Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Egy rossz otlet (Gregory Hines)

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

_Gregory Hines (NPC/NJK)

_Gregory Hines (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.18, 18:21

Vismaior: lehet, hogy nincs is valójában színjáték, szoktam néha hülyeségeket beszélni, de hát ki nem.
Egyébként nem lesz vicces a változás, csak a hangulaton fog változtatni.
Lehet, hogy tényleg nagyon érződik rajta King, de sajnos ez egy olyan nyűg, amitől valószínűleg nem fogok egyhamar megszabadulni. Hiába, az olvasásá káros :pirul:
Na pá!

VisMaior

VisMaior

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.17, 18:22

Szervusztok.

Gregory (még mindig hosszú a neved, tesó): milyen színjátékról beszélsz, koma? Nem is értem... :pirul:
Így, h mondod, h ez egy ciklus része, már értem, mért érzed benne Fable-t. A másik írást várom szeretettel.
De emilben az eredetit küldd el, légyszi, annál nagyobbat fogok kacagni a cenzúrázott verzión.
Stílusod egyébként van, méghozzá nem is rossz. Ami miatt én kiforratlannak tartom, az annyi, hogy még nem tökéletesen felismerhető, és még túlságosan felismerhetők benne mások. King stílusa és szerkesztésmódja, stb. Ismétlem, ez nem gáz, mert az alapjai jók - és egy év alatt nem is változik a stílus, plána az írásbeli, láthatóan. Az lassú folyamat.

De nem akarom itt eljátszani a nagy büdös bölcs mentort - várom a másik (és a többi) írást, ehhez meg még egyszer gratu.

Agyő

Én

_Gregory Hines (NPC/NJK)

_Gregory Hines (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.16, 20:01

Vismajor: valahogy mindig elmosolyodom, mikor olvasom a kommentjeidet. A színjáték az, ami mosolyogtat, nem pedig amit írsz, mert azon gondolkodni szoktam.
Egyébként Fable tényleg nem nagyon lelhető fel benne, csak mint stíluselem és mivel ez egy novellaciklus része, nem igazán tudok egyedülálló darabként gondolni rá, nézd el ezt nekem. Egyébként tervbe van véve az egész ciklus jelen helyen való megjelentése, csak először még be kéne fejezni :pirul: vagy átléptetni könyv státuszba, ha még érzek benne erőt. Mellesleg ez úgy a közepén van, de mind1. A következő rész 23-án jön. Sajnos némi átalakításon esett át, amit szintén sajnos nem én végeztem el, de remélem nem fog csorbát szenvedni. Egyébként az átalakításra "a kiskorúak és szüleik érdekében" volt szükség. Ez van.
A stílusom lehet, hogy kiforratlan, egy röpke év alatt ez szerintem nem is nagy csoda, de legalább van (ezek szerint). Viszont sajnálatos is egyben, ugyanis nem mutat nagy hajlandóságot a változásra.
A másik novella címe Egy hideg nap a pokolban, és az Ellenséges terület c. film átdolgozása/továbbgondolása. Majd elküldöm emilben.
További jó napot mindenkinek, még találkoznuk.

VisMaior

VisMaior

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.16, 19:32

Szervusztok.

Hm-hm. Mit is írhatnék, mit is írhatnék? Az írás valóban szórakoztató, kellemesen komor, sötét. Bár én a magam részéről Fable-t nem igazán leltem benne. Tudom, hogy elsősorban egyes stilisztikai elemekben fedezhető fel, de engem semmi nem emlékeztetett rá.
Ezzel együtt maga az írás remek, élvezetes, még ha a stílus az én szájízemnek kissé kiforratlan is. Mindenesetre Gregory (túl hosszú a neved, főnök), azt a "másik hasonló szertesztésű" írásodat, amit Gaark-nak ajánlasz, magam is szívesen elolvasnám. Vagy már olvastam? Melyik volna az?

_DagnirGlaurunga (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2003.07.15, 21:40

Örülök, hogy megértettél, egyébként tényleg jó az írás.

_Gregory Hines (NPC/NJK)

_Gregory Hines (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.15, 20:15

Hmmm... Értem. Elgondolkodtattál egyébként, mert az a mondatrész nem volt benne az eredeti verzióban, csak utána tettem hozzá. Igazság szerint nem is tudom eldönteni, hogy nélküle jobb, vagy vele, meg most már úgyis mindegy :pirul:

• Látogató

Kelt 2003.07.15, 17:22

kérésed jogos, de nem tudom igazán meg magyarázni. Csak úgy éreztem túl terjengős, nem tudok tárgyilagosabban fogalmazni, ez csak szubjektív vélemény.

Szerintem az "azzal a trükkel, amit minden szabaduló művésznek kötelező, tolvajoknak pedig ajánlott elsajátítani: a " rész nélkül jobb lenne a mondat.

_Gregory Hines (NPC/NJK)

_Gregory Hines (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.15, 10:37

De Archenemy, ott voltam, amiből látszik, hogy nem tudhatod, milyen meberek írkálnak különböző dolgokat szabadidejükben. Közöttetek járunk :pirul: De mint már említettem, ez eléggé off-topic.
DagnirGlaurunga: megköszönném, ha elmagyarázánád kicsit jobban, mi miért nem illett bele, szeretném tudni. Persze szokták mondani mások is, hogy néha vannak részek, amik nem illenek bele az írásaimba, csak általában nem tudják megmondani miért. Meg erre pl. még nem is mondták.

Archenemy

Archenemy

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 124 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.14, 18:22

Hmm, hmm, csak nem Hegyalján a Rakamaz kempingben tetszett lenni? :pirul:

• Látogató

Kelt 2003.07.13, 21:22

Nagyon tetszett, bár voltak benne mondatok, melyek szerintem nem illettek oda. ("Már az elején próbálkozott azzal a trükkel, amit minden szabaduló művésznek kötelező, tolvajoknak pedig ajánlott elsajátítani: a bal nagyujja kiakasztásával.")
A bevezetés nagyszerű.

_Gregory Hines (NPC/NJK)

_Gregory Hines (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.13, 08:38

Szaiasztok!
Először is azzal kezdeném, hogy köszönöm minden hozzászólónak, hogy elmondta a véleményét. Kicsit off-topic, hogy most jöttem meg a Hegyalja fesztiválról, de eddig ezért nem volt alkalmam ide látogatni.
Eini Yamakawa: már nem azért, de hogy a lótúróba akarsz ebből happy-endet csinálni? Nem szuperman novelláról van szó. Bár ha neked az tetszik...
TimeRobber: szerinetem be van fejezve, amúgy King módra. Valószínű, hogy mi a vége, mégsem mondom ki. Egyébként az, amire legtöbben gondolnak, legalábbis szerintem, bár mindenkinek szíve-joga, hogy olyan véleménye legyen, ami neki tetszik. Végül is ez a dolog egyik szépsége.
Shorty26: Lehet, hogy rövid, de hosszabb nem lesz. Az az igazság, hogy nem szeretek leíró részekkel meg hasonlókkal szöszölni, ezért nem túl hosszúak a novelláim. De így legalább nem unalmas (remélem).
Gaark: a hasonlóság nem véletlen :pirul: de van még benne egy adag Tarantino, egy adag George Komor, meg némi Fable. Viszont filmnek már tényleg piszok rövid lenne. Van még egy másik hasonló szerkesztésű írásom (csak hasonló, szerintem jobb), viszont azt nem szívesen teszem közzé, tekintve, hogy szeretném elkerülni a plágiummal való vádolást, de ha érdekel elküldhetem.

_Gaark (NPC/NJK)

_Gaark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.11, 07:40

stílusban nekem Guy Ritchie filmek ugrottak be, ezekkel a helyzetleírásokkal tudna mit kezdeni egy operatőr :pirul:

Ardin_con_Tyrus

Ardin_con_Tyrus

KisMester

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.10, 16:42

Gonosz, de épp ezért aranyos.
Congratulations!:pirul:

_Ellis (NPC/NJK)

_Ellis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.10, 15:02

Nem rossz nem rossz!:pirul:

_Eini Yamakawa (NPC/NJK)

_Eini Yamakawa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.10, 08:02

heppi endet akarok:-))(majd tovabb gondolom)
De anelkul is nagyon jo:-))))

_Arislan (NPC/NJK)

_Arislan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.10, 08:00

Rövid, de nagyon velős. :pirul: Gratula az írójának. Befejezés tényleg nem kell, hisz aki képtelen elképzelni miként válik konzervé főhősünk... :)
A stílusa nagyon bejön, szóval jöhet még.

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.09, 18:33

Befejezést? Szerintem jó a befejezése így ahogy van (-: Végülis minden eszköz nélkül a zúzdában kint a maffiózókkal milyen befejezést jósolnál? Meg a stílusa is tetszetős.

TimeRobber

TimeRobber

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.09, 15:55

Befejezést!!!

_Shorty26 (NPC/NJK)

_Shorty26 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.09, 11:52

Nem rossz...talán kicsit rövid. Kicsit több háttér cselekmény kéne:) De a stílusod nagyon bejön...Hajrá!

Tiaro

Tiaro

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 446 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.08, 23:41

Aranyos... :pirul:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]