Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Philip K. Dick: Az ember a fellegvarban (Herbie)

• Válasz írásához lépj be
21 hozzászólás érkezett eddig

malubacko

malubacko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.21, 09:28

javaslom osszehasonlitasra Trenka Csaba Gabor Egyenlitoi Magyar Afrika cimu konyvet, szinten a nemet gyozelem feltetelezesevel csak rolunk (es az "atkosrol" szol)

_valis (NPC/NJK)

_valis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.19, 15:24

A könyv 99% (azért nem 100%, mert ugye ilyet beírni nem lehet, másrészt sajna Dick nem tudta megírni a folytatásást, csak az első fejezetet, ami olvasható egy Dickről megjelent tanumánykötetben.) További infókért érdemes megnézni: www.philipkdick.com

PKD amúgy nálam az abszolúte best, 1000%.

Ezt meg olvassátok el róla, elég mókás:
(Ray Nelson, az író-barát visszaemlékezése PKD-vel való utolsó találkozásáról - cool)
http://raynelson.com/phil.html

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.19, 11:32

Biri: hola'
egyebkent nem lett torolve, egyszeruen csak nem latszik..

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.19, 00:34

Biri: A spoilert jelezni illik, nem pedig utána méltatlankodni.

Biri

Biri

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 23:40

Herbie: Ezzel az indokkal torolted? Nagyszeru srac vagy, igazan. :idegondoljegyakarmilyensmajlit:

Orastes: Nem, annak a filmnek semmi koze ehhez (ha ezt egyaltalan latod, es ki nem moderaljak, mert tul sokat mondtam). Annyit talan meg elmondhatok, mielott az eros kez idecsapna, hogy a film maga nem olyan jo, eleg b-kategorias, viszont van, aki ezeket imadja (pl en).

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 23:17

Nah !

Bocsánat ! Tévedtem, emberi dolog, nem ?! :aboci:

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 22:08

Biri: Alapvető udvariasság, hogy nem spoilerezünk, nem lőjük le a poénokat azok előtt, akik esetlek nem látták a szóban forgó filmet! :-&

black_lotus

black_lotus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 45 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 16:15

Herbie: megelőztél... :aboci:

black_lotus

black_lotus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 45 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 16:13

Keshik:
A könyv amit említesz (a horogkeresztes zászlóval és a német űrhajóssal a bórítón): W Hamilton Green: Negyedik (!) Birodalom, című könyve. Nem hinném hogy köze van bármilyen 93-95 tájékán kijött filmhez, főleg mert az író magyar (Galántai Zoltán), csak jó magyar szokás szerint álnéven írta és 2001,2002 tájékán jelent meg, valamint a címe is más.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 15:57

Keshik: ...ami W. Hamilton Green, aka. Galántai Zoltán tavalyelőtt megjelent regénye és aminek szintén nincsen közvetlen köze sem Dick könyvéhez, sem a filmhez. :aboci:

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 15:02

Orastes !

A film amiről beszélsz nem ezen könyvből készült, de viszont az adott könyv még kapható a könyvesboltokban. Keress egy könyvet, ahol egy űrhajós áll a holdon egy horogkeresztes zászló előtt/mellett. Utoljára mondjuk az Alexandra könyvesbolthálózat üzleteiben láttam.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 14:06

Végre beszereztem én is a regényt. Döbbenetesen jó, bár Dick kapcsán ez nem lep meg. Radikalitása még így negyven év távlatából is hihetetlenül erős.

_LamaXX (NPC/NJK)

_LamaXX (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.18, 12:12

Földiekkel játszó égi tünemény :-)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 08:44

Volt a '90-es években -talán 1993-95 táján- egy film, a címe Harmadik Birodalom, és arról szól, hogy mi lett volna, ha a németek győznek. A film nem ezen könyv alapján készült, nincs hozzá, köze? Télleg nem tudom, nem láttam a filmet, csak hallottam, hogy nagyon jó. Ki tud róla bármit? Pls, kéne -lehetőleg CD-n, ha megvan vkinek szóljatok!

A könyvet valszeg megveszem, ha már mindenki ilyen nagyon ajánlja, túl rossz nem lehet.

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 08:21

én má jó hónapja olvastam a legutóbbi alkalommal, de az biztos, h nem utoljára. szórakoztató irodalomnak télleg nem illik be feltétlenül (bár én jól szórakoztam...), aki meg full sci-fit akar PKD-től, az olvassa el a Labirintust tőle, az garantált sci-fi, kissé S. Lem-es stílusban :aboci:
a könyvet nem akarom ajánlgatni, az már fentebb megtörtént. viszont aki esetleg nem ismerné PKD bácsit: pl: a Szárnyas fejvadász, Totall Recall (Emlékmás), Screamers (elhagyott bolygó) című filmek az ő novelláiból/kisregényeiből készültek...
monggyuk a Szkrímersz a novellához (kettes változat) képest elég gagyi lett... de ez nem PKD érdemeit csökkenti :rohog:
ááááááááá,mit beszélek össze-vissza,
olvassatok sokat tőle és kész.

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 04:43

Én is olvastam. Valóban igaz, hogy nem sci-fi. Aki szórakoztató irodalmat keres, annak nem ajánlom, inkább a megjelenő társadalmi szituációk, és életérzések adják a mű erejét.

panicboy

panicboy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 00:02

Na most megint vehetek könyvet...:aboci:

_Enit (NPC/NJK)

_Enit (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.17, 23:46

nemrég olvastam, elég hátborzongató volt, különösen a németekről szóló részek :aboci:
tetszett, csak sajnos eléggé idegesített a Jóskönyv, de vsz. csak türelmetlen voltam elgondolkodni rajta

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.17, 23:14

elGabor !

Jól mondod, ugyanis, ha jól hallottam az Orwell: 1984 -e is újra kapható, persze keméyfedeles kötésben :aboci:

Lipi

Lipi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 418 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.17, 23:14

Na, ez nekem is felkeltette az érdeklődésemet. PKD mindíg is a kedvenceim közé tartozott, úgyhogy én is el fogom olvasni a könyvet!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]