Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az utolso ostrom (vers) (Kyol Halken)

• Válasz írásához lépj be
9 hozzászólás érkezett eddig

_E.Enci666 (NPC/NJK)

_E.Enci666 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.10, 15:54

Hi!Hát jó!

_Cidrin (NPC/NJK)

_Cidrin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.03, 00:02

Ha az oldalt nem mosná el, mernék ríni-sírni;
aki nem tud miért próbál szép verseket írni?

_vmke (NPC/NJK)

_vmke (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.28, 14:04

Öhm, azért ne hasonlítsuk már Zrínyihez, pláne meg Homéroszhoz.

Monress_

Monress_

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.27, 20:52

Beowulf után szabadon :) Manapság ritkán olvasni ilyen epikus verseket, szerintem a "nagyközönség", ahogy az előző hozzászólásokat olvasom, igencsak elszokott már a Beowulf, Zrínyi, Roland-ének stb. stílusától, pedig Kyol ezt a legtöbb helyen igen kitűnően eltalálta!

A rímek és a mai magyar/régies magyar néhol valóban erőltetettre sikerültek,
(Ármányos beszéde zengte be a sátrat,
Kegyetlen tervét a tanács elé tárta.)
de az epikus hagyományokat nagyon ügyesen folytatja, ld. hősök nevei, a végén az író jelentkezése, a jó és gonosz harca...
...mondjuk aki középiskolában már Zrínyit is nehezen olvasta, az ezzel is nehezen fog megbírkózni, de ez nem Zrínyi - és nem Kyol hibája ;)

_Kyol (NPC/NJK)

_Kyol (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.27, 19:54

Egy krédés, a rímek csúszását,hogy érted? Vagyis mi az ami nem jó bennünk?

_Kyol (NPC/NJK)

_Kyol (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.27, 19:51

Köszönöm a részletes értékelést sokat lehet belőle tanulni!

Feantur

Feantur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 168 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.27, 18:22

Érdekes.
30 azaz 30%-ot adok neki. De ezt is az én mércém szerint.
10%-mert próbálkoztál és kimertél állni elénk (képletesen), és merted válalni a "rohadt paradicsom özönt"
10%- a vers formája miatt, nem tudom, de nekem Homérosz jutott eszembe fantaziban. Ez tetszet okos húzás. A sok gyémánt penge, ilyen állandó jelző helyettesítésre nem volt rossz (ha viszont véletlen; fölösleges halmozás nevetségessé válik, még ha fantasy is!) A rímek viszont csúsznak ezekre próbálj meg figyelni, ha ilyen epikus költeményt írsz, vagy novella és akkor nincs megkötve a kezed, vagy ebben a formában, de akkor figyelj nagyon a sorokra.
10% harmaddzor a storyért + hogy kerek legyen. Elég gyenge a történés, pepéhez csatlakozom a Sivítód nem elég jól van megkreálva. A régies forma remek, de azt is meg kell tanulni használni. A befejezés: a megmenekült krónikás, nem rossz, nem rossz...

Egyébként csak így tovább! Kezdésnek (ahogy olvasom) egészen kiváló.
Várom a következőt amire a mostani 30%-om tripláját szeretném adni!
Hajrá!

_Kyol (NPC/NJK)

_Kyol (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.27, 06:37

Pepe, köszönöm, hogy végigolvastad! Teljesen igaz, hogy ez egy amatőr próbálkozás, hiszen nincs más versem. A gyűrük ura világról, azonkívül,hogy láttam a két filmet nem tudok semmit, a nevek inkább Thrilles környezetből voltak választva. Pl.: Kyriala, ez sima betűösszerakással jött le a Kitiarából, aki egy gonoszkás amazon a játékban;)

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.27, 00:21

Üdv Kyol!
Sajnálom, hogy én vagyok az első hozzászóló ugyanis a vers nem igazán tetszett. Ez a gigászi csata ilyen részletességgel leírva sokkal inkább prózába illő, mivel nincsen semmi homály, nincs meg a legenda hangulat. Mondjuk ezt magyarázhatjuk azzal, hogy ez a Levandor ott volt és látta az egészet. A végén a sivítószörny nekem egy kicsit röhejes volt. Verhetetlen észbajnok démonok voltak ezek a Kyrialá-ék!
Szerintem te még mindig egy kis gyűrűk ura lángban élsz ezért is süt le a műről egyből, hogy eléggé amatőr próbálkozás!
25% azért, mert az pont negyedde a száznak:))))))

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.27, 00:21

Az utolsó ostrom (vers) (Kyol Halken)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2904

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]