Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Feng Shui RPG (Attila)

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

_LamaXX (NPC/NJK)

_LamaXX (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.31, 06:31

Nee...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.27, 22:44

Off(?)

LamaXX: Érdekes, worluk nekem személyes bálványom. Szerinted jó kis "pitbull-style" (az milyen?) szerző, aki emberileg vagy hogyan utálandó (mér', talán ismered személyesen?), munkássága viszont, ha jól vettem ki, nem teljesen elvetendő. Sajátos kijelentés egy újságíró kapcsán, aki ugye jobbára a stílusából él, a stílus pedig maga az ember, & egyéb közhelyek... Egyébként meg mit utálsz rajta annyira? A gyilkos iróniát, pusztító elmeélét, ilyeneket?
És lehet, hogy kihagytam a legutóbbi Deltát, amiből pedig megtudhattam volna az igazságot, de jelen ismereteim szerint még senki nem fedezett fel párhuzamos világokat, alternaiv univerzumoket meg anyámtyúkjákat, az rpg pedig továbbra is játék, amit bár szerintem is inkább elmélyülten érdemes űzni, azért nem ugatnék le helyből mindenkit, aki csak egy élvezetes gyakásra vágyik a segíségével.

_LamaXX (NPC/NJK)

_LamaXX (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.27, 20:03

elGabor

Mint embert én _utálom_ worlukot és mindazt, amit képvisel, viszont szerintem jó kis pitbull-style újságíró.

_LamaXX (NPC/NJK)

_LamaXX (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.27, 20:02

Attila,

Jól látod! Nem is játszottam soha paranoiát sem, de az összes kezembe került ismertetőt elolvastam. Hozzászólásomban egyáltalán nem foglalkoztatott az a kérdés, hogy a játék mennyire valósítja meg a kitűzött céljait. Mivelhogy ez tökmindegy, mert én ezekkel a célokkal állok kibékíthetetlen konfliktusban.

Igazad van abban is, hogy a zsigerfikázás baromság. Tényleg az. Hibáztam. Bocs. Arra viszont kérlek, hogy gondolatban szeparáld el egymástól a tartalmat és a formát. Imho a forma fos volt, a tartalom viszont alapvetően igaz.

Az rpg: közösségi világegyetem építés.

Szerintem az ilyen két játékra vásárolt szabálykönyvek arra jók, hogy ha már unjuk a magust/ad&dt/vampiret/akármit-amit-évek-óta-játszunk, akkor egy kis üdítő változatosságot hozzanak kalandozó lelkivilágunk száraz hétköznapjai közé. Pedig ezek a hétköznapok nem lehetnek szárazak mindaddig, amíg az alternatív univerzum nincs teljesen felépítve. Ha igen, az a mi hibánk. Na jó, ha nem is hibánk, de valahol rossz látásmódunk eredménye.

Persze ez is csak egy szubjektív vélemény. De ilyen téren objektív vélemény nincs. Egy lehetséges objektív értékelése a dolgoknak a szerepjáték-könyvek eladási statisztikái, ám ezekhez meg igazából az rpg-világok színvonalának nincs számottevő köze.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.27, 18:08

No igen. Játéktervezőknek tényleg kötelező darab - nagyon jól bemutatja, hogyan kell alapelemeire redkálni egy nem túl valósághű műfaj realitását, meg hogyan kell ehhez hozzászabni a rendszert. Bár a mi nagy embereink olvasták volna!

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.27, 16:02

LamaXX:

No, asszem nem arról volt szó, hogy "pár játékra érdemes kipróbálni", hanem arról, hogy hosszabb kampányt nem biztos, hogy csinálnék vele. Paranoiából se nagyon vállalnék hosszabb kampányt, de ezt talán nem jelenti, hogy a Paranoia szar lenne...

Amúgy meg oké, az teljesen normális, hogy ha valakinek nem jön be egy világ vagy játékstílus, de kategórikusan, kézbevétel nélkül leszarozni valamit meglehetősen szemellenzős magatartás és csak veszíthetsz vele szvsz. Pláne, hogy a Feng Shui az általa kitűzött célt nagyon pofásan teljesíti, és egy jól megírt játék amit tényleg érdemes megnézni. Már csak a rencertervezési filozófia miatt is...

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.27, 10:12

"A cikk viszont jó. Kicsit az indexes worluk stílusára emlékeztet, csak nem olyan pitbullos."
Hajjajj, ha jó és a Worluk egy mondatban szerepel nálad, akkor igazad van - annyira eltérő ízlésünk van, hogy a vita közöttünk a témáról csak improduktív lehetne. :pirul:

_LamaXX (NPC/NJK)

_LamaXX (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.27, 04:48

Egyesíti magában az rpg és a hongkongi akciófilmek negatív tulajdonságait.

Egyébként szerintem az RPG-könyv nem fogyóeszköz. Egy olyan rpg, amit úgy harangoznak be, hogy "pár játékig érdemes kipróbálni" - nos, azt pár játékra sem érdemes kipróbálni. Sőt, egy ilyen még csak arra sem érdemes, hogy a szabálykönyvet megérintsd.

A szerepjáték egy másik világegyetem, egy alternatív valóság, és hát a világegyetemeket nem szokás csócsálni egy kicsit, aztán kiköpni.

Tehát, ezekkel az érvekkel támasztom alá. Magamban. Tisztán szubjektíven.

A cikk viszont jó. Kicsit az indexes worluk stílusára emlékeztet, csak nem olyan pitbullos.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 23:49

Ha lehet akkor én is szeretném tudni. Kérlek.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 23:40

T. LamaXX, megtudhatnánk, cizellált véleménnyilvánításodat ("egy fos") milyen érvekkel támasztanád alá, legalább magadban? Kíváncsivá tettél.

_LamaXX (NPC/NJK)

_LamaXX (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.24, 23:10

Köszönöm a cikket. Megismertem a Feng Shuit. Egy fos. Soha, de soha még csak ránézni sem leszek hajlandó. Ilyen lélek mélyéről átható irtózatot régen éreztem RPG-témában.

De a cikk, az király! Zseniális! 99%-os!

BePe kedvéért: szigorúan szerintem, az elmondottak csak az én véleményem tükrözik, melyek nem szükségszerűen egyeznek a tieddel.

Feng Shui = 0%
Cikk = 99%

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 11:36

Mantis:
A cikk végére direkt odaírtam a kiadó linkjét. A Feng Shui oldalaikon fenn van a kiegészítők listája, plusz linkek az rpg-ről írt kritikákra. Ingyen preview asszem nincs a játékról.

Egyébkét meg ott a google esetleg az rpg.net fórumai...

Amúgy meg, ha elnézi az ember, hogy a Laws gyerek eddig miket hozott össze, nem biztos, hogy a francba kéne küldeni. :pirul: Egy-két mellényulástól eltekintve zseniális dolgai vannak. Magasan a legjobb rpg készítők közé tartozik, már persze szvsz.

Marvin:
Jaja, a Violence-ben többször leszögezi az író, hogy gennyes, beteg állatnak tart mindenkit, aki játszani is akar azzal a játékkal... :)

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 10:20

Na, ha vége a Mantis-temetésnek, akkor nyomjatok ide egy linket, ahol többet megtudhatok a Feng-Shuiról.

Kösz, és üdv.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 08:45

Nahát, Mantis, én akkora pozőr állat vagyok, mint King Kong fekete csipkében, a Feng Shui mégis nagyon tetszik. Sej-haj, ha lenne harminc dollárom, tillárom... (akkó' má' rég nem itt lennék).

A Violence pedig szoros értelemben véve biztos nem játék, legfeljebb szatíra vagy pamflet. Ha valaki hótt komolyan nekiállna játszani vele, úgy, ahogy írva vagyon, azt hiszem, tíz percen belül menne hányni magától, ha netán mégsem, akkor tényleg irány a doktor bácsi.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 08:21

Mantis: nem. Az új jelmondat, amit egyesek a kilencvenes évek elején elfelejtettek:
"Ez csak egy játék, amelynek célja nem a nép nevelése, hanem a szórakozás. Pont."

Az értékelés a te hozzászólásodra vonatkozik, a cikk 99-et érdemel.

Sax

Sax

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 08:06

Végülis nem életút játékoknak szánták, ezt írták a leírásban is :pirul:
Valami ingyenes demóanyag van róla?

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 07:50

Mantis, a Feng Shui még egy élvezetes játék, amiről te beszélsz, az a Violence (asszem Hogshead Games). Azt hiszem, tetszene a játék, ha nem azon dolgoznék most, amin.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 05:57

Nem. Az uj jelmondat az, hogy csinaljunk egy elvezetes rendszert, amivel orom jatszani.

Laws meg egy zseni, nyuljon barmihez.

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 04:59

Brávó. Be kell vallanom, szédülök. Most a szerepjátékok új jelmondatai:
- Vérpistike vagyok, és elfogadom!
- Helyet a hentnek!
- Tedd le az agyad és játssz!
Ha azt írják, hogy ez csak egy jókora rpg marketing vicc, akkor azt mondom, oké. Hogy ez komoly? Laws úr elmész, a francba...

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.04.22, 20:49

Hát.. elég érdekesnek tűnik.. élvezetes lehet benne mesélni. Mondjuk az ilyen aggyi honkongi akció filmektől hülyét kepok.. DE az uzis vonal már jobban bejön... Meg a Sárkéány és tigrist is imádom, a mangákról nem is beszélve...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]