Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Online talkshow Terenyei Roberttel (Szerkesztette: Scorba)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.10, 08:08

Zotyo: igen, gondolom a fő profil
a) a kártya
b) a Realms regények
c) talán bolthálózat
elegye. Így beleférhet évi néhány veszteséges projekt. Ha a klánregények ilyen kevés példányban fogynak... Hmmm, ez egy üzleti vállalkozásnak tényleg igen pici mennyiség.

_Dwyn (NPC/NJK)

_Dwyn (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.09, 01:05

Nekem is szimpi volt ahogy nyilatkozott Terenyei úr.:-) Igérem, megpróbálok több RPG könyvet venni a jövőben.

Darkelvis: A felnőtt dolgozók pénzügyei sem jobbak, csak gondolj arra a dilemmára, hogy új iskolatáskát vagy Új alapkönyvet vegyen a gyereknek. Nem is beszélve arról, ha maga is játszik. :-))

Dwyn

Darkelvis

Darkelvis

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 35 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.08, 22:18

Hát igen.Pénzgondok.Szivesen vennék én meg minden WoD regényt,20 pakli Vampire kártyát meg szabálykönyvet,csak nincs rá anyagi keret.Szerintem az nagy probléma,hogy a játékosok nagy része diák és így nem vehetnek meg mindent.Anyámék így is majdem elsírták magukat mikor karácsonykor megjelentem a Vampire alapkönyvel meg az Útmutató a Sabbathoz-al és vigyorogva bejelentettem,hogy ezt vettem 10000 Ft-ből!
:-)

GODPOWER

GODPOWER

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.08, 00:49

Csak egyvalami.Szerintem igazán logikus,hogy jobban megy egy adott rendszer,ha legalább az alap cuccokra nem kell várni. Tudtommal kint is egyszere adják a cumot nem 2-3 évente. Ja és már jó pár éve. Szerintem azért bukik meg a legtöbb magyar nyelvű kiadás mert senkinek sincs kedve éveket várni arra ,hogy az egész játék elötte legyen. Ezért örülök,hogy a kiadó is kezdi elsajátitani a kinti mintát.(legalábbis D&D-s téren)Mindenesetre a számokon énis teljesen ledöbbentem.Igen-Igen kevés.
Csak hát ezekszerint lassan csődbe kell mennie az rpg boltoknak,mert hát miből fognak megélni.Csak kártyából elég nehezen.

Erről jut eszembe!BePe: nem lehetne esetleg forumon arról tudakozódni valaki(k)től,hogy az rpg-s boltok tulajdonosai hogyan látják a szerepjáték(kártya)helyzetét.
Csak mert a kiadói részt már ismerjük,a klubbokéról is tudhatunk(lásdd New Ork).Persze lehet,hogy csak engem érdekelne a dolog,de hátha mást is.

Szabtom

Szabtom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.08, 00:43

Nekem szimpatikus volt Terenyei Róbert. Azt persze én is furcsálltam, ahogy a kiadásra kerülő könyvekről döntenek. :)

BePe: Nem lehetne egy topicot nyitni, ahol folyamatos kapcsolatban lehetnénk a DeltaVisionnel? A DV -nek lenne erre kedve/ideje/energiája?

lwb

lwb

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.07, 18:15

Ja, BePének tökre igaza van. Sok pénz bejön a kártyákból. Főleg a Magicből.
Szerintem abból van pénzük, de persze konkrétumokat nem tudok én se.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.07, 12:01

Zotyo: egyszeru, nem csak konyvkiadas a profiljuk.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.07, 08:51

Szervusztok!

Biztos félreértettem valamit, ezért értetlenkedem; miként lehet az, hogy a DV csupa veszyteséges projectbe fog, puszira, ugyanakkor egy üzletileg sikeres, stabil vállalkozásról beszélhetünk? Természetesen ma Magyarországon mindenkinek jogában áll RPG- és könyvkiadásra vállalkozni, majd szépen belebukni. A DV azonban nagyonis sikeresen lavírozik immár évek óta. Nincs Hawaii villájuk, de nem is zsíroskenyéren élnek. Nem mondom, évente-félévente belefér a keretbe egy-egy előre veszteséges termék kiadása, no de lépten nyomon... Ezt igazából nem értem.

A másik észrevételem, Terenyei Róbertnek sikerült úgy fogalmaznia, hogy soraiból, szavaiból nem süt Valhallától megszokott "én vagyok a császár, ti vagytok a plebs, nesze nektek cirkusz és kenyér" egoizmus. Sikerült kivívnia a szimpátiámat azzal, hogy amikor lett volna lehetősége élesen fogalmazni, teljesen normálisan, emberien reagált.

Végül: a DnD3-as anyagok kiegészítő, hibajavító jegyzékének összeállítása nem inkább a kiadó dolga volna, mondván a "mundér becsülete"? Sírtak az emberek már eleget, hol kellene javítani.

Többiek - azért fiogy olyan kevés kiadvány, mert nincs rá pénz, hogy mindet megvegyük. Mikor egy ilyen üzletben járok, szinte sírok, mennyi mindent meg tudnék venni, de 1500 Ft-os könyvárak mellett sajnos nincs rá lehetőségem, hogy mindent megvegyek, mint mondjuk 10 évvel korábban. Pedig én már dolgozom, nem vagyok diák, mint anno. Ez van. A DnD-s anyagaim is csak nyomtatottak, pedig nagyon szeretném legalább az alapkönyveket eredetiben.

lwb

lwb

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.06, 18:32

Hogy én a rohadt vizsgák miatt mindig lemaradok az érdekes dolgokról... :)

Hankyaku

Hankyaku

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.06, 14:55

Szerintem 1 baj van az RPGkkel. Nagyon széles a skála, ezért ha a spektrumból kikerül egyetlen könyv, akkor szerintem az RPGs társadalom 1%a HA megveszi az adott művet. Az USAban, már ez is sok, de lássuk be 10000000 ember az nem sok ilyen szempontból... És ennek hány %-a RPGzhet?

ByZ
Han

Narem

Narem

Árnymester

• Fórumita
  • 3923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.06, 09:42

Nagyon érdekes és tanulságos volt visszaolvasni ezt a káoszt, bocs.

Aminek örülök a Legend, de nagyon.

A kiadó elég érdekes hozzáálást mutat a logisztika terén. Hmm...

Azért szeretném, ha minden amit leírtak meg is jelenne.

Plusszként megyek és megveszek minden D&Ð-s kiadványt már úgyis terveztem...

Maradok örök fantasy-s NAREM

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.04.22, 20:40

neh egen az 2000 nem sok.. de egy partybl legtöbbször csak egy ember veszi meg.. szal kb. lehet 3x ennyi játékossal számoln. szvsz.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.06, 07:53

par HEH:
>Klanregenyek:Eddig eladtunk 322 db-ot, de
>olcsóbban sem adtunk volna el többet.
Ezek szerint 1 vagyok a 322 emberbol aki megvette az orszagban?

Ez nagyon durvan kicsi szam!!!!!!!!!!!!

Bocs, hogy igy mondom, de vegigolvasas utan a kiado kicsit kapkodonak tunik, aki NEM az igenyeket elegiti ki (mi kell a nepnek), hanem a sajat kedvenceit adja ki, ami jo, de eleg veszteseges.

Az eladott peldanyszamok: 2000 PHB,csak, huh a magyar rpg tenyleg szarban van.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6483 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.06, 07:53

Online talkshow Terenyei Róberttel (Szerkesztette: Scorba)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2867

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]