kismano

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.04, 14:56

Csatlakozom.
Baromira élvezhetetlenné teszi a legjobb könyvet is a slendrián tördelés.
Illetve elég sajnálatos, hogy egy bizonyos kiadó kb. éves kihagyásokkal újra piacra dobott egy trilógiát, persze legalább fél éves szünetekkel a trilógia részei között, darabja 2ezerért, és nem fussa neki korrektorra. Még akkor is jobb arányt hozott volna ki, ha Recognita-n átzavarja a lassan 10 éves első kiadást. Vagy éppen ezt tette?

Nah... csak azért, hogy ne csak Mókus meg új team fikázás legyen.

Gratulálok a team-nek, és sok energiát a jövőben is.

Üdv
Kismorcos

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.04, 14:28

Arcana: Óh, szövegértelmezői gyakorlatok. Igen, valóban meglehetősen rossz regényeket hoztam fel. Ettől ezek még Mágus regények, annyira nem is jelentéktelen mennyiségi részét képezik a Mágus irodalmi részének. Minden bizonnyal bölcs hozzáállásra vall csak azért lefikázni az új írókat, mert mily szörnyű, Kornya Zsolt nem jelentet meg Mágus regényt mostanában. Az Anyrok alkonya fiatal írói valszeg nem a Karnevál, vagy az Acél és Oroszlán írójaként születtek, mint ahogy Gáspár és Kornya sem. Ezek után elég abszurd álláspont pályakezdő írókat fikázni. A szöveggondozás meg mesze az a AA esetében a legjobb az eddig megjelent Mágus cuccosok közül. Lehet, hogy ez számodra nem olyan fontos, de én azért örülök, hogy nem vágnak elém egy rosszul tördelt, nyomdai hibáktól hemzsegő könyvet. Ezek a mocskos tömegtermelők... :)
Összehasolító elemzéseket szívesen várok álláspontod (vázlatosan és sarkítva: vannak a nagyon lyó régi, és az egyáltalán nem lyó új írók) alátámasztására, addig talán jegeljük ezt a témát.

Spade

Spade

Giovanni Elder

• Archívum
  • 788 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.04, 13:44

Érdekes. És élvezetes. Egyetlen nüansznyi hiányérzet van csak bennem. (Csak hogy valaki mondjon egy is kritikát is)
A hatodkor kizárólag a háborúk és intrikák kora volt? Már az AA-ban is kicsit domináns vot ez a két elem (a Ryeki építkezés időszakát két mondatban intézték el) és úgy tűnik itt is mindenütt aquir-ok, hatalmasok, démonidézők, démonok, stb.
Elsőre nem találom az egyensúlyt nagyon vérpistike szagú. Egyedül vagyok ezzel a véleménnyel ugye?

Egyébként nagyon jó.

Tuzmadar

Tuzmadar

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 715 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.04, 10:57

Üdv!
Furának találom, h a hozzászólások 60% a borítók milyenségét boncolgatja. Úgy gondolom, h bár más stílust képviselnek, mint a 'régiek' de jók. Ennyi. A könyvről mi a véleményetek? Szvsz hangulatos volt és érdekes is, kibővíti a világról szerzett ismeretket és jáék közben is segítségére lehet a mesélőnek (gyakorlatiasan közelítve a témához). Egy fekete foltot színezett ki, amiről eddig nem tudtunk semmit, ráadásul igényesen. Nincsen tele bakikkal, magyartalan szerkezetekkel, fogalomzavarokkal, álművésziességgel és ez szerintem több mint jó kezdet.
Lezárandó értéktelen fejtegetésem: gratula és CSÍT (csak így tovább :) ).

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.03, 19:36

Arcana: ó, ez kölcsönös. :)

Amúgy te bizonyítottad a te "igazadat"? Szerintem nagyon nem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]