Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Donnie Darko (filmkritika) (Stoki)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

Stoki

Stoki

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.22, 10:00

Heh, akkor nem jött be a tippem. :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.22, 09:45

Hm, na megnéztem, és őszintén szólva nem értem, mire ez a féktelen ajnározás itt fent & alább. Persze, persze, szép volt, jó volt, költői, kifejező meg minden, de messze nem egy mérföldkő. Furcsamód engem az eredetinél jóval gyengébb lynches rejtélyeskedés és a standard amcsi ifjúsági filmek (a 20 évvel ezelőtti ifjúsági filmek, mondjuk E.T. és vidéke, nem a mai, tragikus tinivígjátékok & még tragikusabb horrorok) nem túl jól összedöngölt keverékére emlékeztetett. Franket és magát Donnie-t leszámítva nem nagyon nyüzsögtek az eredeti karakterek (szegény dagadt kínai lány, aki tündér akar lenni, erre kiröhögik, őt ugye sajnáljuk, hüpp, bigott kretén tanárnéni, haladó szellemű, vagány tanérnéni, akit jól kivág a szintén bigott kretén igazgató, naiv tündibündi barátnéni, stb. - egy zsenigyerek képzelt barátjának (a nyúlról beszélek) meg ugye nem nagy kunszt kiszámíthatatlannak, borzongatónak, anyámtyúkjának lennie. Az utsó dalbetét pedig majdnem olyan rossz (kicsit se didaktikus, ááááá) volt, mint akármelyik Dizni rajzfilm-vígopera, ahol úton-útfélen áriára fakadnak.
Egy vonása azért mindenképpen a javára írható: vártam, mikor szólal meg a Joy Division, és meg is szólalt, a záró képsorokról pedig a fentieken kívül eszembe jutott egy Smiths-idézet, amit most idekopizok, hüppögjetek ti is:

"And if a double-decker bus
Crashes into us
To die by your side
Is such a heavenly way to die
And if a ten-ton truck
Kills the both of us
To die by your side
Well, the pleasure - the privilege is mine"

Lorac

Lorac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 18:00

Abszolút kedvenc filmem lett. 3x láttam,de nincs megállás.. :) Az utolsó képek hangulata hihetetlen jó.Nem írok többet,mindenki nézze meg,mert annál mindenképpen jobb film,mint ahányan megnézték eddig...
Na Áve!

_Szepi79 (NPC/NJK)

_Szepi79 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.17, 17:43

Off:

Kedves Ka_be:
Ha nem láttad a filmet, akkor miért érzed túl dícsérőnek az ismertetőt? (Szavaidból úgy vettem ki, hogy nem is érdekel.) Ha meg már úgyis "begyűjtötték az IP-det", akkor nem tökmindegy?

On:

Maga a film király volt, én is pár napja néztem meg másodszor (először vmikor novemberben) és teljesen másként nézi így az ember. Kicsit a Memento-hoz tudnám hasonlítani, azt sem elég egyszer-kétszer megnézni.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1343 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 15:21

Valóban nagyszerű film, igaz én még valamikor októberben láttam először, de akkor nagyon beütött, habár nem teljesen értettem. Aztán elvittem a cimboráimhoz, kicsit tartva attól, hogy a film után majd jól lehúznak, mondván miért kell ilyen hülye mozikkal traktálnom őket. Viszont pont az ellenkezője történt, ugyanis kivétel nélkül nagyon bejött nekik. De jót is vitatkoztunk utána a tartalmáról.
Szóval csak ajánlani tudom. A mai unalmas, egysíkú filmek palettáján ez egy üde színfolt.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 13:16

Kitűnő film, jó írás. :)

Povi

Povi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 757 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 13:12

Nekem tetszett a film. Külön poén, hogy egy éve megvolt cd-n és csak akkor jöttem rá erre amikor a Toldiban a Kiskakukk előtt levetítették a Donnie Darko bemutatóját. Akkor jutott eszembe, hogy otthon porosodik a film, csak a röhejes címe miatt nem néztem meg.
Mindenképpen ajánlott kategória szerintem, kedvenctől ugyan messze van nálam, de mindenképpen a tini-horrorok, tini-vígjátékok és űberkilleramerikaikatonavagyokakirendesis filmek fölött van, ráadásul magasan.

_Nuestra (NPC/NJK)

_Nuestra (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.17, 09:56

Stöki írása ugyanolyan remek mint a film...nekem tetszett és kész. Az egyik kedvenc filmem ezért nagyon nagyon elfogult vagyok. Fanyalgóknak nem ajánlom, mert ebben is vannak ellentmondások, amiket ki lehet fikázni, de kit érdekel, ha valami ennyire jól van kitalálva!!
nálam megkapta a 100%-ot:D

"miért nem veszed le ezt a nevetséges nyúlruhát?, és te miért nem veszed le ezt a nevetséges emberruhát?"

Zoleeca

Zoleeca

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 09:40

Ja és mindenkéoppen angolul nézzétek meg...

Zoleeca

Zoleeca

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 09:32

Ja az értékelést elszúrtam ime:
100%

Zoleeca

Zoleeca

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 09:30

Meg kell néznetek. Én már kb másfél éve láttam... hát mit mondjak, az eddigi legjobb film amit láttam ilyen stilusban(ha lehet egyértelmüen stilusról beszélni). Megnéztem(egyedül) és utánna fél óráig arra sem tartottam méltónak magamat, hogy megszólaljak, hirtelen a beszéd, az aktív cselekvés, vagy a kontaktus más emberekké hihetetlenül feleslegesnek és lényegtelennek tünk.
A film vége felé olyan mértékben nőtt bennem a feszültség, hogy az egész testemben éreztem valami furcsa bizsergést(nem viccelek) Azóta még négyszer láttam a filmet és mindig új és új dolgokat fedezek fel benne, nem lehet megunni, és mindig ugyanazt a hatás éri el bennem(kezdem megszokni).

"Lebilincsel és földbedöngöl" szó szerint. Amikor mással néztem meg akkor is ugyanezt az érzést keltette bennük a film, és egész végig csendben ültek, pedig nem sok mindent lehet érteni elsöre a filmből. Ennek a filmnek "feeling"-je van amit lehetetlen elmagyarázni, és ami igen ritka a mai alkotások között

Nézzétek meg, és irjátok ide mi a véleményetek.

Stoki

Stoki

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 09:26

ka_be: Vannak már egész jó kezelések paranoiára...

Marvin: Szerintem ez a film még neked is tetszeni fog...:)

whoisnot: Jóvanna', lelkes újságírói túlzás volt. Itt egy szőrszál: | Hasogasd. :)

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 09:23

99%-ban offtopic: nem lehetett ez a tavalyi Titanic fesztivál _abszolút_ kedvence, mert nálam pl. a "Blue Spring" (Kék tavasz) vitte a pálmát, és mínusz egy néző már megdönti az "abszolút" definícióját... :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 09:01

ka_be:
most mi van?????
honnan veszed hogy gyujtogetjuk az ip-t? minek tennenk?
a te ipdhez maximum en ferek hozza, ha pedig engem vadolsz meg ilyesmivel, kerlek vmi megalapozottabb modon tedd, mert ez nagyon nem fair.
azon tul, hogy offtopic.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 08:54

Kedves Kabbe: Ja, kizárólag a te IP-idre utazik mindenki, küldik is tovább nyomban a zürichi gnómoknak... Valahogy majd csak kibírjuk nélküled.

A filmről meg majd írok, ha megnéztem. Egy vérbeli fikázót ilyen apróságok mondjuk nem tántoríthatnának el, de most most mégis.

Monyok

Monyok

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 240 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 08:23

ka_be: he? :)

_ka_be (NPC/NJK)

_ka_be (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.17, 07:47

Én nem néztem meg a filmet, mert egy haverom volt "szíves" és elárulta a csavart (melyet egyébként millió filmben, könyvben elsütöttek már).

A filmről tehát nem tudok írni. Az ismertetőt túl dícsérőnek érzem. Egy ilyen elolvasása után csalódik a legtöbbember, mert valami nagyon jót vár. A bölcsek azt tanítják, ha úgy érzed magad, mintha álmodnál, gondolkodj el, vajon enm álmodsz-e?

Bencus

ui.: ez volt az utolsó alkalom, hogy bejelentkeztem. Eddig is mindig aláírtam, az IP-t is gyűjtögetitek rendszeresen. Nem fogok kattintást növelni... Búcsú.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6331 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 07:47

Donnie Darko (filmkritika) (Stöki)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2875

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]