Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Nolovagok a kozepkorban es ma (Kornya Zsolt)

• Válasz írásához lépj be
6 hozzászólás érkezett eddig

_Pomona (NPC/NJK)

_Pomona (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.19, 19:52

Nagyon klassz cikk! Már azt hittem, valaki megint kirukkolt Jeanne D'Arc-al, amikor megláttam a címet:)) Soha kellemesebb csalódást! Épp vért izzadok hogy egy szerencsétlen novellahősnőt kijuttassak a Szentföldre...:pirul: Gratulálok a cikkhez, jöhetne még pár ilyen!

Kornya_Zsolt

Kornya_Zsolt

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.18, 15:00

Kedves Cypo!

A szösszenetem nagyjából-egészéből pont azt mutatja ki, amit te állítasz.

Kézcsókom, Sirály!

Tökéletesen egyetértek a véleményeddel, hogy ez a magatartás roppantul sajnálatos...

RR

_cypo (NPC/NJK)

_cypo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.18, 09:32

Érdekes... bár szerintem akkor a férfitársadalom nem igazán fogadta be a női lovagokat, mint harcosokat. Lehet, hogy társadalmilag lovagok voltak, de biztos nem látták szivesen őket.

_Sirály (NPC/NJK)

_Sirály (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.16, 12:18

Üdv!

Bár nememnél és természetemnél fogva nőpárti vagyok, azt hiszem nem elfogultan mondom: ezzel a magatartással sok értékes tagtól fosztották meg magukat a lovagrendek az évszázadok folyamán. De hát ilyen volt a világ...és egy kicsit ilyen most is.

Jó tudni ezeket az adatokat. Kösz!

Kornya_Zsolt

Kornya_Zsolt

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.15, 14:16

Kedves Nesso!

Ez így van, ahogy mondod. A cikkem azonban nem a végső vészhelyzetben fegyveres harcra kényszerülő hölgyekről szól, hanem azokról a nőnemű harcosokról, akik TÁRSADALMILAG elismertek lovagoknak. A lovag ugyanis - erről bővebben ld. a nem sokkal korábban közzétett Lovagok: legenda és valóság c. cikkemet - a középkor delén és alkonyán elsősorban nem hadügyi, hanem társadalmi kategória volt.

Félreértés ne essék: ez nem kötözködés akar lenni, hanem válasz egy tanulságos szempontokat fölvető hozzászólásra.

Raoul Renier

nesso

nesso

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.15, 12:04

Ezen felül előfordult, hogy a szentföldön a halottakat fosztogató szaracénok meglepődtek, mikor az elesett keresztények sisakjait levéve nőkre bukkantak. Mit tesz a létszámhiány. Edessza egyik ostrománál esett meg a dolog. most nem jut eszembe pontosan mikor.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6382 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.15, 12:04

Nőlovagok a középkorban és ma (Kornya Zsolt)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2945

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]